BLOGIDRAAMA: #meettheleos – mis ma sellest arvan?

PS! Kes ei tea, kes on TL, J, seljakott – siis pange parem see postitus kinni, te ei jää millestki ilma, kui te seda ei loe, sest kui te neid inimesi ei tea, siis palju õnne, te elate täisväärtuslikku elu ja teil on blogidraamadest pohhui!
Ma ütlen ausalt, mul on jumala suva mida TL&J teevad. On nad koos, lahus, lollitavad publikuga, teenivad sellega raha, teevad seda mingi xn eesmärgi nimel, et kunagi midagi saavutada.. Neid spekulatsioone olen ma kõiki lugenud ja kui ma olen 101% aus, mind ei huvita ka, miks nad midagi teevad. Las inimesed teevad, mida nad teha tahavad, mis see teiste asi on. See ajendaski mind kirjutama, et kui mind ei koti, miks see sind kotib? Miks sa elad kellegi teise elu?

Oletame.. nad on sisemiselt mega katki ja nuruvad tähelepanu
Ja kuidas aitab siin kõikide inimeste targutamine? Kuidas aitab nende vaimset tasakaalu taastada see, kui foorumites, blogides ja kirjades neile puid alla pannakse, iga nende sõna ja teo kallal ilgutakse. Kuidas see aitab neid mõista, et nad käituvad äkki emotsiooni pealt ja teevad neid asju selleks, et tähelepanu saada.. Ja jutt, et kas neil ema ja isa ja vanaema ja venda ja õde ja sõpru pole, kes mõistuse pähe paneks, et miks keegi midagi ei tee – no kas saab veel ajuvabamat juttu olla. Loogiline, et on. Loogiline, et KUI OLEKS PÄRISELT PROBLEEM, sellele ka viidataks. Äkki siis ei ole asi ikkagi selles, et keegi on vaimselt nii katki, et lööb järgmisel hetkel käärid (oih, sorry, juukselõikusmasina) juustesse.

Oletame.. Nad teevad mingit eriprojekti
Et saada palju followere ja teenida palju raha ja.. Ma ei tea, kandideerida Rannamajja või jumal teab kuhu. Ja mis selles halba on? Et teevad ennast lolliks? Kas te ei ole ennast oma elus never lolliks teinud? Pole olemas tegu või ütlust, mida te kahetseks või täna piinlikuks peaks? Kui ei, siis tunnen kaasa, sest mis elu sa elanud oled? Oled lasknud endal elada ka? Ma tahaks reaalselt näha inimest, kes pole ostukäruga mööda parklat rallinud. Kui sa ütled, et pole, siis sa ei tunnista või oled sa kasvanud A&O poe lähedal kus kärusid polegi. Igaüks meist, on teinud midagi lolli oma elus!

Oletame.. Nad ongi päriselt armunud
Nii, ja mis selles halba on? Tuletage meelde kui te olite 15, armusite ülepeakaela, olite valmis teise linna kolima või kooli pooleli jätma või.. Meil kõigil on elus olnud üks selline hullumeelne armumine. Ja kui ei ole, siis ma tunnen sulle täiega kaasa. Võib-olla on see siis alles ees. Aga mina küll tean enda elus sellist hullu armumist, kus ma olin valmis Viljandisse kolima või kooli asemel tööle minema, peaasi, et saaks olla armunud ja temaga koos. See, et me täna koos pole.. See hetk, sellel hetkel, oli meeliülendav, maailma kõige parem tunne, kõige õigem oli käituda emotsiooni pealt, öelda asju, mida poleks pidanud, teha tegusid, mida ma täna ei teeks.. Aga kui sa oled armunud, siis sul on suva! Jah, me pole täna koos. Pole siis pole, mis siis. Ma olen seda meelt, et kes on kokku loodud, saavad kunagi nagunii kokku. Olgu see selles või mõnes teises elus. See selleks.

Äkki Triinu armumine tuli 15 või 19 aasta asemel lihtsalt 27selt. Teate, mõnel tuleb see alles 40selt või isegi 60selt, et nad tunnevad end lõpuks elus esimest korda õnnelikuna. Miks see kellegi perset torgib, kui inimene on õnnelik. Siin osas olen ma Miiuga nõus – ta ütles, et teise inimese õnn on püha! Nii on!

Oletame.. et see kõik on näitemäng
Jah, võibki olla, et kahel ilusal influenceril oli koroona ajal nii igav, et nad otsustasid, lööme käed ja teeme ühe vinge feik suhte, ajame followerid kokku, hakkame raha teenima ja one day, lähme veel dramaatiliselt lahku ka ja.. aga öelge mulle, miks seda ei võiks teha?

Ma saan siin tõmmata paralleeli selle Netflixi sarjaga „Too Hot To Handle“, kus Harry ja Francesca said saates kokku, „armusid“, ajasid pärast saadet suhtega „oleme juba aasta koos olnud, awwww“ jutuga kokku 3,8 MILJONIT (Harry) ja 4,8 (Francesca) followeri. Nende esimene ühine video – mis oli väidetavalt filmitud aasta tagasi oli sponsored. Nad olid väga kavalalt oma plaani üles ehitanud, hakkasid kohe teenima ja ma olen kindel, et mitte vähe.

Kuu aega hiljem teatasid nad, et oi.. meie armastus sai otsa. Hetkel on nende kontod täis reklaami, neil on loodud oma brändid, omad tooted, nad on megakuum kaup ja nad ratsutavad selle peal nii et vähe pole. Ja mis selles halba on? Et kuskil on keegi, kes ei saa aru, kuidas saab olla võimalik armuda kuskil saates? Ei peagi armuma, et lugu jutustada, mille järgi rahvas januneb. Ja selle pealt omakorda teenida ja kasu lõigata.

Tsiteerides Metrot:


Official couple Harry Jowsey and Francesca Farago could easily make £500k between them on Instagram posts alone if they posted just 10 times per month until the end of the year.

‘This can mean great financial and fame-boosting opportunities for them all moving forward. Just looking at the numbers alone, even the cast member with the fewest followers, Madison Wyborny, could demand more than £500 for one Instagram post. ‘Francesca and Harry both have more than two million Instagram followers and can comfortably charge brands more than £3,000 per post.’

‘I do expect these new stars will take an earnings hit as businesses are spending less and they can’t leave to attend PAs,’ Harry added. ‘Stars such as these can easily charge around £1,500 to £3,000 for a club night or live event appearance. ‘However, I think the lockdown has definitely helped them gain a bigger following online as more people will have tuned in when looking for something to watch.

Milleks see postitus?
Ma lihtsalt ei suuda enam vaikides kõrvalt vaadata. Kuigi mul suures plaanis on teistest suunamudijatest jumala kama kaks, siis mingitel hetkedel, kui kõikidel on vaja mingil teemal sõna võtta, siis mul on küll tunne, et tahaks siit planeedilt maha astuda.

Panin selle postituse terveks päevaks pausile, sest ma tundsin, et ma ei suuda seda kirjutada nii, et keegi haiget ei saaks, et keegi valesti ei mõistaks, ma tunnen, et ma ei oska ennast piisavalt hästi väljendada. Et ma räägin iseendale vastu, kui ma ütlen, et mul on pohhui, mida Triinu teeb ja samas ei ole, sest ma jälgin teda ja kui ma ütlen, et ma saan Eveliisist aru, siis mõtleb hulk inimesi, et ma olen debiilik, sest ta tegi ometi oma elu halvima postituse jne jne.

Aga mulle meeldis üks kiri, mille ma sain – kirjuta või ära kirjuta, sa saad nagunii puid alla. True that! Seega jääb vaid loota, et TL (või keegi kolmas) ei solvu ja Robertile mu postitust hekseldamiseks ei saada.

Perekooli lumepallid
Jah, viimase poole aasta jooksul olen ma hakanud seal regulaarselt lugemas käima, varem käisin siis kui keegi skreene või linke saatis. Käingi lugemas, kuidas ühest suvalisest lumepallist saab elevant. See on naljakas, kuidas keegi arvab, et ta teab midagi – ala nägin neid Lasnamäel, järelikult kolisid siia, muidu nad never siia kanti ei satuks. Ja siis on järgmine, kes hakkab pakkuma, et ei tea, kas kolisime sinna või tänna ja siis tuleb keegi, kes surmkindlalt väidab, et elame seal.. Ja ma lihtsalt naeran, sest keegi teab alati paremini kui ma ise. Kus ma elan, kus ma töötan, kui palju ma palka saan, milline on minu kodukontori päev, kuidas ma enda vabu päevi või aega planeerin, kellega ma kus käin, kui palju ma joon, kellega ma suhtlen jne.

Mu meelest on see TL&J teema nii üle võlli seal läinud.. ometi ei saa ma öelda, et seal hullult puid alla laotaks, seal on lihtsalt hulk inimesi, kes ei saa aru, et võib ka teistmoodi elada. Öelda, et aga kui ta ise oma elu letti laob, siis võib kommenteerida palju kulub, see ka mu meelest ei päde. Ma lihtsalt ei saa aru, miks on vaja jahuda kuskil perekoolis? Sul pole sõbrannasid kellega veiniklaasi taga seda klatši ette võtta? Või miks sind üldse kotib?

Blogijad, kes saavad ainest Perekoolist
98% juhtudest olen ma Eveliisiga nõus ja mulle meeldivad tema postitused, sest ta suudab neid neutraalselt kirja panna, mina tavaliselt ei suuda. TL&J postitus oli kirja pandud väga emotsiooni pealt, ma ei saa öelda, et seda oleks olnud halb lugeda, ei, vastupidi, keeleliselt väga ladus ja sorav ja mõnus novell. Millest ma aga aru ei saa – kuidas saab kedagi nii räigelt kellegi elu torkida? Nagu pohhui pole mida ta teeb? On ta hinges katki või oma õnne tipul või teeb ennast lolliks või ei tee või mida ta endale tätoveerib, JUMALA POHHUI!

Kui ma TL’iga ei suhtleks, siis ma arvan, et mul oleks jumala suva. Ma isegi ei jälgiks teda. Või siis jah, käiksin stalkimas nagu pool Eestit (tsiteerin kägu: ma panin talle unfollow ammu juba, aga käin iga päev vaatamas, millega ta täna üllatab!).

No näiteks ma ei jälgi.. väga paljusid suunamudijaid/blogijaid, sest mul reaalselt on jumala ükskõik, mida nad teevad – kellega nad koostöid teevad, kus nad elavad, kuhu kolivad, mida söövad. Mind lihtsalt ei koti. Ma vist olen sellest välja kasvanud. Ma töötasin aastaid Õhtulehe seltskonnareporterina, kus ma pidin kõike seda teadma, kes kus elab, kellega, millisel ajahetkel ta kellega koos oli, kellega plaanis reisi, kellega lapsi, kellega tiiba ripsutas, kellele silma salaja tegi.. Ma vist olen vanaks jäänud, mind ei huvita. Nagu päriselt, mul on jumala suva.

Blogijad kes saavad ainest teistest blogijatest
Nagu mina hetkel, eks. Ma olen pannud peaaegu kõikidele „kolleegidele“ unfollow. Mind ajab see kahepalgelisus iiveldama, mind ajab megalt närvi, et kõigil on vaja igas teemas sõna võtta, mida keegi kuskil tõstatab, sest.. ma ei tea, tahaks ka feimi popi teema pealt? Tahaks ka sõna võtta ja midagi öelda. Ma tean, ma laon iseendale praegu puid alla, aga ma ei suuda vait ka olla.

Aga näiteks eile sain ma reaalselt kirja, et „ou, Miiu storyt nägid vä.. Mida see halab?“ Läksin vaatama siis. Tõepoolest, keegi pole temast vist ammu kirjutanud, tahad feimi ja sulli või mis sul vaja on?* Lambi koha pealt lähed mingit teemat tootma.. Ja tagatipuks, saadad lilled, nagu awwww.. I am so in your side. Tahaks vikerkaari oksendada. Nagu ma olen täiega seda meelt, et ole vait. Näed, aga ära mürista. Jaaaaaaaaaaaaa, ma tean, ma teen ise täpselt sama praegu. Seepärast ma olingi selle postitusega nii kahe vahel.

* Miiu ei ole loll. Miiu on väga hea inimeste tundja ja storytellingu rääkija, ta teab täpselt, millal oma suu avada ja millal vait olla.

Kes hiljem naerab naerab paremini
Ma ei väida, et TL&J lugu on mingi väljamõldud storytelling, aga kui praegu nt T feedi vaadata, siis ca iga kolmas pilt on reklaam. Ja kui te arvate, et ta sellega ei teeni, siis olete te konkreetselt eilne. Ma ei tea, kes kui palju teenib (Eestis ilmselt pool milli aastas ei teeni), aga selge on see, et ilma rahata ta neid asju oma feedis ei jaga, kui stalkerid tema nädala lehe külastatavuse miljonitesse tõstavad. Mida rohkem klikke, seda kauem te seda sisu saate (sest te janunete selle järele nagu kiimas kassid), seda enam saab tema indu seda edasi teha ja seda rohkem tema teenib ja pihku naerab. Ja kui TL ühel päeval teile rahamäe otsast lehvitades story teeb, siis saate aru, millest ma räägin! Nagu ma ütlesin, kes hiljem naerab, naerab paremini.

Ma lõpetaks selle enda klassikaks saanud lausega, mis täna hästi sobib: tähtis pole kellegi teguviisi või mõtteid täielikult mõista, vaid aru saada, et võib ka teistmoodi mõelda ja tegutseda! Jumala eest, jätke hing rahule! Jah, inimesed teevad vigu. Nii TL kui ka sina! Me keegi pole mingi imeinimene, aga TL&J elu ei ole minu ega sinu elu. Kumbki neist ei tee hetkel ju kellelegi liiga, seega, mis see teie asi on kuidas nad elavad.

Teisalt, sõbrad, blogijad, jälgijad, Eesti oma inimesed, peaks olema need kes võiks olla toeks, mitte siunata iga asja pärast. Meie võiks olla need, kes me püüame vaese väikse Triinu kinni kui Justin kaugel maal ta oma haardest lahti laseb ja ta kukkuma peaks. Ja no selge on see, et antud olukorras saan ma väga hästi aru, miks Triinu Roberti poole pöördus ja kõik need tagarääkijad letti tahab tõmmata! Go girl!24 thoughts on “BLOGIDRAAMA: #meettheleos – mis ma sellest arvan?

 1. Ma jälgin kõiki neid inimesi, kellest siin postituse juttu oli. Kui siin keegi võlts on, siis on see miiunaator, kelle puhul mulle ei tundunud ei see tema sõnavõtt ega kingikoti saatmine kuigi siiras, vaid pigem tundus mulle ka, et saaks ka tähelepanu lõigata sellest teemast. Aga nagu sa kirjutasid, ehk ta ongi nii tark, et kasutab olukorda ära.. Siirusest on asi kaugel igal juhul.

 2. OMG! Esimest korda elus ma reaalselt 100% nõustun sinu postitusega. Kirjutasin sarnast teksti ka Eveliisi v kes iganes see postituse autor oli, aga ylla yla- minu kommentaari läbi ei lastud..
  Arvan sama, et kes olen mina, sina, nemad ütlemaks kes kuidas elama peab? Kes sa ole, mis sa oled? Kas see on kadedus, klikkide vajadus või mis ? Justin ei peagi meeldima talle, mulle ka ei meeldi.. aga sorri, see on ju aint minu enda mure . Veidi silmakirjalik minu arust kuidas ta yritab näidata, et ta on nii mures jne jne, aga seda sitta võid oma vanaemale rääkida, vb tema usub.
  Maailm on nii öel, nii vastik.. räägitakse, et lapsed kiusavad aga mida suured, mõistusega inimesed- mida te teete.
  Ja see perekool, käisin ka siis 1 x lugemas teist, TL jnejne.. püha jumalllll, ausalt selliseid inimesi elab meie maailmas? Ja nad on kellegi vanemad, õed, vennad, emad-isad …

 3. Ja nüüd saad järgmiselt inimeselr varsti sõimukõne nagu kombeks on. :D
  Aga muidu 100% nõus Sinuga.
  Aitäh, et julged olla aus.

 4. Parim postitus ,pole tükk aega nii head blogi postitust sinult lugenud,well said…..

 5. Olen täielikult sama meelt, true love story või siis ei ole, ei ole meie asi hinnanguid anda teiste elule ja seda eriti avalikult …

 6. Vau, see on vist kõige täiskasvanulikum postitus, mis Sa kunagi teinud oled. Tubli!

  Ma olen ammu mõelnud Eveliisi postituste kohta seda, et endaga rahulolevat täiskasvanud inimest sellised asjad ei torgiks koguaeg. Ma saan aru, et see toob nüüd trafficut lehele, aga see on kuidagi nii… madal.

  1. Ei ohiks ma selle Eveliisi kallal ka nii väga. Mind häiris samamoodi see keiss ja võtsin sõna, nagu ka tema, nagu ka Miiu, nagu Jane ja veel sada inimest siin, seal, perekoolis, kuskil grupichatis jne. Me keegi pole mingid inglid, aga suures plaanis – laske elada ja elage ise :)

 7. Nagu ytlevad targad inimesed, siis ei maksa oma nina toppida teiste tylidesse, hiljem kahetsed ja siunad iseend, selle postituse järgselt pead varem või hiljem valima poole kellega edasi suhelda-kõike elus korraga ei saa
  Kui mina oleks üks neist blogijatest siis … kahjuks mul poleks enam kunagi teie pere jaoks aega

  1. Kes? Ma ei tea, kellest sa räägid. Minu tutvusringkonnas hellikud puuduvad.

   Eveliis on mõistusega inimene, kes ei saa olla mu peale pahane, et ma ei saa aru, miks teda kotib?! Ma arvan, et ta sai hästi aru, miks ma selle postituse tegin. Me ei olegi alati samal arvamusel, aga see ei muuda meie suhetes midagi. Vähemalt siiani pole muutnud.

   Miiust mul pole sooja ega külma, me pole kunagi suhelnud rohkem kui parasjagu vaja.

   Ja Triinu.. teab täpselt kuidas sotsiaalmeedia töötab!

 8. TL&J elu ei ole minu ega sinu elu. Kumbki neist ei tee hetkel ju kellelegi liiga, seega, mis see teie asi on kuidas nad elavad. AAMEN!!!!!
  Mulle nad meeldivad täiega :) nende livedest saab alati suure toosi nalja ja head tuju :)
  Loodan, et neil läheb kõik superhästiiii :)

 9. See on võibolla esimene sinu postitus, millega olen 100 prossa nõus.

 10. Olles Triinu-Liisi jälgija juba väga pikalt pean tõdema, et ma pole vb ka Triinu kõikide otsustega nõus olnud, kuid kõik me teeme oma valikud ise. Ma tänan Sind selle postituse eest! Nõustun iga Sinu sõnaga, olgem sallivamad!!

 11. Nii õige jutt! Ah jaa, mina muide pole ostukäruga rallinud, aga olengi kasvanud A&O poe lähedal või pigem kohas, kust praegu lähim on A&O pood, siis oli lihtsalt külapood.

 12. Mul kama kaks kellega see TL semmib või armunooli jagab. Täiesti pohhui. Minu jaoks võõras inimene, käitub paljudes asjades minu silmadele kohtlaselt, jaotab vabatahtlikult laiali oma elu yksikasju. Tema valik ja ise teab millega see lõppeda võib. Samuti olen jälginud teemat Perekoolis. Ma ei ytleks et seal niisama huupi materdati või lahmiti, enamjaolt/mitmed lehekyljed olid täis fakti kirjeldusi, tema enda sisutootmisest ja tema käitumismaneeridest.
  Näiteks igapäevaselt olenemata kellaajast drag queeni meik, vahetpidamata juuste laushysteeriline näppimine ja lõua alla toppimine, pidev silmade teatraalne pööritamine, iga lause lõpus keele suust välja ajamine – vot selle kompoti peale peale tahaks iga jumala kord vikerkaart oksendada (tsiteerisin Leenu). Või siis see varruka otsast nysimine. Kui see ei ole nõme, siis mis on. Natukenegi enesekriitikat ei teeks paha. Ja siis oli tal see pidev töökaaslaste filmine töö ajal. Kes teeb selliseid asju, no kuidas ei taju, mis on sobilik mis ei ole.
  Ahhetasin iga kord – pyhaisssandjumal tule appi.
  Mingis viimases postituses kus Eveliisile kirjutas vastuse, jäi silma, et tegelikultreaalselt ta vajabki abi, tõi selle punkti ise välja.

  Minu iskilik arvamus selle loo kohta – ise on selle “jama” tootja ja looja ja nõmetsenud kuude vältel täistuuridel ja andis selleks ise ainest, et sai inimeste erinevaid vastureaktsioone ja emotsioone tunda. Juba ammu oleks olnud aeg täistuurid maha võtta ja veidi privaatsemalt (oma isiklikku elu) toimetada.

  1. Seda varrukaasja ta kommenteeris ühes stooris. Et kas pesumasina või kuivati tõttu oli seal juba enne auk sees ja siis jah, lõikas selle üldse ära. Oli vist nii, et juhtus olema sama käsi, kuhu tal nkn tattoo sleeve tuleb, ja sealt see mõte, oletan, et saab demonstreerida. Olgu muuga, kuidas on, aga seda ma tõesti ei mõista, miks see teema nii ette jääb. Nõme? Asümmeetrilised riided, viimistlemata õmblused, rebitud ääred, lõhkised püksipõlved jne ei ole ju midagi nii erilist tnp, et selle peale silmi pööritada :)

 13. Eks iga blogija lugejad soovivad teada, mis tema lemmik sellest teemast arvab. Ja kuna blogimine on nii mõnegi leib, siis ei saa kl pahandada, et kõik sõna võtavad. tore on erinevaid arvamusi lugeda. Aga mõni on kahjuks liiga õel.

  1. See on väga hea postitus, kahju, et sa/te vaid siis mõistvad olete, kui see teile kasulik on ja muul ajal ise valimatult inimesi mõnitate ja maha teete. :(

  2. Kuidas see mulle hetkel kasulik on? Ja näita mulle inimest, kes kunagi kedagi pole taga rääkinud, mõnitanud v maha teinud. Küsimus on kus ja kuidas seda teha ja kas seda eksponeerida.

 14. Olen suurelt jaolt nõus, AGA kui sa küsid, et mis see teie asi on jne..ja nad on niii haiget saanud ja neid aint kritisteeritakse jne jne, siis kammooooon NAD ISE JAGAVAD SEDA ELU JU sotsiaalmeedias ja avalikult. See ju tähendabki, et inimesed saavad kaasa elada..kes ühtpidi, kes teistpidi ja pead selleks valmis olema. Su enda valik. Mitte kunagi ei saa olla nii, et inimesed kõik ühtemoodi arvavad ja asju ühtemoodi näevad, siililegi selge ju. Ja see jah et kas ei mäleta kuidas 15a armunud olla, siis täpselt nii see välja näebki ja see ongi natuke naljakas, et tegelikult on täiskasvanud inimestega tegu, aga see jutt ja need teod on nagu pubekatel. Aga samal ajal on kõik nii kõvad suunamudijad et hoia ja keela :D Natuke koomiline on, aga jah, eks saavad üle kunagi :D Sest no ma olen TL-i blogi jälginud ikka ammusest ajast ja ausalt öeldes mulle väga meeldis ja ajas väga mõistlikku juttu võrreldes praegusega. Usun, et sp ka Eveliisi postitus ja mure…

 15. Inimesed, kes jagavad sotsmeedias oma kõiki elu detaile peavad suutma vastu võtta kriitikat. Igasuguse kriitika saaks kirjutada hinnangute vabalt, sh hüüdnimesid ja silte panemata, kui väga tahta. Kriitika on lubatud, kritiseeritakse kõiki valdkondi, ka kõrgkultuurseid etendusi, artikkleid, teadust jne. Oleneb, kuidas kritiseerida. Ma lugesin neid postitusi ja jälgin ning mulle teeb väga muret suunamudijate eeskuju noortele, sest paraku võib kaasneda erinevate välisriikide kodanikega ka palju ohte. Noor inimene vaatab ja ei taju enam ohte, sest osavasti räägitakse nö “armujutte” ja tagajärgi võib olla igasuguseid – ära kasutamisest kadumiseni, raha väljapetmiseni. Sh viide Pealtnägija saadetele. Lisaks klikkidele, rahale, tähelepanule, feimile tuleks sügavalt mõelda läbi, missuguseid signaale antakse noorele generatsioonile. Noor inimene võib ka arvata, et okei on end muuta tundmatuseni ja kaotada tõeline isiksus kellegi pärast teiselt poolt maakera. Kui te soovite olla eeskujud, palun mõelge läbi sisu, mida toodate. Sh mõelda, mis julguse definitsiooni esindatakse. Julgust välja näidata oma ebatäiusi välimuses on suur väärtus. Noored peidavad end juuste, riiete, meigi alla, sest nad ei julge ja arvavad, et see teebki neid piisavaks. Kas see on eeskuju, mida soovime anda?

Comments are closed.