Kui sulle midagi meeldib, osta seda igat värvi

Kaanefoto: Anneliis Voore

Just sellist lauset ma mäletan mingi kingapostituse all aastaid tagasi. Kui ma ostsin kaks paari samasuguseid kingi, ühed sinised ja teised mustad. Ma mäletan isegi, kes seda toona nii  tabavalt kommenteeris, sest see oli nii hea lause. See tõesti kehtib vist naiste kohta.

No näiteks mul on sõbranna, kellel on suht keeruline leida teksaseid (lühike ja suure puusaga) ja siis kui ta ühed leiab, mis sobivad, ta võtab kohe mitu paari (tegin ise vanasti sama!).

Täna ei tahtnud ma rääkida aga mitte teksadest ja kingadest, vaid kui ma siin juba minevikuradadel oma Instagramis tulnud postitustega olen, siis.. 12 aastat tagasi või millal iganes see oli kui ma seal hotellis elasin oma sakslasega. Avastasin ma müügist Liviko Coolerid. Need olid konkreetselt parimad joogid maamunal. Lahjad, mitte väga magusad, väikese mulliga, külmana täpselt paras suutäis.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Mäletan, et toona oli meil kombeks suve õhtutel kuskil pargis istuda või siis ühe kolleegi juures “soojendada” ja alati alustasime me Cooleritega. No alguses sai viisakalt ostmas käidud, viis pudelit seda ja viis teist, siis üsna pea sai tavaks see, et ma ostsin konkreetselt blokkidega rabarberi oma ja istusin poe eest taksosse ja vinnasin selle sõbra juures viiendale, et ei peaks kogu aeg neid pudeleid tassima.

Aastaid hiljem sai sellest meie jaoks siidri kõrval mahla asemik. Eriti kokteile tehes. Mu lemmikjook oli pikalt rabarberiviin, ohtralt jääd, rabarberit-piparmünti ja… rabarberi Coolerit!

Siis kuidagi kadus see jook mu jaoks pildilt. Ma vist unustasin üldse, et selline toode olemas on, sest pärast Austraaliat jõin ma ainult veini. Nagu mõne kokteili ka vahel kuskil baaris, aga alati oli joogiks pigem vein.

Selle suve hakul kirjutas meile mingi agentuur Instagramis, et nad tahaksid saata meile uusi jooke proovimiseks. Tingimusel, et kui meeldib, jagage storys, saadame teile veel kui tahate ja kui ei taha kajastada, ei pea. Lihtsalt uued kujundused ja maitsed, et proovige. Ma tunnistan ausalt, ma isegi ei täpsustanud, mida nad meile saata tahavad, me vist olime kuskil ära too hetk ja ma kiirelt vastasin, et jaja, saatke siis :)

Mu üllatus oli suur kui meile saabus hunnik Coolereid. Mu vanu lemmikuid. Ma teadsin, sellest joogist saab jälle selle suve hitt. Panime need korviga keldrisse ja nii kui hoovis mingi istumine oli, sai sealt jälle haarata.

Nüüd, enne kokakoole saatis Liviko meile igast maitsest ühe bloki lisaks. Haha, ei old neid nii palju, kui vanasti oli, blokis 24 pudelit, siis nüüd on blokid poole väiksemad. Kokakoolidega läks nagu ta läks ja mingi paar päeva pärast seda laekusid meile sõbrad külla. Meelis oli, et oo, reede, no võiks ka mingi joogi siis täna teha. Ta joob üliharva nagu te teate. Mina ei tahtnud üldse juua.

Ainus mida meil kodus oli, oli ohtralt kanget alkoholi. Ja siis hakkas baaridaam Leenu aju tööle. Tõin keldrist koti täie Coolereid ja hakkasin kuttidele jookeme tega. Kõik joogid ohtra suure jää ja tambitud piparmündiga!

 • musta Blavood viina + kirsi Coolerit
 • laimi gini + toonikut + rabarberi Coolerit
 • meeviski + õuna Cooler
 • rabarberi Cooler + toonik (sellist ma tegin endale tol õhtul)

Need olid vist peamised joogid, mida ma kokku keerasin. Ja siis mingi hetk avastas üks kutt, oot, misasja, Coolerid v? Need samad mis vanasti, isaand kui head. Ta maitses vist kõik sordid järjest ära ja oli nii sillas neist, et mul oli kohe hea meel talle mõned allesjäänud pudelid äraminnes kaasa pakkida.

Kas te mäletate, millal te esimest korda Coolerit proovisite? Mis mälestus on? Mul ongi konkreetselt see suur roosa Cooleri plokk (24tk) silme ees :D

#KOOSTÖÖ

9 thoughts on “Kui sulle midagi meeldib, osta seda igat värvi

 1. Lihtsalt mainin ära, et eesti keeles on selle taime nimeks rabarber, mitte rabarbar.

 2. Kui tegu on koostööga, oleks ju elementaarne ja viisakas, et tekst oleks korrekne, või ei? Võiks korraks aega võtta ja postitus ise ka läbi lugeda – liiga palju näpu- ja grammatikavigu. Piinlik reklaam :/

 3. Esimene ja vist ka viimane kord proovisin sobranna juures. ise muidugi alaealine tol ajal ja olgem ausad, ei osanud siis piiri pidada ja hommik just kõige kergem polnud

 4. Coolerite kohta isegi ei mäleta, eks kunagi on midagi proovitud, aga sügavat muljet vist ei jätnud. Aga tahtsin küsida hoopis, et kuidas selliseid lainelisi juukseid saab? Iga kord kui olen juuksuris küsinud,siis on öeldud, et punutud patsidega ainult ja on pakutud lokid keerata, aga need on alati liiga krussi jäänud. Tahaks ka just sellist kerget lainet ..

  1. Mul sellised tangid, nendega saab teha ülikergelt. Saad teha nagu megalokke (hästi väikseid salke korraga) v selliseid kergeid laineid, jagan juuksed ala kuueks portsuks ja teen hästi suure salgu korraga, siis tulevadki aint lained :)

   https://tradehouse.ee/en/?i=2007#

 5. Ma olin varem Somersby´de usku, aga nüüd need nii ära tüüdanud kuidagi ja avastasin ka hiljuti enda jaoks need samused Cooler´id. Kolme maitset olen vist siiani proovinud ja täitsa hea vaheldus. :)

 6. Ma olin alati rohkem Breezeri fänn ja apelsini Breezer on siiani niiii hea, aga suht limonaad, vahel nostalgiadt ostan ühe ;) coolerit sai ilmselt joodud esimest korda 2006-2007? Aga pole aimugi, mis maitsega.. mäletan, et jõhvikas ei meeldinud

Comments are closed.