Uus kodu: elutuba ehk Ei taha midagi koostöös!

Elutuba oli meie eelarves kõige kallim, aga ometi oli see koht, kus ma ütlesin Meelisele, et väldime koostöid. Tegelikult kui nii võtta, siis jah, meil oli asju koostöödes kogu elamise juures, aga suhteliselt vähe, sest ma tahtsin, et see kodu oleks meie moodi, mitte mingi kataloog, kus on lihtsalt hunnik ilusaid asju, mis omavahel ei sobi või on võetud saamise pärast.

Näiteks diivan, ma olen enam kui kindel, et ma oleksin saanud selle koostöös, ma isegi korraks mõtlesin, et uurin seda varianti, aga enne läksin poodidesse uudistama, et mida üldse pakutakse ja kellele see koostöö soov edastada. Sain juba esimeses poes aru, et diivan, mis meile päriselt meeldiks, maksaks mingi kaks-kaks pool tuhat ja ma tean, et mitte keegi ei vahetaks seda lihtsalt blogipostituse ja paari story vastu ja ma tundsin, et ma ei taha müüa oma hinge ja blogi maha selleks, et saada diivan. Otsustasin pärast esimest poodi, et maksku siis 2500, aga see peab tulema meie eelarvest, mitte koostöös.

Olgem ausad, meil ei olnud mingit visiooni, milline see olema peab. Meil oli ees ainult mõõt, millest ta suurem olla ei saanud, sest me tõstsime elutoa nö ringi ja seal kus vanasti oli diivan panime meie teleka ja teleka seina panime meie diivani, seega olime me kinni ainult mõõdus, muu pidi tulema tunde pealt. Kuna me teadsime, et kõik võtab nagunii sajand aega, siis ei tõmmelnud me lolliks, et võtta esimene ettejuhtuv. Võtsime aega, käisime mööda poode ja vaatasime, istusime, katsusime, mõtlesime.

Ja siis, nagu välk selgest taevast jäi meile ette see roheline diivan Aatriumis ja me olime mõlemad müüdud. Ja see maksis ainult 735€!! Ja selle juurde käis hästi suur tumba, mida sa saad ise liigutada, kas paremale või vasakule või hoopis keskele kui tahad. See maksis 149€ ja ilma rohkem mõtlemata, sammusin ma kassasse, et tahame neid. Olin nii õnnelik, et olin pool eelarvest juba säästnud. Teenindaja küsis: kas teen allahindlust ka, ma ise olen mitmeid kordi marimelli koodi kasutanud.

Mu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas inimesed sellest lausest aru ei saa. Teenindaja küsis, kas ta teeb mulle allahindlust nende poes. Et on ise korduvalt marimelli koodi mujal kohtades kasutanud kus see kehtib! Meil ei ole mingit koostööd Aatriumiga, meil ei ole seal sooduskoodi! Ma isegi ei saa aru, kuidas sellest lausest seda välja lugeda saab!

No kirsiks tordil, aga ma isegi ei mõelnud mingi allahindluse peale, sest hind oli hea ja toode meeldis. Üllatavalt kiirelt käis kõik. Vähem kui kuu ja diivan oli meil kohal. Muuseas, diivanilaud on meil sama mis vanas üürikorteris, saime selle marketplace’ist.

Telekaaluse kapiga olime me juba vanas kodus nii harjunud, et kallaxi riiulist oleks patt loobuda, vahetasime välja vaid kastisüsteemi sahtlite ja uste vastu ja nii mahuvad sinna nii vajalikud dokumendid, juhtmed kui ka alla riiulitesse Hedelini mänguasjad.

Kardinad sai tellitud siis kui tuba oli tühi, näitasime Deveri sisekujundajale pilti diivanist ja tema siis soovitas värve, mis võiksid külgkardinaks sobida. Lõpuks oligi nii, et mina valisin elutoa kardinad ja Meelis magamistoa ja me teineteisele isegi ei öelnud, mis me valisime. Lasime end üllatada. Lõpptulemus on enam kui superilus!

PS! Koodiga marimell saate Deverist 15% allahindlust, lihtsalt mainige sooduskoodi tellimust tehes. Deverist ja meie pikaaegsest teineteisearmastusest kirjutasin ma lähemalt siin!

Kompromissid..

Kuigi meil oli siin täispuidust laud ja toolid olemas, mis eelmised omanikud meile jätsid ja me algne plaan oli vahetada ära toolidel katted sama kanga vastu mis meie diivan, siis veidi inspekteerides saime aru, et need toolid ei kannata mingit kriitikat. Uurisin küll “parandamisvõimalusi”, aga kuna midagi mõistlikku ma ei leidnud, siis vaatasin korra meie eelarve tabelit ja seal oli raha piisavalt veel alles, et võtta ette ka laudade-toolide ostmine.

Proovisin oma mõtet ikka Meelisele maha müüa, et mingit jura pole ka mõtet osta, kui siis osta korralik ja püsiv asi, mitte mingi suvaline kärakas, et kahe aasta pärast nagiseb ja vaheta jälle välja. Et kui ei ole praegu eelarvet, siis ostame hiljem, aga ostame korralikud.

Käisime jälle mööda poode, sest laud ja neli tooli toimisid veel okeilt ja kiiret ei olnud. Mulle meeldis nii mõnigi laud Unolikis, aga Meelisele meeldisid mingid muud. Hind oli krõbe. Ca 2000€ kogu komplekt. Meelis ütles, et meil pole seda eelarvet, kas see on ikka mõistlik ja mina raiusin vastu, et jaa, on, me võime ära kolides siit selle kaasa võtta oma uude koju. Kui me selle korteri peaks maha müüma, siis uutel pole vaja ja kui peaksime üürile jätma, siis võime osta mingi suvalise liimiplaadilaua siia kui sel hetkel vaja on.

Me käisime vist kolm korda seal Unolikis neid laudu-toole proovimas ja lõpuks otsustasime, et okei, teeme kuskil omavahel need järeleandmised ja otsustasime võtta pikendatava laua (mis muidu on 160cm, aga saab pikendada kuni 250cm) ja kuus tooli. Meie esimene küsimus oligi, et kas oma kangaga toole saab, sest kangas oli meil ju olemas. Tarneaeg kuus nädalat. Aga noh, ma olin selleks hetkeks juba harjunud, et kõike peab ootama.

Jep, ma usun ikkagi sellesse, et kõik mida tahad, tuleb sinuni ise

Ainus mis puudu oli, oli raamaturiiul. Alguses tahtsin ma lasta teha erimõõdulise riiuli diivani kohale, sarnase nagu meil vanas kohas oli, aga samas kripeldas meil üks riiul, mida nägime Ülemiste keskuses Alandeko vaateaknal ja no me ei saanud lahti sellest riiulist oma peas. Käisime samamoodi mingi kolm-neli korda seal seda vaatamas ja siis.. kirjutas meile Alandeko, et äkki soovime nendega koostööd teha kuna oleme just kodu sisustamas. Jällegi, see koht kus ma olin valmis selle 600€ (andestust, 535€) meie eelarvest välja käima, aga õnnestus säästa, sest see oli just see, mida me tahtsime. Lihtsalt kinnisidee, millest ma lahti ei saanud..

PS! Alandeko veebikataloogist tellides saate marimelli koodiga 20% soodukat kuni augusti lõpuni.

Ja lõpetuseks köögist

Nagu te teate, siis köök on minu kodu süda. Minu koht. Aga see köök siin.. Jah, see köök pole kaugeltki ideaalne. See ei sobi absoluutselt minuga. See ei ole “minulik” ja mugav, aga ta on elatav. Ja ma täna ei tunne, et ma tahaks mingi 3000€ panna veel köögi peale, mis tegelikult on jumala korralik ja kasutatav, lihtsalt sellepärast, et mulle ei meeldi. Ta üldmulje on okei, ta mahutavus on okei (polegi vaja nii palju asju!), ta töötab ja toimib. Las ta olla. Meelisel, mulle tundub, on minust kuidagi kahju ja ta kogu aeg toob selle köögi vahetuse teemasse, et no ise kokku pannes Ikeast raudselt saaks soodsamalt jne.

Kuigi.. Vaadates seda ülesehitust, siis võiks pliit olla paremas nurgas ja külmik vasakus ja kapid laeni ja siis saaks ära kaotada ka selle ventikatoru jne. See on tulevikuplaan kui me peaks siia kauemaks kui kolm aastat jääma.

Samas kui ma seda kööki vaatan, siis siin tundub ju ruumi nagu olevat ja ma ei saa aru, kuidas siin enne elanud neljaliikmeline pere oma asjad sinna ära mahutas. Kusjuures, nende laps käis ükspäev siin meie majas mängimas oma sõbrannadega ja käis meil ka uudistamas ja ma küsisin, et kus neil mis olid.. Suures plaanis sama mis mul, aga näiteks neil oli ühes kapis, kus mul on nõud – magusasahtel ehk siis see “lastesahtel”, mida soovitatakse teha lastele ja ma tahaks enda lastele ka megalt teha, aga no kuhu ma siis nõud panen. Võimalik jah, et ma pean veidi siin elama ja asju ümber kombineerima, aga mul on üks see klaasiga kapp ainult erinevaid pokaale täis juba..

Seetõttu tekkis meile sahver. Riidekapist tegime konkreetselt.. ma ei saa öelda kolakapi, aga.. seal on Hedelini piimad, püreed, igasugused snäkid, kommid, šokolaadid, kuivatatud puuviljad. Potid-pannid, koogivormid, blendeid ja köögikombainid, mida igapäevaselt ei kasuta. Tööriistakast, vaasid.. no saate aru, kraam, mida igas majapidamises on ja mõnikord vaja läheb, aga mitte igapäevaselt.

Ma ei teagi, mida siin lõpus küsida, äkki – soovitage, kuidas teie selles köögis oma asjad mahutaksite. Kuhu paneksite klaasid, taldrikud, kausid, kruusid, kuivained, maitseained ja igapäevases kasutuses olevad potid-pannid-sõelad, muud mul seal hetkel polegi. 

 

27 thoughts on “Uus kodu: elutuba ehk Ei taha midagi koostöös!

 1. Minul beebi sama vana kui Sul ja ka mõtlen talle teha oma kapi/riiuli kööki. Alguses mõtlesin sahtlit, aga nähes kuidas nende sahtlite otsas kõlgub, siis kapp parem. Hetkel mõtlen talle eraldada ühe riiuli, kus on siis need asjad, mis ta ise võiks kätte saada. Kuna ta sinna kappi juba ligi saab, siis ülejäänud ruumi kasutan ära plastmass kaussiteks jms, millega temal ohutu mängida

  Muidu vägaväga ilus kodu. Meil endalgi kodus põhitoonideks sinepikollane ja türkiissinine

  1. Ma pean jah, oma need sahtlid üle vaatama. Meil köögis kapid ainult üleval, all on sahtlid ja need mis vaikselt sulguvad, pole muret, et näpud vahele jäävad.. :) Kuigi nagunii jäävad!

  1. No seda ma räägingi, et nii juhtus, kuigi mu eesmärk oli, et elutoa osas kindlalt koostöid teha ei taha, et saaksin ise valida, aga kõik jooksis nii kokku ja täiesti juhuslikult. Nagu nt see riiul, ma vaatasin seda, olin nõus ta ostma, aga Alendeko kirjutas ise meile vahetult enne..

 2. Väga mõnus hubane ja soojades toonides elamine. Kardina ja diivani värvikooslus on super! Köögil pole tegelikult suurt häda midagi. Vähemalt on ikka vaba tööpinda ja võimalik esmavajalikud asjad ära mahutada. See on tegelikult isegi luksus, sest mõnes kohas on nii ebaloogiliselt see köögiosa üles ehitatud, suurt midagi ära ei mahu ja tööpinda on minimaalselt sest arhitekt nagu poleks ise kunagi köögis midagi teinudki.

  Aga kuidas asju paigutada. Valamu all on tavaliselt prügikast. Selle kõrval kapis on siis riiulid? Sinna paneksin arvatavasti potid-pannid nii nagu mahub. Võib-olla saaks paigaldada mingi kapi sisse käiva väljatõmmatava süsteemi, siis oleks ehk mugavam kasutada. Kubu kabis on tavaliselt maitseaineriiul. Kuivained paneksin kubust vasakule ülemisse kappi. Või siis kõige rohkem kasutatavad asjad ühte klaasiga kappi. Klaasid-kruusid klaasidega ülakappi. Taldrikud, kausid alla sahtlitega kappi. Asjad, mida väga tihti ei kasuta, need paneksin klaasidega kappide peal olevatesse kappidesse.

  See, et teil oli võimalik sahver endale tekitada, on tegelikult väga suur asi. Võib-olla on sealt palju lihtsam käia võtmas näiteks kuivaineid ja potte-panne, nii et köögikappidesse saab hoopis paigutada need asjad, mida väga tihti vaja ei olegi.

  Enda kogemusest saan öelda, et ega ka enne koroonat need tarneajad väga palju lühemad ei olnud, kui eritellimuse peale näiteks kööki või garderoobikappe tahtsid. Ikka võtsid mitu kuud aega, ei olnud mingid fäänsid asjad ega midagi.

  Igatahes palju õnne lõpuks ka tõelise kodutunde tekkimise puhul!

 3. Tõsiselt ilus diivan, kardinad on nagu kirss tordil.. toob välja tapeedis ka kuldset tooni.. nii kena, samamoodi see uus riiul ja köögilaud ja toolid jne.. ideaalne. Ainult mind häirib veiniriiul, see kohe üldse ei sobi sinna kauni riiuli körvale. Eks igayhel oma arvamus, aga proovige korra ilma.. mitte, et ruumi oleks mujale panna, aga äkki siiski

  1. Tean.. Aga sellele pole paremat kohta.. Ja samas ma temast loobuda ka ei taha. Veeautomaadi kõrval oleks ta nagu imelik ja kuskil mujal.. ma ei tea, ka ei sobi. Aga arvestades minu “tõstaks midagi ringi” suhtumist, siis varsti tarin nagunii kappe ja laudu ringi :D

 4. Täiega kena elutuba, ainult üks küsimus – palun ütle kust pärineb elutoa tapeet?

  1. Hehehe.. Sellega on selline asi, et see oli siin enne meid. Ja kuna see meile meeldis ja see oli üliheas korras, ei hakanud maha kiskuma, kuigi algul mõtlesime ise ka paari efektseina peale. No ja mõtlesime, et muudame hiljem, et praegu kohe ei hakka ja see sobib jumala hästi, seega.. ta jäi. Aga kust pärineb, ma ei tea kahjuks.

 5. Vau, milline elutuba! Kõik on nii ilusalt kokku sobitatud ja tundub mõnus ajaveetmise koht.

 6. ma telliks lae alla sama laiusega kappide rea, valgeid…. saaks panipaika juurde, torud peitu jne. või siis tellida mida iganes ja lasta kapid kiletada või värvida ühte tooni (näiteks ülemise osa kõik valgeks)

  aga mis mind pisut häirib, on see veiniriiuli asukoht, võimalik et fotode viga aga tundub sel raamatukapil liiga seljas, st mõlemad on väga lahedad ja erilised aga nagu võtavad võimaluse kummalgi särada ära. loodan, et mõte tuli välja.

  1. Mul endal sama teema. Aga kui need lahku tõsta, siis oli veel veidram. Eks me jõuame siin veel liigutada ka neid asju :)

 7. Selguse mõttes pean üle küsima, kuna su ütlemised kirja pildis on tihti (eriti viimasel ajal) segased ja arusaamatud. Sain ma õigesti aru, et läksite Aatriumist diivanit ostma ja “Teenindaja küsis: kas teen allahindlust ka, ma ise olen mitmeid kordi marimelli koodi kasutanud” teie koodiga sai mingi prossa alla AGA ostu hetkel te isegi ei teadnud et seal poes allahindluskood AGA müüa teadis, tundis teid ära ja seepärast ise aktiivselt pakkus koodi? Kuidas selline asi võimalik on? Palun vasta sellele blogis selgitavalt, jäi ausalt arusaamatuks.
  Teine asi mis silma riivas. See puidust kuusnurkne riiul maksis poes veidi üle viiesaja mitte kuussada nagu kirjutasid – “Jällegi, see koht kus ma olin valmis selle 600€ meie eelarvest välja käima”

  Kardinad tunduvad pildi peal väga ilusad mõlemas toas.

  Ei taha absoluutselt norida, aga pean siiski ära märkima, et su blogi lugedes taolised ülevõimendused riivavad silma, sest neid ikka on. Aatriumi sooduskoodi lugu jäi segaseks, sellele tahan vastust, kuna plaanis Aatriumist natuke mööblit soetada ja meelsasti kasutaks sooduskoodi.

  1. Tasuks lugeda mu postitusi, mitte diagonaalis üle lasta, siis ei tekiks idiootlike mittearusaamu :D

   Mu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas inimesed sellest lausest aru ei saa. Teenindaja küsis, kas ta teeb mulle allahindlust nende poes. Et on ise korduvalt marimelli koodi mujal kohtades kasutanud kus see kehtib! Meil ei ole mingit koostööd Aatriumiga, meil ei ole seal sooduskoodi! Ma isegi ei saa aru, kuidas sellest lausest seda välja lugeda saab!

   Ah, andestus, see riiul maksis 535€ tõesti. Anna andeks :)

  2. Asi on selles, et töötajal on omatöötaja soodustus ka olemas tihtipeale ja ma arvan, et seda ta pakkuski Marimellidele :)

 8. Ei taha midagi koostöös aga kas too mainitud odav diivan on koostöös saadud või kuidas täpsemalt, postituses mainid sooduskoodi. Diivan on värvi poolest kena, kuid diivan ise väga odavalt valmistatud, kuna pildil olevad diivanipadjad on valmistatud konkreetselt jääkporolooni tükkidest, mis kenasti silma hakkavad ja häirivad.Väga ebamugavad padjad, poroloonitükid on koledad ja diivani üldmulje odav. Kahju teist.Te ei soovinud koostöös mööblit, aga ikka suruti peale. Kas oled ohver :(

  1. Ma isegi ei saa aru, kuidas sa saad siit välja lugeda, et see diivan oli koostöö kui ma konkreetselt kirjutan, et ma ostsin selle.
   Ja ei, see pole poroloonitükkidest tehtud, tule vaata. Megakorralik puitkarkass ja materjalid kasutuses. Ülimugavad padjad, see diivan on täielik lebola! Mulle tundub, et siin kirjutab konkurent, kes mind oma poes nägi ja kelle valikut ma ei võtnud :D

  2. Ausalt: mul on kahekordne kogemus u sama hinnaklassi sama suure diivaniga. Need on kahjuks siiski põhjusega nii soodsad. Ei tunne diivani konstrueerimise hingeelu, aga sellised odavama hinnaklassi diivanid hakkavad väga ruttu lagunema. Meie esimesel vajusid padjad väga ruttu ära, raam oli korralik. Teise ostsime ka odava, sellel vajusid padjad ära JA raam hakkas lagunema.
   Kokkuvõttes oleme kahe diivani alla pannud juba ühe väga korraliku diivani raha ja seda kõigest viie aastaga. Samas kui sõbrad, kes on ostnud kohe kalli ja korraliku, ei pea oma diivaneid veel ilmselt nii pea välja vahetama.
   Oleks võinud varem seda diivaniteemat arutada, oleks saanud nõua anda, nüüd on ost tehtud, eks peate ise järele proovima omal nahal, miks maksab selline diivan nii vähe.

   Aga diivani ja kardinate värvid on väga ilusad ja koos selle tapeediga moodustavad tõesti väga ilusa koosluse! Elutuba tundub väga hubane.

  3. No õnneks või kahjuks on see lihtsalt diivan.. ja ma ei plaani üle kolme aasta seal korteris elada.. uues kodus ilmselt (loodetavasti) mahub suurem diivan. Siis olen targem ja ostan kahetonnise :)

 9. situatsioon kassas: “Teenindaja küsis: kas teen allahindlust ka, ma ise olen mitmeid kordi marimelli koodi kasutanud” sa ei maini seda et teenindaja on kuskil mujal kasutanud teie koodi, mitte seal poes, seepärast tekitab su väljaöeldud lause parajalt segadust.Ja pealkiri on ajuvaba, justkui oleks firmad koostöid peale surunud aga teie ei soovinud neid ja kogu blogipost on täis reklaami, mis pole eraldi ära märgitud.

  1. Mu meelest on selge, kes pakkus koostööd ja mis me ostsime ise. Igal pool see eraldi välja öeldud, iga nö lõigu/teema juures eraldi. Kuna kogu postitus ei ole koostöö, siis ei pidanud vajalikuks seda ka koostööpostitusena märkida. Kes tahab, see saab aru ja kes ei taha, see lihtsalt ei saa aru.

 10. Selles mõttes võiks köök parem olla, et sahtlid enamike alumiste kappide asemel. Ringi saaks põhimõtteliselt ka olemasoleva mööbli ja pliidi tõsta nii, nagu tahate, aga kui juba, siis juba teeks sahtlite mõttes paremaks. Venttoru peitmiseks kappidesse tuleb omajagu vaeva näha (endal see etapp Ikea kappidega läbitud ;) )

  Küll aga küsiks, et kas elutoariiulid on ka seina küljes kinni? Hedelinile mõeldes.

  1. Ei ole kinni. Ta ei turni seal. Ta saab väga hästi juba praegu aru sõnast EI. Ei olnud mul Hedoniga seda probleemi, et nt WCs oleks mängimas käidud või potti asju visatud vms, ei usu, et ka Hedeliniga sellist muret tulevikus on, et ta riiuleid kiskuma hakkab. Kuuse tõmbab nagunii endale kaela nagu Hedon :D

Comments are closed.