#elulineblogi

Blogiauhinnad #6 kokkuvõte

Sel aastal on ikka täiesti üllatavad esikolmikud ja omavahel rebivad blogid. Kategooriaid on palju ja kuna iga blogi saab osaleda vaid ühes kategoorias, ongi pilt kirju ja põnev.

Natukene siis telgitagustest ka, sest keda ei huvitaks, kuidas hääletus läheb. Hetke seisuga on oma hääle andnud 7671 inimest. Kaks, tegelikult isegi kolm, kõige üllatavamat kategooriat oma esikolmikuga on elulised blogid ja arvamusblogid, viimase esikolmik muutub iga päev. Nagu väga võrdväärne on see võistlus seal. Sama võib tegelikult öelda pere- ja beebiblogide kohta. Esikolmik muutub iga päev, häälte vahe on minimaalne. Blogijad, kutsuge enda poolt hääletama, sest tõesti, iga hääl loeb. Hääletada saab siin!

Ja kuigi paljud ütlevad, et tähtis pole võit, vaid osavõtt, siis kes ei tahaks võita? Ja kui suuresti on see enda teha, siis.. see on teie võimalus :)

Kõik sponsorid on olemas (saad tutvuda nendega siin!), just eelmisel reedel käisin kohapeal natuke vaatamas ja mõtlemas, ühtlasi tekkis ka üks mõte – kas lauad peaksid olema kategooriate kaupa? Et beebilogijad ühes lauas, ilublogijad teises, või pigem just segamini, et inimesed suhtleks? Mina olen tegelikult seda meelt, et vabad kohad, kes ees see mees, nii saavad ühes lauas istuda ka erinevate kategooriate inimesed ja rohkem omavahel suhelda.

Praegu seda kirjutades mõtlen üldse, et peaks igasse lauda ise hoopis kohad panema, nagu pulmas, et inimesed ikka suhtleksid :) Aga sheerige oma arvamust kommentaarides, kuidas teie tahaksite laudades istuda. 

Õige pea on valmimas ka blogiauhindade KKK, et kõik ikka kõigest aru saaksid :)

 

38 thoughts on “Blogiauhinnad #6 kokkuvõte

 1. Minu arust võiksid bloginimed siltidega ka blogijatel olla. Siis saaks piltidelt aru kellega tegu ja koha peal kergem suhelda ☺

  1. Kui sa suudad välja mõelda ühe ilusa ühtse variandi, kuidas seda teostada, siis ma olen üks suur kõrv.
   Tellida 400 silti/kaelapaela vms, maksta a 400€ ja pooled ei tule kohale, siis… mis ma nende paeltega pärast teen? Kuidas ma kindlaks teen, kellele silte tellida näiteks?
   See, et igaüks ise endale mingi sildi kritseldab, pole minu meelest jällegi ilus.

  2. võib-olla lasta trükkida ilma nimeta kleebised EBA logoga ja siis neile saab musta markeriga peale kirjutada? ma usun, et see oleks visuaalselt kena ja suur leht kleepse ei maksa 400€. :)

  3. No mu meelest on see kole, kui kõigil mingi suvaline kritseldus rinnas on… Aga jah, seda kleepsupaberit võib niisama ka osta ja nimed iseseisvalt peale kirjutada… Aga ma ei tea, see pole ilus. Kujutle neid sadu pilte, mingid sildid ees :D Ma mõtlen, kuidas seda lahendada :)

  4. Printida kleebisele – poes müüakse neid A4 kleebiseid, kus on nt 20-30 kleepsu peal – tavalise printeriga saab sinna printida :) need saab kleepida pluusile ja pole üldse probleemi!

  5. Tekstiilist kleepse müüakse ka ja ka nendele saab tavalise printeriga printida. Tavaline paber on tõesti inetu, aga ümarate äärtega kreemikas tekstiil on täitsa okei.

 2. Sama kategooria lauad oleksid põnevad aga samas võiks olla ka vaba valik :D
  Sest eks liikumist toimub ju tegelt nagunii, võibolla siis laudadesse panna rohkem toole, et saab istekohta vahel vahetada? :)

  Kas see aasta on ka toetajad ja blogijad samas osas või eraldi?

  1. Ma ei saa su viimasest küsimusest väga täpselt aru :)

  2. Eelmisel aastal olid ka toetajad ja blogijad koos. Ju olite ise natukene lihtsameelsed ja ei saanud aru, et te koos võite olla. Siis pärast ohkima tulla on küll kohatu, kui ise millestki aru ei saa.

 3. Mina arvan ikka, et laudade kohapealt kes ees see mees. Ma tulen nt. sõbrannaga, kes teises kategoorias kandideerib. Oleme ju plaaninud õhtu koos veeta ja tunduks tobe kui peaks seetõttu eraldi istuma. Ma usun, et inimesed suhtlevad nii või naa omavahel :)

 4. Mulle tundub huvitavam, kui oleks vabad kohad, et blogijad saavad istuda suvaliselt. :)

 5. Mina arvan, et kõige parem on ikka niimoodi, et kõik istuvad seal, kus ise tahavad. Sest ma kujutan ette, et mõned blogijad võtavad tuttavaid-sõpru ka kaasa, siis kas nemad paigutatakse siis sinu nägemuse järgi blogijast endast eraldi?

  1. Ei, miks eraldi? Kes sinuga kaasas, see sinuga samas lauas, loogiline ju!
   Ja isegi kui teha spordiblogijate + ilublogijad laud, siis kaasas olevad pereliikmed, sõbrannad jne ikka samasse lauda – seltsis segasem.

   Kui teha see, istuge kuhu tahate, siis tekib olukord kus kahekesti sõbrannaga tulnud blogija ei julge tulla kuuesesse lauda küsimagi, kas need kaks kohta on vabad või ei..

   Ma veel mõtlen sellele, kuidas see lahendada :)

 6. Kas need tühjad nimesildid muidu maksvad ulmeraha? Need, mis haaknõelaga käivad (muidugi praegu mõtlen, et enamus vist ei tahaks oma riietuse külge seda haakida…), kuna nimesildi idee oleks iseenesest super, ma ei eelda, et mind paljud teaksid ning ise ka ei tea nägu/blogi tihti kokku panna.. Kuna paljud fashionistad tulevad kohale, siis on keeruline midagi stiilset ja samas informatiivset välja mõelda :D
  Laudade osa on keeruline küsimus, ühest küljest võiks olla süsteem, kuna kahjuks enamasti inimesed jäävad oma tuttavate juurde ega liigu edasi, et võõrastega ka tuttavaks saada, aga see ometi selle ürituse eesmärk. Samas olen ikkagi nõus sinu ideega, et kes ees see mees ja vaba liikumine, suhtlus.
  Appi, kui palju küsimusi selle üritusega, nii tubli oled ikka!! Mul juba need kaks teemat ajavad juhtme krussi :D

  1. Ma mõtlen sama, eelmisel aastal istusid ka nö tuttavamad näod koos ja siis teine laudkond kõrval ainult piidles, et näe, see on see.. Kui teha selline sunniviisiline sotsialiseerumine, siis õhtu lõpuks ma arvan oleks kõigil hea meel :)
   Rinnasildid maksavad olenevalt disainist eur kuni kümme :) Ja tahaks ju, et oleks ilus.

 7. Minu meelest võiksid inimesed ikka istuda sinna kuhu ise soovivad :) sa ju ei tea kes kellega reaalselt sobida võiksid? Pulmakülalisi ikka teatakse ja sobitatakse laudkondi väga hoolega ;)
  Äärmisel juhul võivad istuda blogi kategooriate kaupa aga kas isegi sellel pointi oleks?

 8. No selline tavaline rinnasilt nagu konverentsidel jne, see ei maksa kindlasti 1 EUR tükk.

  1. Leidsin netist kõige odavama variandi praegu kiirguugeldades 30senti tk, see on 120€ – ja lisaks ei näe see üldse ilus ja äge välja, pluss paljud ei taha nõelaauke oma riietele. Ma alati vihkan kui kuskil need pihku surutakse, et tavai, lükka rinda, ikka panen tasku külge vms.

   Kui nimesildid – siis peaks stiilselt lähenema, ala mingid märgid, kaelakaardid vms. Ja see pole sotine lõbu, kui neid 400tk vaja on. ma ei saa ju omavoliliselt otsustada, kellele ma teen ja kellele mitte. Selle võib järgmiseks aastaks plaani võtta, et need oleksid korduvkasutatavad ja igal blogijal oleks see igal aastal olemas.

   Samas, olgem nüüd ausad. Sellist väikest rinnasilti, kui sinna mahutada nii nimi kui bloginimi, sa teise saali otsa ei näegi.
   Eks panen õhtujuhti siis tutvustavaid mänge teiega mängima!

 9. Las iga blogija teeb oma raha eest endale portsu visiitkaarte (kasvõi koos fotoga) ja siis saavad kõik neid kõigile jagada ja tekib ka loodetavasti sotsialiseerumine visiitkaarte vahetades. Iseasi, mis nendega hiljem tehakse, pooled lõpetavad kindlasti prügikastis :)

  Samas minu arvates ka kleepsud on täiesti normaalne lahendus, mis ilu seal ikka nii väga vaja taga ajada on, eriti kui eelarve on piiratud.

  1. Ma ei tahaks neid kleepse ainuüksi selleks, et ma ei tahaks endast mingeid pilte, kus mul on ilus outfit ja siis mingi rääbakas kleeps, isekirjutatud nimega. Ma tegelen sellega! Kui tulevad sildid, siis fäänsid! :D

 10. Tere,

  Kuna tõesti haaknõelaga on nõme kleiti torkida, siis äkki mõtled mingi laheda kaelakee tüüpi lahenduse välja – nt nahast kaelapaelaga või siis hõbedast värvi ketiga (nt midagi taolist https://www.google.ee/search?q=name+tag+necklace&client=ms-android-sonymobile&biw=360&bih=511&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwje8vO4st7MAhUC6CwKHdlpBtwQ_AUIBigB#imgrc=741FP-JC9_q-CM%3A)

  Seda ketti müüakse mu meelest meetriga ehitus ja kangapoodides, seega ei tohiks väga kallis ka olla.

 11. Kui siltide kasuks otsustad, siis need võiks olla erinevat värvi. Näiteks aiandusblogijatel rohelised, moeblogijatel roosad vms.

  1. Ma tahaks, et need oleksid võimalikult ühtsed :)
   Aga mis värvi peaks ülejäänud 22 kategooriat muidu olema?

 12. Hea oleks, kui poleks üldse laudu, lihtsalt seinte ääres toolid ja siis vb mõned püstijalalauad, sest kui on väga konkreetsed laudkonnad, võivad häbelikumad heituda ja teistega mitte suhelda. Nimekaardid võiksid tõesti olla kaelakee-stiilis, sest need kleepsud on koledad ja jätavad rõvedaid plekke. Loomulikult jääb probleem, kes tuleb kohale üldse ja äkki jääb palju nimekaarte üle … ilmselt peaks siis lihtsalt paar päeva enne kõigilt küsima, kas on tulemas või mitte.

  1. Jep, ma tegelen selle nimesildindusega hetkel.
   Vaevalt, et keegi kolm tundi seista viitsiks, aga ma mõtlesin ka pigem sellise pikalauastiili peale, et ei tekiks selliseid kaheseid neljaseid punte omaette :)

  2. Mina olen ka selle poolt, et oleks püstijalalauad, see annab kõige parema võimaluse inimestega suhtlemiseks, keegi ei jää “valesse” lauda, ei tunne end eemal/üksinda ja häbelikumad jäävad ka silma:)
   Nimesiltide teema jääb mulle üldse arusaamatuks, nagu mingit seminari korraldaks:) Kui tunned huvi, et kes üks või teine on, siis saab küsida, mitte vaikselt püüda nimesildilt lugeda. Muidu blogides oleme küll kõik kõvad sõnavõtjad, aga nüüd kõik korraga nii häbelikud;)

 13. Ma lihtsalt niisama mainin, et kui keegi peaks julema minuga suhtlema tulla, siis minule paluks igal juhul oma nimi hääleliselt öelda, kuna ma ei plaani 11. juuniks nägijaks veel saada :D

  PS. Ja Leenu ma pean ütlema ühe korra veel, et Sa oled super tubli selle korralduse köögi poole pealt! ;)

  1. Sulle peame mingid fäänsid prillid ette panema, mis vilgutaks “ütle oma nimi mulle!”

  2. Tsiises, palun ei. :D Kuigi, kui järele mõelda, siis vb, kui olen õhtu jooksul juba 20 isikule meelde tuletanud või küsinud, et mis kurat Su nimi on, siis tulen roomates Su juurde ja anun põlvili neid vilkuvaid prille. :D

 14. aga nimed mingi orgi otsas? et kes tahab lükkab juustesse või kinnitab koti külge või hoiab käes või enda ees?

 15. Tahaksin kõiki neid blogisid lugeda või vähemalt pilgu peale visata, aga ei viitsi ümber trükkida aadresse. Kas oleks võimalik teha selline leht, kus oleksid aktiivsed lingid või siis vähemalt aadressid, mida oleks võimalik kopeerida?

  1. See on järgmise aasta plaanis sees küll jah!
   Ühtlasi tuleb postitus tulemustest pärast auhindade jagamist, siis peaks ka saama kopeerida :)

 16. Mulle ka meeldib see nimesiltide idee. Kuidas olukorda lahendada ja need blogijatele üle anda (või on ukse juures keegi ees?), on teine teema, aga oleks kasulik.
  Loodame, et saab asja!
  Kohtume, blogijad, 11.juunil!

Comments are closed.