EBA: kellele annaksin oma hääled mina?

marimell

Täna, kirjutan ma seda postitust kui blogija, mitte kui blogiauhindade korraldaja. Olen küll aru saanud, et korraldajana peaksin ma olema poliitiliselt korrektne, neutraalne ja mitte emotsionaalne, aga that’s me. Sellessuhtes, et ma suudan hoida lahus blogimise, blogijaks olemise ja EBA korraldamise.

Ma hommikul lasteaeda sõites just mõtlesin, et meil on ju igal alal inimesi, kes on töös ühed inimesed ja kui kontoriuks kinni kukub, siis on nad tavalised inimesed, oma tavaliste, võibolla veidrate, teiste jaoks mõistmatute, harjumustega. No kindlasti on meil mõni minister, kes teeb tööd imehästi, on väga hea jutuga, korrektne, neutraalne, poliitiliselt korrektne ja kontrollib oma emotsioone ja kodus sulgub ta näiteks keldrisse, kutsub kellegi külla, kiigub nahast kiigel ja tunneb end hästi. Ta suudab need asjad lahus hoida.

Või näiteks olles presidendi abikaasa, sa ka hoiad end vaos, lased temal särada, oled poliitiliselt korrektne, neutraalne, noogutad kaasa, lihtsalt oled… No, võimalik et kui uks sulgub, lähed sa mediteerima või suupillimängijaga kuskile nahistama. Halvemal juhul lähed sa avalikku kohta suudlema, aga sealjuures ei juhtu see kogemata, vaid vägagi teadliku käiguna, sest sa tead, et sa pead olema “töös” neutraalne ja kaasa kaagutama.

Jah, ma tean, et ma ei peaks ühtki kommentaari kuulda võtma, need läbi laskma ja vait olema. Seitse korda enne sisse ja völja hingama, kui kommentaaridele vastata,a aga seni kuni ma tahan seda blogijate ja lugejate jaoks paremaks ürituseks teha, seni võtan ma kõiki mõtteid kuulda, tahan kõigile meeldida, kõigile vastu tulla… Aga ma ei saa. Ja kui ma siis muutun emotsionaalseks, no sorry maan, peeter paan. Nagu ma ka varasemalt olen öelnud, siis… selleks ajaks kui EBA toimub viiendat korda on proovitud läbi igasugused variandid, nii meie enda mõeldud kui rahva soovitatud ja selleks ajaks on reeglistik selge nagu allikavesi – nii lihtsalt hakkab olema, ilma mingite mööndusteta. Seni aga, leppige, et ma võin midagi käigu pealt muuta, aga ma teen seda, kuna keegi arvas, et nii on parem…

Aga tegelikult tahtsin ma ju oma häältest rääkida. Ja ma räägin siin nagu blogija, kes loeb teisi blogisid, mitte nagu korraldaja, kellena mul on kõikide blogide suhtes neurtraalne hoiak, ma ei eelista kedagi teistele. Ma isegi ei hääleta tegelikult (ei korraldaja ega blogijana), sest ma tahan, et võidaks rahvaarvamus ja minu üksainumas hääl midagi ei muudaks. Eelmine aasta näitas, et mõni üksik hääl võib muuta palju, seega, mina ei hääleta sel aastal. Aga panen kirja, kellele ma oma hääled annaksin, ehk loete ka teie neid ja nõustute minuga või leiate endale uued lemmikud :)

Arvamusblogide kategooriast olen ma lugenud, st ma ei jälgi igapäevaselt, umbes viite blogi. Kui eelmisel aastal oleksin ma oma hääle andnud Ebapärlikarbile, siis sel aastal ma seda ei tee. Ta on selline hea ja halva piiril blogija mu jaoks. Ma ei tea, mulle ei sümpatiseeri viimasel ajal ta blogi, varem lugesin seda mõnuga. Ma ei saa aru, kas ta tahab olla mingi megaäge ja sarkastiline ja diip, või on ta lihtsalt idioot, nipsakas ja ilge vingats?

PS! Ma ei saa aru, miks ma ei tohi arvamust avaldada? Ei või öelda, et mulle üks või teine ei sümpatiseeri, sest olen EBA korraldaja?! Nagu mulle peaks kõik maailma asjad meeldima. Teile ka ei meeldi sada asja. Teie võite kommenteerida. Aga ma ei või? Mida iganes! 

Samas olen ma aina rohkem leidnud end Estonianwithbackpack blogist ja see meeldib mulle aina enam. Tundub kuidagi minu masti, otsekohene ja aus, ei karda kirjutada ka sellest kui midagi läheb pekki jne. On mõnusalt eluline sealjuures, aga arvamuse avaldamine pole kunagi mingi kibestunud ving (nagu mul endal :D). Täiega laik!

Aasta uustulnuka hääle saaks kindlasti Kadri-Ly, kellest ma ise blogisin ja kes on võtnud mu nõu kuulda ja ise nüüd üsna usinalt blogib. Särav blogija, kelle postitused on küll seinast seina, aga ta on omamoodi hea. Ja pekki, ta on niiiii ilus! Ausalt, ma arvan, et kui antaks välja ilusaima blogija tiitlit, siis ma annaks oma hääle raudpolt talle!

Pere- ja beebideblogidest jälgin ma kõige usinamalt Lipsukest ja Maikenit. Hääle annaksin ma sel aastal Lipsukesele, sest millalgi oleks aeg, et ta ikkagi oma kategoorias selle esikoha ära napsaks, kaua üks inimene peab blogima, et tunnustatud saada, eks :) Lipsuke – väljakutse, saa kiirelt ka kolmas (neljas) beebi majja, ja sa tõused siin kategoorias enam kui kindlalt esimeseks. Kui mitte sel, siis järgmisel aastal kindlasti ja koostöid sajab uksest ja aknast.

Meesteblogides tekib jälle see tunne, et ah, nagunii kõik annavad Henryle selle hääle, mul sama, ma annaksin pigem Ivarile :) Henryt ma loen ja jälgin, aga minu jaoks kirjutab ta liiga pikalt. Jälle häda, onju. Mulle meeldib ta humoorikas FB nurk rohkemgi :)

Loomeblogid ma jätaks vahele, sest ma tõesti ei jälgi neid.

Elulistes blogides on päris palju osalisi ja päris mitut ma neist ka jälgin. Mallukas võidab nagunii ja kõik annavad nagunii oma hääle talle, seega kaaluksin ma Triinu-Liisi ja Kai vahel. Aga kuna Triinu on niigi pop ja pime blogija on kindlasti tunnustust väärt, annaksin ma hääle Kaile.

Ilu-ja moeblogisid ma samuti ei jälgi, aga tunnustada tahaksin Liisa Leetmaad, lihtsalt seepärast, et ta on äge! Ja ilus! Ja ta kandideerib Insta kontoga! Julge!

Ja kes natuke süvenenumalt vaatab ta kontot, mitte lihtsalt üksikuid pilte, siis naine teeb kunsti… Nagu Jüri Pootsmann kunagi…

Toidublogide südame võitis Olga in kitchen oma makroonidega ja nii on! Ma ei söö magusat, aga neid makroone, Olga, iga kell! :)

Trenni- ja terviseblogidest jälgin ma, kui üldse, Merlin Saretoki, blogi. Aga ta on selline üles-alla, väga muutliku meelega või ma ei teagi, segaduses endaga äkki? Kristalliteraapiast võiks abi olla :)

Reisi-spordi-ja noorteblogisid ma eriti ei jälgi. Sama võiks tegelikult öelda ka foto- ja videoblogide kohta. Praegu mõtlen, et ma oleksin võinud Hedoni YouTube’i kanali ka sinna kirja panna. Tema ei ole korraldaja, Meelis ka mitte, kes seda kanalit haldab, filmib ja monteerib ja möllab. Aga noh, ta on minuga seotud ja ilmselt oleks ebaaus, kui pereliikmed osaleksid. Fotoblogides annaksin hääle lihtsalt sõbramehe poolest Fotoraadile ja videotes Maigretile :)

Ärge unustage siis oma lemmikute poolt hääletada! Saab seda teha siin: eba.marimell.eu

24 arvamust postitusest “EBA: kellele annaksin oma hääled mina?

 1. Ebapärlikarbi puhul olen ikka väga nõus iga su sõnaga! :D

  Aaaga Liisa Leetma.. no uskumatu, kui vinge tsikk !! :)
  Loodan väga, et ta saab tunnustatud :)

 2. Tundsin vajadust miskipärast sõna võtta.

  Su võrdlused ministrite ja presidendiprouadega antud juhul ei päde, sest nemad ei saa ka peale tööd oma partnereid avalikult idiootideks nimetada – see on see, mida tähendab “amet kohustab”. Nii, nagu ei vaadatud hästi sellele, kui õpetaja reality showst osa võttis ja seejärel meesteajakirjas tissid paljaks kaapis, nii ei saa ka sina olla ühel hetkel ürituse neutraalne korraldaja ja teisel osalejaid mõnitada. Neutraalsus ei tähenda ainult seda, et sa ei mõjuta tulemusi. See tähendab lisaks ka neutraalset suhtumist auhinnasaajatesse ja üleüldist professionaalsust.

  1. Ometigi ometigi, on kõik inimesed. Ka minister teeb asju, mida ei peaks, ka president teeb asju mida ei peaks ja mina, ütlen veelkord esindasin ennast selles blogipostis kui lugeja/blogija Mari-Leen, mitte kui korraldaja v žüriiliige vms

  2. Ja ma ei mõnitanud kedagi. Näita mulle kedagi v midagi, mis meeldib KÕIGILE?

  3. Argumenteerin siis edasi.

   See, et minister on vabal ajal inimene, ei tähenda, et ta mõningaid asju avalikult teeks. Ta võib arvata, et president on jobukakk, aga ta ei lähe Facebooki ja ei kirjuta, et “mina kui kodanik praegu omal vabal ajal kell 19.45 ütlen, et president on jobukakk”. Ta ütleb seda oma sõprade- või pereringis. Amet kohustab.

   Kui sa tood välja teema “ei peaks”, siis jääb mulle mõistmatuks, miks keegi peaks teadlikult ja sihilikult ilma ülihea põhjuseta tegema seda, millest ta teab, et ei peaks.

   Mul ei ole mingeid õrnu tundeid ühegi nimetatud blogija suhtes, ütlen kohe ette ära igaks petteks, aga kuidas sa kujutad ette, et sinu üritusest peaks osa võtma inimene, keda sa oled blogijana, ja veel
   nimetatud üritust puudutavas postituses, debiilikuks nimetanud? Et tema peab sind kui professionaali suurepäraseks? Inimene on ikka ju sama. Tema ei saa lahutada töö-Leenu blogija-Leenust ja tunnistad ju, et ei oska seda isegi teha :).

   Lisaks pole korraldajast professionaalne tegelikult ei töö- ega vabal ajal auhinnagala osavõtjate suhtes isiklikku poolehoidu või antipaatiat avaldada. Kus oled sa seda enne näinud? Loomulikult ei saa keegi sulle kätt ette panna, aga hiljem ei tasu imestada negatiivse tagasiside üle.

   Viimaseks – “ei meeldi” ja “on debiilik” vahele jääb ikka huuuuulk maad.

  4. Rohkem nõus ei saaks i-ga olla :) Ei loe isegi ebapärlikarpi, aga eelarvamuse suutsid kujundada. Ebaprofessionaalne.

  5. Mulle ei sümpatiseeri ka Ebapärlikarp, aga olen eelkommenteerijatega nõus, et Sinu suust sellist kommentaari kuulda ei tahaks. Arvamuse avaldamine on täiega ok ja muidugi on kõik alati serveerimise küsimus aga ürituse korraldaja võiks tõesti olla maksimaalselt neutraalne ning julgustama kõiki üritusest osa võtma. Olles Sinu blogist negatiivseid kommentaare lugenud, mina blogijana sinna üritusele tulla ei tahaks…ja mulle ei lähe teiste arvamus enamasti korda. See on lihtsalt ebasümpaatne, muud midagi. Äkki lahendaks olukorra see kui sellist üritust korraldaks mingi väiksem punt inimesi (ei pea kõik ilmtingimata blogijad olema, pigem isegi mitte). Kohustuste jaotamisel hajuks ka kogu tähelepanu, mis praegu on sulle suunatud. Kahju kui paljud blogijad (nt siis ilublogijad) ei osale seetõttu, et neil on Sinu endaga mingi halb kogemus. Jah, loomulikult on kahju kui inimesed ei suuda selliseid asju (nagu blogi-Sina ja EBA-Sina) lahus hoida aga see vist ongi paratamatus…

   Aga palju edu! Sa oled igatahes tubli töö teinud, arenemisruum käib asja juurde.

 3. Kas ma olen tõesti nii haleda mulje jätnud, nagu ma hullult januneks selle kuulsuse ja võidu ja koostööde ja ma ei tea mille järele? Ja lausa lapsi kuulsuse nimel saama hakata, hehehe. Ei no ma ei salga, ma tahan seda kõike ka, aga siit kõlab nagu ma oleksin täiega meeleheitel, et ma endiselt suhteliselt väike ja märkamatu olen, või nagu ma kirjutaksingi vaid kuulsuse ja asjade nimel. :D :D :D

  1. Eiiii :) lihtsalt ma mõtlengi, et sinu aeg on särada ja ei midagi halba :)

 4. Tapselt sama tunne seoses ebap2rlikarbiga. mida rohkem ta blogib, seda rohkem koorub v2lja, et ta on kuidagi v2ga ebameeldiv inimene. k6ik tema arvamusavaldused on mustvalged, kui keegi julgeb mingeid muid spektrumi v2rve n2ha, saab kohe v2ga ebaviisaka nipsakuse osliseks. samas eveliisi postitused v6ivad kyll vahest n2rvi ajada aga inmesena tundub ta hulga sympaatsem kui tema new bff.

 5. Nüüd on siis Ebapärlikarp sinu juures ebasoosingus, nüüd kus ta ühes eelmises postituses sind kritiseerida julges? Kas hakkad Malluka käitumismustreid üle võtma? :D

  1. A ei, ta mind varem ka kritiseerinud. Ja sessuhtes me jäämegi eriarvamustele. Temale oma, minule oma. Ja see pole seotud, et ütlen nüüd vastu halvasti vms. Lihtsalt minu emotsioon seoses tema blogiga – ta oli varem nauditavam.

 6. Ebapärlikarbi poole pealt oleks sa justkui minu mõtted kirja pannud, lõpuks ometi keegi ütles välja
  Sa oled EBA korradajane väga tubli olnud. Minul isiklikult vist ei jätkuks närve… alati on kuskil keegi, kes pole rahul ja teeks teistmoodi. Müts maha?

  1. Ei tahaks nüüd Ebapärlikarbi kritiseerimisele hagu alla anda, aga tema väljenduslaad ja sageli väga õelad kommentaarid annavad temast siiski üsna nigela pildi.

 7. Wii, nii äge! :)
  Ja kusjuures mul sama geiss Ebapärlikarbiga. Enne oli palju nauditavam, aga nüüd kuidagi jah rohkem selline nurgeline ja nipsakas. Ja kui inimesed siin seletavad, et Eveliis on vingats, siis halloo, lugegu parem Ebapärlikarpi vms. Aga noh, samas see on kõik blogi põhjal baseeruv mulje, vb päris elus on hoopis teistsugused need inimesed.

 8. Ma tahaks Eveliisi ja sinu nimed su kommentaaris ära vahetada. Mulle tundub täpselt vastupidi. E. blogi lugemise ma üldse lõpetasin aasta algul, sest ühel hetkel ma avastasin, et tema blogis käib üks pidev negatiivne lahmimine ja kuna tegu on minu jaoks võõra inimesega, siis pole mul vaja ka tema tegemistega kursis olla ja seda negatiivsust enda ellu lasta.
  Ebapärlikarbi osas nõustun täiega.

 9. Teadupärast, kui keegi julgeb Eveliisiga või Ebakarbiga mitte nõustuda, siis olevat tegu planktoniga. Vot nüüd ei teagi, kui karbi blogi ei meeldi, aga seljakoti oma tundub ok, kas siis oled ikkagi nende arust plankton?

 10. Eelmine aasta võtsid sõna ilublogijate kohta (VÄGA vale inimene seda tegema, imho :D) ja nüüd ebapärlikarp. Ja siis imestad, miks sellel üritusel osaleda ei taheta või miks nt sellel youtuberite üritusel palju paremad sponsorid olid?

  1. Youtuberite üritust korraldas Swedbank! See oli konkreetselt nende üritus.. ja mis auhindadeks saadi, sellest ma aru ei saanudki!

 11. Ma ei tea, kas sa oled loll või mängid lolli, aga kellegi idioodiks sõimamine on lame ja jääb kaugele kategooriast – “ta ei meeldi mulle”.

  1. Ehk loeks korra uuesti üle, mis karbi kohta kirjutati:
   1) Ta on selline hea ja halva piiril blogija mu jaoks. /Kus on sõim?/
   2) Ma ei tea, mulle ei sümpatiseeri viimasel ajal ta blogi /Kus on sõim?/
   3) varem lugesin seda mõnuga. /Kus on sõim?/
   4) Ma ei saa aru, kas ta tahab olla mingi megaäge ja sarkastiline ja diip/Kus on sõim?/
   5) või on ta lihtsalt idioot, nipsakas ja ilge vingats? /Kus on sõim?/
   Sõna idioot on ehk liialdus, aga eks Marimell teab paremini, mida ta sellise küsmise püstitusega öelda tahtis.
   Karbil tundub ka hulk planktonit ümber heljuvat.

 12. No arvamuse avaldamisel ja teise inimese idioodiks nimetamisel on suur vahe, või ma ei teagi, sellekohta saab nüüd öelda, et ei ole ju äää, see on minu arvamus!!! Aga oleks võinud ilusasti kirjutada, et inimene ei sümpatiseeri, ei ole vaja ju solvama kukkuda :)

Comments are closed.