Eesti Blogiauhinnad 2017 ehk EBA tuleb taas

Tänavu siis juba kolmandat korda, on toimumas Eesti Blogiauhinnad.  Mul on kaks kamraadi, kes mind jõu ja nõuga aitavad, tšau Kristi ja Sandra. Ja ka sel aastal on jälle uuendusi, nagu ikka…

Esimese asjana tahan ma südamest tänada Veebidisainerit, kes kirjutas mulle eelmisel suvel ja pakkus abi EBA uue kodulehe tegemisel ja et hääletus oleks lihtsam (et tekiksid lingid, et blogidega tutvuda enne hääle andmist) ja kinnituskirjad tuleksid ja et kõik kontaktid oleksid kohe koos jne jne – ma ei tea, kas kõik 101% toimib, aga loodame parimat. Robert ja Agnes on kuude viisi vaeva näinud ja iga detaili sadaviiskümmendkorda muutnud, et ma rahul oleksin. Korduvalt oleme me muutnud tervet süsteemi, et see veel parem saaks. Ma loodan, et teile meeldib samapalju kui meile. Aitäh, aitäh, aitäh!

Aga nüüd EBA uuenduste juurde. Eelmine aasta tõestas, et liiga palju kategooriaid ei ole ka hea. Kui ühes kategoorias on ainult paar osalist või mitte ühtegi, tuleb ta kokku koondada kellegi teisega. Tõmbasime natukene koomale kategooriate osas, mis ei tähenda, et järgmisel aastal neid rohkem ei võiks olla. Aga iga aasta õpetab midagi ja ma olen õnnelik kui EBA 2019 tuleb selline nagu ta saabki olema. Viie aastaga peaks kõik head-vead välja tulema, et siis jätkata ühtse mudeliga. Aga see selleks. Sinna on veel arenemisruumi ja selle poole me püüdlemegi, et kunagi oleks see mudel nii hea, et müü või maha.

Sel aastal on kokku 14 põhikategooriat, aga selguvad veel ka aasta uustulnuk ja aasta lemmikblogija.

Esimeses voorus, ajavahemikul 15.02 – 15.04.2017 saab end kirja panna endale sobilikus kategoorias EBA uuel lehel eba.marimell.eu – miks ma selle enda lehe alla panin? Sest enne maksin ma kahe domeeni ja serveri eest, nüüd vaid ühe eest. Kuna tegemist on siiski sponsorite toel tehtava üritusega, tahan ma enda kulud hoida sealjuures minimaalsed, sest nipet-näpet tuleb kogu aeg ette, et vaja tellida, osta, kleepida, maksta. Teiseks, see on ju justkui minu beebi. Juba saab kolmeaastaseks, seega, las ta siis olla minu blogi küljes.

Teises voorus 1.05-31.05.2017 saab anda hääled oma lemmikblogi poolt, et tekiks pingerida.

Reeglitega, millal mis juhtuma hakkab, saab lähemalt tutvuda siin!

Igal kategoorial on üks sponsor, kes paneb auhinnad välja esikolmikule. Kuna mõned on veel puudu, siis kes tunneb, et tahab oma firma nähtavaks teha ja Eesti Blogiauhindadele õla alla panna, võib mulle kirjutada info(at)marimell.eu

Mõtlesime välja ka uuenduse, mis ei tekitaks olukorda, kus keegi seisab kellelgi ees, midagi ei näe, tellimuste järjekorrad on pikad, vein saab otsa… Eksklusiivselt on võimalik osta endale VIP laud, mis sisaldab endas vaadet lavale, sööke-jooke ja väärtuslikke kinkekotte. Kokku on laudu 12 ja kohaarvuliselt mahub sinna ühtekokku 59 inimest istuma. Istekohti on veelgi, kes raha raisata ei taha, ent seal pole sööke-jooke ja imelist vaadet. Samas, tuleb eraldi menüü just selleks õhtuks, kust igaüks peaks endale sobiliku roa leidma.

Laudu võivad osta kõik – blogijad, blogilugejad, fännid, sugulased, sõbrad, vanemad. Soovitame võtta kampa (blogijatega, sõpradega, lugejatega (loosige lugejale koht lauas välja vms), sest broneerida saab laua kaupa, mitte üksikuid kohti.

Lisainfot VIP laudade kohta leiab siit!

Kui te nüüd arvate, et VIP laudadest saadud raha paneme me endale korraldamise eest taskusse, siis ei. Jätkuvalt on tegemist nö heategevusliku või sponsorite poolt makstud üritusega, kõik kulud-tulud tulevad ilmselt lõpuks lihtsalt nulli. Esinejad maksavad, õhtujuht maksab, söögid maksavad, igasugused pisikulud jne Kui mõni firma tunneb, et tahab meie korralduskolmikut tänada, palun väga, aga teeme ikkagi heast südamest, nii hästi kui oskame. Ei pretendeeri presidendi kuupalgale vms.

Praegu kõik. Pange end kirja ja broneerige 10. juuni 2017. Kohtumiseni, kui mitte enne, siis Trattoria Massimos.

24 thoughts on “Eesti Blogiauhinnad 2017 ehk EBA tuleb taas

 1. Tere!

  Kas ma panin ennast ka kirja ning osalen üritusel? Tahtsin teada kas ürituse eest tuleb maksta ka või need, kes osalevad ise kellel on blogi. Kas need saavad niisama üritusele?

  1. Kui sa panid end kirja, said kinnitusmeili ja end registreerisid, siis oled kirjas.

   Maksma peavad need, kes VIP lauda osta soovivad.

   Üritus on kõigile, kes tulla soovivad.

 2. Slogan – Tunnustame parimaid? Pigem ikka skandaalsemaid. Kes ise rohkem püünele trügib.

  Asjalikke, väärtuslikke ja tegelikult parimaid blogisid paraku sealt esinimistust väga leidnud ei ole, mitte ühelgi aastal.

  1. Osalemisega tuleb siis kaasa odav populaarsus jah…eee, ok, mida iganes :D Tore, et üldse keegi korraldada viitsib ja Eestimaa blogidele sellist tähelepanu pöörab :)

  2. Noh, kui ei soovi osaleda, ega keegi ei hoia relva meelekohas, et registreeri end :)

  3. Selle loogika järgi jahivad ka olümpiamängudel teistega mõõtu võtvad sportlased odavat populaarsust, tõelised sportlased treenivad ikka asjalikult oma koduaias.

   Aitäh Marimell, et sellist asja korraldada viitsid!

 3. Ühe asja küsin veel üle – kas ka sel aastal ei ole mitte-ilusatel ilublogijatel sinna asja? Mäletan, et sul oli sellega suur kana kitkuda, et kõik kes sinu ja Meelise ilufiltrist läbi ei mahu, tegelikult nagu osa võtma ei peaks või nii.

  Et kas sel aastal on latt veidi madalamale lastud? Või vaatate ikka oma kogenud ülikriitiliste pilkudega üle, kes tohib-kes ei tohi?

  1. Ei tea, et oleks kumbki meist kunagi öelnud, et keegi sinna tulla ei või. See üritus on KÕIGILE – noortele, vanadele, blogijatele, mitteblogijatele, kõhnadele, korpulentsematele jne jne Küsimus oli pigem selles, kas läheksid juuksuri juurde kellel on kole soeng? Aga nagu ikka, asju mäletatakse nii nagu ise tahetakse ;) same same but different!

  2. Megailus mitte-blogija- mis su probleem on? Väga paljude teemade all on sinu negatiivseid kommentaare näha, neid on isegi mul võõral piinlik lugeda- ei mingit konstruktiivsust, vaid üks lahmimine ja ärapanemine. Ilmselgelt sul mingid tülid klaarimata siinse blogipaariga? Kaua võib nii sapiseid kommentaare pritsida? Ära tule lugema, kui kõik nii vastumeelne :)

 4. Leenu Sa oled oma meeskonnaga super! ;)

  PS. Mulle jõhkralt meeldib see uuendus, et keegi ei seisaks kellegil ees ja ei tekiks olukorda, kus keegi ei näe mitte midagi :D

  1. Ei, see on just väga äge, ma vaatan, mida mu lugejad arvavad, vbla bronnimegi parima vaatega laua lava ette :D Kusjuures tegelikult lava lähedal istumine on mulle heliliselt super hea, kuna siis tajun laval toimuvat paremini, nii et uurin asja ja eks näis.

 5. Kategooriad on täitsa head, ainult ehk spordiblogide kategooria ja trenni- ja terviseblogide kategooria võiks kokku panna, need on selline kattuv värk natuke? Kodu ja sisustusblogid lähevad siis loomeblogide alla? Elustiiliblogi kategooria võiks ka olla.

  1. Elu on eraldi – eelviimane :) et kui miski eelnevast ei sobi, pane end sinna! Trenn j tervis on pigem kaalujälgijate blogid, sport rohkem neile kes mingi kindla alaga tegelevad :)

 6. Tahaks ka omalt poolt beebi- ja pereblogide kategoorisse fotosessioonid kinkida

  1. Igal kategoorial on üks sponsor ja selleks aastaks on sponsor olemas :) aga kirjuta mulle, äkki leiame sulle rakendust üllatusauhindade osas :)

  2. Maija, su pildid on kohutavad – arene veidi ja proovi järgmisel aastal uuesti! No offence!

 7. Registreeritud ja see oleks mulle esimene kord :) !
  Tahaksin tegelikult teada riietusstiilist, mida ei ole kusagil otseselt kirjas.

Comments are closed.