Eesti “väikeettevõte” kes blogijaid kotib

See lugu on lihtsalt hoiatuseks kõikidele teistele blogijatele ja influenceritele, et olge väikeste firmade ning affiliate koodidega ettevaatlikud. Tehke kõigest kogu aeg skriine, et teie lõpuks süüdi ei jääks.

Nagu meie jälgijad teavad, ei ole ma suurem asi sooduskoodide/affiliate asjade tegija. Aga kuidagi on ikka nii läinud, et mõni selline diil on tekkinud ja üheks neist on üks väidetavalt väikefirma (52k käivet pole midagi nii väike!), kes usinalt suunamudijaid oma turundusvankri ees kasutab. Saadavad aga tooteid ja paluvad oma personaalset linki/sooduskoodi jagada.

Ma proovin alati selliste affiliate asjadega korjata seda raha nö kokku, et kirjutan 1x aastas endale välja ja hea jõulukinke osta.. Eelmisel aastal oli juba selle kohaga mingi error, väidetavalt muutus neil lehe platvorm ja osad ostud läksid kaduma ja.. No andsin andeks, väike firma, ikka juhtub, süsteemierror, mis sa ära teed.

Tegin neile siis arve eelmise aasta eest ära ja sinna see jäi, hakkasin nö sel aastal seda raha uuesti koguma sinna.. Terve aasta tuli mulle kirju, et olen teeninud tasu, aga ma ei olnud väga süvenenud. Nüüd mingi aeg tagasi logisin sinna sisse ja vaatasin, et ohoo, 350€ juba kogunenud. Tegin mõned reklaamid, teadsin, et mustreede on tulemas, reklaamisin neid veelgi.. Mingil hetkel oli ees nö väljamakstava summana 688€.

Selle viimase blogipostituse peale tulid lugejate kirjad, et aga mu kood ju ei tööta. Hakkasin asja uurima, et okei, seal taga on nö link (kõik minu lingile klikitud ostud teenivad mulle nö boonust) ja sooduskood (mis siis hetkel ei kehti). Kuigi see kood peaks nagu kehtima, kirjutasin neile siis Instasse, et kas nad saaksid uurida. Ühtlasi tõin teemaks ka selle arve, mida tahan esitada aasta alguses, et kuhu see saata ja kellele arve teha, sest neil on nö kaks firmat (millest üks tänaseks ilmselt on likvideerimisel, vähemalt majandusaastaaruanded on neil esitamata!).

Ja siis hakkas aasta trall..

Mu kood ei peagi kehtima, see kehtis eelmisel aastal. Eee, tore, et keegi teavitas siis?!

Tahtsin siis uuesti sisse logida oma kontole ja.. ei saanud. Ehk siis meie vestluse ajal olid nad mu konto kinni pannud/ära kustutanud. Teadsin, et Janel oli ka nendega koostöö ja kirjutasin talle, et kas ta saab sisse logida, on mingi üldine kala või tõesti praegu lihtsalt blokiti mind ära.

Janega suheldes selguski, et tal ka pidevalt mingi jama nendega. Kirjutasin neile, et aitab naljast, kui mu konto kohe ei taastu, siis ma esitan neile arve 1000€ ja ma ei viitsi rohkem vaielda.

Ma tunnistan, ma ei ole kedagi kunagi nii ähvardanud, aga lihtsalt, mulle tundus nii alatu selline käitumine, et te ise olete mulle pakkunud seda koostööd, 20% tasu iga ostu pealt, ma olen teid reklaaminud ja nüüd kui summad on liiga suureks läinud, te hakkate blokkima lihtsalt..

See asi läks lihtsalt nii ajuvabaks, et mul polnud enam sõnu – nad tahtsid ühtäkki keset ööd arvet, siis et ma reklaamid kinni paneks, siis et ikka sobib kui ma aasta lõpu seisuga arve teen, siis..

Läks mu konto imeväel lahti (vahepeal oli postkasti potsatanud kiri, et ma olen oma parooli muutnud, mida ma ei olnud!).. Aga kontolt oli kadunud 177€ affiliate tasu. Lihtsalt lampi. Selle mõnekümneminuti jooksul. Kui ma selle kohta küsisin, teatasid nad, et vastavad kolme tööpäeva jooksul. Kirjutasin neile, et:

Ja see saaga hakkas nö otsast peale..

Nad hakkasid pommima, et kust ma selle 688€ võtan ja saatku ma skriinshot ja.. no.. halloo, ma ei oleks eeldanud, et nad nii sahkerdama hakkavad, ma ei tee kõikidest maailma asjadest kogu aeg skriine ju. Loogiline, et mul seda polnud ja kui ma seletasin, et nädal tagasi oli seal 688€ ees ja ma ei ole omast arust imbetsill, kes ei tee vahet “all time total payment” ja “current outstanding payment” vahel.

A ja siis nad ütlesid, et eelmisel aastal on nad mulle teinud kaks väljamakset – 159 ja 13 eurot. Ma hommikul siis vaatasin, et.. oot misasja, ma olen esitanud neile arve 368€, et kust nad üldse oma valesid summasid pidevalt võtavad.

Ma olin hommikul ikka korralikult närvis juba ja kirjutasin, et olen nõus tegema kompromissina neile arve 750€ (sest 688€ oli seal eelmisel nädalal + see vahepeal kogunenud summa + blogipost, mis tootis korralikult) ja eemaldan reklaamid ja unustan ära kogu selle teema.

Selle peale, teate mis tuli?

Aasta lahendus, eks. Ma selles suhtes võiksin ka Robert Sarve poole pöörduda ja hakkaks jahuma nende summade üle ja nõuaks neilt väljavõtteid (mul on postkastis 199 kirja viimase aasta kohta et ma olen saanud commissionit.. Nende kiri, kus nad pakuvad mulle koostööd, et mu affiliate tasu on 20% müügi pealt jne.

Kirjutasin siis vastu, et mul on jumala kama nende lehe erroritest, aga mu jaoks on arusaamatu kuidas nad blogijate pealt teenivad, nad saavad sadu oste, teenivad tuhandeid ja kui commission läheb liiga suureks, siis nad lihtsalt panevad konto kinni, võtavad raha maha arvelt suvalt ja nii ongi?!

Tegin siis ettenägelikult skreeni oma hetke seisust (suva, et 177€ väiksem kui veel paar päeva tagasi) ja tegin neile arve. Tänase päeva seisuga. See on hetke seisuga tasutud. Seepärast puudub siin blogipostituses ka firma nimi. Aga selge on see, et sellised koostööd tõmbavad igasuguse motivatsiooni, affiliate asju teha, maha.

Vana hea tõde – üks sitt kogemus = sitt kogemus ja eelarvamus pikemaks ajaks.

9 thoughts on “Eesti “väikeettevõte” kes blogijaid kotib

  1. Kas see oli (firma nimi eemadatud). Ma tahtsin hakata teie koodi kasutama, kuid seda pole enam… Kusjuures nad on mulle väga positiivse mulje jätnud ja nüüd siis selline keiss… Kahju!

    1. Hea turunduse endale teinud, seepärast tuleb esimesena meelde :) Ja kuna ma juba olen ta klient, siis loogiline, et talle tööd juurde annaksin..

  2. Paneb veidi kulmu kergitama, et inimene, kel on säästukontol väidetavalt mitmekümneid tuhandeid kogutud ja kellel pole mingit probleemi Sarve/Pilve palgata, miskise paarisaja euro pärast üldse sellist lamenti viitsib lüüa…

    1. No kuidas see oli, et kes senti ei korja see eurot ei saa. Ma ei tea, 688€ ei ole väike raha, olenemata palju mul säästukontol raha on. On ju vaks vahet kas sul on 20 tuhat või 20 688€ ehk peaaegu 21 tuhat eurot.

  3. Ma ei saa aru, mis see säästukonto ja muu raha siia puutub? Annab õiguse brändil sisulooja üle lasta? Naljaninad.

    1. No tead, kui inimestel pole midagi nina alla hõõruda, siis säästukonto on vana hea asi, millele rõhuda, sest noh, mul ju pole seda väidetavalt (st keegi ei usu), aga ma ei leia ka, et ma peaksin oma kontoväljavõtteid avalikult jagama :)

  4. Uskumatu muidugi, see lugu ja firma käitumine teeb karuteene ka teistele väikefirmadele. Ma arvan, et kui on lepitud kokku koostöö, siis jälgitakse kokkuleppeid ja peab arvestama asjaoluga, et kampaania võib olla üliedukas ning tuleb koostööpartnerile rohkem maksta- aga see on ju ainult positiivne outcome:) paneb lihtsalt pead vangutama- pange kokku nö õpperaamat ” koostöö kusikud”, ostaks isegi

Comments are closed.