EKSITAV REKLAAM: Nordica – mis see hind on siis?

Kuna me juba ammu oleme mõelnud, et võiks suvel ühe kuni nädalase perepuhkuse teha, siis mõni aeg tagasi jäi valikusse Odessa, kuna Meelist ei eruta need tüüpilised 5* allinclusive Bulgaariad ja Türgid.

Vaatasime juba tookord, et Nordical otselend ka sinna, hotellid kohapeal suht okei hinnaga ja eks võtame plaani. Hoian ikka Nordica FB lehel silma peal ja täna ma ausalt, läksin närvi.

Juba tegelikult mingi aeg tagasi nad reklaamisid lennuhind 59,90€ – loomulikult sellise hinnaga meie soovitud kuupäevadeks midagi pole. Kirjutasin ka neile toona, et nende hind on veidi vale ja siis nad selgitasid, et see kampaaniahind kehtib..

Kampaaniahinnad reisimiseks Odessasse kehtivad perioodil 28.05.-29.06.2016 ja 30.09.-29.10.2016. 
Tervitades,
Nordica

Ühesõnaga, täna jäi mul jälle nende suur ja laiutav 59,90€ hind silma ja mõtlesin siis tšekata, et mis hind lõppkokkuvõttes oleks augustis, et ehk läheb sitalt ja on oma hindu korrigeerinud.

nordica

Mulle meeldib muidugi eriti see, et reklaam on 59,90€, all pisikeses kirjas 69,90€ ja kui lehe avad, siis selgub, et üks suund maksab hoopiski 89,90€ ja kui broneeringu paned, siis selgub, et ups, sinu valitud kuupäevadel pole üldse essugi saada ja lenda heaga päev varem 126,33€ eest ja tagasi (vähemalt on valik) 190,11€ või 517,96€. Kui valida kõige soodsamad hinnad, mis Meelise puhkuse sisse mahuvad, siis saab hinnaks 230€ per nägu – kolmele on hind 478,53€.

Sellele hinnale lisanduks veel hotell, igast transfeerid (ala lennujaamast linna jne). Täitsa ajuvaba tegelt. Sellessuhtes, et ma pean paari kuuga Meelise Türgi suunas meelt panema muutma, mulle just tehti viimase hetke pakkumine 5* kõik hinnas 696€. Vähem jebimist ja kõik olemas, taskuraha kulub minimaalselt. Ehk tonniga oleks perereis tehtud!

Tüüpiline allahindlus Eesti moodi. Mäletan, kui veel Austraalias olime ja tuli mingi sealne lennupakkumine, et täna/sel nädalal/kuni kuu lõpuni Perth-Phuket 59$, siis nii oligi. See hind, mida reklaamiti, ka kehtis. Eestis joppab sellise hinnaga lende osta ainult siis, kui veahinda näed. Nii palju siis sellest, et eelista Eestimaist. My ass! Nii ikka kaugele ei jõua. Kahjuks.

PS. olgu öeldud, et kui panin reisi ajaks 30.09-7.10 – mil kampaania hind peaks kehtima, sain hinnaks 513,92€, kuigi sel ajal peaks see nende lubaduste kohaselt olema hind 194,90€. NOOOOT! Kui kuupäevi natukene nihutada, saaks soodsaimaks hinnaks vana hea 230€.

Ja üleüldse, ma ei saa aru, mis see on? Tarbijakaitseametil pole siin asja? Mida sa reklaamid hinda, mida sa ühekski kuupäevaks pakkuda ei suuda? Ma ei suutnud leida terve augusti jooksul seda 59,90€? Okei, kampaania sel ajal ei kehti, aga siiski – reklaam on ju siis eksitav? PPS. vaatasin ka erinevaid oktoobri kuupäevi – pole seda reklaamitud hinda kuskil. Kuidas välismaal suudetakse sellist hinda pakkuda – ma mõtlen mingit kampaaniahinda, mitte konkreetselt 59,90€? Pean silmas seda, et kuidas ala Air Asia, Finnair jne suudavad pakkuda välja reklaamitud hinda ja see ei muutu lahti võttes topelt kallimaks?

TÄIENDATUD: Nordica vastas! Loe siit!

On teil olnud juhuseid eriti soodsate lennupiletitega? Kas ongi kampaaniahinna päevad ideaalselt sobinud või olete leidnud mingi eriti hea viimase hetke pakkumise või on teil jopanud veahindadega? Jagage kogemusi! Ja mida arvate sellisest Nordica eksitavast reklaamist?

10 thoughts on “EKSITAV REKLAAM: Nordica – mis see hind on siis?

 1. Selles suhtes, et me elame Eestis ja siin toimubki koguaeg ülelaskmine ja reklaamid vale infoga ja noh Nordicast ma ei taha üldse rääkida…
  Mingi aeg tahtsin Brüsselisse lennata ja Nordical olid ka nö sooduspakkumised ( haha) ja edasi-tagasi ühele oleks 290 :D Saime hoopis kahele Riiast edasi-tagasi 110 eur, Ryanairiga :)
  Lendan suhteliselt tihti ja Eestis pole saanud kunagi eriti head pakkumist, pigem ikka Norwegian Air, Ryanair, Finnair :)

 2. Kuidas ja kuidas.. Vaata lennufirmade suurust ja reisijate arvu ja siis saad teada, kuidas Finnair ja AirAsia sellseid pakkumisi suudavad teha. Nordica ei saa ju tervet lennukit 2€ piletitega välja müüa (nagu AirAsia kampaania nt on), sest reisijate arvud ei ole absoluutselt võrreldavadki. Arvata on, et Nordica pakub 60€ lendamise võimalust kõige kehvemal ajal.

  1. Nojah, sellepärast keegi Nordicaga ei lendagi, piletihind kallim kui konkurentidel ja sp lennud pooltühjad ja piletihinnad poolekallimad, et kuidagigi välja tulla! Lennaku 5x nädalas asemel 1x nädalas ja pakkugu paremat hinda!

 3. EA ilusate pakkumistega oli täpselt sama teema alati! Ja nad ei õpi…

 4. Mina olen see vaene turist, kes üldiselt (u 2-3x aastas) Ryanairiga lendab. Seda siis Euroopas, kaugemate lendude kohta ei oska ma eriti midagi öelda. Ei ole veel nende u 10 lennu korral mitte midagi ette heita olnud. Ühe korra olen pidanud Riias 7€ mingit lisamaksu maksma (mille vist oleks kuidagi hiljem tagasi saanud) ja korra oli ettenähtud lennuki asemel asenduslennuk, mistõttu ei saanud sööke tellida, aga kumbki probleem pole mind kuidagi väga häirinud ega sõitu rikkunud. Nende puhul tuleb lendu broneerides nt Paypaliga makstes veel pisike teenustasu juurde, aga sellega olen arvestanud. Üldiselt on alati teenindus suurepärane, lennukid korralikud, koduleht toimib ja kui ükskord seoses mingi lennujaamamaksuga midagi üle küsida tahtsin, sain ka kenasti infotelefonilt abi. Selles osas paneb mind alati see lõputu Ryanairi materdamine imestama. 20€ pileteid ei saagi ju loomulikult tippklassi lennufirmadega võrrelda, aga odavlennufirmade seas on nad minu arvates küll tasemel.
  Korra lendasin olude sunnil AirBalticuga – never again. Käsipagasi kaal väiksem + pole ühte lisakotti lubatud, lennuk oli pisike kipakas ja tegi sellist lärmi nagu hakkaks kohe alla kukkuma. Hirmus! Pealegi pea kaks korda kallim piletihind ja ümberistumine (sellesse samasse plärisevasse kolusse). Tõele au andes lendasin korra aastaid tagasi ka AirBalticuga ja siis oli hoopis teine lugu. Aga ilmselt on asi selles, et see oli enne nende rahaprobleeme.

  Sellistel imepakkumistel on sisuliselt alati mingid kuupäevalised piirangud ja minu meelest on see täiesti normaalne. Hoian aeg-ajalt Urlaubspirateni portaalil silma peal ja seal on samamoodi. Selle eriti soodsa hinna saadki ainult kindlatel kuupäevadel lennates. See, et väljareklaamitud hinnaga pakkumist reaalselt ei eksisteeri, on küll eksitav ja usun, et Tarbijakaitseamet peaks tõesti asja üle vaatama.

 5. Hehee! Sama lugu! Tahaks ka augustis Odessasse ja ei leia Nordica lehelt neid häid hindu. Olen juba mitu nädalat vaadanud ja hind läheb vahepeal ainult kallimaks.

  Olen Ryaniga lennanud Eestist päris palju ja mul pole ühtegi kaebust. Null! Samas Nordicaga lendasin paar kuud tagasi ja mul oli piletil koht, mida reaalselt lennukis ei olnudki – istusin suvalisse kohta. Mitte, et see oleks olnud hull probleem aga kui lennuk oleks olnud täiesti täis ja mõne inimesel veel selline viga, siis oleks alles nalja saanud.

  Eesti on aga üleüldse lendamise mōttes veits pärapōrgu. Ausalt, ma armastan Eestit aga no nii raske on siit okei hinnaga kuskile lennata.. Samas – lennujaam on meil vähemalt kift!

  1. Noh see oli kerge iroonia kah :)
   Üldiselt ikka tasub vist lennata läbi Helsingi vōi isegi Riia. Helsingi lennujaama on mugav minna ka, lastega ma tavaliselt ei viitsi Riiga trippida.

Comments are closed.