EKSPERIMENT: kui kaua tuleb Hiina poodidest kaup?

Mõtlesin sel korral teha sellise eksperimendi, et tellin viiest Hiina kohast samal ajal. Erinevates tab’ides olid asjad lahti ja järjest panin “kinnita tellimus”. Seda tegin ma 5.10.2015 kell 13. Täna, kuu aega hiljem, on neli pakki kohal. Kõigest lähemalt.

Esimene ehk siis kõige kiirem on SheIn, mille pakk jõudis kohale juba 19.10.2015 kell 11. Oleks varemgi jõudnud, kui ma ei oleks maganud ja oleksin kulleri kõnele vastanud :) Aga tuleb välja, et kõige kiiremat teenust pakub SheIn. Hiphiphurraa!

No mis ma saan salata, kui ma paki kätte sain, oli mul jälle hämming – kas mina päriselt tellisin need asjad.

See sinine kleit (link!) tundub pildil sellisest paksust riidest ja et hoiab hästi, tegelikult on see lihtsalt tükk sitsiriiet, ja on megaludru, aga sellegipoolest värv on ilus ja seljas ka suht ok.

shein_sinine

See punane kleit (link!), oli sellest pakist ilmselt üks kõige paremaid valikuid. Kuigi varrukad on mulle nõks nagu lühikesed, siis ajab asja ära. Mõnus jõulune.

fotoraat_shein_punane
Foto: Fotoraat

See tumesinine kleit (link!) on päris ilus. Ainult, et.. paar kilo peaks alla võtma.

shein_sinine

Ma alles praegu näen, et see kleit (link!) peaks olema tumesinine, ma kogu aeg vaatasin, et must. Aga sellel on jälle selline vanamuti pikkus, et ma ei lähe sellega kuskile.

shein_sinine2

Täpselt järgmisel päeval (20.10.2015) saabus kohale Wholesale’i pakk, kus oli hunnik asju beebile. Natuke rõõmu ka tema ellu.

Kuna mul on endiselt see mõte, et mänguasju ei peaks olema liiga palju, siis paar arendavat asja võiks juures olla lisaks mingile suvalisele prügile, millega ta armastab mängida (vana kommikarp, tühi limpsipudel jne).

Valikusse jäid siis üks kuubik (link!), kust aukudest saab igast kraami sisse pressida, puidust geomeetriliste kujunditega mingi jubin (link!) – neid vist nimetatakse motoorikakeskusteks? Nii, siis tuli Hedontsikule veel autorool (link!), see on nii lahe, et meeldib isegi mulle. Ütleb millal hoog maha võtta, millal gaasi anda ja millal tankida. Nagu päris. Ja kuna me läksime muusikaringi ja talle muusika üldse meeldib, siis tellisin ühe bändikomplekti ka (link!).

hiinatitekraam

Ja sellest järgmisel päeval (21.10.2015), saabus Dresslinki pakiteatis. Ka seal oli kraami vaid Hedonile. Okei, mulle oli üks huulepulk (link!), mis on megaroosa ja peaks klubis helendama… Kuna mul kodus on UV lambina olemas ainult geelküünte lamp, siis proovisin… Täitsa toimib! :)

12207709_1218076328209552_660085212_n
Kiire selfie :D

Hedontsikule tellisin ma ühed viisakad püksid (link!), ühed niisama kodus trööpamise püksid (link!) ja päkapikukostüümi (link!). Kuna varasemalt ma tellisin tema pärispikkust arvestades ja asjade kohaletulek võttis omajagu aega ja ta kasvas kiiresti, ja sai asju vaid paar korda kanda, mõtlesin siis sel korral vähe suuremaid asju tellida. Aga, tellisin liiga suured.

dresslink
netist leitud pildid

Lisaks tellisin siis selle numbrimati (link!), mis oleks meil olemas võinud olla ilmselt juba tema sünnist, aga käib praegu kah. Põrandad ongi külmad, hea soe seal peal mängida. See maksis 3€, Prismas oli 13€.

Seega, ma ei hakanud neid asju pildistama, sest need on talle suured :D Aga see päkapikukostüüm läks üldse stuudiokotti, et kui keegi tuleb jõulupilte tegema (rohkem infot siin!), siis saab lapsest päkapiku teha :)

Paar päeva hiljem saabus ka Romwe pakk (26.10.2015), ja no ma ei saa aru, ausalt! Kas ma olen idioot vä? Ma olen ikka suutnud endale kaks ühesugust kleiti tellida. See sinine kleit (link!) oli ka Romwe pakis. Mul on tunne, et ma olen kuskile kukkunud, ausalt :D

Lisaks oli seal siis üks must kleit (link!), mis on megaläbipaistev lihtsalt. Aga samas pildil ta sellist muljet ei jäta. Seljas mugav ja mõnus pekivarjur on ta ka oma krookidega. Soovitan soojalt :)

mustkleit
Foto: Fotoraat

Ja üks pusa (link!), mis on megasuur. Aga muidu mõnusast materjalist ja ilusat värvi.

pusa

Ja siis ma tellisin endale salli (link!). Salli! Saate aru, mida kaela panna! Aga see on reaalne tekk! 150x150cm! Hedonile kärru paras pikutamiseks, hea villane ja soe.

Ja siiani ootan ma WalkTrendi kraami. Ilmselt see ei jõuagi kunagi kohale, seega… Ärge sealt tellige :D

Fotod kus nime all ei ole, on Meelise või minu tehtud, teised pildid napsasin meie jõulushoodilt Fotoraadiga. Fotoraadi tegemistega saab kursis olla siin! Kaks ülilahedat noort – Kerli ja Mikk, pärit Viljandist, sellest sügisest õpivad Tallinnas. Käivad alati koos ja väga põnev on nendega alati chillida. 

27 thoughts on “EKSPERIMENT: kui kaua tuleb Hiina poodidest kaup?

 1. Kui kollane sall tekina kasutusse ei lähe, äriksin selle hea meelega omale :)

 2. Tere, kas tellisid iseseisvalt (ei oska paremini sõnastada) või ikka lepingute alusel (koostöö põhjal), mis sul nende saitidega on? Kunagi kirjutasid, et enam ei soovi sellist kohustuslikku tellimist ja riiete eksponeerimist oma blogis. Edu.

 3. Krt meil ikka sarnane maitse. See sinine pikk kleit oli mul ka jälle silme ees ja samuti ka kolmas sinine kleit. Aaaga jätsin tellimata. Aga noh, meeldisid. :D
  Ja see “vanamutipikkusega kleit” on mu arust mega kena su seljas. Kanna ikka! :)

  1. Oh, ma olen korra juba sel teemal kirjutanud. Ta sööb mul põrandalt leiva pealt maha kukkunud seemneid ka, õues muru, kuhu äkki kass on pissinud… Ma ei viitsi ausalt üle mõelda mingite rändom asjadega, millest ta nädalaga ära tüdineb. Paneb suhu, siis paneb, mis seal ikka…

  2. Oh, pole ju üldse sama asi. Mahakukkunud seemned ei sisalda dibutüülftalaati (sigivushäired tulevikus jne).
   http://www.jt.ee/2074925/tervisekaitse-korvaldas-muugilt-ohtlikud-kuunelakid-ja-manguasjad.

   Raskemetallide mürgistus ei ole mingi mööduv kõhulahtisus ja kohatu on seda võrrelda mullas mängimise või põrandalt toidu söömisega.
   Kirjutan seda praegu mitte sellepärast, et sinu arvamust muuta, vaid et su lugejatele oleks teada ka teistsugused faktid, mille alusel otsuseid langetada. Kes tahab, see tellib potentsiaalselt ohtlikke mänguasju ja kes ei taha, siis ostab ohutuid.

   Ise ju ka kirjutad, et mänguasju ei pea palju olema – miks siis selle paari asja ostmisel üritada maksimaalselt odavalt läbi saada? Toiduainete pealt sa ju kokku ei hoia nagu sa oled kirjutanud.

  3. Ma shoppan Maximas, ostan odavaid asju… No ja tellimise koha pealt.. Kas kõik Eestis müüdav on megatestitud?

  4. Jah, kõik eestis müüdav on megatestitud. Meil ei tohigi tooteid müüa, kui ei ole kindel, et need vastavad kehtivatele ohutusnõuetele.

  5. Noh, bakteritega jms kokku puutumine on veidi teine asi kui raskemetallide manustamine. Kui esimene võib lapse organismile ja immuunsussüsteemile igati tugevdavalt mõjuda, siis teisel on organismile ainult ja üksnes negatiivne mõju. Ma olen ka eluaeg otse peenralt mullaseid marju söönud ja käed tihti enne söömist pesemata jätnud, aga elavhõbedat või pliid (mis ei ole eriti rändomid, vaid ikka päris mürgised asjad) siiski vabatahtlikult suhu ei topiks.

  6. Arvatavasti ka Hiinas, kus mujal. Ostsin isegi need kunagi, aga korjasin kokku. Ja tegelikult on Hiinas valmistatud asjadel vahe ka. Kasutatakse samasid tootmisliine, aga üks toode on kontrollitud materjalist ja teine hiinlaste võimalikult odavast random kraamist kokku segatud materjalist.

 4. Woww, huulepulk küll megaäge, edasi ei taha müüa? :D saab sealt lehelt tellida ka nt. aind seda huulepulka, ilma postikuluta nagu aliexpressis või kuidas?

  1. No palun kliki ja vaata, ma usun küll et saab ainult seda ka tellida jah :)

  1. Pole veel teinud.. :) kui aega saame, teeme ära. Ma avastasin hiljaaegu, et ma pole seal viis kuud käinud :D

 5. See pusa ei ole suur sulle. See on ainuke asi mis sul seljas paras on. Ülejäänud riided sul suures osas kakuvad ja kisuvad kuskilt otsast alati. Aga jah, metsik ikka, kas oledki nii rumal, et ei tee vahet saialt kodupõrandale kukkunud seemnetel ja viljatust põhjustavatel ainetel, millest igal pool teadusartikleid ilmunud.

  1. Ausalt öeldes ma ka ei saa aru, miks peab huupi hiina kaltse ostma ja ennast sardelliks tegema (kuna iga hilp võiks ideaalis numbri võrra suurem olla), kui võiks poest osta kümne kaltsu raha eest korralikult istuva asja. Ma ei saa aru, kuidas sa ei näe kui megakitsad need kleidid on, reaalselt kui sa kõvemini hingaks, kohe plahvataks. Ei ole mõtet solvuda, mitte et sa liiga suur oleks, normaalne naine oled. Aga palun saa aru, et number või kaks liiga väikest kondoomi selga tirides sa paistadki jämedam kui sa oled. Piltide järgi ütleks 90 kilo, mitte 69. Usu, hästi istuv riie võtab kohe selle efekti ära ja sa näed saledam välja.

  2. ma ju ütlen ise ka, et need asjad on väiksed. va see pusa. Kleitide puhul ju mainisin, et peaks paar kilo alla võtma :D

Comments are closed.