#elulineblogi

Elukindlustus vs õnnetusjuhtumikindlustus

Kui nüüd Hedoniga see õnnetus juhtus, siis keegi kirjutas mulle Instagramis, et oleks aeg mõelda Hedoni elukindlustuse peale, et vähemalt saab iga kukkumise ja luumurru eest natuke raha, et kasvõi eriarstide juures käia.

Ma ütlen ausalt, mul pole endal elukindlustust ja ma ei ole isegi sellele mõelnud. Kui uurisin sellelt meie jälgijalt, et kust tal võetud on ja mis summadest me räägime, siis ta ütles, et ma võiksin sellest blogida, sest kindlasti oskavad lugejad soovitada või ehk loevad teemat ka kindlustusfirmad, kes midagi head pakuksid.

Kuna ma ise olen SEB klient ja näiteks meie reisikindlustus (aastane, 75€) on läbi panga ja ühel korral seda kasutades oli töö kiire ja korralik, siis googeldades tuli ette ka just SEB panga mingi lastepakett. Kui avad lapsele hoiuse, siis kaasneb sellega ka õnnetusjuhtumikindlustus.

Ma olen isiklikult seda meelt, et täna pensionit või lapsele mingit 100€ koguda on suhteliselt ajuvaba, sest raha väärtus on nagu ta on. Mu sõbranna ikka räägib, kuidas vanaema talle terve elu raha korjas ja kui ta lõpuks 18 sai, siis sai 3€ vms, sest noh.. rubla pole see mis kroon ja kroon pole see mis euro. Ehk siis, isegi kui ma täna panen 100€ kõrvale, siis 15 aasta pärast ei ole 15 tuhat eurot see, mis ta täna on. Ma olen rohkem hetkes elaja. Ja tegelen asjadega siis kui nad käes on ja nendega vaja tegeleda on.

Nagu ka selle kindlustusega, kui ta ilmselt olemas on, pole teda väga vajagi, aga kui pole, siis tundub, et võiks olla. Laste puhul muidugi tundub see üsna reaalne, et võiks mingi õnnetusjuhtumikindlustus ikkagi olla.

Samas on mul näiteks hetkel veel üks kindlustus – koduse vara kindlustus. Lihtsalt mingil hetkel tundsin, et seda võiks vaja olla ja sain suht hea aastase pakkumise ja nüüd olen seda juba mitu aastat pikendanud, kuigi vaja pole kordagi läinud. Õnneks. Suures plaanis on odavam maksta aastas 50€ ühte kohta kui iga asja ostu puhul mõelda, kas on vaja kindlustusega või ilma see asi osta.

Seega, ega siin pikka juttu ei olegi. Rääkige kaasa, mis teil on ja ei ole, mida soovitate. Ja päriselt, kui seda loeb mõni kindlustusandja, siis kirjutage ja pakkuge oma teenust julgelt – info@marimell.eu 

9 thoughts on “Elukindlustus vs õnnetusjuhtumikindlustus

 1. Meil on õnnetusjuhtumikindlustus. If-s tehtud ja maksan u 30€ kuus (2 täiskasvanut, 3 last). Eks see rohkem selle mõttega tehtud, et kui minu või mehega midagi juhtuma peaks, siis teine pool saab kodulaenu makstud ja no lastega ikka juhtub neid õnnetusi. Tütar tegeleb näiteks ratsutamisega ja seal on õnnetusjuhtumikindlustus väga soovituslik.
  Korra on mees jala välja väänanud ja käis emos kontrollis ja siis saime 100€ (1% kindlustussummast). Nüüd just juhtus pojaga õnnetus ja pindluu murd ja peaksime 260€ saama (4% kindlustussummast, laste summad on veidi väiksemad kui täiskasvanutel). Abiks ikka, saab kleepsuraamatuid ja play doh’e juurde osta, ürita muidu seda üliaktiivset 3-aastast mitu nädalat paigal hoida. :)

 2. Tegin aastasele lapsele swedis õnntusjuhtumi kindlustuse, kuna ta on tohutu mürgeldaja. Maksan alla 40 euro aastas ja u poole aasta pärast juhtus suur õnnetus, nii et saime kindlustuse rahadega katta kõik haiglakulud ja mees sai töölt kaheks nädalaks koju meile appi jääda. Oli ikka tohutu suur abi sellest.

 3. Meie perel tehtud kõigil elukindlustus Seesamis (vist juba 5 aastat)-2 täiskasvanut,10 aastane ja 1,7-ne.Miks elukindlustus?Sest seal suurim kaitse ja õnnetusjuhtumikaitse juba sees sellel.Töötan ise pangas ja igapäevaselt nägin tööl,et see tasub ära teha,väga palju oli kindlustusjuhtumeid,kus inimesel tasus see ära ,paljalt haigekassa rahade eest istuda kodus ja maksta seejuures veel laene ja liisinge on ikka suht niru. Reaalselt sattus 1x klient,kelle abikaasa sai ootamatult surma ja paar kuud tagasi enne surma leidis,et tal pole vaja ikka seda elukindlustust.Nii jäigi mitme lapse ema miinimumpalga juures üksinda kodulaenuga ja kahe auto liisinguga Minu süda vähemalt rahul,et kui peaks midagi minu või abikaasaga juhtuma,siis kõik kohustused saavad kaetud.Korterikindlustus on ka olemas ja end ära tasunud mitmel korral-2 tahvelarvutit ja 1 sülearvuti katki läinud ,pluss 1x kaotas tütar koduvõtmed,siis saime tasuta lukuvahetuse ja uued võtmed läbi kindlustusjuhtumi.Siiani kõik kindlustused,mis olemas on,on end ära tasunud

 4. Mul on swedis elu+traumakaitse kindlustus. Laenu võttes pidin tegema ja ega mu töögi pole mingi arvuti taga istumine. 4a jooksul vaja pole olnud, aga hea kui see on. Maksan kuus 11-13 euri. Surma puhul saavad vanemad 14k ja läbi liiklusõnnetuse surma korral see siis kahekordistub.
  Kui mul kindlustust polnud, siis minuga ei juhtunud midagi, mis tekitaks tunde, et krt võiks mingi kaitse olla ja nüüd kui see on, siis on lihtsalt hea teadmine, et see on.

  1. Maksan ka swedis 13 eurot kuus (trauma+elukindlustus) aga mul 24k see summa mis surma puhul ja traumadel iga osa eraldi välja toodud aga pole vaja olnud, siis ej mäleta. Kui 5a tagasi tegin siis oli kuumakse 8 eurot.

 5. Sa pead ikka raha investeerima mitte lihtsalt koguma. Iga kuu 100 investeerida on midagi muud kui 100 lihtsalt panka panna. Niisama koguda on mõistlik millegi sissemakseks. Nt kümne aastaga euro väärtus nii palju langenud pole. Autod on vaata, et isegi odavamad kui varem.

 6. nende õnnetusjuhtumikindlustustega on kogemus nii ja naa.
  kogemused ütlevad et:
  -lastele neid eriti üldse sõlmida ei taheta ja ega eriti ei saa ka luumurru korral
  – õnnetusjuhtumikindlustus jaguneb põhimõtteliselt 3 alaliiki:
  1) päevaraha, mida makstakse töötavale täisealisele iga õnnetuse tõttu haiguslehel olnud päeva eest – seda on nad väga lahked maksma
  2) mingi % raha õnnetuse nn iseloomu põhjal(et mis luu katki läks) ja 3) valuraha õnnetuse tulemusena invaliidiks jäämise põhjal – neid nad küll maksta ei taha, sugulasel oli kunagi elu kindlustatud 1 milj euro peale, sattus üliraskes avariis kannatanuks, oli pool aastat haiglas, jäi elu lõpuni invaliidiks, luud-kondid pandi kokku poltidega, aga kindlustus arvas algul, et ei pea midagi maksma, alles pärast vaide esitamist ja pikka-pikka vaidlemist maksid 10%.
  Lisaks on osad kindlustused, kellele peaaegu ükski klient ei sobi, nt ühe kindlustusfirma jaoks on 50+a inimene juba “liiga vana”, et üldse teda õnnetusjuhtumite vastu kindlustada, istugu kodus ja oodaku vanadussurma.

 7. Minule ka soovitatud, et tee. Kuna kahe lapsega aasta jooksul kolm murdu olnud. Nüüd mõtlen peaks tegema. Ergot on soovitatud. Pean ka uurima.

Comments are closed.