Enese motivatsioon: osta lennupiletid!

Mind motiveerib tööd tegema ja vaeva nägema kui tean, et ees on terendamas reis. Niisiis jäi mulle ette, nagu ikka, kui reisiportaale jälgid, heade hindadega lennupakkumine ja mida ma tegin? Loomulikult ostsin lennupiletid ära. Jah, arusaadavalt paljude jaoks jälle mõttetu sihtkoht, meie jaoks meie teine kodu – Phuket, siit me tuleme!

Ma tean, et siin on palju neid, kes on seal juba käinud, aga ka palju neid, kes pole sinna jõudnud ja nii mõtlesingi ma teha ühe koondpostituse jälle, et ma saaksin soovijatele vajadusel linke saata, sest ma alati mattun nende küsimuste alla kui Tai teemaks tuleb.

Kust leida lende?

Mina vaatan tavaliselt Skyscannerisse ja siis juba sealt leitud heade hindade puhul liigun otse firma kodulehele. Vaatan ka mõnikord otse läbi äppide Finnairi, Turkishit jne Ja minu jaoks on oluline alati lennuaeg, vahemaandumiste pikkused jne ja selle tõttu olen nõus maksma rohkem, et saada kiiremini/mugavamalt. Kui ma oleksin ilma lasteta ja säästureisija, siis ma võiksin seigelda 29 tundi ja passida lennujaamades, aga täna ma olen nõus maksma mugavuse ja paremate lennuaegade eest. Kui ma ilma lasteta reisin, siis tahaks aega säästa ja kui lastega, siis tahaks mugavust ja öist lendu jne. Aga see selleks. Lennupakkumisi jagavad ka igasugused FB grupid, nt trip.ee.

Kus ööbida?

Oleneb, mida sa tahad. Kas seda, et rand oleks lähedal või pigem randa lähed rolleriga päevaks ja tahad, et õhtul oleks pidu lähemal?

Kui otsid vaikust ja rahu ja randa, siis soovitan võtta hotell Katale või Karonisse – seal on rannad ilusad ja päeval tegevust piisavalt, õhtul läheb vaikseks ja öösel ei ole probleemi magada, sest pidu on 10km kaugusel. Aga kui sa oled seda tüüpi, kellel kell üksteist õhtul kõht tühjaks võib minna, siis pole see koht sinu jaoks, sest süüa on seal siis pigem keeruline leida kui sa just 7/11st kiirnuudleid või kuuma võileiba ei taha.

Kui sa tahad, et peole oleks lühem maa ja söögiga 24/7 muret poleks, siis soovitan elada Patongis, ka seal on võimalik võtta hotell peotänavast veidi kaugemale ja magada saab ikka, aga rand on Patongis nagu ta on. Meie seal ei käi. See on sama, kas sa lähed ujuma Võsule või Harkujärve – valik on sinu, me eelistaks puhast ja ilusat randa Võsul.

Ja siis jääb piirkonnana veel Rawai ja Nai Harn või siis ülespoole Kamala ja Surin kant – all on rohkem kohalikku elu ja ööbimine pigem odavam, aga seal on jälle vähem selliseid eksklusiivseid hotelle kui ülevalpool. Meie jaoks võrdub Phuketi saar üleval 5* hotellid (meile seal nt ei meeldinud elada, liiga kauge linnast, kuigi rannad on ilusad, aga seal on julgelt 30% kallim kui saare keskel), saare alumine osa on nagu 3* aga kellele meeldib kohalik elu, pigem villad ja džunglivibe, siis soovitame just all pool peatuda. Seal on 30% soodsam kui saare keskel. Meie ise eelistame nö saare keskel olla (st rannajoone mõttes keskel) ja seigelda sealt saare teistesse pooltesse ja sealkandi randadesse. Lisaks on meil mingid kindlad rannad saare peal kus alati käime.

Seega, valikute küsimus. Tavaliselt kes seal talvituvad ja pikemalt peatuvad, elavad all pool, kes on harjunud 5* hotellidega ja kvaliteediga, siis üleval pool. Tai puhul hindan mina pigem just seda vahepealset, et 5* ma seal taga ei aja, aga päris hütis vesirooside vahel ka elada ei taha. Seega, meile meeldib elada Patongis, kus kõik käe-jala juures ja rolleriga mööda saart seigelda.

Veel ülevalpool ehk lennujaama all Mai Khao ja Nai Thon kandis on pigem sellised ultrafääsid mereäärsed resortid, kus võib paar ööd olla, aga pikemalt on seal igav, sest muud elu seal pole ja mitu nädalat seal passida tundub mulle isiklikult maksimaalselt lamp.

Seekordne hotellivalik

Nagu ma ütlesin, lastega reisides pean veidi rohkem valima – näiteks ilma lasteta reisides ei võta me kunagi hommikusööki, võime vabalt teha esimese söögi keskpäeval ja siis õhtul ja sellest piisab, lastega on natuke nagu keerulisem – nad tahavad süüa. Kui me ise võiks valida suvalise hotelli suvalise basseiniga, siis lastega peab vaatama, et oleks ikka mingi laste ala ka, eriti Hedelini puhul oluline, et ei peaks ise kogu aeg vees olema ja turvama. Sama teema tegelikult tubadega, kui meile piisaks suvalisest päevinäinud variandist, siis lastega päris kuskil hurtsikus olla ei taha. Tahaks, et oleks normaalselt ruumi seal ka ringi keerata, mitte külg ees ringi liikuda. Kahekesi olles oleks see ebaoluline, sest toas käiksime vaid pesemas ja magamas, lastega oleme seal ilmselt natuke rohkem, sest pidudele nendega päris ei lähe.

The Royal Paradise Hotel & Spa (link) – seal meeldisid mul need suured toad, kus magamine on nagu lavatsil. Nagu umbes oleksid massaažis ja tundus meie perele sobilik. Aga see hotell pole päris see vist, kuigi pole mitu aastat seal käinud. Kunagi käisime seal päikeseloojangul pildistamas ja siis.. osad korrused haisesid koppamishaisu järele. Ma ei tea, vist ei julge kohe nädalaks sinna ette bronnida.

Ükspäev jäi ette mingi film Taist ja seal oli selline hotell nagu The Slate (link) – seal vann rõdul nö looduses ja tundus megatuus, lastele ka meeldis. Hind on suht krõbe. Asukoht meie jaoks selline, et läheks paariks päevaks enne ära tulekut. Samas, seal lähedal on poole odavam koos veekeskusega – Splash Beach Resort (link) – tundub lastega mõnus lõppakord reisile.

Aga Patongis on niiii palju hotelle, kus me ei ole olnud, mul valikus neid omajagu, aga annab ikka valida, et oleks kaetud hommikusöök, normaalne basseiniala, heas korras tuba, st ka ruumikas ja et hind ei oleks miljon. Hetkel mul lemmikutesse pandud (kliki peal, tegin neist lingid):

Bauman Residence (see kus varem ka olnud oleme), Anona Beachfront Phuket Resort, Patong Heritage Hotel Phuket, Sawaddi Patong Resort & Spa, Nipa Resort. Aga eks ma jõuan neid veel juurdegi leida.

Hotellisoovitused:

Katal The Palmery Resort (link) – oleme seal kokku vist kolm korda olnud ja kuna asukoht on hea ja hotell ise mõnus, siis polegi mujal olnud. Ühes hotellis oleme Katal veel olnud, aga see on hetkel suletud. See Palmery on suht suure aga samas privaatse alaga ja meil on olnud see basseiniga tuba. Vaatasin praegu huvi pärast – kaks nädalat koos hommikusöögiga ca 1200€.

Patongis oleme me kõige rohkem olnud. Kui sa oled noor ja sul on vaja lihtsalt öömaja, kus pesemas käia, siis üks soodsamaid variante on näiteks SunSeaSand hotell (link) mis on otse linna südames, aga mitte päris keset pidu. Kaks nädalat maksab ca 600€. Väga tagasihoidlik, aga sellisele reisisellile, kes tuleb pigem peole ja randa ja hotellis eriti aega ei veeda, käib küll. Oleme ise seal mitu korda peatunud, sest asukoht on super.

Üldsegi, kui valite, et peatuda Patongis, siis soovitan Bookingu otsingusse panna Banzaan Fresh Market, sest see on see söögiturg, kus kahe euroga õhtusöögi saab ja selle ümber on väga palju hotelle. Sellest väga kaugel pole ka see peotänav ja nii oled suht linna südames. Tähelepanu tasub pöörata ka sellele, et kõik hotellid, mis jäävad mere poole on nõks kallimad ja ülespoole odavamad, aga seal arvestage jalutamisele juurde mäkke tõus. Oleme ka seal elanud ja.. no pole mõnus mäkke vantsida iga õhtu :D

APK resortis (link) olime kunagi tervelt kuu aega, tuba oli väike, aga bassein katusel hea. Asukoht jällegi hea. Bauman Residence’is (link) oleme ka korra või kaks peatunud, asukoht jälle hea, olemuselt lihtne, aga samas asukoht viis pluss.

Viimased paar korda oleme olnud Phuket Marina hotellis (link), mis on Hedoni lemmik, kaks nädalat ca 1000€ kui praegu ette bronnida. Katusebasseiniga, toad pigem väiksed, aga asukoht jälle hea – igale poole 10 mintsa kõndida. Noh, ja kui ma peaks kõigist eelnevaist uuesti valima, siis ma läheks sinna Marinasse tagasi. Hind on enam-vähem kõigil sama, aga ta on neist hotellidest kõige uuem, st et vähem päevinäinud :)

Ja kui tahate enne tagasilendu saada ägedaid pilte lennujaamas ja ööbida põhimõtteliselt rannas, siis meie olime sellises kohas nagu Coriacea Boutique Resort (link), mis oli suht okei. Üks odavamaid seal piirkonnas, aga väga mõnusa basseinialaga ja heade söökidega restoraniga.

Hetkel ma meile veel hotelli pole bronninud, aga võimalik, et teeme jälle nii, et enne tagasi tulekut oleme seal lennujaamarannas paar ööd, seal lähedal on ka veekeskus, kus Hedonil kindlasti oleks megalõbus.

Kus süüa?

Mida urkam koht, seda parem söök. Ma armastan ikka öelda, et 5* hotelli köögi taga trepil lüüakse kana maha ja seda söövad nii need, kes ostavad Tom Kha 350 bahti eest kui ka need kes kõrvaltänavas selle 70bahtiga kätte saavad. Kana on sama, maitse tänaval parem ja hind odavam. Aga arusaadavalt, ma saan aru, et on inimesi, kes tahavad “kvaliteeti” ja “neil on standardid”, minu standardid jäävad Tallinna lennujaama maha tavaliselt. Ma armastan seda natuke räpast ja vakstutega laudade ja plasttoolidega Taid, kus söök maitseb imeliselt kui rotid jalge vahelt läbi silkavad.

Meie lemmikkoht on Banzaan Market – kust leiab kõike – grillitud kaheksajalast täiesti kohalike sobulopskiteni, millest pooli ma ei julge isegi proovida, sest tunduvad nii võõrad. Mõnda asja oleme ikkagi aastate jooksul proovinud, aga ma eelistan veidi klassikalisemaid maitseid aga sellelt söögiturult peaks iga üks midagi hamba alla leidma. Pildil oleme Rawai kalaturul kuhu soovitan ka kindlasti minna, sealt saab mõne euro eest osta värskeid mereande ja lasta need küpsetada endale sobivalt kohapealsetes restoranides. Väga väärt kogemus kellele mereannid mokka mööda on.

Phuketi must have

Esimene nipp, et aru saada, kas koht on odav või kallis, vaata menüüd. Kui Tom Kha maksab üle 150 bahti on tegemist pigem kallima kohaga. Meie indikaator on see, kui tai söök on üle 100 bahti. Kõik mis on alla, on pigem odav ja ilmselt maitseb ka paremini.

Aga ilma milleta Phuketil ei saa?

Watermelonshake – ma olen proovinud ise teha, aga ei tule selline. Panen soola, nagu nemad, panen siirupit, mida iganes, see pole see. Ja see on esimene asi, mida me tavaliselt ostame kui sööma lähme. Hind oleneb kohast, aga 20-150 bahti (0.50-4€). Ühtmoodi hea on igal pool. Mingi korra-kaks oleme halba saanud, ükskord oli liiga soolane, aga üldiselt on ikka hea!

Massaaž – meil on üks konkreetne koht – Darin Massage Katal (link!), kuhu me ikka ja alati tagasi läheme, vähemalt korra-kaks käime alati seal. Seal on nö kallim. aga seal on väga mõnus õhkkond ja teenindus :) kes kardab lastega minna, ei tasu – meie käisime vanasti Hedoni lõunaune ajal ja kui teda seal muditi, sai tema kenasti magada. Sel korral kindel plaan lõunauned seal veeta jälle. Mõlemad saavad natuke puhata, et õhtul söögiturul ikka jaksu oleks.

Essan BBQ – see on meeletult suure valikuga buffee õhtusöök, kus kokkama pead ise. Keset lauda on pott-pann-grill, lookas lauad ja head isu. Osades kohtades on ajapiirang. Osades kohtades pead allesjäänud toidu eest nö trahvi maksma – ära kahma kui süüa ei jõua. Joogid tuleb lisaks osta, aga need maksavad vähe. Patongis on tuletõrjemaja lähedal üks suht suur koht ja ma ei tea, kas enam alles on, aga söögituru lähedal oli ka vanasti üks salajase džunglikäiguga, eks me saame üle tšekata, aga googeldades ilmselt leiab ka kui huvi on.

Pidu – pidu on püha, nagu ütleb kiri ööklubi Amigo seinal. Ja nii ongi. Pidu on Phuketil au sees. Bangla tänav on ikka kultuurišoki vääriline. Sada müüjat – kellele suitsu, kellele mingi ahvipärdikuga pilti, kellele vilkuvat palli, kellele pingpongshowd, kellele kokteili… See on ikka metsik elu mis seal keeb. Dragqueenid oma kahemeetriste suletiibadega keset teed jnejne. Pidu on igas baaris, pubis, klubis… Kus pildistada ei tohi.

Kuhu minna?

Esiteks, rentige roller. Päevahind sõltub perioodi pikkusest ja rollerist, aga meie üle 200 bahti päevase ei maksaks. Tuktukiga sõites on üks ots juba kallim kui rolleri päevarent. Auto oleme me rentinud vaid korra, siis kui pulmapilte tegime, aga meile meeldib just see, et tunned seda meretuult ja erinevaid toidulõhnu jne kui sõidad.

Terve Phuket on täis imelisi randu, kellele mis meeldib, peate ise avastama. Vanasti oli meie lemmik Kata Noi, oli vaiksem kui Kata ja 12 aastat tagasi oli seal peale meie veel umbes neli inimest, tänaseks on see paljude lemmikuks kujunenud ja ilmselt enam sellist vaikust seal veebruaris ei naudi. Aga üldiselt aitab kaasa googeldamine ja kõige lihtsam, võtke maps lahti ja vaadake, kuhu poole parasjagu sõita tahate, mida avastada tahate ja hakake pihta.

Kes Phuketil šoppama tahab minna, siis minge Phuketi vanalinna ja otsige üles Phuket Central, sealt leiab ka brändipoode. Patongis on Jungceylon, kus on ka brändivärki, aga meie käime seal pigem nendes koridorides olevates “turualadel”, kust võib põnevat kraami leida ja null korrusel asuvas hiiglaslikus meie mõistes Prisma toidupoes, kust saab ka kreemi, hambaharju, mähkmeid, kleite, rösteri ja vajadusel kummirõnga. Ja loomulikult süüa – maasikafantast alustades ja kooritud pomelote ja tükeldatud ananassideni välja.

Üks asi veel – Supercheap (link!) – see on pood, kus ilmselt pole asja, mida seal ei ole. Tšillist autorehvideni. Ja seal on odav. Umbes nagu meie Kaupmees või Promo, kus iga restoraniomanik varustamas käib. Ma ostan sealt endale alati kaasa maitseaineid, kuivatatud galangalit, kaffirlaimilehti (ostan värskena ja kuivatan ise kodus), kuivatatud sibulat ja küüslauku ja mingeid imetooteid kingituseks ja kodus proovimiseks – mingeid krõpse, komme, veidraid asju, mida enne kohanud pole. Seal on isegi norimaitselised Pringles’id olemas. Kusjuures täiega head.

Kes lastega tuleb, siis tagurpidi maja, liblikaaed ja veekeskus ilmselt sobivad teile. Ma olen siin postituses (link) pikemalt kirjutanud ka, mida lastega teha Phuketil.

Meie näiteks käime alati pildistamas. Kõige lihtsam on endale leida fotograaf Instagramis surfates ja hastage kasutades, me oleme vist kolme erinevaga käinud aja jooksul pildistamas, neist kaks või kolm korda sama fotograafiga, kelle me kunagi Facebookis leidsime ja siiani olemegi temaga käinud seiklemas mööda Phuketit. Ja ma mäletan ükskord tahtsime päikeseloojangu pilte ja tal tuli kohe idee.. Esmalt pildistasime mitu tundi ja siis jäime hetke ootama. Ta ei teadnud algusest peale, kas see välja tuleb. Et üks sarnane pilt on tal õnnestunud viis aastat tagasi ühe kalamehega. Aga tuli välja. Ülilahe mu meelest!

Ma hakkan nüüd hotelle surfama, et uueks reisiks midagi välja valida, sest ilmselt hinnad odavamaks ei lähe ja mul süda rahul kui tehtud ja olemas, siis on rohkem motti tööd teha, et reis kiiremini kohale jõuaks.

 

 

6 thoughts on “Enese motivatsioon: osta lennupiletid!

 1. Millal viimati Phuketil käisite? Endal kogemus 2022a novembriga ja hinnad on ikka veidi tõusnud seal, oleme ka aastaid käinud-kaubelnud, otsinud paremaid diile jne, aga nt rollerihinnad on midagi muud kui vaid 2a tagasi oli ja isegi kohalik toit samamoodi kallim. Meil olid sarnased “piirid” tai söögi hindade osas, aga täna seal pilt veits teine vähemalt meie arvates. Muidugi olid mõned meie lemmikud kohad kahjuks suletud ka, covidi tagajärjed. Aga turul endiselt sarnane vahemik küll.
  Mis muidu selle fotograafi nimi/kontakt on? Tahaks ka häid pilte. Ühe korra kogemus olemas Khao Lakis pildistamisega ja saime nii kehvad pildid, et ei julgenud kellelegi hästi näidatagi :D

  1. Me käisime 2022 kevadel viimati ja turul olid siis samad hinnad mis varem. Kamalas olles oli nii kallis, et ma tahtsin nutta :D
   Samas Marina hotelli restos oli tai söök mingi 150-200 bahti, mis oli okei jällegi hotelli kohta ja lapsed said lõunaks oma praeriisi ja elu lill.
   Me leidsime ta Facebookist – Krit Yusuf Panan.

 2. Millal minek on ja mis hinnaga piletid saite?
  Me oleme ühe korra Phuketil käinud, tollal ööbisime esimese osa villas, väga mõnus oli. Sõbrad olid naabervillas. Söögikohad lähed, villa omanik tõi tutikadrendiautod ka. Puhkuse lõpupoole olime Patongil hotellis, hotell oli suht tavaline, asukoht norm ja palju söögikohti lähedal. Siis olime juba autota ja liikusime rolleritega.

  1. Me lähme Etihadiga ja kahe ümberistumisega, mis mõlemad ca 2h ja hind oli ca 1000€ nägu kokkuvõttes. Mis tundus mulle odavam kui Finnariga nö otse, ei saanud ma neid päevi korralikult klappima, kuigi oleksin eelistanud Soome kaudu minna, aga mis seal ikka. Bangkoki kaudu mineku ma enda jaoks välistasin, kuigi sealt saab ilmselt parema hinnaga, aga ma ei tahtnud, et lennuaeg kokku üle 20h oleks. Ja et oleks öised lennud ja noh, lastega reisides mul rohkem kriteeriume kui ilma nendeta minnes, samas siis olen nõus maksma veel kiiremate lendude eest, et päevi säästa :)

 3. Minul kohe mott laes, kui reis ostetud . Sellel aastal olnud juba 2, kaks veel ees. Järgmiseks aastaks on ka juba kaks ostetud❤️

Comments are closed.