Lastega Phuketile | mida teha, kuhu minna, mis maksab?

Hooaeg on jälle täies hoos ja olen mitu kirja saanud, et plaanis Phuketile minna ja lapsed kaasa võtta, aga kuhu ma soovitaksin minna. Et enda aega säästa, küsisin abi kohalikult eestlaselt, kes arvas, et lasteteema on hea mõte ka enda kodukale üles panna.

Kuna lapsed on erinevad ja ka vanuseliselt huvid kõikuvad, siis toon välja lihtsalt erinevaid kohti, kuhu sobiks lastega minna. Ma ei saa öelda, et mis sobiks minu kolmeaastasele, sobib ka teile või vastupidi. Pigem lähtun sellest, et ka vanemal oleks fun.

Aga esiteks ööbimine

Lastega reisides soovitan Karonit või Kata piirkonda, st pole megapidu ja rand on lähedal ja piisavalt suur, et mitte tunda end kui kilud karbis. No Kata võib olla ülerahvastatud, aga Karonil leiab kindlasti vaba koha.

Need kes tavaliselt pikemalt peatuvad, valivad elamiseks Rawai või Nai Harni ja rendivad maja. Samas soovitatakse villa võtta koos “toateeninduse ja kokaga”, sest muidu saab kellestki seltskonnas see igapäevane kokkaja ja mis puhkus see siis on.

Mina villas elada ei taha, sest siis on kohtumine madudega tõenäolisem kui hotellis elades. Kui söögist rääkida, siis ma julgen väita, et väljas süüa on odavam kui ise teha ja seda eriti Nai Harni piirkonnas, kus kohalik toit kordades odavam kui nt Patongis (kuigi eestlase jaoks on ka seal odav).

Rawail on kalaturg, kus müüakse värskelt püütud kala. Nt suurte tiigerkrevettide kilo on umbes 10€, kilo karpe 2,50€, kalmaari kilo umbes sama palju. Lisaks lugematul hulgal kalu, karpe, krevette… Kohapeal kohe tehakse valmis ka, mis iganes variandis soovid ja no keele viib alla.

Need krevetid maksid konkreetselt 6€, lasime tšilli-küüslauguga teha. Terve kilo!

Karonis ja Katal on minu meelest toit veel nõks kallim kui Patongis. Soovitan söögiturgudelt endale head-paremat osta. Karoni turg peaks olema teisipäeviti ja reedeti. Patongis on iga päev. Nai Harni kohta ei tea, aga google ilmselt aitab :)

Kui rannad kõrvale jätta ja mõte suurde mängumaale minna, siis soovitas üks blogilugeja soojalt Rawai Kids Parki. “Käisin seal oma 3aastasega neli korda. Päevapilet 2-5 euri. Välistele atraktsioonidele ja basseinile on lisaks ka suur siseruum pallimere ja miljoni mänguasjaga. Kaasa ei tohi tuua vett ega snäkke, seal on kõik kohvikus olemas. Inimesi väga vähe, mõnel korral ainult 4-5 last. Tasuta WiFi. Suur parkla.”

Toon lisaks välja veel mõned kohad, mis võiksid lastega reisijatele huvi pakkuda.

Tagurpidi maja

https://www.facebook.com/BaanTeelanka.Upside.downHouse/
Hind: 9€, lapsed 5€

Käisime ise paar aastat tagasi kui see avati. Lahe oli. Kōik on tagurpidi. Kui pilti teed ja hiljem ringi keerad, saad vahvaid kaadreid. Kohapeal on töötajad, kes teist soovi korral ka pilt teevad.

Maja taga õue peal on labürint, mis on samuti huvitav vahepala tagurpidimaja külastades. Kõrgemalt pinnalt vaadatuna tundub see üsna lihtne, kui aga näed mitmeid inimesi üritamas leida oma teed punktist A punkti B, siis saad aru, et see polegi vist nii lihtne.

Lisatasu eest tehakse teie perest videopostkaart, kus terve teie pere Tuk-Tukiga mööda Phuketit ringi sõidab ja igasugustesse seiklustesse satub.

Akvaarium

https://phuketaquarium.org/en/
Hind: 5€, lapsed 2,5€, allameetrimehed tasuta

See on tore koht, kus näete erinevat eksootilist veealust maailma. Seal on mitmeid saale, kus on võimalik näha erineva suurusega akvaariume. Alustades väikestest, kus elavad merihobused, lõbusad ja värvilised klounkalad, lehmkalad, imelikud täppkalad ning lõpetades hiiglaslike akvaariumitega, kus on oma kodu leidnud mõningad kohalikud liigid, sealhulgas merikilpkonnad, leopardihaid, angerjad jne

Üks toredaid kohti seal on klaastunnel, kust saate läbi jalutada ja ilusaid pilte teha. Tunnelis ujuvad üle teie erinevad troopilised suured kalad ja astelhaid.

3D silmapettemuuseum

http://www.phukettrickeyemuseum.com
Hind: 13€, lapsed 8€, allameetrimehed tasuta

See koht pakub suurepärast võimalust veeta paar tundi lõbusalt aega koos lastega. Või miks mitte ka täiskasvanutega. Seal on erinevad 3D maalingud, kus end õigesti paigutades saate ägeda pildi teha. Seintel on ka juhendid, kuidas ennast paremini pildile sättida.

Splash Jungle veepark

https://splashjungle.com
Hind: 35€, lapsed 16€, kui broneerida läbi kodulehe. Lisaks saab tellida transfeeri 13€ nägu. Bussi saab tellida ka lasteistmed.

PS! Soovitan pileteid osta ja kaubelda tänavalt mõnest “putkast”, kindlasti saab odavamalt kui kohapealt või veebist ostes. 30% kindlalt hinnast alla + tasuta transfeer, see oleks hea hind! Mida rohkem teid on, seda soodsamalt saab :)

Veepark on veepark. Meie käinud ei ole, sest tundub liiga igav ja kallis. See avati toona kui me seal elasime ja no ma ei tea, ikka ei tõmmanud. Kuigi Meelis on suur veepargi hull, siis see tundus rändom – liiga kallis, liiga vähese eest.

Seal on 12 atraktsiooni. Pisematele lastele on eraldi ala päris enda atraktsioonidega. Sisuliselt on ühte basseinidest ehitatud laste mänguväljak, kuhu on külge poogitud erinevad põnevad vidinad. No nagu ikka. Lastel kindlasti megalõbus vahepala reisil olles.

Asukohalt kaugel. Soovitaks pigem osta suur vihmavari ja minna Mai Khao randa, seal tavaliselt ülivähe inimesi ja lennukid lendavad üle pea. Eriti sobilik lennuhuvilistele lastele.

Minigolf

https://www.dinopark.com/
Hind: 6€, lapsed 5€

Kata rannas on juba aastaid avatud Dino pargi nimelised minigolfirajad. Sobib kõigile, kes soovivad lõbutseda ja väikest võistlusmomenti. Golfipargi temaatika on nagu Flintstone’i ja Jurassic Park’i segu. Sisenege ürgsesse lopsakasse džunglisse ning peagi kohtate oma esimest täissuuruses triseratopsi, samal ajal hoiab teil kõrgel puudes silma peal tige brontosaurus…

Mängu mängitakse keset kaunist tehislikku vihmametsa, kus hiiglaslikust vulkaanist tõusevad suitsupilved ning taustal kõlavad selle purskamise hääled.

Kogu park näeb väga ehe välja, isegi džunglikuumus on ehe! Mängimiseks parim aeg on õhtul, kui park on valgustuse tõttu värvilisem ning vähem palavam. Mõned on öelnud, et park on veelgi lõbusam vihmaga.

Kata keskuse peamise ristmiku lähedal, Starbucksi vastas on Dino pargil ka väga populaarne restoran Dino bar, kus pakutakse Dino burgereid eelajaloolises koopalaadses aias.

Dino park on osa Marina Phuketi kuurordist ning mõnel õhtul tuleb ka kuurordi elevandilaps minigolfirada külastama.

Linnupark

https://www.phuketbirdpark.com/
Hind: 13€, lapsed 8€

Park asub umbes 60 000 ruutmeetrisel maaalal ja seal võib kohata üle 100 erineva linnuliigi Aasiast, Aafrikast, Lõuna-Ameerikast. Esindatud linnuliikides ja värvikirevuses te pettuma kindlasti ei pea. Lisaks toimuvad 3x päevas linnushowd, kus erinevad papagoiliigid teevad trikke.

Phuketi lasteklubi

https://www.facebook.com/thekidsclubphuket/
Hind: 9€ päev, 5€ tund

Lapsena defineeritakse seal kõik, kes on kuni 17aastased, suurem osa atraktsioone on vanusele 5-12.

Mugava asukohaga laste mängumaa ja peokeskus otse Patongi südames. Sisuliselt on meie mõistes tegu tavalise mängumaaga. See on ideaalne koht kuhu jätta oma lapsed mõneks tunniks kui soovite ise mõnusat massaaži või shopata.

Samaaegselt on seal tööl kuni seitse „lapsehoidjat“, kes hoiavad teie võsukestel silma peal ning tegelevad nendega. Nende hoolitseda on, et lastel oleks pidevalt lõbus ja kõik oleksid õnnelikud. See tähendab seda, et vanemate järelvalve ei ole seal kohustuslik.

Kui ostate terve päeva sissepääsu, siis saate lapsed sinna jätta kuni kolmetunniste tsüklitena. Võite naid sinna mängima saata kasvõi mitu korda päevas. Vahepeal käite lastega söömas ära ja siis toote jällegi tagasi.

Phuket Fanatasea

https://www.phuket-fantasea.com/
Hind: ainult etendus 47€, koos buffee-õhtusöögiga 58€. Transfeer 8€ nägu.

PS! Soovitan pileteid osta ja kaubelda tänavalt mõnest “putkast”, kindlasti saab odavamalt kui kohapealt ostes. 30% kindlalt hinnast alla + tasuta transfeer, see oleks hea hind! Mida rohkem teid on, seda soodsamalt saab :)

Sobilik ilmselt nii lastele kui täiskasvanutele. Tegemist on hiiglasliku, värvilise, julge ja kindlalt rahvarohke kohaga.. Seal on iga päev suur hulk turiste igast rahvusest ja neil kõigil on üks ühine asi, nad kõik tulid vaatama etendust, kus jutustatakse Thai Kamala legendist. Ligi 70 minutilises etenduses osaleb 400 inimest, 44 elevanti, 3 tiigrit, 40 kitse, 40 kana ja 200 tuvi :D

Phuketi Fantasea park asub suurel maalahmakal ja tundub seestpoolt veelgi suurem. Teemaks on erinevad Tai müüdid, legendid, laval vahetuvad erinevad uhked variatsioonid atraktsioonidest ja traditsioonilistest templitest.