marimelli kolimisnipid

#KOOSTÖÖ

Me oleme Meelisega koos kolinud mõned üksikud korrad ja alati hakkama saanud kuidagi – prügikottidesse, kohvritesse ja seljakottidesse toppides või xn kaste kasutades. Kuna oleme ka Kallaxi inimesed, siis neid riiuleid on hea koos kastidega transportida. Sel korral kolisime me Woxi kastidega.

Nad kirjutasid mulle mitu-mitu kuud tagasi kui mingit koduostu plaaniski polnud ja ütlesin ausalt, et kuna teema meiega ei haaku, siis ma ei ole koostööst huvitatud. Lihtsalt teha promo kolimiskastidele, et küll on ägedad – not my style. 

Kui me nüüd oma kodu ostmiseni jõudsime, kirjutasin neile uuesti, et nüüd võin hea meelega nende kaste kolimiseks kasutada ja teenust testida.

Aga kui palju neid vaja võiks olla ja mis suuruses?

“Soovitame võtta arvesse nii inimeste arvu kui ka kodu suurust. Samuti seda, kui kaua on seal elatud ning kas majapidamise juurde kuulub ka panipaik, kelder või garaaž. Mida kauem on ühes kohas elatud, seda suurem on tõenäosus, et kogunenud on rohkem asju. Vastavalt sellele tuleks valida suurem kastide arv. Meie koostatud paketid annavad mõningase ettekujutuse ja tunnetuse, mitut WOX kolimiskasti läheb tarvis ühe keskmise majapidamise kolimiseks. Samas iga kodu on erinev. 1. rusikareegel: lähtume pereliikmete arvust. Soovitame kolimiskastide arvu määramisel lihtsat reeglit: – Ühe inimese kodu – vaja läheb umbes 30 kolimiskasti (1-2 toaline korter). – Mitme inimesega majapidamise puhul tuleks arvestada 20-25 kasti iga inimese kohta. 2. rusikareegel: lähtume kodu suurusest. Võrreldes esimese reegliga on see mõnevõrra ebatäpsem. Soovitame arvestada 1 kolimiskast ruutmeetri kohta. Ei tohi unustada ka panipaiku, pööningut, keldrit vms.”

Mõtlesin siis, et võtame 20 kasti, meil pole ju nii palju asju. Meil on vanad head Kallaxi riiulid, mille kaste me saame ka kasutada.. Läksime kastidele järgi ja 20 kasti meile autosse ei mahtunud. Mõtlesime, et okei, võtame siis pooled. Tulime koju ja hakkasin kohe otsast pakkima. Raamaturiiulit ja mängude riiulit nagunii igapäevaselt ei kasuta, pakime juba eest ära. Kui imeväel oli neli kasti juba täis, siis tekkis küll tunne, et omg, palju meil neid asju on siis.

Ma polnud köögikappideni veel jõudnudki, rääkimata vannitoast või keldrist, kui ma ütlesin Meelisele, et neid kaste on juurde vaja.

Mis need Woxi kastid on?

Woxi kastid ise on megamugavad kasutada, videos saab ilmselt parema ülevaate, kuidas nad klõps-klõps lahti käivad ja sama lihtsalt ka tagasi saab panna. Ladustamisel eriti ruumi ei võta ja kolides lao neid kaubikus üksteise otsa palju mahub. Nad on raskemad kui pappkastid, aga kindlasti mugavamad kasutada. Pappkaste teibi esmalt kokku, siis kinni, siis lõika lahti, haruta teibid küljest, murra jälle kokku ja.. viska minema? Eelmine kord mul süda tilkus verd kui kolisime, nii palju kaste ostsime me Pakendikeskusest kokku ja viskasime kohe uuesti minema, sest teha nendega suurt midagi ei ole. Okei, lähevad uuesti taaskasutusse ehk, aga ikkagi, Woxi omad selles suhtes iga kell paremad, et meie kasutame ära ja saamegi reaalselt tagasi anda ja keegi saab jälle kasutada jne.

Kolimisest

Kui ma alguses arvasin, et tellin kindlalt kolijad, siis kõik sõbrad olid et mingi imelik oled vä, me tuleme appi. Ja tegelikkuses oligi nagu eelmisel korral – mina pakkisin kõik kola kokku ja tõstsin kolimisvalmis. Esimene kaubikutäis täis laetud, läksin mina uude korterisse ootele. Iga kast mis tuli, pakkisin kohe lahti sinna kus vaja ja tehtud.

Okei, Hedoni tuba jäi praegu suht kastimeri, sest seal on ainsana ruumi veel hoiustada – kohe kohe tuleb sinna ka mööbel ja saab veidi lahedamaks see seis.

Osad asjad on veel ühes Kallaxi riiulis (seal on tegelikult laste asjad), selle asemele tuleb meil magamistuppa kummut ja siis ma saan selle portsu ka ära sortida mis seal on.

Aasta nipinurk

Ma hakkasin juba umbes 1,5 kuud tagasi korjama saunalavale musta voodipesu. Mu plaan oli enne kolimist see kotitäis pesu pesumajja saata. Vanast korterist välja saata ja tagasi tellida uude kohta. Siis oleksin tagasi saanud puhta triigitud ja kokku lapitud pesu ja tehtud. Aga ma unustasin, ei teadnud millal täpselt kolime, ah, panen veel ühe voodipesu sinna.. Ja siis kui ma pakkisin avastasin, et peaksin kasutama paberit klaaside pakkimiseks.. milleks raisata. Tõin oma pesukoti välja ja ladusin Woxi kasti põhja, panin rea klaase ja sinna vahele ka voodipesu ja järgmise kihi jne kuniks kast täis.

Uues korteris pesin kohe ühe hunniku voodipesu ära, sai rõdul värskes õhus kuivatada ja.. pärast jaane (kui meil oli kaasas hunnik voodipesu ja tekke-patju) otsustasin ikkagi kõik voodipesu uuesti kokku pakkida ja pesumajja saata. Meile jäi magamiseks kõigile üks voodipesu ja isegi varem pestud asjad viskasin sinna kotti, sest kolimistolmu on kõik maailma kohad täis.

Palju meil siis kaste kulus?

Tõime kümme veel juurde ehk siis 20 kasti. Usute või ei, aga mu köögist kogunes 14 kasti asju. Me taaskasutasime neid kaste jooksvalt veel. Pakkisime osad lahti ja poisid viisid mõned tagasi ja tegin uue tiiru vanasse korterisse, kastid jälle täis. Jube mugav on tõsta kleidid-pintsakud riidepuudega koos kasti ja uues kohas plaks kappi. Ei mingit puude pealt maha võtmist, kokku lappimist ja uuesti puudele riputamist.

Ma ei oska isegi öelda, kas see teenus on kallis 20 kasti nädalaks on 26,90€. Ma ei usu, et pappkaste odavamalt saaks, pluss teipimisele kuluv aeg jne. Mu meelest on see teenus mugav ja mugavus maksabki.

3 thoughts on “marimelli kolimisnipid

  1. Köögi suhtes vajate vaid uusi laeni kappe, et kappide sisse mahutada ventilatsioonitoru. Tglt saaks ära kasutada ka olemasolevaid uksi, lihtsalt ülemise kapi pikkus peab olema laeni välja. Kui leiad sama köögi valmistaja üles, saab olemasolevatele ülemistele ustele juurde liita st. kokku kruvida ülemised puuduvad uksed. Samuti saab kööki muuta ka nii, kui teete kogu ülemise osa uksed nt valged -pikad valged uksed ja uued normaalse pikkusega ja sügavusega kapid. Tglt lihtne. Siiani on näha, et päris palju olete teinud täiesti valesid otsuseid ja rabistanud liialt. Vannitoaga on lihtne, jumala normaalne plaat on seinas, neutraalne. Ostke Ikeast midagi normaalset- kraanikausi kapp, ülemised kapid, spets valgustid jne jne. https://www.ikea.com/fi/fi/p/ledsjoe-led-seinaevalaisin-ruostumaton-teraes-40359761/

    1. Mul on lamsp4makeup lambid iseenesest olemas ja neid ma tahtsingi sinna panna, aga lähme ikkagi lihtsamat teed ja ostame juba valgustusega kapi, sest siis ei jää mingeid lambi juhtmeid sinna vedelema.

    2. Kööki me vahetama ei hakka hetkel, kui just keegi seda sponsoreerida ei taha. See köök toimib. Aga pole ideaalne. On elatav. Mul on nüüd sahver, mahun ära :D

Comments are closed.