Samsung näitab IFA messil uuendatud Galaxy Fold voldiktelefoni ja 55’’ 8K QLED televiisorit

PRESSITEADE
6. september 2019

Tehnoloogiafirma Samsung teatas IFA tehnikamessil, et toob turule pikalt oodatud Galaxy Fold nutitelefoni, 55’’ suurusega QLED 8K televiisori, 5G toega Galaxy A90 telefoni ja moodulitest kokkupandava külmiku.

Kevadel tutvustatud 5G toega Galaxy S10 on nüüd lisa saamas samuti 5G toega Galaxy A90-ga, mis jõuab Euroopas müügile oktoobris. Lisaks teatas Samsung, et alates 18. septembrist tuleb loetud riikides (Prantsusmaa, Inglismaa, Saksamaa, Singapur ) müügile ka kauaoodatud volditava ekraaniga mobiiltelefon Galaxy Fold, mille täisekraani suurus on 7.3’’. Fold tuleb kahes värvivalikus – must ja hõbedane. 5G toega Galaxy Fold lisandub hiljem valitud riikides. Telefoni on oluliselt täiendatud, et see pakuks parimat võimalikku kasutuskogemust ja töökindlust.

Alates möödunud aastal QLED 8K televiisoriga turule tulemist on QLED tehnoloogial põhinevate televiisorite ostmine tõusnud 200% ning nüüd täiendab Samsung oma 8K kvaliteediga televiisorite valikut ka 55’’ mudeliga, et vastu tulla tarbijate üha suurenevale kvaliteetsete ekraanide nõudlusele. QLED 8K televiisorite valikus on nüüd 55’’, 65’’, 75’’, 82’’ ja 85’’suurusega versioonid. QLED 8K 55’’ jõuab müüki veel septembris.

Tehnoloogiamessi IFA toob huviliste ette lisaks veel Samsungi uue BESBOKE kodutehnika valiku, mida saab enda soovidele vastavalt moodulite abil muuta ning panna muu mööbliga kokku sulanduma.

Kuus päeva kestev IFA tehnoloogiamess tutvustab lisaks mainitutele veel suurt hulka elektroonikat ja kodutehnikat nii Samsungilt kui teistelt tootjatelt.

Samsungi 8K 55’’ televiisoritel on sarnaselt eelnevate 8K seeria televiisoritele teletehisintellektil põhinev Quantum 8K protsessor, mis suudab analüüsida igat ekraanil toimuvat stseeni eraldi ning täiustada pildikvaliteeti kuni 8K resolutsioonini, sõltumata video algsest resolutsioonist. Lisaks on teleril 8K resolutsiooni tagamiseks spetsiaalne pildiparandustehnoloogia ehk AI Upscaling, mis töötab kaht moodi – analüüsides kättesaadavat infot on süsteem võimeline ise õppima ning vastavalt õpitule muutma teleripildi selliseks, et tagatud oleks võimalikult efektne ja sügav vaatajakogemus. Sõltumata sellest, kas kasutaja vaatab videosisu voogedastusteenusest või telepilti näitavast digiboksist, tõstab teleri sees olev Quantum 8K protsessor pildi kvaliteedi 8K tasemele.

Tehnoloogiamess IFA toimub Berliinis 6.-11. septembrini.

Pressiteate saatis Hamburg ja Partnerid.