Fu*k, kõik lihtsalt nöörivad

Avastasin mingi päev, et mul on arvelt 6€ maha läinud kuna ma võtsin sularaha välja. Ma olin mingi whatafak nagu. Saate aru, aasta säästuhunt hakkas nüüd veidi oma kontot skrollima.. Ma olen see aasta maksnud 53,35€ pangale selle eest, et ma olen raha välja võtnud, VÄLISMAAL KAARDIGA MAKSNUD. Nagu nalja teete?

Ma lihtsalt olen viimase paari kuu jooksul avastanud nii palju kohti, kuidas sottide viisi on raha taevasse lennanud, sest ma ei ole üldse süvenenud, mis kuradi paketid ja asjad mul on. Sellega ma veel tegelen. Panin endale homseks videokohtumise. Uurin asja, tahan mitte maksta igasuguse jura eest – nagu ma ei saa turul maksta kaardiga, et värsket kodumaist kartulit ja tilli, liha või mune osta. Nahhui ma pean selle eest peale maksma. Või nagu maksan välismaal kaardiga, võtate tasu? Nalja teete? Ma ei ole nõus.

PS! Kui keegi teab soodsamaid alternatiive, let me know! Keegi seda revoluti teab? Mu sõbrannal on see ja kiidab taevani, et millegi eest ei pea maksma, maksab telefoniga ja saab sulli välja võtta ja nüüd tellis endale füüsilise kaardi ka. Ma ei ole rohkem süvenenud kui see ühe inimese soovitus, niiet kellel on kogemusi, jagage.

Ma olen kuulnud, et Coop tahab uusi kliente ja kõik pidi megalihtne ja soodne olema. Ma juba mõtlesin, et kolin sinna ringi. Kuskil mingit ülevaadet pole kõikidest pankadest, teenustasudest jne? Oleks nagu hea vaadata, mis mulle sobiks. Ma muidugi loodan, et kodupank SEB tuleb vastu ja teeb mingi hea pakkumise, et xn arv ülekandeid kuus tasuta jne. Eks näis. Ma ei saa üdse aru, miks iga liigutus maksma peab :D

Kus ma veel üle maksan?

Kuna mu telefoniarve on firmakulu ja see sisaldas siiani ka iPhone’i järelmaksu ja parkimistasusid jne siis ma never ei süvenenud, mida see makstav summa sisaldab, kuniks ma hakkasin ükspäev vaatama…

Kõik maksavad mingi 10€ kuus ja saavad gigade viisi netti, mina ostsin iga Berliini tripi ajal 2gb välismaist netti, et meiligi lugeda, 12,50€ eest. Nagu what?

Mul oli mingi iidamast-aadamast pakett, konkreetselt aastast 2000, mis oli jäänud, mida nad olid küll vahepeal upgradenud mingi paari euro kaupa hinda tõestes, lõpptulemus oli see, et ma maksin iga kuu 13,96€ selle eest, et ma peaksin välismaal olles lisaneti eest 12,50€ maksma. Ja no nagu te teate, olin ma enamvähem iga kuu kuskil reisil või tööasjus kuskil jne, et isegi taksotellimiseks oli netti vaja.

Aastalõikes maksin ma sujuvalt 140€ selle eest, et.. ma saaks Eesti siseselt helistada ja sms’e saata – kes seda üldse tänapäeval teeb kui on messenger ja audiokõned olemas.

Selle ma avastasin juba kuu tagasi – tegelesin. Nüüd on mul siis 15,99€ kuus (ikka maksan üle, ma tean!) aga 36GB netti, millest 4GB on välismaal kasutamiseks + üks asi, miks olin nõus maksma ja mille ma endale hinna sisse kauplesin – kaheaastane reisikindlustus perele. Muidu maksis sarnane pakett 29€ kuus. Ja muidu ma maksin 200€ aastas meie pere reisikindlustuste eest.

Nüüd olen aasta lõikes saja euroga plussis. Pluss need lugematud hulgad 12,50€ netti välismaal nii mul kui Meelisel.

Varjatud digilehed

Kui ma oma telefoniarveid kammisin, siis avastasin, et mul läheb KOLM KORDA KUUS maha mingi digilehtede tellimus – kokku 15,93€. Mu enda teada on mul tellitud ainult mingi soodushinnaga 1€ kuus Ekspressi kogupakett, aga ei.. Ma olen suutnud panna samaaegselt endale peale kogupaketi, Õhtulehe eraldi lehe tellimuse ja veel midagi. Aitäh, vinged digisüsteemid, et te teavitate mind sellisest ajuvabadusest. Õnneks kiired kõned ja kõik on tühistatud!

Kodune nett

Kuna meie maja asub kolme netiposti vahel, siis meil kodus 4G konkreetselt ei levi. Ma ei saa lisaks normaalselt telefonikõnedele vastata (seepärast ongi audiokõne läbi wifi teemas!), sest see netilevi koguaeg otsib õiget posti, mille otsast netti võtta ja siis ta pendeldab edasi-tagasi ja seega.. pole normaalset netti ega midagi. Ainult maksa!

Seega, on meil vaja wifit, aga seda ju enam niisama ei saa (või saab?), et telekanaleid kaasa ei tiksuks. Hea, et tavatelefoni enam olema ei pea. Enivei, ma maksin 19€ kuus selle eest, et mul oleks miljon telekanalit, mida ma ei vaata. Meil pole praegu telekatki ja ainus mida me sealt vaatasime oli YouTube ja Netflix (mille eest ma maksin kusjuures 12€ kvartalis oma õepojale ja kasutasime nö tema oma!)

Tegin selle koduneti nüüd ümber, 12,49€ kuus – jälle 80€ aastas võitu.

Ja ma mõtlen õudusega, kus ma veel peale maksan täiega? Mingi pensionifond

Ma päriselt ei ole aru saanud, milleks seda vaja on? Mida ma korjan? See on sama hea mu meelest kui korjata madratsi alla ja siis läheb maja põlema, ptüh-ptüh-ptüh. Mis kasu sellest on? Ma ju elan päev korraga, küll ma siis vaatan kui ma pensionile jääma hakkan mis saab. Praegu just vaatasin panka.. #aastapension

Kohustuslik kogumispension kokku 4 721,36 / 5 461,31 / +739,95

Kusjuures, ma mäletan, et mul kunagi oli veel justkui mingi pensioni.. asi. Kus mul oli juba toona mingi 10K raha, aga kus see on? A ok, ma vist ajan kroonidega segi:

Konto andmed
Laekumised 18 237,00 EEK
Laekumised 3 555,81 EUR
Saadud päranduseks 0,00 EEK
Saadud päranduseks 0,00 EUR
Lunastatud 0,00 EEK
Lunastatud 0,00 EUR
Jooksev saldo tagasivõtuhinnas 5 461,31 EUR

Midagi ma ei tea. Ei tea jah!

Keegi alles kommenteeris, et me võiks ikka elulistel teemadel sõna võtta, et kurb kui mitte miski ei huvita. No mind tõesti ei huvita – kuigi vist peaks?! Miks ma peaks oma aega raiskama mingi uudise lugmise peale, mis homme on juba eilne uudis. Praegu on mingi aasta draama mingi Järviku ümber, ainus Järvik keda ma tean on ammusurunud Kaimo Järvik :D Mingid lambidraamad Helmede jne ümber. Ma ütlesin enne valimisi, et kes EKREt valib on loll, nüüd on tulemus käes, ega kes mind uskus, eks? :D Ma ei viitsi isegi süveneda mingisse jamasse, mul ei ole aega tegeleda mingi tuhande telesaate vaatamisega, mingite lambi draamadega… Uudiseid loen täpselt niipalju kui kuskil ette jääb. Eile jäi maailma kõige ajuvabam uudis ette: “Liina Raud postitas armastusest nõretava pildi” vms. Ma olin seda pilti juba IG feedis näinud ja mõtlesin, eee.. kes kuhu kukkus, mis armastusest nõretavat on nende ala esimeses ühises pildis. Oleks seal siis mingi armastusesnõretav tekstki olnud. Nagu üldse ei viitsi selle pahnaga oma elu risustada. Konkreetseid lehti külastama väga ei kipu, kui siis ainult erialaseid. Kui aega on. Pigem ongi see pealkirjalugemiste aeg käes.

Ma ütlen ausalt, Rhodosel tehtud valik – unfollowda 70% IG ja FB feedist kandis vilja – mulle jääb aina vähem ette ebaolulist jama, jälgin neid kelle ja millega ma päriselt kursis tahan hoida. Ja kõige muu jaoks on mul Meelis, kellelt ma saan lolli näoga küsida, a kesse Järvik on ja milles ta draama seisneb ja ta teeb mulle kiirülevaate nädalatepikkusest kerinud draamast. Ehkk nendel poliitilistel jamadel ongi keeruline silma peal hoida, sest kui üks lõpeb, siis kohe teine algab.

Mul pole aega selliste asjade jaoks. Ausalt. Ma parem meisterdan Hedoniga või panen puslet kokku või joonistan või olen niisama. Ja kindlasti on neid kohti, kus ma täie rauaga peale maksan veel kümneid. Pakkuge, kus ma võiksin üle maksta. Saan kohe tšekata. Või mida teie olete avastatanud, et issand, olete maksnud täitsa tühja või siis mõtetult palju?!

 

54 thoughts on “Fu*k, kõik lihtsalt nöörivad

 1. Meil telefonipakett mingi aastast mine … seda maksame täiega üle, peakski korda ajama lõpuks. Aga äss diil, et nii palju asju joonde ajasid, hunnik lisaraha.

 2. Jaa, Revolut on hea, Monese suht samasugune. Mul Monesega veel koodi ka jagada, saab 15 euri kingituseks

 3. Ma alles avastasin, et iga kuu läheb mul kontolt maha kokku kuskil 10€ microsoftile, hakkasin ka asju ajama, et see ära lõpetada. Sest ma Outlook jms ei kasutagi igapäevasel, nädalasel.
  Ja see välismaal kaartiga raha välja võtmise osas jh… Või ka ma Norra kaarti kasutan Eestis, siis samamoodi raha välja võttes võetakse mingi summa lisaks veel maha. Revolut kaart endalgi olemas, sellega jh muidu ise saad valida, palju iga kuu oled nn kaarti eest maksma.. Max oli vist.. Mingi å la 14 €(päris täpselt ei mäletagi) aga sellise kaarti korral oli summa, mis välja võtta saad iga kuu kuni 600€. Pluss muud hüved. Keskmine varjant on, et saad välja võtta kuni 400€ ja odavaim varjant oli, et kuni 200€ saab tasudeta välja võtta igal pool.
  Aga olen uurinud ja lugenud, kui paljud inimesed on mega pahased, sest nende Revolut kontod on lampi ära blokitud ja nad ei saa oma rahasid üldse kätte, seega ei ole aimu ka, kui turvaline see Revolut kontol raha hoidmine ja omamine on üldse… Ise väga palju korraga sinna saatnud ei ole.

 4. Minul on aastaid SEB-s mingi pakett, mille eest maksan 2+ euri kuus ja kõik ülekanded on tasuta. Nii et kindlasti tasub uurida. Tihtipeale firmad ei teavita, et on ka soodsamaid variante ja lasavad sul vanas aurus maksta nii et higimull otsaees.
  Nt telefoni firmad on sellised nöörijad. Ma olin aastaid Tele2 klient, arved olid kuus 40+ euri 2 numbri eest ja siis mingihetk hakkasin kuulma kuidas Elisa sõpradele helistab ja soodsamaid pakkumisi teeb. Ootasin ise seda ka kuni lõpuks sain kõne. Nüüdseks on mul küll arve sama summa aga selle hulgas on 4 numbrit, 36giga netti ja välismaa nett ka + 1 telefoni järelmaks. Enam ei kurda. Nendega pidigi nii olema, et püsikatel lastakse naiivselt megapalju maksta ja siis kui konkurent üle ostma hakkab, siis läheb kiireks ja pakutakse veel soodsamalt. Ma ise olin nii nördinud, et ei võtt nende kõnesid vastu ja läksin kogu perega üle. Kuupeale, aastaid nöörite ja siis kui soodsama paketi peale üle minna tahan siis avastate et oiiii ära mine :D + Elisa oli nii tore, et telekanalitest loobumise soovi peale tehti selle pakett ka 50% odavamaks pooleks aastaks. Samas ma olen kindel, et samasuguseid jutte räägivad nii mitmedki Elisa kliendid, kes on Tele2 üle läinud. Netflix on ainuke mille jaoks aegajalt aega jagub ja mingi reklaami eest nagu telekas on maksta ei näe mõtet. Peamine, et korralik netiühendus on. Aga idee on hea aegajalt oma kulud üle vaadata, kuus võibolla on summa tühine aga 12 kuud maksta, siis juba võib tuntav kokkuhoid tulla.

  1. Keegi ütles, et telefonifirmad ei tohigi ise pakkuda klientidele odavamaid pakette vms. Alles kui ise küsima lähed, siis saavad odavama teha ja üldiselt teevad ka. Ma isegi maksin ka telias üle enda arust ja küsisin tele2-st pakkumise ja siis kirjutasin teliasse ja sain sama pakkumise ja ei mingit keerutamist ja mure lahendatud.

 5. Ohh, kui valgustav. Hakkan ka kohe oma asju üle vaatama.
  Nb! Poliitika on kurjast, seltskonnas ei julge mina oma mõtteid küll avaldada. Elu liuga armas. Päris julged olete, et seisukoha välja ütlesite.

 6. Mul on SEB-s mingi perepakett, nii et maksan iga kuus kaardi kasutamise eest 2,95.- Aga miks, ma ei tea?! mis perepakett? ma olen selle paketi all üksi :D Aga ma töötasin kunagi SEB-s ja siis äkki oli see pakett omatöötajale tasuta vmt, aga näed, kui laisk on inimene – juba mingi 7 aastat ei tööta seal :D

 7. Kusjuures minu tutvusringkonnas on viimasel ajal paljud sarnase nö “puhastuse” ette võtnud. Minul õnneks väga palju asju ei ole hetkel enam, mille eest üle maksaks. Tegime 2-3 aastat tagasi juba selle eelarvejälgimise ära. Siis avastasime küll mingeid müstilisi kulusid.
  Kusjuures telefonioperaatorid on ühed kõige hullemad röövlid. Ise pean ka uuesti vestluse operaatoriga ette võtma, et paari aastaga on arve jälle ulmeliseks läinud. Sama nagu sul – tegelikult tulevad peale uued ja paremad paketid, kus Euroopa nett on hinnas, aga vanade pakettide omanikele seda muidugi ei öelda. Ikka pleki igakuist paketi hinda ja siis veel neid internetipileteid ka reisidel.
  Oma operaatorilt soodsa hinna saamine on ka omaette ooper. Lähed küsima – neiuke leti taga selgitab, et ei saa mitte. Pöördud müügiosakond – saad tsutike parema diili. Seejärel räägid konkureeriva operaatoriga, saad esimese küsimise peale kordades parema diili. Algatad numbrivahetuse – ja voilaa! helistab sinu senine operaator ja kuidagi äkitselt on neil sulle võimalik pakkuda ka seda kordades paremat diili. Seda, mida enne kohe kuidagi ei saanud. Üks sõber just tegi selle tsirkuse läbi. Siin väike nõuanne – oma operaator ei helista mitte kohe, vaid selle numbrivahetuse perioodi viimasel päeval. Eks see venitamine vist seetõttu, et näha, kas sul on operaatorivahetusega ikka tõsi taga.
  Ausalt on see niiiiii nõme, et mobiilioperaatorid oma olemasolevaid ja lojaalseid kliente kotivad ja siis uutele pakutakse mingeid ulmediile.

  Need lehtede/digilehtede “1eur sooduspaketid” ongi paras tüngategemine. Üldiselt on seal väga väikeses kirjas, et soodushind kehtib a’la esimene kuu või esimesed kolm kuud ja edasi läheb täie rauaga. Aga enamus loeb ainult seda, et ohh, soodus, 1eur ja teeb otsekorralduse (ilma limiidita muidugi) ja pärast ei märkagi, et ühe euro asemel kümme igakuiselt kontolt kaob.
  Kusjuures nende lehe- ja ajakirjatellimuste jaoks otsekorraldusega leidsin hea nipi millalgi. Panin otsekorraldusele limiidi peale – iga kuu sai võtta konkreetselt selle summa, millega ma tellisin. Kui siis väljaandja otsustas vaikselt hinda tõstma hakata, siis tuli iga kord uuesti üle vaadata – et kas ma ikka tahan seda edasi tellida. Ei saanud lihtsalt lampi nii teha, et ühel hetkel läheb kontolt 2x suurem summa maha (jajaa, mingi teavitus saadeti ka alati, et hind x kuupäevast tõuseb, aga väljaandja ei ole huvitatud, et keegi nendesse kirjadesse eriti süveneks, seega olid need enamasti võimalikult tähelepandamatul kujul).
  Nüüd käib mul konkreetselt üks väljaanne ja kõik. Ülejäänutest sai ise loobutud või kadusid nad hinnatõusude järgselt ise orgaaniliselt ära. Win :)

 8. Minul on Revolut sellest ajast, kui Londonis elasin. Kuna au-pair olin, siis ei saanud arvete jms (elukoha tõestamise jaoks siis) puudumise tõttu päris pangas kontot avada. Ausalt, kiidan, üli hea. Saad rahal üli lihtsalt kurssi muuta ja nö kaks kontot valida (ühel hoidsin pounde, teisel eurosid ja kui seal maksin, siis läksid poundid maha, Eestis võttis eurodest automaatselt) ja kui isale raha kandsin, siis oli kahe päevaga kohal ja mitte mingisugust teenustasu ei läinud (mul oli elukoha riigiks UK märgitud seega polnud päris kindel, kas tuleb mingi tasu juurde või ei)

  Ja mul Elisas sama pakett mis Sul, aga reisikindlustus ja mobiil-ID on hinna sees ja sain 4eurtsi soodustust kah ehk maksan 11.99 kuus. Võib-olla see ale oli sellest tingitud, et tulin Teliast üle ja nõudsin paremat pakkumist :D

  1. Kas oskate öelda, et kas selle Revolut kaardiga saab eestis pangaautomaatidest sularaha sisse ka panna?

 9. Mina maksan ka hullumeelselt palju Teliale,jagan moblast netti. No rohkem kui sina. Kahjuks meie kylas ja ka tööl, laevas muudel firmadel levi väga kehv. Mobiili-ID ka Teliaga seotud. Peaks tasuta Smart-ID tegema…Aga see eeldab vist uue ID kaardi tegemist, sest ei jöudnud neid paroole uuendama. Ma olen välismaa reisidel ka laisk ja saamatu olnud ja hullult maksnud Teliale. Ausöna, nyyd kui lähen Peterburi ja dets. Egiptusese, esimene asi- ostan kohaliku netikaardi. Mingite välismaa maksete ja sularaha väljavötmise eest SEB nöörib. Septembris Bulgaarias nahkmantli eest maksin u. 30€ rohkem, sest polnud sulli. Oleks pidanud Eestist eurod kaasa vötma, mitte pangakaardiga laiama minema.

 10. Mul ka mingi ülisaast telefonipakett, aga kuna ma pole sellega tegelenud ega uurinud, siis ei tea ma, kuidas kuskilt ülihea pakkumine välja võluda. Konkreetselt tean inimesi, kes maksavad umbes 5€ kuus ja kõik on piiramatu. Kuidas???? Ja kodus wifi ka megakallis.
  Telekapaketi vahetasime välja, sest meil oli ülipalju kanaleid, mida me iial ei vaadanud.

  1. Mina küsisin ise, kirjutasin iseteeninduses kirja, et võtke ühendust ja tehke parem pakkumine kuna kõik mu tuttavad maksavad vähem ja ma lähen muul juhul minema kui paremat pakkumist ei saa.

 11. Mul on endal loodud exceli tabel igakuisteks makseteks ja tänu sellele ei teki ka varjatuid makseid. Sest tean, mida ja kuhu maksan. Nii on täpne ülevaade, palju kulub arvetele, palju läheb säästukontole ja mille eest saab lulli lüüa. :D Samas, ei ole ma ka enda arveldust pangas päris pikalt uurinud. Ehk ikka on mingi kulu, mille olen ära unustanud.. Tänud meelde tuletamast. :D Hea aastalõpus erinevatel kontodel ja kanalites puhastust teha.
  Teil muidu mingit spordiklubi liitumist ei ole, kuhu harva jõuab või üldse ei jõua? Lisaks igasugused playstore appid, kus saab ka kergelt igakuiseid makseid tekitada. :D

  1. Mingid tööalased asjad on, mida kasutame, aga nendega ka mõtlesin tegeleda, on to do listis, et kuidas vähemaks võtta või optimeerida neid asju.

 12. Mind ka häirib, et SEB küsib iga ülekande eest teenustasu. Isegi kui kanda raha SEB kontolt SEB kontole. Või kui nt. osta Eesti loto lehelt lotot või tellida nt. e poest toitu või tasuda arvete eest, siis tuleb läbi SEB pangalingi tasudes tasuda teenustasu.
  Muidu ei oleks midagi, aga kui iga sent arvel siis ei tahaks “tühja” maksta.
  Sugulasel on Swed ja ta ütleb, et pangasisesed maksed on tasuta ja pangalingi kaudu tasudes ei lisandu mingit teenustasu. Peab vist ka panka vahetama…

  1. Swedis läheb ka läbi pangalingi makstes teenustasu, kui ei ole kuldklient või pole ostetud preemiapunktide eest tasuta ülekandeid. Pangakaardiga makstes kogub preemiapunkte, mille eest saab erinevaid asju tellida, aga kuna suuremate asjade jaoks on väga palju punkte vaja (ja punktid aeguvad aastaga, seega ei saa tervet igavikku koguda), siis olen enda punktide eest ostnud tasuta ülekandeid (3 ja 6 kuu kaupa). Samuti olen saanud punktide eest liisingu ja kodulaenu lepingutasu poole hinnaga

  2. Miks te ikka veel Rootsi pankades olete? LHV on eestimaine, parima teenindusega, kõik teenused nüüdseks olemas, maksab ainult 1 EUR kuus kaardi eest ja kõik muu tasuta. Pangaautomaate ka nüüdseks palju.

 13. Kolisin mõni aeg tagasi SEBst LHVsse üle, maksan ainult kaardi eest 1 euro kuus, ülekanded tasuta. Kandsin siis kõik oma raha LHVsse, mingi hetk tuli SEB teade, et mul on viivis(ilmselt kaarditasu), kohe ei viitsinud sellega tegeleda ja kui paari päeva pärast uurisin, siis viivistasu oli juba pea 6 euri. Nagu arulage röövimine. Soovitan LHV

 14. See coop on nii lamp. Me ka läksime reklaamiohvriks ja mees tellis kaardi. Esiteks see kaart tuli mingi üle nädala? Siis tuli kõigepealt pin-kood, vaatasime, et kus siis kaart on? Kuskil kirjas polnud, et kaart tuleb teise kirjaga eraldi. Siis tuli lõpuks kaart järgi ja kaardiga koos siis oli kirjutatud, et tulevad eraldi. Äkki kirjutaks siis esimesele pin-koodi lehele, et tuleb eraldi, jääks palju arusaamatust ära. Ja kohe kui kaardi aktiveerisime, hakkas sealt iga kuu maha minema mingi kuutasu, kaardihooldustasu vms, kohe laks üle 2 euri avamise eest. Ehk tõmbavad jälle raha vahelt tuimalt. Aga noh, eks ma olen juba harjunud, et tõmmatakse igalt poolt vahelt, kus võimalik. Kolisime korterisse üürilisteks, omanik andis dilemma, et kas maksate remondiraha iga kuu (40 euri ehk pm 1/3 kommunaalidest on faking remondiraha, mida üürnikud ei pea maksma) või paneb üürile sama summa otsa ehk siis ????!!?? Kas jah või jah maksate. Aastas teeb see 480 euri. Maksame remondi eest kuigi kolime ise varsti välja ja remonti ei näe. Valik oli muidugi tookord kas maksame või pole elamiskohta. Eks ma siis nüüd iga kuu nutan ja maksan. Kõnekaardiga ka mingi debiilsus käib. Laen raha peale, et saaks paketi osta. Raha saab laadida summades 1,3,5,7 euri jne, aga paketid maksavad 2,4,6,8,13 ja sellised summad, ehk alati peab natuke rohkem peale laadima või ühe euri kaupa makseid tegema, tahavad, et laeks kõneka kontole rohkem raha peale, et see seisaks seal ja saaks kasutada. Pluss tellin paketi ära ja tuleb ikka ainult kõneaeg telole, netist pole jälgegi ja kui korra netti lähen, võtab kohe ulme summad maha kõneaja rahast. Hoidke silmad lahti! Ise olen ka säästuinimene rohkem ja lähen suhteliselt närvi, kui leian jälle kuskilt mingi oa.

  1. 1) ABSOLUUTSELT kõik pangad saadavad ALATI pin-koodi ja kaardi eraldi. See on turvamehhanism. Mitte keegi ei saada kaarti koos PIN-koodiga. Kui oled kunagi tellinud üldse pangakaarte, siis peaksid seda teadma juba ammu.
   2) Kõik lisatasud on Coopi lehel ju olemas väga kenasti. Võttis mul praegu aega vähem kui minuti, et selgeks saada, mis on Coopi kaartide tasud. Lähed Cooppank.ee lehele ja jalutsis on hinnakirja link olemas. Hinnakirjas on selgelt näha, et kuutasu on 1.5 eurot. See ei ole “tuimalt vahet võtmine”. See on pigem sinu viga, kui sa ei lugenud hinnakirja korralikult enne teenuse kasutamist.
   3) Su üürileandja tõmbas sind täielikult alt. Remondifondi EI MAKSA üürnik. Siin on väga hästi asi lahti selgitatud: https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/jurist-paneb-paika-kes-peab-maksma-korteri-uurimisel-uhistu-laenumaksed-ja-remondifondi/ – kokkulepe on tühine, kui üürniku kohustus ei ole otseselt seotud üüritud eluruumi kasutamisega. St see remondifondi maksmine on täiesti tühine. See raha on sinult nõutud ebaseaduslikult ja sul on tegelikult õigus see raha tagasi nõuda üürileandjalt, kuna seadus ütleb, et “tühise tehingu alusel saadu tuleb tagastada”. Pluss sa võid küsida veel viivist ka selle tagastamata summa pealt.
   4. Vaheta kõnekaarti. Zenil saad ilusti täisarvudega tegeleda. Nt laed 5 euri ja teed 5-eurise paketi.

   Vot nii, kõik su probleemid said lahendatud. :D

 15. See pensioni teema on minu arvamuse kohaselt asi millest võiks rohkem rääkida Eesti meedias. Kuna ise elan Eestist välkaspool ning pangakontosid mul pole, siis alles nüüd, kui see teema tõstatatud on korraks meedia läbi, olen bookinud endale päeva detsembris, et kolmes pangas kohtuda. Tahaks väga teada mis on saanud sellest rahast mis kunagi sa kohustuslikult makstud Eestis elades. Ei mäleta isegivenam kus pangas see oli. Oma lohakus aga siiski ka enda raha mis kusagil laokil.

 16. Ma ka vaatasin just oma pere kõik paketid üle, et kas meil ikka ons eda kõike vaja. Selgus, et sain 6 euri kokkuhoidu oma teleka pealt. Samas aasta eest avastasin ka kõik need ajalehtede tellimused jne.
  Minu kõige suurem tobe kulu on ali express. Ahh see on paar euri, ahh too on paar euri, pärast on kokku kuus kuskil 50 euri. Või siis kütus. Ma varem üldse ei süvenenud, et palju kütus maksab ja millal osta. Nüüd ikka vaatan. Kuu lõikes tuleb korralik vahe sisse.
  Või siis autopesu. Vanasti käisin automaatpesulates, võtsin maksimaalse paketi ja maksin üle. Nüüd käin värvilised autopesus ja lisaks auto välispesule tehakse 15 euri eest ka matid puhtaks.
  Või siis näiteks kohad, kust tuleks raha küsida. Näiteks tööandjale tehtud sõidud. A mis see siis ära ei ole. Sõidad laagrisse ja lasnamäele ja pargid kesklinnas. Lõpuks on kokku kuus üle 40 euro. Päris korralik summa. See on juba üks tankimine.

 17. Läksin ka hiljuti tele2st teliasse üle, sest iga kuu keskel sai nett otsa ja juurde tellimine läks kokkuvõttes päris kalliks maksma. Praegu on mahu poolest netti palju vähem, aga iga kuu jääb seda ülegi :D Väga veider.

 18. Wifit saad küll ilma telekanaliteta. Mul on kodus wifit levitav ruuter ja Teliast võetud pakett 16 euroga (see kõige väiksem ja odavam aga minule täitsa piisab). Telekat mul pole. :D

  1. Ma sain selle ära muuta, maksan 12,49€ kuus ja minimaalselt kanaleid juures, aga noh, neid pole kuskilt vaadata. Parem kui varasem 19€

 19. Välismaal viibima hakates avasin LHV kaardi (ühtlasi partnerkaart), raha väljavõtt välismaal on 1€, mingit % ei lisandu, maksed ka tasuta. Kuumaks vist ka 1€ kanti.
  Nende krediitkaardiga oleks ka reisikindlustus olemas aga mul on see praegu vanast ajast SWEDI kuldkaardiga, peab mõtlema, ehk kolin täiega LHVsse üle

  Kui oli vaja välismaal korralikku netti, siis hakkasin ELISAst lahkuma, mille peale tehti mulle poole hinnaga korralik pakett – 8€ kuus ja välismaal kasutamiseks on 4GB, Eestis vist 16 ning kõned tasuta.

 20. Sa pead telefonifirmaga olema aus ja konkreetne. Mul oli tele2-ga nii, et kirjutasin neile ise: teine firma pakub 16 euri piiramata netti. Tehke 3 päeva jooksul parem pakkumine.
  Umbes poole tunni pärast helistas mingi jorss ja ütles et uus kuutasu on 11.99, kui härrale sobib. Selle eest on nett piiranguta ja 10 gb välkas kasutamiseks ka.
  Senini olin maksnud 18 euri 10 giga eest.
  Nii et nende hindades on ikka rämedalt õhku sees, aga ega neid häid hindu kuskil ei reklaamita, tuleb ise ülbe olla.

  1. Enne lingi avamist ma olin.. neee.. palun ei. Mul õnneks ei ole praegu ruumi ladustada neid asju, aga ma kujutan ette, et kui see oma kodu ühel hetkel tuleb, siis on pekkis. Ma vist ostan kõik asjad kokku :D Ja kui ma olen alati mõelnud, et kõik nõud võiks ühesugused olla, siis seal praegu vaadates mõtlesin, et aga miks ei või erinevad olla. see vanaaegne värk ka täiega lahe!

 21. LHVd julgen soojalt soovitada.
  Kui välismaal pangakaart ära kaob / varastatakse, siis helistad ja loetud tundide jooksul (enamikus riikides veel rutem) toob LHV partner sulle raha, olenemata kus riigis või linnas sa oled. Reisikindlustus sulle ja su pereliikmetele, mh 300 000 euro eest arstiabi, lisaks õigusabi, rendiauto omavastutus jpm.
  Ostukindlustus- kui maksad ostu eest nende kaardiga, on see kindlustatud 180 päeva, isegi kui asja ise ära lõhud.
  Telefonipaketi saad odavamaks, kui paned numbri liikuma. Mul hetkel Tele2, paketi kuutasu 6.99, seal sees piiramatu internet Eestis, Euroopa Liidus 10 GB.

 22. Revolut’i kaarti kasutan ka mina poes maksmisel; raha välja võtmise teenustasude ja võimaluse kohta jään vastuse võlgu kuna seda kasutanud pole. Minule meeldib Revolut’i äpp, kus on väga hästi näha kui palju ja millele sa kuus oled kulutanud.
  Aga üldisemas plaanis enne panga vahetamist tasuks mõelda ka sellele, kust pangast sa järgmisel aastal kodulaenu taotleda plaanid. Pikaajaline kliendisuhe pangaga võib olla üheks argumendiks, miks sa nt SEB’st parema intressi saada võiksid. Revolut’i pangakaardi kasutamine ei mõjuta midagi, sest raha sinna laed sa ikka SEB kontolt ehk tulud laekuvad SEBsse. Kui aga mõtled Coopi või LHVsse üle minna, siis tasuks korra tulevasele kodulaenule mõelda.

  1. Mõtlesin ka sellele. Keegi just kunagi kirjutas, et Coop annab lihtsamalt hetkel kuna tahab kliente endale. Eks see pankadevaheline värk alles algab.

 23. Mul on Tele 2-s piiramatu internet, tasuta sõnumid ja kõned ning välismaal 5GB netti ning paketi eest maksan 4,99. Sain nii odava paketi samuti tänu sellele, et algul maksin 20 eurot ning olin juba teise operaatori juurde minemas kui Tele 2 soodsama pakkumise tegi. Kuna pakkumine oli tõesti hea siis ei hakanud sellele hetkel lahkuma. Pakett vist peaks kehtima veel 2020. a lõpuni kui ei eksi.

  Üldiselt on meil kõigi kulude kohta arvestus excelis ning otsekorraldusega läheb ainult eluaseme laen. Nii on hea ülevaade olemas mille eest maksame igakuiselt.

 24. Pension on praegu kuum teema. Aga Sinu asemel ma seda mõttetuks ei peaks. Kui tehakse ära muudatus, et pensionisamba raha saab arvestuslikult kasutada eluaseme sissemaksuks, siis näiteks lahendaks see teie kodu sissemakse puudumise probleemi. V näiteks saaksite kogutud pensioni välja võtta ja soetada kinnisvara. See oleks üks väheseid põhjuseid, mis õigustaks pensionisamba väljavõtmist.

 25. 100% soovitan Transferwise’i. Saad hoida üle 40 valuuta kaardi peal ja kaart on ka täiesti tasuta. (Revolutis mu teada pole)

  Iga 30 päeva tagant saad vōtta ATMist tasuta 250€ välja ka, vahet pole kas Eestis vōi välismaal.

  Revolut lisab nädalavahetuseti maksetele protsendi juurde ka, mida TW ei tee :) idee poolest töötavad sarnaselt muidu mōlemad.

 26. Mul on telefoni nett piiramatu ja kodus wifit pole – teen hotspoti. Vb on kellelegi abiks :)

 27. Aitäh jagamast. Mul endal on tele2 kõnekaart 3€ kõnepakett laen iga kuu oma nuputelefon ning tahvlis 60gb internetti Elisas 21€ filmi pakett (helistan whatsapis ja viberis) ning lisaks on skypes 3,60€ usa nr-tele helistamise pakett ning seb-s seb+ pakett 1,95€. Netflixi tellimuse tühistasin kuna pole aega vaadata. Kanal 2 aastapilet on et saaks teatud saateid reklaami vabalt vaadata. Vaatan teatud saateid ka ETV veebist või kuskilt mujalt soome tv-st. Ehk siis suht soodsalt püüan hakkama saada.

 28. Tean, et mega lambi postituse all, aga alati soovitad nuudli larp moo’d, FUI, reaalselt kõige vastikum asi mida olen ammu proovinud. Ülejäänud toit on super! Aga fuifuifui, ma ei tea, alati olen täiega fännanud su retsepte ja toitu, aga wtf?

 29. Olen Revoluti kasutanud juba mitu kuud, alates sellest, kui Financeri kaudu sellega tutvusin (kellele huvi pakub, siis siin on Revoluti arvustus: https://financer.com/ee/ettevote/revolut/). Kasutan seda täiesti igapäevaselt ja ei ole tänase päevani maksnud ühte senti lisatasu ka, ükskõik, kus riigis olen sellega maksnud. Kannan iga kuu LHV-st Revoluti kaardile raha, et lihtsalt jaotada jooksvateks kuludeks vajalik raha niimoodi ära ja maksangi igapäevaselt ainult Revoluti kaardiga, absoluutselt ei kasuta oma LHV pangakaarti enam. Ausalt öeldes ei olegi mitu kuud kordagi LHV kaardiga enam maksnud näiteks :D

  Ja jumaldan Revoluti äppi! Väga lihtne, loogiline, hea kasutada. Pole siiani kontot keegi blokeerinud. Ainuke viga on see, et sisselogimiseks tuleb vahepeal sisestada sõnum, mis telefonile saadetakse, aga see sõnum ei kipu alati kohale tulema või jääb hiljaks. Siis tuleb lihtsalt äpp kinni panna ja uuesti proovida. Aga muidu on igati hea ja olen väga rahul.

  1. 7.99 on tasuline plaan, aga saab täiesti tasuta ka kasutada :) Mul endal on tasuline, aga mees tellis just eelmine nädal endale ka ja ta kasutab tasuta plaani. “Standard” plaan on tasuta, ainus, mis pead esimese hooga ära tegema, on 10-eurone esimene makse oma kontole (sellega saad oma pangakonto kenasti ära ühendatud, et saaksid edaspidi paari nupuvajutusega teha ülekande Revoluti), aga Revolutile endale ei pea mitte sentigi maksma kui Standard plaani võtad. Teed lihtsalt isikutuvastused ja värgid ära, saadki kaardi koju tellida.

 30. Seal on kolme tüüpi kaarte – standardkaart on ilma kuutasuta (esimene kaardi tellimine oli mul küll mingi tasu eest, aga igakuine tasu puudub), aga sellel pole ka mingeid tasuta lisasid (a la reisikindlustus vms). Vaata nende kodulehte, seal on täpsem info iga kaarditüübi kohta olemas.

 31. Mõned leiud ka minu poolt:
  1. Teila juhtmega neti kasutajatele – ostsite ruuteri välja 108€ eest või rendite seda 3€/kuus? Neil kaval müügipraktika selle koha pealt. Mulle kulenditeenindaja pani konkreetselt demagoogiat ja häma, et mulle ikka soodsam rentida jms.
  2. UK’s kaardiga makstes lisandus 10€ pealt 0,10€ konverteerimistasu ja see pole pangaväljavõttes eraldi vaid sama rea peal.
  3. Telefoni jaoks kasutan zen’i ja sealt ei saa rohkem maha minna kui mul on. Lisaks saab vaadata, mille eest on raha maha läinud. Nt omateada olin MobileData kasutamise välja lülitanud ,aga ming app ikka kasutas seda.
  4. Tegin ühe olulise artikli jaoks digilehe tellimuse moblaga 1€. See tõesti nii kavalalt seatud, et inimene ei pruugi ära fikseerida momenti millal nagu “lepingu sõlmimine” toimub. Järgmine kuu oleks mingi 6€ üritatud maha võtta. Õnneks ma ei hoia kõnekaardil nii palju peal. Tühistasin iseteeninduses.

Comments are closed.