Mari-Leen Albers

hinnatud sisulooja ja majaväline turundaja, reisihunt ja kokkamisentusiast

Hedoni köha pakkis üle öö pillid kotti – kuidas?

UPD 2018: kuna jälle on hooaeg käes, et nohud ja köhad aknast ja uksest sisse pressivad, siis sain oma lugejatele koodi MARIMELL25, mis kehtib 1-7.11.2018 ja annab teile 25% soodustust kui KIWI inhalaatori ostate. 

Alljärgnevalt 5.12.2017 ilmunud postitus.

Oligi vist nädal tagasi, kui ma muretsesin, et laps köhib öösiti ja google diagnoosib larüngiiti. Larüngiit my ass. Niisutust oli vaja, küüslauku ja sinepivanni ja KIWIt. Tegime tuld sellele köhale nagu naksti.

Tellisin kohe pärast postituse kirjutamist sõbranna soovitusel endale KIWI inhalaatori. Esiteks oli see sooduses. Teiseks on see MEGAVÄIKE. Täiesti vaikne. Null häält, saate aru! Lapsesõbralik ja mis peamine, laps ei karda seda. See ei põrise ega urise, vaid teeb “tossu tuleb”. Oranži nuppu keset kirgast rohelist masinat on maailma mõnusaim sisse-välja lülitada. Lapsel siis. Tegevuse mõttes. Ja siis see endale suu juurde tuua ja “kärbseid püüda”.

Ühesõnaga, kohe kui see pakk tuli, ma andsin Hedonile selle ise avada.. Tema avas, kraapis teipe lahti, kookis masina pakist välja, sikutas maskid välja (neid oli kaks, eri suurustes), võttis patareid välja, pani patareid sisse, proovis..

Nii tekkis tal asja vastu usaldus ja ta ei karda seda. Nüüd annan ma selle talle kätte ja ta ütleb “tossu aeg”, vajutab nuppu ja hakkab “kärbseid ampsama”. Nimelt õpetas Meelis talle vannitoas auru tehes, et noh, püüame nagu koerad kärbseid. Haaaamps. Haaaamps. Ja toimis. Nüüd ta tahabki kärbseid püüda ja tossu teha. Issand, see tossu teha, kõlab jubedalt. Aga kui köha ära viib, tehku või “peale”.

KIWIst tuleb päris korralik aur. Aga see on kuidagi nii malbe ja mõnus samas. Ma pean tunnistama, et telefoniga oli suht kehv toas pilti teha, sest see aur sõitis nii kaamerasse, nagu suitsusaunas oleks. Eile kui Meelis selle inhalaatori võttis, et endale ka auru teha, Jõuluvana peab ju hääle korras hoidma, oli Hedon naksti käed puusas kohal, “mulle ka kärbseid ja tossu”.

Nii, aur tehtud, tegime sinepivanni jalgadele. Ma ükskord varem olen seda proovinud, sinna see jäi. Mõtlesin siis mänguliselt läheda. Esiteks lasin ma tal ise sinepupulbrit kaussi panna. Valasin vee peale ja ütlesin, et tavai, istu diivani peale ja siis ma olin nagu mingi alam ta ees põlvili, kauss mu põlvedel ja palusin härral jalad sisse panna. See kollakas vesi tegi talle nalja. Ja edukalt vannitasime me jalad ära. Järgmisel õhtul küsis juba ise.

Kolmas nipp – tükeldasin küüslauku ja panin voodi äärele. Sel ega ka ühelgi järgneval ööl ta enam ei köhinud. Ei tea mina, mis nali see oli. Aga kuna lapsele meeldib nii toss kui sinepivann, saab ta seda siis kui küsib. Küüslauk on ka öösiti me kaaslane. Hoiab vampiirid ka eemal :)

Aitäh kõikidele eelmise postituse all nippe jagamast. Julgen teinekordki küsida ja katsetada.

UPD 2018: marimelli lugejatele kehtib sooduskoodi MARIMELL25, mis annab 25% Kiwi inhalaaroti täishinnast alla. Kood kehtib kuni 7.11.2018.

EELMINE
Liiga odav on kahtlane?
JÄRGMINE
Milline kohvimasin valida?

11 Kommentaari

  • 5. detsember 2017 at 08:39
    Mai

    Meil on ka KIWI juba mõnda aega kasutuses. Mulle meeldib, et sealt tervisetestid lehelt saab ka varuosi ja detaile tellida, mul neid maske kolme lapsega ikka kulub.

  • 5. detsember 2017 at 08:45
    Kristel

    Kas sõbranna soovitas ja sa kohe ostsid või vaatasid mingeid muid variante ka? Ma ise just kahe vahel, kas see või Omroni käsiinhalaator.

    • 5. detsember 2017 at 08:58

      Ma vaatasin Omroni DuoBabyt ka, Triinu blogis sellest ja oli meeles see variant. Aga see oli samamoodi suur nagu meie vana (see mis Triinu vanagi oli). Lisaks vaatasin Omroni seda pihuinhalaatoorit, aga see tundus nii meditsiiniline ja kuidagi astmaatikutele suunatud (disain), pluss krõbedam hind. Meeldis see lapsemeelsem rohkem, aga usun et Omron ka sama hea toode.

      Minu jaoks saigi määravaks vaiksus, väiksus ja patareitoide. Samas kui ma tahaks või peaks suure ostma, siis ilmselt valiks Omroni Duobaby.

  • 5. detsember 2017 at 08:50
    Kats

    Vaata, et sa seda ravimikambrit korralikult peale igat kasutuskorda destilleeritud veega puhastad. Ma suutsin meie oma nädalaga persse keerata. Kujutasin ette, et asi veidi lollikindlam, aga no näed, peale esimest haigust oli vaja ka uus ravimikamber osta. :S

    • 5. detsember 2017 at 09:18

      Ok :) Tänks!

  • 5. detsember 2017 at 10:41
    mairi

    Kui diagnoosida vaja, siis seda lase ikka arstil teha, mitte Google`il: lihtsalt köha, ka ränk köha, ei ole larüngiit. Kui larüngiidiköha korra kuuled, on sul juuksed peas püsti ja pole ühtki kõhklust ega kahtlust, mida teha – see pole isegi köha, see on kuiv haukumine, täiesti kohutab on kuulata. Tuleks kutsuda kiirabi, selle saabumiseni teha lapsele esmaabi korras auru.

    • 5. detsember 2017 at 15:00
      A.V.

      Larüngiidi korral kiirabi. Adrenaliini vaja. Ühe korra oleme larüngiidis olnud ja nüüd on alati külmikust adrenaliin võtta, kui peaks korduma. Õnneks pole vaja läinud. Larüngiidi tunned ära, meeletult halb haukumine ja väga hirmutav.

  • 5. detsember 2017 at 12:22
    Krissu

    Nii tore, et köhast lahti saite. Meil sama lugu ja otsime just variante, mida veel proovida, et köhast lahti saada.
    Kas nüüd saab päeval lasteaias ka ilusti magatud ja ei köhi? :)

    • 5. detsember 2017 at 14:19

      Jes :) tsekka eelmise postituse alt neid nippe.. ma hakkasin järjest proovima :)

  • 5. detsember 2017 at 13:58
    K

    Aga kas viisid karvased vaibad ära?:)

    • 5. detsember 2017 at 14:19

      Karvane vaip on alles :)

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://marimell.eu 300 0