Tegin sõbrannale babyshoweri

Mu sõbrannad vist kõik tajuvad biiti, et kui nad head pidu tahavad, siis tuleb mind organisaatoriks edutada. Eks nad ju teavad, et mul on siin-seal tutvusi ja saan kindlasti paremaid hindu ja olen juba nii mõnegi peo ka varem korraldanud ja tean, mis läheb peale ja mis mitte.

Kuna ta ise palus mul orgunnida, siis leppisime kokku ka kuupäeva osas, et ei tule sellist oomaigaad, mu sõbrannad üllatasid mind pidu, vaid ta teab, millal see pidu on ja kus. Lihtsalt, mis saama hakkab, sellest polnud tal õrna aimugi.

Tegelikult pean ma tunnistama, et selline “sina teed” on hullult hea variant, kordades parem kui see, et naised omakeskis mõtlevad, et teeks. üks tahab üht, teine teist, kolmas kolmandat.. Mina tegin nii, et sõbranna tegi ühischati, ütles, et Leen on boss ja lahkus ise grupist. Mina lasin kõikidel naistel öelda, mida nemad tahaksid näha seal peol, mis dekoratsioone, mis magusat, mis soolast, mis kingitusi, üllatusi, mänge..

Panin kõik need kirja, tõmbasin sealt maha need asjad, mida sõbranna oli öelnud, et tema kindlasti ei taha (ala püreede maitsmine) ja jätsin alles need mis nö siis kõigile sobisid. Seejärel panin neile taha hinnad ja selgus eelarve. Selle kinnitamisega läks suht kiirelt. Kõik olid nõus. Ma ei tea, kas asi on normaalsetes naistes või minu veenmisoskuses, aga keegi ei hakanud mingeid omi mõtteid vahele toppima. Kuigi noh, mis seal enam toppida oli, sest kõik oligi kamba soove arvestades kokku pandud.

Üllatavalt normaalselt kujunes see orgunn, sest mul on olnud kordi kus käib ikka ilgem tramburai nende rahade kokku saamisel ja ma olen nt ühel tüdrukuteõhtul 350€ omast taskust maksnud, sest nagu ikka – mul on visioon, kuidas see peab olema ja ma tahan, et ei oleks poolik ja siis maksan, lootes, et teised maksavad nagu lubatud ja noh, lõpuks on ikka nii nagu on, et maksab korraldaja.

Mis siis alles jäi?

Et natukenegi mingit sinist babyshoweri vaibi anda, kirjutasin Peoboxi, kust ma ka meie babyshoweriks veidi aksesuaare laenasin, et pangu meile kokku mingit kraami, millega saaksime veidi meeleolu luua.

Õhupallid on ikka must have asi alati. Nendega saab pilte teha, need annavad nii palju peole juurde ja alati leidub mingi õhupallifänn (tervitan Sandrat!), kes nendega koju tahab minna. Õhupalle tellin ma aastaid õhupallistuudio.ee lehelt, sest nad toovad pallid ise kohale ja see on max mugav. Ma saadan nende kaudu teistele sünnaks või tähtpäevadeks õhupalle ja kõikidele üritustele, mida korraldan, tellin sealt jne. Maksan, ei saa tasuta või koostöös, aga mugavus maksabki.

Kuna söögi osas mingit pirtsutamist eriti ei olnud, välja arvatud “ainult mitte tassi- ja pulgakooke”, siis oli lihtne – sinise sushi tellisin Kätlinilt, kelle ma avastasin ma ei tea isegi kuidas Hedoni babyshowerit tehes ja palusin tal esimest korda elus sinist sushit teha ja siiani kaunistavad tema kodukat meie pildid. Rullike.eu lehelt võib paluda endale nii sinist kui roosat sushit :)

Ei mingeid tassikooke.. üks mõte oli hunnikute viisi puuvilju. Aga.. sellega on see, et jaanideks on kõigil kopp ees nii šašlõkist kui maasikatest ja otsustasin hoopis tellida valiku Choco Moco La poest – ma sain ise šampanjasisuga kooke sünnipäevaks ja mina, kes ma magusat väga ei armasta, need olid jumalikud!

Kuna mu sõbranna (jah, selle kes rase on) lemmikmull on PerlApp, siis seda tellisin ma kaks kasti, et ikka jaguks ja mõttega, et mis alles jääb, jääb talle tallele.. Ei, mu rase sõbranna ei joonud seda – talle oli ikka alksivaba ka.

Mis mänge me tegime?

Kuna mu sõbranna mingeid otseseid püree- ja mähkimismänge ei tahtnud, siis..

Leidsin FBst mingi beebipeo mängu ja tellisin selle. Siis tegime arva hinda mängu – ehk siis ostsin hunniku erinevaid beebiasju ja tegin hinnasildid ja ta pidi need kokku panema. Vähem kui pooled läksid täppi..

Kolmas mäng oli hoopis selline, et me kõik võtsime kaasa (okei, mitte kõik) oma beebipildi ja tema pidi arvama, kes on pildil. Lihtsalt for fun.

Kingitused

Otsustasime kohe, et ei hakka tegema seda, et igaüks toob midagi, parem ostame kamba peale mõned kallid asjad, mida nagunii vaja läheks. Palusin sõbrannal saata mulle oma asjade nimekirja, mis tal veel puudu on ja kirjutada taha, kui ta tahab neid asju ilmtingimata ise osta (ala tahab ise värvi valida vms). Tunnistan, kasutasin tutvusi ja vanu koostööpartnereid ja küsisin neilt soodushindu ja me saime täita kogu tema soovide nimekirja.

Tegelustekki vajab iga laps, sest see arendab nii hullult pisikesi beebisid ja aitab kasvamisele kaasa. Mulle saatis Karloova Hedelini jaoks tegelusteki ja see oli nii armsates ja mõnusates toonides, et teadsin, et tahan seda ka oma sõbrannale. Sooduskoodiga #VÄIKEPRINTSESS saab allahindlust ka. Kohe-kohe on Hedelin oma tekist välja kasvamas ja ma ei raatsi seda ära anda. Aga ma ju saan mõistusega aru, et.. mul pole sellega ka midagi teha. Ootan, et keegi sõbrannadest jääks rasedaks, kellele roosa tegelustekk pärandada.

Inhalaator on asi, mida tasub alati värskele emale kinkida ja loota, et seda mitte kunagi vaja ei lähe. Aga sul võib seda vaja minna keset ööd kui ärkad paanikas lapsega, keda kimbutab köha või kinnine nina. Kuna meil endal on kodus igaks juhuks olemas Nebumedi Air Angel, siis valisin sama ka sõbrannale. On olemas kui peaks vaja minema. Loodetavasti ei ole. PS! Ka seal epoes kehtib marimelli kood, mis annab soodukat. Kingituseks olid nad mulle pakki lisanud ka Agu Baby vannitermomeetri. Seal epoes kehtib samuti marimelli kood.

Sõbranna listis olid ka beebimonitorid. Mina kasutan siiani Hedeliniga Hedoni ajal ostetud Brittoni beebimonitore, mis mulle täiega meeldivad. Kui te imestate, miks need mul alles olid, siis.. mul käivad tihti sõbrannad külas, kes jätavad näiteks lapsed õue magama ja siis on hea kui on olemas. Akud peavad neil ülikaua vastu, minu monitoril on näha ka temperatuur, milles beebi magab ehk siis kui jätta ta nt miinus üheksaga õue magama siis saan jälgida, kas tal on ikka piisavalt soe seal kärus või ei.

Kuna ta kindel soov oli saada rinnapumpa, siis teadsin, et parim valik on Medela. Ma ise kasutasin Hedoni sündides mitut erinevat ja need käsipumbad olid täielik jama, millega ma viis milli 24h jooksul kätte sain oli justnimelt Medela elektriline rinnapump. Mulle sest lõppkokkuvõttes abi ei olnud, aga teadsin, et kui juba kinkida, siis ikka korralik.

Follow: BabyCity & ToyCity FB ja IG lehti, et saada ka parimaid pakkumisi.

Viimaseks oli tal kirjas beebivann ja sellega ma olin kahe vahel, kas võtta jalgadega või ilma, aga seda ma teadsin, et tahan talle Stokke klapitavat vanni. Seda pakkus Beebikeskus omal ajal meile ka, aga kuna meil on dušinurk nö kõrgema äärega, siis ma ei pidanud seda vajalikuks. Kuna ta just kolis ja neil on päris hea kapipealne, siis ma ei hakanud ka jalgu võtma, siis saavad ise valida, kus vannitavad, kas dušinurgas või sellel kapil mis neil on, sest peagi ta kasvab ja siis enam nagunii jalgu kasutada ei saa.

ÜLLATUUUUUS

Kuna ma ise vihkan täiega üllatusi, mulle reaalselt ei meeldi neid saada, sest ma ei oska reageerida, ma olen alati, ahah, äge. Mitte klassikaline “ameerika”, et ma iga jura peale pillima hakkan.. Otsustasin, et teen paar asja ka omavoliliselt, mida keegi ei tea. No tegelikult nad ei teadnud keegi suuremat osa asjadest, aga.. Esiteks oli mul üks kinkekaart. Keegi ei teadnud, mida see endas sisaldab. Ma ei suutnud välja mõelda mingit asja, mille eest seda oleks sobilik anda, siis tema enda tingimus oli, et keegi ei tohi tulla mustas ja be creative riietuse osas, siis otsustasin tal valida selle päeva kõige parema outfiti ehk kes tema meelest kõige paremini tema juhiseid täitis.. Auhinnaks oli..

Ja lisaks kinkisin ma kõikidele väikese prosecco, et tähistada ühel hetkel koos nendega, et beebi on saabunud.

Kas olete varem beebipidu korraldanud? Või neil osalenud? Mis eelarvete juures tavaliselt selliseid pidusid tehakse? Meil oli osalustasu 60€ ja kõik kokku läks maksma 741€. 

One thought on “Tegin sõbrannale babyshoweri

  1. Ikka väga vingelt oled ette võtnud :) Minul oli just babyshower, kusjuures ühtegi kingitust ma ei saanud, mänge oli 3 ja lōpuks oli see super igav- kuulsin pärast ka, et ilgem sendiveeretamine käis ja hea meelega poleks sellist asja sellisel juhul tahtnudki, kui minu peo pärast tülli minnakse :)

Comments are closed.