Liiga odav on kahtlane?

Kas te olete hinnatundlik? Kas 200€ korteriüüri on kahtlaselt odav ja otsite pigem kohta, mis maksaks nelisada pluss? Kas teksad, mis maksavad 26€ on kahtlaselt odavad ja eelistate üle viiekümneeurost paari? Kas fotograaf, kes küsib 60€ on kahtlaselt odav võrreldes teistega? Või näiteks ripsmetušš, mis maksab 3€ ei saa olla hea, see on ju nii odav?

Meelis käis eelmisel nädalal koolitusel ja seal oli teemaks hind ja hinnakujunemine. Kui turu keskmine on 400€, siis kui sina tuled turule ja mõtled, et hakkad teenust pakkuma 100€ga, sest sinu meelest on 400€ ülemakstud, siis sul pole üldiselt kliente, sest inimesed ei julge nii odavalt osta. Olete sellise asjaga kokku puutunud?

Hakkasin mõtlema, et tõesti. On selliseid inimesi, kes maksavad ulmesummasid, sest odavam tundub kahtlane. No näiteks (ja ma ei pane siin jälle kellelegi puid alla :D) jagas Henry paar päeva tagasi oma Facebookis mingit telefoni kaitseklaasi kohta, kus klaas maksab 30€. Ma ostsin eBayst endale klaasi 77 sendiga. Hm.. Ma ei tulnud selle pealegi, et see võiks olla ebakvaliteetne või et midagi on valesti, sest see maksab nii vähe. Ometi olen ma enam kui kindel, et paljud seda ei telliks, sest liiga odav tundub kahtlane.

Ma ise ka mõnikord avastan end mõttelt, et hmm.. veider, liiga odav. No näiteks kui me nüüd Taisse elamist broneerimisime ja erinevaid kohti vaatasime, siis.. Leidsime airbnbist ühe kolme magamistoaga korteri, mille hind oli 48€ öö, kui kõik teised olid alates 85€ öö. Tundus kohe megakahtlane ja me heitsime selle kõrvale.

Aga jumala eest, äkki see on mingi rikkur, kellel on savi seitse, kas ta saab öö eest 48, 98 või 108€.

Siis mõtlesime hotelle vaadata, kõik mis leidsime ja valikusse jäid olid umbes 100€ öö per tuba. Ja siis ühtäkki leidsime me hotelli, kus sai võtta peretoa, kolmetoaline, terrassiga jne mis maksis 200€ kaheks ööks. Me olime jälle, hmm.. kahtlaselt odav. Bronnisime lõpuks kahe magamistoaga ligi 200 ruutmeetrise sviidi, hinnaga 525€ kaheks ööks. Tundus normaalne :) Esimesel pildil meie magamistuba (ma just omavoliliselt bronnisin selle meile) :D

Ehk siis ma mõtlen, et kas inimesed näiteks tahavad pildistama minna, küsivad siit-sealt hinnapakkumist, saavad kolmest kohast vastuseks 125€ pool tundi ja siis ma ütlen, et meil saab sama raha eest tunni, siis kas inimesel tekib sama reaktsioon, hm.. kahtlaselt odav. Või et kui keegi küsib reklaamipakkumist ja ma ütlen 150€ siis on mingi.. eee.. megaodav. Kahtlane!

Kui ma mõtlen, millistel juhtudel ma veel tunnen, et „hmm.. kahtlaselt odav“ – mu meelest näiteks kolmeeurone jumestuskreem on kahtlaselt odav.

Samas ma meigin ülivähe ja ei raatsi iial 30€ jumestuskreemi osta, kuigi suures plaanis poleks ju vahet, mul kulub seda tuub aastas, eks. Iga kord kui mul (no üks kord aastas) seda vaja on, siis ma vahin veebipoodides nagu loll, et hmm.. millist võtta. Valin alati mingi keskmise hinnaklassis oleva, mis on näiteks sooduses. Praegu kasutan viimati Dermosili poolt saadetud jumestuskreemi ja ilmselt ma seda nii pea välja ei vaheta. Sobib mulle hästi ja toon on väga hea. Aga see selleks.

Küsisin Meeliselt, millisel juhul ta sama mõtleb. „Issand, ma ei oskagi nii välja tuua, näiteks nende toolide puhul me ju hetkekski ei mõeldnud, et imelikult odav. Samas kui keegi mulle toru 500€ga müüa pakuks, tunduks kahtlane.“

Toru all peab ta siis silmas seda kolmetonnist objektiivi, mis tal väljavahetamist vajab ja toolide all peab ta silmas meie uusi toole. Me vanad toolid olid täiega räbalad. Mõtlesin, et vaatan, mis uued maksavad. Suvalised kunstnahast kärakad maksid a 40€ tk. Täispuidust klassikaline tool 80+€ tk. Ja siis avastasin osta.eest neli täispuidust sametkattega tooli „osta kohe hind“ 70€. Ma ei mõelnud hetkekski, et kahtlane. Ostsime need ära. Need on nagu uued ja praegu mõtlen, et sajandi diil – neli tooli ühe tooli hinnaga.

Samas näiteks tahan ma, et teksad oleksid odavad. 25€ on lagi, mis lagi. Ma ei näe pointi maksta teksade eest 50 või 80 eurot. Mis vahet neil saab olla näiteks 20€ NewYorkeri teksadega? Teksa on teksa, ei? No siin me jõuame tagasi nende Alari Kivisaare särkideni – jaaa, tunnistan, särgid on imepehmed ja ei lähe värvist ära, aga plinn, 50€ särgi eest. Ma ei raatsi. Ja pealegi, tean ma juba, et kui ma kirjutan, et ostsin 50€se särgi, saan kohe sõimu, et miks ma raiskan ja omakodu fondi jaoks ei säästa. Ja kui ma Alarilt need kingiks saan, saan jälle sõimu, et blogin selleks, et tasuta asju saada.

Millistel juhtudel teil tekib see tunne, et asi on kahtlaselt odav? Mis on normaalne hind teksade eest, et te ei kahtleks? Mis on normaalne hind rahakoti eest, et te ei kahtleks? Mis on normaalne fotograafi tunnihind, et teil ei tekiks tunnet, hm.. kahtlane. Või mis oleks normaalne hind kaitseklaasi eest? Või hotellitoa eest?

33 Comments

 1. Ma olen sooduspakkumistega leidnud ka 8 euroseid teksaseid, mis siiani korralikud. Riietega nii, et mida odavam, seda parem, sest niivõinaa tüdinen ruttu ära ja ma ei raatsi osta mingit bränditoodet. No ja mina olen selline, et mina ka ei käi teksade eest välja üle 25, euro, saabaste eest max 30(niivõinaa üks hooaeg kannan neid) :D ja alla 1 eurosel kaitseklaasil ei tundu midagi viga. Juhul kui midagi juhtub selle kaitseklaasiga, siis eurost pole nii kahju kui 30 euro omast :D ning kui mina leian mingi asja.odavalt siis kohe mõtlen, mida ma saaksin selle vaheraha eest:D nt minu jaoks on reaalselt üle makstud kaubamajas.müüdavad lõhnad, mis on nagu päris kallid võrreldes e-poodide omadega või isegi laeval müüdavatega:D töötades ise laeval, siis käia välja HuGO BOSSi lõhna eest 100 eurot tundub mulle veits creepy :D

  1. Ma saan muidugi aru, miks ala Kaubamajas on kallim kui netipoes – ühel on rendipinna eest vaja maksta, töötajatele vaja maksta, töötajatele riided selga tellida, koolitada neid jne jne, teisel ei ole. Aga jep, true that, lõhna eest sott on ulme.

 2. Meil oleneb asjast, kui asi ikka väga meeldib siis pohhui mul see 100-€ valja käija ala. teksaste eest. Enamjaolt ma endale siiski ulme kalleid asju ei osta, hakkab kahju, lapsele aga ausalt, ma tihti rahanumbreid siis ei tunne. Aga üldpildis mõeldes siis jaa aegajalt otsin ja otsin ehk saab odavamalt aga olgem ausad, tänapäeva inimene on mugav. Tahab kohe ja praegu, keegi ei viitsi otsida odavamalt ja kui on odav siis mõne asja puhul tõesti paneb kahtlema, oot miks nii odav. Nt ma sain reede-laup apartamendi Pärnus 35€ 2-le inimesele. Ausalt, vaatasin pilte ja motlesin, krdi ilus, miks nii odav:D. Aga kohe bronnisin ära ja tõesti lähen veel tagasigi sinna, üli pro koht.

 3. Ma olen enam kui veendunud just mobiilitarvikute kohapealt (klaasid, korpused jne), et valitakse odavam variant. Kui on letis 33.- klaas vs alla eurine klaas, siis pole küsimustki, mille enamus ostaks. Ilmselt mängib selle valiku tegemises rolli ka see, et on ka eelnevalt saadud osta neid odavamaid versioone ning pole praagi otsa sattunud. Ning isegi kui läheb selle eurise tehinguga alt, oled ikka plussis, võrreldes 33.- klaasiga :D

 4. Oleneb tootest. Näiteks odavad teksad on nii vastikust materjalist, et ma lihtsalt ei suuda neid jalas hoida isegi minutit. Sellel samal põhjusel ei ole minu kapis ühtegi teksat, mis maksaks alla 100.- euri paar.
  Teine koht, kus ma kokku ei hoia on kosmeetika. Jumestuskreemi eest 60+ eurot välja käia, ei ole probleem.
  Talveriided on samuti meie kodus ostetud kvaliteetsed ja paraku on need kallid.
  Samas on ka minu telefonile ostetud sentide eest kaitsekile :)
  Ehk, siis on asju nii odavaid kui kalleid.
  Fotograafe valin nende tehtud tööde järgi. On kujunenud oma lemmikud ja nad kuuluvad sinna kallimasse hinnaklassi.

  1. Mul on 10 aastat tagasi Takkost 5 euroga ostetud pusa ja New Yorkerist 10 euroga ostetud must jakk, lisaks veel 15 euroga mingist Hiinlaste Panda poest ostetud teksad, mis on siiani mu täielikud lemmikud ja kandnud olen neid ka nii, et vahepeal oleks riideid just kui selga kleebitud (ehk et on näinud juba vast tuhat pesukorda kindlasti) aga näevad ikka nagu uued välja :D Minu arust on kõik joppamise küsimus!

 5. Millistel juhtudel teil tekib see tunne, et asi on kahtlaselt odav? Kahtlaselt odav on minu jaoks olnud vahepeal lennupiletite hinnad, kuna väga odavatel on jääb kahtlus, et äkki lendu ikka ei toimu või tühistatakse. Samas olen ikka ostnud neid kahtlaselt odavaid pakkumisi, näiteks kui Londonis käisime siis lennujaamast linna saamiseks sain bussipiletid kahele edasi-tagasi 10 euriga, kui mõned teised pakkumised algasid 25 euri näkku (kartsin küll, kas saab bussile v ei, aga kõik laabus ilusti).
  Mis on normaalne hind teksade eest, et te ei kahtleks? Teksade puhul üle 25 ei taha maksta, kuna kannan neid tihti ja eelistan musta värvi, siis aastaga ikka tuhmuvad ära ja siis pole kahju minema visata ja uusi osta. Viimastel aastatel olen tellinud UKst (kõik parajad õnneks), kus hinna ja kvaliteedi suhe parem kui Eestis. Primarkist ostsin suvel pükse 5 euriga :D
  Mis on normaalne hind rahakoti eest, et te ei kahtleks?
  Rahakott on mul Guessi oma, maksis 45 euri (rohkem ei maksaks ka :D ), kuid samas on juba mitu aastat nagu uus, peakski uue vastu välja vahetama. Vanasti kui ostsin odavamaid, siis vahetasin tihedamini rahakotte, kuna kulumisjäljed muutusid häirivaks.
  Mis on normaalne fotograafi tunnihind, et teil ei tekiks tunnet, hm.. kahtlane.
  Ise pole kunagi fotograafi juures käinud, kuid nüüd lähen beebit pildistama, siis üks pakkumine oli 300euri ning teine 80euri ja muidugi valisin odavama, kuna mõlemad tegelikult väga head fotograafid ja mõlema tööd meeldivad. Teisi valikuid ei küsinudki, kuna meie kandis on teised hobifotograafid ja nende käekiri pole minu meele järgi. Tallinnas muidugi pakkumisi palju, seega hind poleks niivõrd määrav kui fotograafi käekiri.
  Või mis oleks normaalne hind kaitseklaasi eest?
  Aastaid tellin ebayst odavaid kaitseklaase, kõik kukkumised on üleelanud ja pole kahju aastas mitu korda vahetada.
  Või hotellitoa eest?
  Kui lähen pikemale reisile, siis valin ikka soodsama toa (kuid vannituba/wifi/asukoht peavad vastama minu nõuetele) ja öö eest üle 50euro ei raatsi maksta. Bronnin alati bookingu kaudu ja valin need pakkumised, mida saab tasuta tühistada, sest olgugi, et midagi on bronnitud, siis vahepeal tuleb väga häid viimase hetke pakkumisi, siis saan tühistada ja uue valida. Lühipuhkuse puhul, siis olen nõus maksma öö eest kuni 150 euri (eeldan hommikusööki ja spaad hinnas).

 6. Teksade puhul on keskmine hind vast ca 50-80, see tundub mu jaoks okei, 100+ juures kahtleksin ikka väga. Saapaid aga üldiselt alla 100 ei hakka eriti vaatama, st üldiselt mingeid ilusaid ja korralikke alla selle väga ei ole näinud kah. Rääkides siis meie kaubanduses, mitte netist või reisidelt. Fotograafi tunnihind oleks vast ca 200+. Hotellituba väga oleneb riigist aga no eks ta ole vast nii 80-100 öö kohta, air bnb aga võib olla väga super palju odavamalt. Olen ööbinud nt Tallinnas vanalinna lukskorteris 60 eurot öö, mis oli supehea diil.

  Üldiselt pooldan kvaliteeti kvantiteedile, mul on pigem vähe riideid, jalatseid ja asju aga need on kallimat sorti ja püsivad ilusad ja vormis ka mitu hooaega. Stiil on klassikaline ja minimalistlik, ei vaja tuhandet eri hilpu igaks nädalaks.

  1. Tamarise ja Riekeri saapad enamasti alla 100 ja kestavad aastaid. Mul on Riekeri biker bootsid, seest naturaalse karvaga, pärisnahast, ostetud vist viis aastat tagasi, pole seda nägugi, et hakkaks lagunema kusagilt poolt. Maksid 50 eurot, kannan iga talv.

 7. Vaidlen vastu! Teksa ei ole teksa!!! Kui sa pole näinud veel Reet Ausi filmi Moest väljas siis soovitan vaadata. Mis kemikaalid neis odavais riideis on! Tuleb kümneid ja kümneid kordi pesta, et need lõpuks sealt välja saada (kui need teksad nii kaua muidugi vastu peavad). Ja teksad on ju terve päeva su ihu vastas!

 8. Riiete osas ma tahan ka odavalt sest ma pole see kes ostab kaks särki ja kolm kleitilast mis kõik überkvaliteetsed ja kallif ja kannan neid siis sada aastat. Vahet pole,palju maksis, ma tüdinen ikka ära. Parem olgu odav.
  Laste üleriided ei tohi odavad olla ja ka jalatsid, neid pole häid kohanud odava hinna eest.
  Kosmeetikat ostan ka keskmisest hinnaklassist, ei osta päris nö no name turu omasid.
  Parfüüme eelistan ka alati originaale (mitte vuhvleid). Aga ka nende hinnaf erinevad, nt mu lemmik lõhn HB Orange oli Ideaalkosmeetikas 90€ 75ml, kaup24 ,sama 33€ 75ml. Aga mõlemad originaalid, ostnud mõlemast kohast.

 9. Kuna ostan uuena (teine valik on kasutatud riided) peamiselt fair trade ehk õiglase kaubanduse riideid, siis seal ongi särk 50€ (nt Reet Aus), teksad 100€ ringis, rinnahoidja 40€ (aga mine mõnda kiirmoepoodi – samad hinnad). Hea materjal ka maksab, nii et jah – riided on mul kallimaste killast. Jalanõud nt Ecco.

  Tegelikult mõjutab küll see, et odav on kahtlane. Aga peamiselt uute asjade puhul.

 10. Teksal ja teksal ON vahe. New Yorkerist ostetud teksast ei saa kuidagi teksasteks ninetada, need on pigem teksaste laadne toode. Venivad ja kuluvad mega ruttu. Tegingi eelmine aasta investeeringu kallitesse teksastesse, ostsin 99 euri eest Guessi teksad. Jah, krooni ajal poleks ma elu see sellist hinda maksnud, aga.. ma vihkan teksaste ostmist. Ideaalseid on nii raske leida ja sp olingi ma valmis maksma rohkem, et need ideaalsed ka kestaks, mitte ei peaks aasta pärast uusi otsima.

 11. Ilmselt on inimestel erinevad ootused fotograafidele, aga samas, olgem ausad, praegu on igas blogis oma fotonurk.
  Fotograaf on ikka see, kes teab midagi keemiast ja kellel on pimik.

 12. Teksad peavad olema sellised, mis kaunistavad keha. Kui inimesel on keha, mida ükski püksipaar enivei ei kaunista, võib tõesti mingid odavad võtta.
  Aga teksadel on nii palju nüansse. See kust see lukk algab, kuidas nad venivad, kuidas kulutatud on, lisaks õmblused jne.

 13. Mobiiliekraanile on kaitsekilesid ja kaitseklaase. Ühed kaitsevad kriimustuste eest, teised kivipõrandale kukkumisel purunemise eest. Siin kirjutati, et “kui lähed tehinguga alt, siis 77sendist pole nii kahju, kui 18st”. Minu arvates, kui su ostu eesmärk on oma telefoni ekraani kukkumisel kaitsta, siis pigem mõtled katki minemisel “kurat, oleks 18eurise klaasi ostnud, siis vb ei peaks praegu ekraani sotiga vahetama”.

  Riietest tüdinemisega ja odavate teksadega on nii, et senikaua kui sul on ainult odavad ja mitte kümnesse istuvad riided, seni neist ka ruttu tüdineb. Sinule sobiva lõike-värvi-materjaliga riideeset selga tõmmates on päev hea ja sellest tundest küll nii ruttu ei tüdine, kui kümneeurisest HMi särgist.

 14. Teksade puhul enam üliodavaid osta ei julge. Venivad kohe välja või hakkavad halvasti hoidma. Võimalik, et olengi lihtsalt valede otsa komistanud (soovitage häid ja odavaid!). Teksade puhul üle 50 ei kuluta.
  Fotograafi puhul loeb tehtud tööde kaust, mitte hind. Kui odava hinnaga fotograafil on muljet avaldav galerii, siis küll probleemi pole.

 15. Kui hambaarsti hinnakiri on odav, on minujaoks kahtlane. Uus ka hea tehnika ning material on väga kallis neil.

 16. Hotellitubade eest maksame orienteeruvalt 50-100 eurot öö, ükskord võtsime Pariisis 35 euro eest öö ja mul tulevad siiamaani sellest ööst külmajudinad peale. Meiki eelistan osta vähemalt tuntud märki, vahet pole siis kas Essence või Too Faced, lihtsalt mingit Konsumist ostetud jumekat või ripsmetušši lihtsalt ei taha kasutada.
  Telefonikaase tellin 1-3 euro eest aliexpressist, kaitseklaase amazonist 2 eurot tükk. Neid vahetan iga 2-3 kuu tagant.
  Asi millelt ma kokku ei hoia, on käekotid ja käekellad. Pole võimalik, et näiteks Marc Jacobsi kott maksab 400 eurot aga kuskil netist leiab sama koti 200 euro eest. Originaali hind ei saa niimoodi erineda.

 17. Tàpselt minu teema…
  Pean internetipoodi, kus uued naisteriided enamasti soodukad 11€ ja ülejàànud hinnad 16€ ja 19€ ja ni inimesed ei usu, et niii odavalt midagi head saab :D pàris pildid on ilusad aga ei teagi, arvatakse, et selga pannes làheb kleit kohe katki ? :D ulme, nyyd kàibki palju tuttavaid riideid ostmas ja imestavad, et niiii odavad ja ei làhe… aga siin ongi tàpselt see point. Liiga odav – kahtlane… ei ole lihtsalt meeletut juurdehindlist, ei taha lihtsalt nii :) tahaks jõuda selleni, et inimesed saaks odavalt riideid ja mina teeniks kàibe pealt :) elame, nàeme!

 18. Alati, kui Rootsis käin, siis külastan oma lemmikpoodi Bik Boki ja ostan oma mustad teksad sealt (tavaliselt 3 paari korraga, max 25 € hind). Pole siiani nii häid musti pükse saanud. Esiteks hind on hea, teiseks pikkus on paras, kolmandaks püksivärvel ei ole kurgu alla ja neljandaks värv püsib kaua ilus. Ja need, kes peavad Guess toodangut paremaks, siis nende toodangus olen ma korduvalt pettunud (on ka kvaliteetseid asju). Guessi mustad püksid läksid pärast esimest pesu poole tooni võrra heledmaks (käsipesuga), kampsunil tuli päris kiirelt kaenla alt õmblus lahti ja käekotil läksid sangad kahe nädalaga läbi (ei tassinud telliskive). Kusjuures käekotti ei soovitatud uue sama koti vastu vahetada, sest neid oli nii mõnigi tagasi saadetud. Teises käekotis pidin samuti pettuma. Tegemist oli, siis Lux sarja täisnahast kotiga, mille maksumus oli 280 eurot aga kvaliteet ei kannatanud kriitikat ehk selle koti jäikus kadus paari nädalaga (vajus lössi). Samas mu sõbranna ostis samal ajal Kaubamajast MK koti ja see on siiani vormis.

 19. Üldiselt kõiki muid riideid ostan kaltsukast, sest tahan vaheldust, aga vot teksad ei saa suvakad olla. Olen ostnud HMist, Mangost, Reservedist, aga Guessi ja Hilfigeri omadega on ikka meeletu vahe. Need on palju pehmemad ja mugavamad. Kui proovinud pole, siis vb tõesti ei oska tahta. Ja no need soodukaga heal juhul saab 80€ga kätte.

  Samuti peavad jalanõud korralikud olema. Mingeid suvakaid odavaid ei osta. Ecco, Vaga Bond, Hilfiger. Isegi kui ei ole mingeid ektralahedaid mende valikus, siis mulle sobivad klassikalised, millega saab aastaid käia.

  Ja ma usun, et fotograafi valitakse ikka tehtud tööde järgi. Ja Meelisel ongi poole odavam hind kui teistel headel tegijatel, sest tema tööd pole vähemalt minu maitse. Ju siis need kellel pole võimalik maksta, lepivad kehvemate piltidega.

 20. Ega ma riiete eest hingehinna maksmist eriliselt ei naudi, aga no ikka räigelt tüütu on ju pidevalt uusi hilpe otsida! Parem osta siis korraga ja kvaliteetne, et ei peaks pidevalt uusi ostma.. vähemalt minu meelest. Kiirmoe jüngrid asjaga vast ei nõustu, aga eks mäletan, et teismelisena oligi ju vaja iga nädal uusi riideid osta. Aga näiteks teksasid ei saagi üks peenike ja pikk inimene kiirmoepoodidest – nt Primarkis, New Yorkeris, H&Mis, Zaras pole lihtsalt võimalik leida parajaid pükse, mis suured poleks (zara xxs suurus on vist ikka täitsa allameetristele mõeldud?). Seega lähevadki loosi Esprit, Hilfiger ja muud krõbedama hinnaga kaubad. Üldiselt ma aga odavaid kaupu ei pelga – nt minu lemmikkleit on siiani 1€ eest kirbukalt saadud TopShopi kleit, mis juba aastaid samasugune püaib :)

 21. Ma ei arva et liiga odav on kahtlane. Ma ise kasutan tihti odavaid variante, mis minule sobib. Ma lähtun alati sisetundest.
  No ma toon näite. Mul on näiteks 42 m2, 2 toaline remonditud korter, 3 kordse maja 2 korrus ja suure kinnise 1200m2 lapsesõbraliku aiaga eestiaegses majas. Väga sõbralik ja yhtekuuluv majarahvas pealekauba. Suur ja kuulus (Kodu ja Tare tn ristumisel olev) laste super mänguväljak kohe kõrval. Kodu tänaval on see korter juba aastaid vaba ja ma oleksin väga õnnelik, kui ma sinna saaksin elama mingi toreda pere, kes oskaks hoida ja ei retsiks. Kui ma selle eest nt. renti kysiksin, siis ma annaks odavalt, sest mind see raha nii väga ei huvitagi, vaid inimesed, kes seal elavad ja kes oskavad hoida seda kodu. Nii et selline pakkumine tunduks paljudele kahtlane, aga minu jaoks oleks väga oluline mis inimesed seal elavad. ja kui on head inimesed, siis ma ei tahagi midagi saada. Hoidke vaid kodu korras ja kõik on hästi.

  1. Miks sa seda meile varem pole pakkunud :) Ma just tegin lepingupikenduse kaheks aastaks. Aga kaks tuba kõlab paremini kui üks, kinnine aed ja mänguväljak nagu plaan :)

 22. Mul jope mille eelmine aasta ostsin Montonist 150€. Samas ma tean käin sellega oma 4-5 aastat kokku siis polegi hull. Molo komplekti ostsin endale 215 euri. Ilmselt käin sellega ka 5-6 aastat. Jällegi pole hull. Toidukraami pealt tõmbasime kokku. Kui enne käisin ülepäeviti poes ja 20-25 euri võikumaterjal ainult, 20 euri niks näks õhtuks. Siis nüüd 50 euri nädalas included lapse mähmked. Ei ole hullu. Telefoni ostan ka maks 250 euri kuna kallimaid ei raatsi sest kipuvad pidevalt katki minema. Lasteaskadega jälle nii. Kui on ikka popp firmamärk peal, olen nõus maksma, müün ju sama rahaga maha. Samas tundmatut asja väga ei raatsi. Kui use rnam vaja pole siis keegi teine ka ei taha. Autod on kallid meil, samas jällegi hea nipp kuidas me need väga odavalt saame. Mõne kohapealt oleme koid, samas mõne asja peale raatsin kulutada, kuigi võib kallim olla kui mujal :)

Comments are closed.