Hinnad Türgis

Reisil olles küsiti minult tihti hindade kohta, et mis maksavad suitsud ja poes vein ja restos söömine jne. Nagu keegi tabavalt lennukis ütles, nädal Türgis on odavam kui nädalavahetus Pärnus, siis nii tõesti on.

Mina skoorisin enda reisi 275€ eest nädal enne väljumist GoTravel FB lehelt ja suures plaanis, sa saaksid ainult selle rahaga hakkama, sest sa EI PEA midagi ostma, EI PEA väljas söömas käima, kui sul on kõik hinnas, EI PEA poest veini, kommi, krõpsu, pähkleid ostma jne.

Toidupoelaadne toode on Migros, kust saab oma saia-juustu-veini-puuvilja-mähkmepaki kätte küll. Hinnad tundusid samad, mis meil, või nõks soodsamad.

Ma ostsin ühe pudeli roosat veini 7,9€. Paki tampoone 2,34€ (tundub odavam kui meil). Ja Hedonile magneti (51 senti). Kuna mul muud vaja polnud ja ma rohkem tagasi ka ei jõudnud, siis ma ei oska teile väga rohkem rääkida. Aga suurem osa tuleb Türki nagunii kõik hinnas paketiga ja ilmselt polegi väga oluline.

Restoranis käisin kolm korda, sest mulle nii meeldis ja ei tundunud ülemõistuse kallis, et ei võiks endale lubada.

Ma käin nädal aega tööl lõunal ja mul kulub 20€, seal kulus eelroale, praele ja kolmele klaasile veinile sama raha.

Käisime ühe blogilugejaga väljas – jõime mõlemad kolm klaasi veini, meil oli hunnik eelroogasid, küpsetatud krevetid, grillitud maks – kokku kahe peale 59€. Mu meelest kui ma siin Tallinnas niisama sõbrannaga väljas käin, on meil arve vähemalt sott kahe peale, kui võtame mingi prae, kohvi ja pudeli veini vms. Eks oleneb ka kus käia, aga Türgis me käisime nö kallimas kohas.

Hotelli lähedalt leidsin ühe koha, mida kolm inimest (kohalikku) soovitasid, kui küsisin kust head kebabi saab. Kuna seal oli kebab lambast, siis valisin kana.

Arve 16€ – eelroaks vana hea acili ezme (tomati-tšilli dip, mis on väga vürtsikas ja väga maitsev!), pearoaks võtsin kanavardad ja kaks klaasi veini.

Teisel korral sõin suht sama, aga valisin kanatiivad. Ja kuna ma istusin kauem ja jõin klaasi veini rohkem, oli arve 22€. Vein oli peaaegu sama hinnaga, mis pearoog.

Ma ei tea näiteks, mis muidu paraseiling maksab, ma käisin hüppamas (50€; PS kui lähete sinna kus mina käisin (loe lähemalt siit!) ja ütlete, et olete marimelli blogi lugeja või eestlane, siis saate soodukat ka!).

Ja suures plaanis, nagu ma alguses ütlesin, hotellis veini jagub (ettevaatust, megakange! mulle hakkas üks pokaal juba pähe!), süüa saab, ujuda saab, päikest on – pole vaja raisata. Skoorige parem hea hinnaga pakett ja head lendu! :)

Köisraudteega käisin ka sõitmas, see maksis 3€ :)

NIPP: küsige lendu Gazipasha lennujaama, sealt on transfeer hotellidesse üldiselt lühem – 45minutit vs 1h45min. Näiteks mul oli tunnine vahe.