#koostöö

Ameerika liharestoran Goodwin peab oma kümnendat sünnipäeva

PRESSITEADE

9.05.2019

Kvaliteedi lipu all purjetav Ameerika liharestoran Goodwin peab oma kümnendat sünnipäeva

Maikuus tähistab Tallinna vanalinnas Viru tänaval asuv Goodwin The Steak House oma kümnendat tegevusaastat. Linna parima valikuga liharestorani püsiklientide hulka on aastate jooksul kuulunud nii mõnigi auväärne nimi, nende seas maestro Eri Klas, kes lausa mitu korda nädalas söömas käia armastas.

Goodwini liharestorani on üles ehitanud ekspertide meeskond eesotsas restoraniketi tegevjuhi Janar Laasiga, kes on oma teadmised ammutanud tõelise biifsteegikultuuri radadelt Ameerikast ja Austraaliast. Goodwini nime all tegutsevad veel sõsarrestoranid Helsingis ja Zürichis.

Ameerika klassikalisele steakhouse’ile kohaselt on Goodwin jäänud oma liistude juurde. Hoolikalt valitud klassikaline interjöör, unistuste lihatoidud, sekka lai mereannivalik ning täpiks i-le oivaline veini- ja kokteilikaart.

Restorani meeskonna on kokku pannud Goodwini juhataja Natalja Tuncay. Köögi poolt juhatab peakokk Jevgeny Karnaukhov, kes on liharestorani tegemiste juures olnud esimesest päevast saati, vastutavas rollis aga viimased kaheksa aastat. Tema motoks on pakkuda kvaliteetset klassikat. Jevgenyt iseloomustab püsivus ja armastus oma eriala vastu. Tal ei ole aega erinevatel gastronoomiavõistlustel konkureerida, sest Jevgeny vastutab nii Helsingi kui ka Zürichi restoranide eest ning on samuti grupi neljanda restorani, Itaalia sugemetega La Vita Bella peakokk.

Goodwini restorani eripäraks on tipptasemel liha. „Oleme ainuke koht Tallinnas, mis müüb läbikasvanud värsket Austraalia päritolu liha, mida ei ole külmutatud. Meie biifsteegid on valmistatud üksnes maailma parimast toorainest. Ideaalseks valmistamiseks kasutame ainulaadset söeahjus küpsetamise tehnoloogiat,“ selgitab kulinaarseid tagamaid peakokk Jevgeny Karnaukhov.

Austraalias marmorliha jõuab Goodwini kööki Itaalia koostööpartneri kaudu. Spetsiaalse tehnoloogiaga jahutatud liha säilib värskena kuni neli kuud. See tooraine on teadlikult söögiks kasvatatud. Küllaltki kuluka protsessi käigus peab loom eelnevalt vähemalt 120 päeva viljatoidul olema. Selle tulemusena sünnib marmorliha, mille rasvkude on põimunud tailiha struktuuri, muutes liha maitsvaks ja mahlaseks.

Goodwini restorani minnes ei pea klient olema sündinud lihaekspert. Kohapeal ootab asjatundlik meeskond, kes annab hea ülevaate liha algtõdedest. Kui on soovi, tuuakse enne tellimist kandik värske lihavalikuga näha. Kuna lihal on palju erinevaid maitseid, annab näidiste kandik kliendile hea võimaluse oma lemmik välja valida.

Laiast lihavalikust soovitab peakokk kindlasti proovida kobe veiseliha, mida saab osta 100 g kaupa ja ise laavakivil praadida. Peagi lisatakse menüüsse veel üks delikatess – wagyu veiseliha. Mõlemad lihad tulevad Jaapanist, kuid erinevad kvaliteedilt ja hinnalt üsna märkimisväärselt. Maailmas brändina müüdav wagyu veiseliha tuleb vaid neljalt Jaapani veiseliigilt: Jaapani must, Jaapani pruun, Jaapani sarvitu ja Jaapani lühisarveline veis. Wagyu nime all müüdav liha tohib tulla vaid puhtaverelistelt loomadelt või sellistelt loomadelt, kes on paljunenud ainult nende nelja liigi piires.

Goodwini menüüs olev kobe veiseliha on Jaapani veiseliha, mis on pärit vaid Jaapani musta veise Tajima vereliini veistelt. Kvaliteedi säilitamiseks on lihale esitatud väga ranged nõuded. Lisaks sellele on kõik kobe veiselihaga seotud sõnaühendid registreeritud kaubamärgid ja seda liha võib müüa maailmale vaid käputäis Jaapani tootjaid.

Peakokk Jevgeny üllatab külalisi pressilõunal eksootilise wagyu lihaga. Maitsta saab ka nisujahust valmistatud veganisteiki, mida pakutakse juba Helsingi ja Zürichi Goodwini restoranides. Tegevjuhi Janar Laasi sõnul on tänapäeva maailmas väga tavaline, et kuueses õhtusöögiseltskonnas on keegi, kes on taimetoitlane. Nüüd saavad ka veganid Goodwini restorani menüüst pearoa tellida.

Veinikaardi on kokku pannud sommeljee Kristel Koitla. Selle põhirõhk on vana maailma veinivalikul, kuid uue maailma parimad pärlid on samuti sisse võetud. Kokteilikaardi on loonud restorani baarmenid ja Kristeliga harmooniasse kooskõlastatud.

Tegevjuht Janar Laas sõnab, et Goodwini liharestoran on eelkõige koht, kuhu tullakse sööma, mitte sisekujundust nautima. Ometi on Ameerika-hõnguline steakhouse soojade sisekujundusnootidega. Esiplaanil on puit ja mahedad toonid, mis loovad hubasuse. Mustvalged pildid seintel toovad sisse retrohõngu.

Külastajate päralt on kahel korrusel asuvad saalid. Lisaks on võimalik aega veeta väliterrassil või hoopis reserveerida oma seltskonnale privaatsed VIP-saalid restorani teise korruse tagaosas, kus saab korraldada seminare, sünnipäevi või pulmi.

Goodwini liharestoran asub Tallinna vanalinnas aadressil Viru tänav 22 ja on avatud iga päev keskpäevast südaööni, suveperioodil 11.00-00.00. Lõunapakkumised on saadaval igal argipäeval kell 12.00–16.00. Laua saab broneerida telefonil 661 5518 või kodulehel www.steak.ee.

Goodwin sotsiaalmeedias:

facebook.com/GoodwinTheSteakHouse
instagram.com/goodwinsteakhouse
Hashtag: #GoodwinTheSteakHouse

Pressiteate saatis: One PR