Ilvese pulmad – midagi on mäda ses loos!

Noh, mis seal ikka, inimesed ikka abielluvad. Aga ma hakkasin mõtlema, et kui kihluti novembri keskpaigas ja 3. detsembril ilmuti käsikäes Ilvese plaadiesitlusele, siis see oli ilmselt ka päev, mil avaldused sisse viidi…

imagebase8_31

Eestis on vastavalt seadusele ette nähtud, et abielu ei sõlmita varem kui ühe kuu möödudes avalduste sisseviimisest (ja hiljem kui kolme kuu möödumisel). Kui pulmad on 2. jaanuaril, viidi avaldused sisse hiljemalt 3. detsembril. Sisuliselt kohe pärast kihlust… On neil alles tuli takus. Millest selline rutt? Ja kui nüüd aus olla, siis erijuhtudel saab seda ka kiiremini ja president on kindlasti erijuhtum :)

Ma olen enam kui kindel, et siin taga on midagi muud, kui suur armumine. Ilmselgelt ei hakanud nad kokku pärast lahutust Evelinist (aprillis), vaid olid suhtes juba ammu enne seda (naise sõnul tunnevad nad 20 aastat), ehk seepärast see Evelin katusele läkski? Kuigi olen kuulnud ka lugusid sellest, kuidas presidendile meeldivad hoopis mehed ja ka Ieva on suitsukatteks nagu oli Evelin, kellel lihtsalt see kopa ette viskas ja ta minema jalutas. Ehk seepärast ongi nii kiire uuesti naine kõrvale saada?

Lugesin läbi kaks lehekülge kommentaare ka mingi pulmauudise all ja selgus, et rahval on meie presidendi pärast häbi. „Kui temal on häbi oma rahva pärast, võib ka rahval olla häbi presidendi pärast!“

Teine peamine asi, kahtlustatakse, et Ilves on Ieva viimase lapse isa. „Laduge lapse isa nimi letti!“ nõuavad kommentaatorid. „Vanasti tehti selliseid asju kiiruga ainult siis kui laps tulekul.. Neil juba olemas..“

Ja siis muidugi see “tühiasi”: kuigi Ilves on korduvalt toonitanud, et naine ei pretendeeri presidendi ametiajal esileedi hüvedele, siis pärast ametiaja lõppu määrab seadus abikaasale 20% presidendi ametipalgast kuni presidendi surmani. Ja seejärel on lesel õigus toitjakaotuspensionile. Olgu öeldud, et presidendi kuupalk on samuti seadusest tulenevalt seitsmekordne Eesti keskmine palk.

Noh, eks Ilves ole vana ka, saavad selle raha eest mõnusalt Ärmal kükitada. Mingi kaval trikk, et naine hakkab hiljem saadavat plekki hoopis TH’le andma ja sellest elataksegi rõõmsalt? Ei imesta, kui Ieva pärast presidendiaja lõppu Lätti tagasi läheb ja lihtsalt Ärmale ülekandeid teeb…

Mis teie arvate? On tegemist mingi vanema armuromansiga? Värske armumisega? Mingi sahkermahkeriga?

21 thoughts on “Ilvese pulmad – midagi on mäda ses loos!

 1. Ütlen otse see asi on enam kui kahtlane. Kuidas jah neil selle abieluga nii kiire on. Kas ei kannata siis kuidagi presidendi ametiaja lõpuni, on vaja enne ära teha. Ei tea kas Evelin kirjutas mingile vaikimisleppele alla, et sealt seda infot väga visalt tuleb. Arvan et ajakirjanikud “pommitavad” teda küsimustega pidevalt. Aga tundub et ta ei saa või siis ei tahagi rääkida. Respekt kui ta lihtsalt ei taha sopaloopij olla. Kuigi ma ei tea kas Tom seda just väärt on…

 2. Sellest räägiti tegelikult juba paar aastat tagasi, et Ilvesel on lätlasest silmarõõm. Asi on ikka vanem kui paar kuud.

 3. Ei usu, et siin taga raha on. Pigem on ikka see, et Ilves ei taha 24.veebruaril üksi seista ja seal peaks seisma seaduslik abikaasa mitte suvaline sõbranna. See raha, mis see naine hiljem saab sealt on üsna tühine, et selle nimel sellist möllu korraldada on ju puhta mõttetu. Ta pealegi ju loobus sellest ja saab loobuda ka hiljem hüvedest (nii ta ju ka lubas). Seda, et neil oli romaan juba varem- ei kahtlegi. Evelin Ilves ei ole aga mulle meeldinud alates sellest ajast kui ta õhku täis läks. Solvates inimesi, kes ei osta kvaliteetset vorsti ja kommi. Rumal oli nõuda, et miinimumpalgaga inimene ostaks vorsti, mis maksab 2,5€ kui sama kogus maksab alla 1€. See et ta seal katusel möllas on iseenesest inetu muidugi aga tal oli see sihipäraselt nii otsustatud, mitte oih kirehoos.

  1. “Ta pealegi ju loobus sellest ja saab loobuda ka hiljem hüvedest (nii ta ju ka lubas).”?!
   Paraku lubas ta loobuda ametiautost ja muudest hüvedest T.H.I. ametiajal (ehk siis paar kuud veel) aga edaspidistest hüvedest ei ole juttu olnud ega ka keegi loobutud! ;) see aga ongi just see, mis rahvale ei meeldi! “Jaaaa me oleme nii lahked ja loobume paarist toetusest aga terve edasipidine elu toitke meid ikka!” ;)

 4. Sinu lahtiseletatud analüüsi lugedes tekib tunne, et just nii asi ongi. Ma ise pole sellele eriti mõelnudki aga..
  Kuna Ilves ju enam uueks ametiajaks kandideerida ei saa, tundubki reaalne, et nad elavad hiljem rõõmsalt Ieva rahast (ehk siis riigi rahast..)

  1. Ja oot, sa arvad, et ainult ekspresidendi NAINE saab riigilt elu lõpuni raha või? President ikka saab ise ka raha pärast ametiaja lõppu

 5. Kohe raudselt oli suhe vanem kui lahutus Evelinist. Tegemist ei ole mingi 20 aastase poisikesega, kes pea ees tormab abiellu inimesega, kellega on tihedamalt läbi käinud pool aastat. Seega oli Evelini suudlus ikkagi tagajärg, mitte põhjus.
  Kiire abielu üheks argumendiks võib olla asjaolu, et presidendil on lihtsam seoses oma ametiülesannetega olla abielus (teda külastavad teiste riikide pead koos abikaasadega ja neile on eraldi programm jne, ta ise võiks käia välisvisiitidel koos abikaasaga jne, see on üks osa riikidevahelisest diplomaatiast). Teiselt poolt ka Ieva lapsed, ka neil on vaja mingit teatud kindlust selles olukorras. Ja kindlasti veel terve rida argumente.

  Tegelikult tahtsin hoopis viidata, et lahkuval presidendil rahaprobleeme ei ole, nimelt vastavalt seadusele saab ta peale ametiaja lõppu pensioni 75 protsenti presidendi ametipalga määrast. Igaks juhuks kohe ka viitan, et teatud juhtudel tal õigus kaob pensionile (kui ise loobub või mõistetakse süüdi jne).

 6. :D :D :D inimestel on igav… kui see õige ja õigem Su ees seisab..ei vaja sa abiellumiseks isegi 2 päeva mitte… See,mis eks esileedi ,katusele läks´ ei saa küll mitte kuidagi õigustatud..Olles naine üle 45 eluaasta, ema, avalikuelu tegelane, esileedi jne. no ei saa endale lubada amelemist mingi suvalise jorsiga öölokaalis…halllooooo…Kui isiklik elu sassis…sahista oma asju kuskil mujal riigis …rahalisi ressursse selleks ju jagus…
  President on väga ok , tore, viisakas ja muhe tegelane,on au olnud kokku puutuda temaga juba ,,Brüssel saadiku aegadest´´ ja hästi armas oleks teda mitte poriga loopida…Las inimene elab oma elu nii nagu tal hea on ..
  Minu elu, tema lahutused ja abielud ei tee ei kergemaks ega raskemaks, õnnelikumaks ega õnnetumaks. Huvitav on tõdeda ,et enamus avaliku elu tegelasi ,kes seda teemat eriti teravalt üritavad üles kruttida, pole ise just kõige moraalsemad ja õilsamad tegelased…
  Ilusat lõppevat aastat kõigile! Uuel aastal palju häid mõtteid, soove, armastust ja teineteise mõistmist… mida külvad ,seda lõikad …

 7. Kui jälgida pilte,kus nad koos peal on siis kehahoiakute järgi ei ütleks küll,et mingi väga vana romants oleks.Kuidagi pelgliku ja tagasihoidlikud on ühteist vastu…
  Tglt ausalt ega see Ilves mind väga ei huvita enam ka,sest tal on ju pidevalt häbi oma rahva üle.Ja mida aeg edasi seda enam tunnen tõsiselt häbi,et ta on meie president.
  Ei tea kas ta ongi mingi roosaprilli kandja või tal kästakse sellist tola mängida aga igaljuhul jätab ta erilise ajukääbiku mulje :D kes ei tea eestist ega eestlastest suurt midagi.
  Õnneks saab ta valitsusaeg ümber ja tuleb lootma jääda,et ei tuleks uus ja lollim :)

 8. Tere, minu jaoks on, nagu Vahur Kersna ütles, president arrogantne, võõrast kultuurist ja nätsu näriv inimene, kes on küll väljas pool Eestit v-o silmapaistev inimene, aga presidendi rollist Eestis pole ta aru saanud. Ei ole sellist isalikku rolli tal, et kui Parlament või Valitsus miskit korraldavad, et siis pehmendaks või kutsuks neid korrale (mõni üksik sõnavõtt väga pehmes stiilis) või kui rahvas mässab, et siis jagaks selgitusi omalt poolt. Mina temas ei näe jõulisust seista inimeste eest ja ühendada inimesi. Ja minu arvates üks president peab olema jõuline natuur, kellele loevad põhimõtted, mitte ta ei kooguta teda valinud erakondade ees, et uuesti valituks nt saada (pärast esimest aega). Ja tema jõuetust ja nõrkust inimesena näitab ka see, kuidas ta käitus Eveliniga, Ivi-Anna Massoga või oma esimese naisega. Petmine, vassimine, valetamine, vangerdamine. Jube. Ja kui see supp on tema nõuandjate süü, siis veelgi enam üks vägagi nõrk mees on meie president. Selles suhtes meeldis mulle Evelin rohkem, et ta polnud pugeja, vähemalt minu arvates. See panus, mis Evelin tegi Ärma talu jaoks ja kuidas ta ise sealt minema puksiti, kui president jälle armus ja jälle sai uue naisega lapse enne lahutamist (?) võis olla ikka väga karm löök inimese poolt, keda tema aastaid jumaldas. Ei kujuta isegi ette seda.

 9. See,et Ilves ühe tuntud meesajakirjanukuga suhtes olevat,seda juttu olen minagi kuulnud ja mitte “saunas naised rääkisid” tasandil.Muidugi: eraelu on eraelu,aga kuidagi hakkab (mul endal ja kindlasti paljudel teistelgi) nüüdseks selline eraeluga mingil põhjusel halva maiguga lehvitamine üle viskama.Kui ikka olla sellise positsiooniga inimene,saaks kindlasti delikaatsemalt omi asju toimetada.

 10. Olgu see, mis on.. Kõik me oleme lõpuks siiski tavalised inimesed, kes teevad nii nagu süda tunneb. Mul ausalt öeldes juba kopp ees, et iga paari tunni järgi tuleb mingi uus “uudis”, põrutava pealkirjaga Toomas Hendrik Ilvese ja tema kihlatu kohta. Milleks seda kõike vaja, las nad olla. Mina küll ei tunne, et mul oleks vaja teada, et miks ja kuidas nad abielluvad, kes kui palju hüvesid saab ja kes kellegi lapse isa või vanaema on. Kõige sellepärast ei taha ma viimasel ajal üldse lehti lugedagi. On ennegi inimesi kokku-lahku läinud ja mis eriline inimene siis meie president on, et tema nii ei võiks teha.

 11. Kas mitte presidendiproual ei ole ka õigust pensionile? Sest sellest loobumist ei ole ma küll kuskil näinud.

 12. No muidugi on härral Ievaga suhe juba aastaid, seda ju ütles Evelingi. Aga eks tahetakse asjaga kiirelt ühelepoole saada, sest vabariigi aastapäev pole eriti kaugel enam ja seal pidid nad olema koos.

 13. Ma isegi ei viitsi enam spekuleerida, et nagunii tuleb välja, et ta selle lapse isa ja ammugi näha, et president naudib igasugust rahva raha rõõmuga (kasvõi puhkused välja võtmata jne, käis ta jee tööasjus Lätis).

  Minu arust on pigem ja juba kurb, et kuidas abielu lörtsitakse, no on tõesti vaja jälle abielluda kui see püha pole. Abiellud-lahutad-abiellud-lahutad-abiellud-lahutad ja siis kisendatakse, et kooseluseaduse üle jne. Seega kindlasti ole seal abielu taga muud põhjused kui abielu ise (et noh, viisaks ära võtta vms).

 14. algul oli kõik et las olla tore jne
  hiljem hakkas tulema rohkem välja, et armuvärk oli neil varem ja sellep. evelin käis katusel musitamas.
  samas mai imesta ja öeldud, et lätlasel ja ilvesel on tutvus olnud varajasem enne presidendi aega.
  ju siis armuvärk ka ja võibolla laps või selle ootel, et kiirustatakse abielluma pluss 24.koos seista seal ja hüved kõik.
  eks see kõik ole üks raha, suhete, jm tasandil keeruline värk.
  aga vahetpolegi enam.

 15. Ilves on demokraat, laseb kõigil toimetada nagu nad tahavad :)

  Aga arrogantne? Mitte rohkem kui Meri. Ise me ta valisime, ju me teda väärime.
  Evelin oli kogu aeg nagu sadul sea seljas – ei sobinud talle see amet. Nõunikud olid ju olemas, oleks võinud pisut arutada ja mõelda. Aga ei, ikka enne tegutseme, siis mõtleme. TH’l võis romanss olla varem või hiljem aga naisel peab olema eneseväärikus. Ja arvestades seda, et Evelin ei lubanud TH ka tuntud poetessi juubelipeole kõrvalmajja, siis oli näha, et see suhe kauaks kestma ei jää. Ilmselt kui Evelin ei oleks katusel miilustanud, siis oleks TH poolt ka fassaadi kuni presidendiaja lõpuni hoitud.

  Ja kui juba läks piip, siis mingu ka prillid. Kui juba Evelin nii käitus ja lahutus tuli, no las siis abielluda.

  1. Kelle me ise valisime? Presidendi? Sa ikka seda tead, et rahvas ei vali presidenti vaid Riigikogu.
   Minu arvates on Ilves täielik töll ja presidendiks ta ei sobi üldse. Iga kell oli Meri palju parem ja lisaks oli väga tark ning teadis Eesti asjadest midagi.

 16. Minu meelest abiellugu ja olgu õnnelik. Evelini kõrval vajus ta väga ära, hea näha, kuidas inimene nüüd nii särab. Olgu seal taga, mistahes. Abielu oli neil ilmselt juba ammu läbi ja ühepoolne pole see asi kunagi. Muidugi on klatš ja teise inimese eraelu ju maru põnev inimeste jaoks, ega ka mina loen selliseid uudised. Hukka ei mõista ma, aga sealt kedagi, ükskõik, kuna asjad alguse said või mis seal toimus. Suhe ei toimi, siis ei toimi. Las liiguvad mõlemad edasi. Presidendi poolt on kõik suht delikaatne olnud. Evelin ei ole suutnud oma emotsioone ja tundeid valitseda. Ka see raha, mida nad saavad on üsna tühine summa riigikassast. Las ta siis saab, mind ei häiri ja maitea, miks peaks kedagi häirima. Seadused juba ammusest ajast sellised.

 17. Mina olin ka kuulnud jutte Läti sõbrannast ammu enne Evelini katuse lugu ja seepärast mind too suudluselugu väga jalust ka ei rabanud. Küll aga ei mõista miks oli vaja siis nii kaua lahutusega viivitada üldse?
  Ilves ei ole loll mees! Aga tõesti- milleks see kiiresti abiellumine? Samas me ju jällegi ei tea tausta väga- äkki on nad aastaid seda juba planeerinud? Kes see meile lihtrahvale sellest ikka pajataks, eksole.
  Aga iseenesest see Ieva on kenake ja soovin neile südamest õnne!

Comments are closed.