#elulineblogi

AITA VALIDA: käisin kleidiproovis, millise võtan?

Seitse aastat tagasi kui ma tegin Ithaka Mariaga intervjuud, tutvusin ma disainer Marilin Sikkaliga, kes oli tema stilist sel päeval. Vahepeal on teinud ta lugematul hulgal erinevaid kollektsioone, osalenud Tallinn Fashion Week’il jne. Nüüd, blogiauhindade eel, ta meenus mulle.

Käisin eile õhtul tema juures kleite proovimas. Tal on kodus avatud megamõnus showroom :)2S8A6279

Ühtlasi palun nüüd teie abi. Milline kleit on kõige ilusam ja sobiks kõige paremini blogiauhindade jagamisel selga panna?

2S8A6284

Kui ma MARI design’i lehel Facebookis (link!) pilte lappasin, siis hakkas mulle silma just see punane narmaste ja litritega kleit (link!). Seljas meeldis see mulle proovitutest kõige vähem. Vaat, mida pilt võib teha või kuidas mõjuda. Selga see mulle nagu ei sobinud. Või mis teie arvate?

2S8A6297

Järgmine litterkleit (link!) oli juba märksa parem. PS. Need kingad on Jeffrey Campbelli omad, ostsin need kui Austraalias olen, jalas on need olnud täpselt kaks korda, eile ja kaks aastat tagasi ühel fotoshoodil. Need on mulle suured (nr 37). Kes endale tahab (hind 75€; poes 183€) see kirjutab :)

mari_design_lilla_nude

Natuke lihtsamad variandid (link!), seljas mõnusalt mugavad, suvised, kerged, erinevat värvi – valget oli ka.

2S8A6336

Täiega mõnus ja mugav kleit Matrjoškadega.

2S8A6370

Seda konkreetset rätikleiti müügis pole, aga ühed rätikleidid on saadaval (link!). Kusjuures ma ei olnud neid kunagi varem proovinud ja tundusid mulle imelikud. Tegelt mu meelest jumala nunnu mul seljas. Toorsiidist ja puha. Kusjuures, sellist kleiti on kandnud ka Evelin Ilves :)

mari_design_ratikuga_kleit

Vaatasin alguses, et no way, mingi kittel. Meelis oli ka – wtf, sa pole ju hipster, sa ei kanna seda välja. Aga mine pekki, see särkkleit (link!) on seljas jumala tuus!

2S8A6393

Täiega lemmik, aga blogiauhindadel vist liiga tavaline? Kahjuks linki panna pole, sest osad asjad polegi tal Facebookis üleval.

mari_design_must_tagant_lukuga

Sama stiili, aga palju pidulikum. Ülimugavad seljas, mõnusalt “timmitavad” lühemaks, pikemaks jne.

mari_design_uus_kollektsioon_sebra

Veel üks lemmik, aga suvel hakkab pika varrukaga palav ma arvan.

Milline on teie lemmik siit? Millises ma näen piisavalt hea välja, et see blogiauhindadel selga panna? Või kui lappate MARI facebooki, siis milline kleit teile endale meeldiks? Ma olen vist valiku teinud, natuke kahtlen, seega ootan teie kommentaare ja kes kommenteerida ei viitsi, võib lihtsalt pollile vastata! :)

Sorry, there are no polls available at the moment.

 

65 thoughts on “AITA VALIDA: käisin kleidiproovis, millise võtan?

 1. Sebra kleit pikk versioon koos vööga. Supperkena. Kõik teised õudsad, ei sobi sinu kehaga. Annavad kilosid juurde. Mõni kohe täitsa narts.

  1. Aaa see rätikkleit on ka vinge aga veidi teised detailid juurde lisaks.

  2. Nõustun Kaiaga. Sebrakleit – ainuke mis sobib, on pidulik ja teeb saledamaks (just see maani versioon musta vööga). Võib-olla annab varrukaid poolvarrukateks teha, et ei oleks suvel nii palav?
   Punane särkkleit – sobib samuti, kuid sebrakleit on minu vaieldamatu lemmik :)

  3. Tõesti, sellise kehaga peaksid natuke rohkem jälgima mida siin proovid. Need minikleidid on sinu seljas lausa inetud.
   Viimane sebra pikk variant on ka minu arust parim valik.

 2. Matrjoskadega kleit on lemmik!Kelmikas, lõbus, vallatu, stiilne ja istub sulle suurepäraselt! Aga sinna alla paneks mustad või nude tooni kontsakingad.

  1. Matrjoskadega kleit vòi sebra kleit maani versioonis, teised muudavad sind suuremaks.

 3. Must lukuga kleit sobib väga hästi…
  Sebrakleit aga sobib , kui on pikemalt seljas

 4. No täitsa mitu lemmikut on aga seda esimest punast.. Noh.. Vali miskit muud

 5. Sebra kleit täispikkuses teeb sind tunduvalt peenemaks ;) soovitan soojalt mõnda täispikka kleiti. Näeb seljas super välja

 6. Matrjoskakleit teeb sind nii saledaks ja on ilus ning eriline. Roosa litritega ka ilus ja sibib sulle. Aga see lilla ja beeš… no tule taevas appi, keskoha muudab olematuks see kleit ja lisab julgelt 20 kg. Narmastega on ka väga õudne.

 7. Mulle meeldisid matrjoška ja sebra oma. Matrjoška tundus mõnus ja lahe ning tegi sind kuidagi värskeks. Aga sebra kleit – See kus on vöö peal ja maani tundub kuidagi nii galantne ja sobilik pidulikumale üritusele ning näed selles üli tuus välja ✌️

 8. Minu arust on sebra kleit maani versioonis parim. Pildil muudab küll visuaalselt pikemaks ja saledamaks!

 9. Jeerum, see punane kleit….meenutad Leopoldi sellega.
  Teised on ka päris hirmsad su seljas.
  Pigem soovitaks mingit maxikleiti, millel oleks varrukad (vb siis see sebra)

  1. Täpselt minu mõte, te Leopold. Sellise kleidi jaoks peaks ilmselt väga sale olema.

   Minu arvates ei sobi sulle üldse sellise pooliku pikkusega kleidid, sest nii tunduvad su sääred lausa eriti jämedad ja ise paistad veel lühem. Võiks vist lühemad sobida või siis kui tegemist on piduliku üritusega, siis päris maani. Midagi pole teha, aga sa ei näe nendes kleitides ilus välja, va selles punases särkkleidis, mis vöökoha ka tekitab. Äkki on asi hoopis kleitides :)

 10. Liitun ka sebrakleidi pika variandiga – vormib eriti ilusti Sind!
  Aga meeldis ka matrjoškade kleit ja särkkleit, kannad välja küll.

 11. Sebra kleit on mega, aga kui sa kardad, et suvel palav hakkab, siis äkki on võimalik selline kolmveerand käistega soetada?
  Ja rätikkleit on ka mega vinge. Samas see sobib rohkem suvel kandmiseks ja sebra oma selliseks pidulikumaks sündmuseks.

 12. Sebra kleit pikana.
  Narmastega kleit meenutab Leopoldi

 13. Must on muidu mu lemmik ja sobib sulle hästi, aga see võiks sutike pikem olla. Sebrakleit on ka ilus.

 14. Haa, see punane narmastega kleit meenutab mulle meie kõigi suurt sõpra Leopoldi :D Sry! Aga aluskleidi/voodri osa sellel jätab ikka tõsiselt soovida.. Suurt lemmikust siit valikust polegi, kaks viimast on ok ja see matrjoshkadega ka (viimasega peaks ainult teised kingad olema, midagi elegantsemat, kasvõi need mustad).

  1. Uurisin nüüd mõnesid linke ka.. Päris kurb tegelikult, et isegi disainkleite mingist närusest polüestrist tehakse ja alghind sellistel veel 175 :O Ma igal juhul soovitaksin sul ostes ka materjaliga arvestada! Hetkel tundub tõesti see sebrakleit vööga kõige ilusam su seljas või siis võta sellest shnitti, et midagi sarnast aga suvisemat leida. Aega veel on ju :)

 15. Minu arvates see sebrakleit, kui on maani ja musta vööga, teeb täiesti imesid su figuuriga! See on ainult positiivselt mõldud. Paistad 15cm pikem ja 15 kg kergem. Lisaks on maani kleit kuidagi väljapeetum ka. Minu kindel lemmik!

 16. Kindel lemmik sebrakleit. See maani ja vööga variant.

 17. Must lukuga ja sebra kleit ainukesed mis sulle ja auhindadele sobiks.

 18. Sebra kleit täispikkuses on väga hea, sobib sulle ideaalselt. Aga no need teised kleidid… Tule eile meile noh! Lilla ja beeš on täielikud maal rohimise kleidid kui sedagi. Ja muidugi see rätikkleit ka paras huumor. Maitse asi muidugi(!), kuid halvemaid valikuid annab otsida :D

 19. Rõõm kuulda et sa selleks peoks jället kümmet hiina nartsu ei telli

 20. Kui paris ausalt, siis…mitte ykski neist kleitidest. Lihtsalt ma siiani ei olnud kordagi arvanud, et sa hetke kaalus suur oleksid, aga nendes kleitides kuidagi akitsi oled….

 21. Esimesed ei sobi üldse, lisavad kilosid juurde! Vaata kui palju riietusest oleneb. Muidu meeldib must lukuga, aga see kuidagi liiga tavaline, see särkkleit on palju särtsakas ja äge! Täpselt sinulik, sest sa ei kanna tavalisi asju vaid midagi “kiiksuga” just! Samuti meeldib matrjoškadega. Kuna sebrakleidi pildid on kollažina tehtud ja väiksed, siis kardan, et suures pildis teeb paksuks. Praegu näeb ok välja:) Igatahes selle särkkleidiga või matrjoškadega kleidiga sa ruuliks täiega:)

 22. Must lukuga kindlasti. Säärejooks on nagu soorebasel :)

 23. Pikk zebra kleit on kõige parem valik, teeb visuaalselt pikemaks ja peenemaks. Teised pikkused toovad pontsakad sääremarjad esile.

 24. Offtopic, aga ma soovitaks sul kanda lühemate kleitidega nude tooni kingi-teeb visuaalselt pikemaks ;) Mustad kingad justkui lõikavad su jalad ära.

  Kleitidest meeldis sebra oma.

 25. Punane (hispter) särkkleit on minu lemmik! AGA matrjoshka kleit on suht kindla peale minek ;)

 26. Anna andeks aga nendes kleitides näed sa jube välja. Piltide järgi tunduks nagu sa oled jälle 100kilo ligi.

 27. Kahjuks pole võimalik kleite kommenteerida, sest mingi nõme reklaam katab suure osa tekstist ja piltidest. Seda ei ole võimalik ka ristist kinni panna, sest risti lihtsalt ei ole.

 28. Roosa litritega meeldib, aga veidi lühemaks oleks vaja teha kleiti.

 29. Hehe, punase kleidiga oleksid nagu laste sõber Leopold ;)

 30. minu arvates on must lukuga parim, sulle sobib ikka selline pikkus, et kas maani või siis ülalpool põlve, selline põlvedeni või veidi rohkem teeb isegi kingadega matsakaks. Aga see must veits pikemaks venitada/tõmmata (kui annab) ja ideaalne, sihvakad jalad ka näha. Must ka visuaalselt salendab, peidab käevarred ja üldse väga soliidne ja seksikas, tahaks endalegi.

 31. sebrakleit on ok aga…
  must sobib alati nng kõigega ja teeb pidulikumaks. vb liiga lhtne valik aga mulle nendest valikutest meeldib kõige enam.

 32. Must lukuga kaelaketiga sobib. Aga eriti hästi sobib sulle zebrakleit maani ja tolle musta vööga. Ma valiks zebrakleidi :)

 33. lilledega hipster kleit sp. et see värv sobib nii kenasti sulle ja see näeb ka stiilne väljas sinu seljas ja siis sebra kleidi lõige aga vb lasta teha mingit teist tooni?

 34. Sebrakleit täispikas on väga kena! See hipsteri kittel ilma rätita ka huvitav ja sobis sulle. Enamus neist aga eriti ei passi. Mõned on kenad, aga ei sobi mu meelest jälle sinna üritusele.

 35. Tõesti see sebrakleit vööga on lausa maagiline seljas. :)

 36. :D Esimesel meeenutad küll onu leopoldi :D
  Pikk sebra on ilus aga sain aru, et pikka ei taha. Siis pane roosa litritega (tsipa pidulikum) või must (veits diskolik).

 37. Koledad kleidid minu maitse jaoks, ainuke valik pikk sebra, ülejäänud minu arust su figuuriga tõesti ei sobi.

 38. Sebra kleit pikas versioonis neist kõige parem , teised ei sobi absoluutselt su kehaga.

 39. Selle narmastega punane kleit manab kohe Leopoldi silme ette…
  Rättkleit sobib väga kenasti, muud jah teevad pontsakamaks.

 40. Ütlen ausalt, et kolekehv valik ühe disaineri kohta. Eriti kehva kujuga on kleidid 3 ja 4 ja no enamik on sellised veidikene liiga kodukootud babulja kleidikesed :D aga sellest konkreetsest valikust oleksin nõus raha maksma ainult zebra-kleidi eest! Täispikuses ja musta vööga sobib see su kehakujuga ideaalselt – teeb peenemaks ja tekitab “tahan ka sellist” emotsiooni (mis oleks ju antud üritusel vägagi tere tulnud) :)

 41. Minu meelest ka sebra kleit pikana ja vööga on super! Pikk on pidulik ka, lisaks sellele et väga ilus seljas on.
  Varrukad on võimalik lasta lühikeseks teha ju ;)

  Must tagant lukuga mini on minu meelest ka väga hea su seljas aga kui pidulikumat muljet tahad luua siis sobiks see kleit suurepäraselt mõnele teisele sündmusele. Igatahes soovitan see must kleidike ka omale koju kaasa viia :)

 42. Superminid las jäävad 16-aastastele. Matrjoshkadega kleit on ainus, mis näeb välja nagu Sinule tehtud. Teised võiks ära unustada, üks hullem kui teine.

  1. Kleidid on kenad, aga needlihtsalt pole sellise kehakuju jaoks mõeldud

 43. Mitte ükski ei sobi ideaalselt..aga kui neist pead valima siis sebra…

 44. Hindan selle järgi, millised kleidid Sind kaunistavad (loe: salendavad): punane särkkleit, matrjoškadega ja must. Hädaga võib sebra ka panna, aga teised 3 on paremad. Ülejäänud välistaksin, teevad 3 numbrit suuremaks.

 45. Appikene, uskumatu! Lõpuks ometi päris riided! Mitte hiina kräpp! Ja veel disainerriided. Ja peaaegu kõik on lausa parajad. Ja peaaegu kõik istuvad väga hästi! Mitu plussi, palju plusse. See ei ole iroonia, tõesti ei ole. Olen tõsiselt uhke sinu üle, on toimunud mingi areng.
  Tubli oled. Hea töö!!!

 46. SEBRA! Eriti selles kolmandas versioonis. Kleit on särtsakas ja teeb sind äärmiselt sihvakaks. Vaevalt sellega nüüd nii palav hakkab :)

 47. Parimad on sebrakleit ja matrjoshkakleit. Teised ei sobi kohe kuidagi, no see must ja musta-beezhikirju on ka väga kenad, aga selle kehaga peaks natuke pikemad olema et sobiks. Prageune pikkus sobib tôesti 16-aastasele ja/vôi supermodelli keha omanikule.

 48. sebra mustriga kleit teeb pikemaks ja saledamaks,ülejäänud suht out,noh see must lukuga vm see ka veel suht ok aga eks otsus on siiski sinu teha millise valid :)

 49. Maani kleit on super valik. Muudab visuaalselt pikemaks ja saledamaks. Lühemad jätavad pontsakamana ja keha tundub ebaloomulik.

Comments are closed.