Käisin Perekoolis – väsinud näoga naine, kes juurvilju ei pese

Mul on kõik ette valmistatud ja mul lihtsalt pole midagi teha. Aga kuna Meelis haaras lasteaiast lapse ja läks jalka trenni, siis mul on veel mitu head tundi siin tühja passida. Kõik on koristatud, nimekirjad homseks valmis, nii palju kui sain, on ette tehtud nädalavahetuseks ja.. Ühesõnaga, käisin üle saja aasta Perekoolis ja sain teada, et ma näen näost nii vana välja, huvitav, kas ma jälle joon.

https://www.instagram.com/p/Bmylx3LFwIj/?taken-by=marimell.eu

Äkki ma lihtsalt olengi vana ja väsinud! 35 ei ole 15. Täpselt nii nagu ma ei lähe tagasi sünnikaalu ei lähe ma tagasi nooremaks :) Aega veel on, eile käisin Decus kliinikus massaažis, asi see endale sinna hea hinnaga aeg facelifti jaoks panna. Vaadake, Kristiina Heinmetsa, naine sai 40 ja juubeli puhul kinkis endale uue näo.

Aga noh, eks ma ikka joon, sest pühapäevalgi on ju pohmaka puhvet planeeritud, ennustavad nad seal. Keegi pani kohe vastu, mis joob, botox on lihtsalt ära vajunud. True that! Mulle meeldis hoopis üks viimane tekkinud dialoog.

– Kas Marimelli hoovikohvikut ka plaanite külastada see nädalavahetus? Ma igatahes mõtlesin kohale minna, kuna ise elan ka siinsamas nende maja ligidal. Pole väga suur vürtsi fänn, aga karri tundus meeldiv. Eks siis ole näha, kui ära põlen sellest vürtsist.

– ei. esiteks ta on öelnud, et ei pese juur- ja puuvilju ja teiseks, noh…mul on iPhone.

Siin ma kohe pean kommenteerima, et olen sada korda öelnud, ma ei pese endale tomatit ja õuna, aga.. kui teen cateringi, kellelegi teisele süüa (st tulevad külalised st hoovikohvikusse tulevad ka külalised), kui annan Hedonile või mõnele teisele lapsele, siis pesen. Ja pealgi, nagu keegi hiljem kommenteeris, siis.. mu toidud on kõik kuumutatud, seega poleks sellest ka midagi kui ma seda tomatit ei peseks mis supi sisse läheb :) PS! Mul on ka iPhone, X kui täpsem olla. Sellest paremat nagunii pole. Kui, siis Samsung. Aga ma rohkem õunainimene.

– Võimalik. Eelmisel aastal käisin, kuna jäin vihma kätte (üldse oli jube ilm tol päeval), olin seal ligidal ja nad pakkusid kuuma suppi. Täitsa maitsev oli.

– See supp oli nii tulikuum ja vürtsikas, et mingeid baktereid seal vaevalt leidus. Pigem on bakterid neil kodus tehtud kiluvõileibadel ja vahvlitel, mida seal iga teine pakub ja mis päev läbi kandikul seisavad.

– Marimellide austaja ma pole (siingi olen neid kritiseerinud), aga seal kohvikus olid nad küll väga kenad, viisakad ja tagasihoidlikud. Teenindus kiire ja lauad-toolid varju all – muu polnud tol hetkel oluline. Või no nad ilmselt ongi viisakamad kui näiteks Mallukas, kes konkreetselt räuskab ja ropendab avalikus kohas.

Ja siis ma just lugesin sealt mingit kommentaari, et keegi kuulis kuidas ma tänaval türatasin :D Vaevalt ma Hedon näpus kõndisin ja türa ütlesin. Kui ma Meelisega kõndisin ja türa ütlesin, siis türa küll, eri asi :D

Kes julgevad, need tulevad sööma. Sel korral on suppi täpselt 25 liitrit vürtsikat Tom Yumi krevettidega ja 25 liitrit vürtsikat Tom Khad kanaga. Lisaks kollast karrit (10l ja vürtsikas!) ja Larb Mood (ehk vürtsikat sealihasalatit, u 20kg). Kes hiljaks jääb, see ilma jääb!

Lisaks kohvi, muffineid, kokakoolat ja soovi korral suu maha rahustamiseks riisi :)

17 thoughts on “Käisin Perekoolis – väsinud näoga naine, kes juurvilju ei pese

 1. See on tore, kuidas sa need väääga kahtlase väärtusega perekooli kommentaarid lihtsalt nö seljasulestikult maha lased voolata ja selle asemel kõiki heal meelel oma kokakunsti nautima kutsud :-)

  Edu supikaga ja by the way ei ole sa ära vajunud kuhugi, vaid rõõmus ja naerusuine + see jakk on lihtsalt üliäge :-)

 2. Kuna ma ise Tallinna ei saa tulla, siis küsin, kuidas sa Larb Moos riisi kasutad? Millist riisi röstid Eesti kaubandusest? Ja kas lasedki uhmriga pudiks? Või kasutad mingit asemikku sellel üldse? :) Tuli hull isu selle järele..

 3. Hahaha ,on ikka elu seal perekoolis .
  Reaalselt lihtsalt tited magavad ja emad löövad aega parajaks perekoolis . Ma käisin viimati seal vist 10 a tagasi ,sest isegi kõige igavamal hetkel on minu aeg liiga kallis ,et seda perekooli lugedes veeta .
  Kahjuks ise ei saa sööma tulla ,kuigi väga tahaks . Olin just kuu aega eestis ja hoidsin blogil silma peal lootes et mingi pühapäeva kohvik teil ehk on aga vat just sel aja vahemikul ei olnud
  Tulgu teil lõbus nädalavahetus ja olen enam kui kindel et esmaspäeval võib siit lugeda ,kuidas järgmine kord teed tooelt koguses kõike sest EI JÄTKUNUD !
  Tehke pilte toitudest ka ja kui võimalus ,siis viska mõni retsept siia üles ka .

  1. Ükski aasta pole piisavalt olnud. Ma ei kujuta isegi ette, kui palju ma peaks tegema. Ühel aastal läks kokku üle 150 liitri suppi :)

 4. Kas Teie hoovikohvik jääb Tallinna loomaaiast väga kaugele?
  Pole Tallinna inimene ja loomaaed on plaanis, aga kas väike kõrvale põige suppi sööma tulla on liiga suur kõrvalepõige? :)

 5. Kas pakute pühap ka tom khad ja karrit? Täiega tahaks aga laup ei saa tulla :(

  1. Tom Khad sai ka pühapäeval. Sorry, polnud aega kaks päeva arvutit avada, et kommentaare lugeda. Loodetavasti pühapäeval said ikka jaole :)

 6. Oi, minu Perekooli kommentaar ka siin ära toodud, ma siis see, kes eelmisel aastal vihma kätte jäi ja kuuma suppi vajas :)
  Täna ei sadanud, aga tulime ikka teie kohvikusse- esiteks on burksid ja pizzad ammu ära tüüdanud ja teiseks- need järjekorrad on haigelt pikad. Teie juures sai toidu kiiresti kätte. Maitses ka hästi. Aitäh!
  Ja ma pisut täpsustan- ma pole pigem teie blogi austaja, lihtsalt te tundute siin blogis ja IRL väga erinevad. Mulle meeldib see tunduvalt rohkem, millised te seal kohvikus toimetades olete.
  Edu homseks!

 7. iPhone’i kommentaarile Sa ei saanud pihta… eks mõtle oma maine üle järele, teatud inimeste jaoks on teie tandemil eluks ajaks plekk peal… paraku on see nii

  1. Ma sain sellest kommentaarist väga hästi aru. Ütlesingi, et mul olemas, uut pole vaja. Kahju, et osad inimesed ikka aastatetaguses ajaas elavad ja üle ei saa. See, kes ma olin eile, ei ole ma täna ja see kes ma olen täna ei ole ma homme. Kui ma elaks koguaeg “eilses”, peaks ma ammu nööri kaela panema, igasuguste perekooli kägude ja anonüümsete kommentaaride peale juba. Aga näed, elu läheb edasi.

  2. Aga mis see põhjus oli? Tahtsite lihtsalt lolli teha? Soovisitegi raha teenida? Või miks endale selline pang kaela tõmmata?

  3. Ma ei viitsi vanu asju torkida. “Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it.”

Comments are closed.