Kas me käime erinevates Lidlites v?

Mõni aeg tagasi kui ma meie toidupoe eelarvest kirjutasin, siis tuli blogisse üks kommentaar, millele ma pikalt vastasin. Ja täna nägin Mallu blogis, kuidas talle ka üldse Lidl ei meeldinud.. Siis sobib see mustandis tiksunud postitus hästi avaldada.

Kommentaar blogist: Kas sealt Lidlist saab tõesti toitu ka mis on ok, mõnda proovinud kuid ikka väga jube oli, ei julge sealt midagi osta peale pähklite ja hinnavahe ei tundu nagu mingi väga odav või suured vahed, pigem ikka kodumaist ja maitsekat, ei saa sellest Lidl aru mis jama nad pakuvad.

Ma olen suht maitsetundlik, aga alustame siis kuskilt:

Ma näiteks ei käi mõnes vahes üldse Lidlis, aga samas on mul väljakujunenud tiir seal poes ja kindlad asjad, mida ma ostan.

– lahtised leivad/saiad – kõrvitsaseemne sai ja must leib seemnetega – 10/10. Saab ise seal ära viilutada ja säilib hästi ja pehmus ei kao ka kolme-nelja päevaga ära nagu tavaliselt leibade-saiade puhul.

– puuviljad/juurviljad – bio banaanid, palju maitsekamad ja hinnavahe 40 senti – pigem ostan paremat; mustikad, maasikad, vaarikad värsked – 10/10; salatid, paprikad, porgandid, sibulad, küüslauk – pole mu meelest vahet millisest poest osta, maitse suht sama kui just öko pole.

– lihakraam – ükskõik milline lihatoode sellest värske-pakitud liha letist on parem kui näiteks mistahes Rannamõisa toode, mis pole liha vaid mingi lihalaadne toode, iga kord ropsin kui kogemata kiirustades korvi satub, enam väga ei satu ka. Olen ostnud Lidlist nii sealiha, kanaliha, kalkunit, loomaliha, kala, austreid – siiani ei ole pidanud mitte kordagi pettuma.

– singid-juustud-määrded – toorjuustud nt on seal odavamad kui mujal poes ja maitse üle ei saa kurta. Sinke-salaamisid peab proovima, et leida lemmikud, mul on need välja kujunenud, juustudega sama. Kui rääkida viineritest vms – siis Lidli lastele suunatud piraadiviinerid on 100% lihast, ilmselt mujalt Eestist leiab samaväärseid ainult Matsimoka letist. Kanaviinerid ka meie lemmikud (lihasisaldus!).

– jogurtid-piimad-hapukoored – olen suht paljusid proovinud, hind kindlalt soodsam kui mujal poodides ja suures plaanis ei ole vahet. Kastme sisse hapukoort pannes ei näe ma mingit vahet. Kui nö toorelt süüa, siis mu lemmik tekstuurilt ja maitselt on Alma.

– külmutatud asjade osakond – olen proovinud nagitsaid, pitsasid, neid külmutatud risottosid (need viimased eriti head!) – ei oska kurta rohkem kui et mujal on kallim. Jäätiseid oleme ka ostnud, vaatame alati suhkrusisaldust ja ka väiksema suhkrusisaldusega jäätised on maitselt väga head olnud. Sorbetid on erilised lemmikud nii mul kui lastel.

Viimane kord ostsin sellise jäätise, megahea peab mainima.

– snäkid-joogid-konservid – eriti neid vahesid ei külasta, aga olen võtnud nt kikerherneid, pestot, nuudleid – ei oleks aru saanud, et mega vahe teiste poodidega peale hinna on.

– tarbekaupade vahes ma üldse ei tuia ja sealt pole ma ostnud muud kui talvel need soojad pesud ja suusapüksid. A ja võileivagrilli ka.

Mallu kirjutas, et ta ei tea neid brände ja ei oska öelda kas on odavam või ei. Mu meelest võib ju kanasinki võrrelda ükskõik mis muu kanasingiga. Ja noh, ma olen ikka see kes kilohinda vaatab alati – see on ka hea koht nö vaadata, kas on soodsam või ei. Mul on välja kujunendu oma peas mingid standardid, ala et kanasingi eest ma ei maksa rohkem kui 122€ kilo või sealiha singi eest rohkem kui 20€ kilo või salaamide ja proscuitto eest üle 25€ jne. Ma vaatan harva paki hinda, sest pakid võivad olla erineva kaaluga ja siis võib tunduda odav/kallis, aga kilohinna järgi on hea orienteeruda.

Kas teie käite Lidlis? Miks? Minul näiteks kannataks rahakott käia ka ainult Selveris või mis tahes toidupoes, aga peamiselt käin ikkagi varusid täiendamas Lidlis, sest seal on soodsam. Või olen mina siis leidnud tooted, mis on soodsamad. Ja ma põhimõtteliselt ei ole raha peale vihane, et maksta ühe ja sama asja eest mujal rohkem.

10 thoughts on “Kas me käime erinevates Lidlites v?

 1. Ei käi seal poes. Ma tahan süüa head ja kvaliteetset toitu, mille päritolu ma tean, mille tootmisstandardid sobivad mulle ja mis ei sisalda tundmatuid aineid. Et maitse on hea, ei ole kindlasti minu jaoks mingi argument. Kräpil ongi tavaliselt väga hea maitse, kõiksugu keemia ja maitsetugevdajad selleks välja mõeldud ongi. Või võta kasvõi see sai. Ütles, et see ei säilib kauem pehme kui teised saiad. Ei tea küll miks Säilitusained ja keemia. Teenin piisavalt ja elan lapsega kahekesi, niiet kvaliteetset toitu jõuan osta, selle pealt kokku ei hoia ja saan selle kõrvalt ka kõike muid lubada endale. Teie puhul on kummaline see, et mingid totakas basseiniääres passimise reisid, netist pidevalt midagi tellimine, alks jne. jne. see pealt nagu ei hoia kokku, aga kui jutt igapäevaselt tarbitavast toidust, mis on ometi tõesti oluline, siis valite kõige kahtlasema ja odavama poe, mis olemas.

  1. Ma ei käi ainult Lidlis, ma tellin tavaliselt Barborast ja üldiselt käin jooksvalt kõikides poodides. Mune ostan Pajuväravalt, lihasid, sinke, viinereid tihti just Matsimoka letist ja kui kartuleid/porgandeid valin, siis neidki võtan olemasolul Eesti omi. See, et ma kirjutasin, mida ma Lidlist leian või ostan, ei tähenda, et ma 100% ainult seal shoppan.

 2. Seda võiks ikka teada, et 100g ham ei võrdu 100g puhast liha :) loe nüüd oma viinerite koostisosad teiselt poolt pakilt läbi ja siis paranda tekst ära. Ja seda, mis põhjusel sai/leib kõvaks ei lähe, võiksid ka uurida…

 3. Lihtsalt teadmiseks, et piimatoodetest Pilos märgi tooted Lidlis on meie Farmi omad

  1. OK, hea teada. Teadsin, et Eesti oma, aga ei teadnud kust täpselt. Mulle üldiselt Farmi asjad eriti ei meeldi ka. Piima ma ei joo, seda joob Hedon ja tal tundub, et pole vahet, kas on 2% vüi 2,5 või 3 :D

  2. ei usu, seal on erinevaid, osad on poolast ja osad on kohalikud. piima puhul on maitsestki erinevus tunda.

 4. Mina käin suht tihti Lidlis, aga mitte ainult, eksole ja LOEN koostisosi asjadel mida ostan ja seega see kommentaator, kes kirjutas, et seal kräpp on, palun loe selle eesti kauba koostisosi kah enne kui lahmima tuled. Paljud asjad tulevad nt Saksamaalt ja väita, et sealne kvaliteedi kontroll oleks kuidagi kehvem kui meil, on lihtsalt enda harimatuse näitamine. Lisaks on Lidlis ka nüüdseks piisavalt palju eesti tooteid, piima ja võid nt ostan Pilos firma oma, aga toodetud Eestis selle ettevõtte tellimusel. Nii on ka nii mõnegi teise tootega. Ja olen töötanud ka ühes eesti tootmisettevõttes, mille toidukraami leiab igast poest. Ütleme nii, et illusioon Eesti kvaliteedist kadus selle ajaga…

 5. Käin aeg-ajalt Lidlis ja ostan väga kindlaid tooteid. Sinkide ja vorstide puhul peab koostist vaatama, seal on Premium tooted mis on nii koostiselt kui maitselt paremad kui kohalik kraam. Need kõige odavamad vorstid-singid võib rahus poodi jätta, need pole liha näinudki. Lidli või mulle ei meeldinud, kummalise kõrvalmaitsega oli. Kui on erinevate riikide teemapäevad, siis saab huvitavaid ja kvaliteetseid asju hea hinnaga.
  Kui koostist vaadata ei oska/ei viitsi, siis ostad muidugi jama kokku, seda on seal palju, nagu ka kõigis teistes poodides.

Comments are closed.