Uus nädala ostukorv – Hedon tegi nädalamenüü

Sel kuul asusin siis oma toidukulusid kokku lööma, sest tahtsin teada, palju meil sellele kulub. Ma lihtsalt teadsin, et liiga tihe poes käimine on ajanud meil selle eelarve nö lõhki. Ütleme nii, et esimesed 12 päeva on olnud paremad kui varem, aga kindlasti oleks saanud veel paremini.

Hetkel on toidupoodi jäänud 298€ – selle sees on üks täiesti “õudne kulu” – üks reedene Prisma arve 91€, sest läksime poodi “tahaks midagi head” – ühe kolmandiku sellest võttis üks šampanja (ma olen üldse viimasel ajal läinud seda teed, et joon vähem, aga siis pigem midagi paremat). Aga õhtused snäkid läksid ikkagi ca 60€. Olgu, sellest jagus veidi kauemaks kui paar tundi sel õhtul ja ilmselt leiaks ma veel praegugi kapist mõne tüki juustu või snäkivorsti, seega päris üheõhtu kulu see ka ei olnud.

Selle 298€ sees ei ole paar woltimist ja üks pühapäevane lõuna kui lastega sushitamas käisime, sest mu plaan oli selgeks teha, palju jääb raha just toidupoodi, aga olen ka kõik muud kulud kenasti kirja pannud.

Uue nädala menüü tegi Hedon

Kuna ma lendan täna neljaks päevaks välislähetusse, siis palusin Hedonil koostada menüü järgmiseks nädalaks, et ma tellin asjad ja ise siis saavad issiga kokata ja teha. Palusin tal kirja panna nii hommikusöögid, lõunad kui õhtusöögid ja ma pean tunnistama, et ta valikud polnud üldse üksluised (hommikutesse jagus nii jogurtit kui kuuma võiksi ja puuvilju) ja noormees soovis isegi õhtusöögiks parti, siis tema menüü järgi tuli ostukorvi hinnaks 49€ – mis tundus enam kui mõistlik. Võtsin suurema osa asju muidugi neid, mis olid sooduses, aga näiteks pasta võtsin gluteenivaba (igaks juhuks kaks erinevat, ei tea mille isu neil täpselt on sel päeval, eks) ja hind sellel 3x kõrgem kui tavalisel spagetipakil. Juuste võtsin ka kaks erinevat, et kas nad tahavad panna cheddarit või tavalist pitsa peale, tomatikastmeid võtsin ka kaks – pastale ja pitsale. Samas pitsa jaoks ma otseselt midagi ei võtnud – jahu kodus on, saavad taigna ise teha ja pitsa peale läheb igasuguseid jääke, mida kapis on – singid, suitsuvorstid, hapukurgid jne.

Kuna tasuta kohaletoimetamisest jäi puudu 11€, siis võtsin kolm suurt mahla ka (Don Simon oli sooduses!), sest neid ostaks Meelis muidu nagunii nö jooksvalt juurde.

Seega, see nädal tõotab tulla üsna edukas, sest praeguse ostukorviga saavad kaetud kõik Hedoni soovid ja ilmselt jääb veel nipet-näpet ülegi, et ma reedel saaksin mingeid jäägisööke teha.

Palun jagage ka oma nädalamenüüd kommentaarides kui te seda teete või kas üldse teete? Kui ei tee, siis miks? Kas nii tuleb soodsam kui iga paari päeva tagant poes käia?

3 thoughts on “Uus nädala ostukorv – Hedon tegi nädalamenüü

  1. Olen ka hakanud tegema nädalamenüü ja siis vähendanud poes käimiseid. Planeeritud käigud toovad ikka väga hea säästu! Vahepeal kui ilma mõtteta lähen poodi, siis ostukorv ühe päeva (vaja kõike muud ka lisada) kohta sama, mis planeeritult nädalaks Poes vaatan küll soodsamaid hindasid, aga minu jaoks on oluline kvaliteetne ja tuttav toode.

  2. See nädal kana ja hakkliha nädal (täiesti kogemata) suuremaid toite teen 2 päevaks, ülejäänud jooksvalt mis külmikus on. Aga suuremad toidud on- kanapasta, riis kanašnitsel soe kaste, pikkpoiss ahjukartul tomati salat, pasta bolognese, pad thai. Mis järjestuses teen vaatan pakenditel olevatest kuupäevadest.

  3. Hey.
    Kuna elan maal ja eelmine sügis sai vaaritatid ning kolm külmikut täis varutud siis ei tee mingit menüüd, vaid vaatan jooksvalt mille järgi isu on. Tihedalt saab tehtud ahvena fileed. See on lihtsalt nii nii hea ja isu ei saa täis

Comments are closed.