Kas surevad tegelikult? Kas vaktsineeritud või vaktsineerimata inimesed?

Ma kõlan ilmselt nagu mingi hull tõekuulutaja, aga selge on see, et meie planeet on ülerahvastatud ja kuskilt tuleb hakata neid inimesi vähendama. Ka uues Bondi filmis on kurjami eesmärk maailma “puhastada”.  Kui meie siin Eestis saame aru, et plastik on halb ja selle vähendamine aitab mereloomadel elada, et pakendi sortimine aitab kaasa taaskasutusele ja toidu raiskamine on mõttetu, siis ei tähenda see seda, et kõik sellest aru saavad.

Plastiku (kõrred, kotid, pakendid) kasutamine näiteks ainuüksi Phuketil – saarelt liigub vette 150 kuni 400 tonni plastikut. Eestis tekib jäätmeid kokku 21,8 tonni – seda on 7-19 korda vähem kui Phuketil, aga märkimisväärne on see, et suuruselt on Phuket Eestist 83 korda väiksem. Okei, külastatavus on ka suurem, arusaadav, aga te saate ju poindile pihta.

Seni kuni ei vähene planeedi reostamine, ei saa siin lõpmatuseni elada. Selleks, et reostamist oleks vähem, tuleb vähendada selle tootjaid. Lihtne, paneme esmalt kõik kinni, tekitame viiruse, mis peaks sitaks rahvast maha niitma, kõik on suures hirmus kodus, kuskile ei lähe, kuskil ei käi… Hirm tapab juba oma osa. Aga mitte piisavalt. Lõpuks on rahval närv must ja neil on pohhui, kedagi ei koti need maskid ja kodus passimine.. Tuleb vaktsiin, oi, eile mõeldud, tegelikult 20 aastat vana ja mingite lisadega, hakkame aga süstima, kohe on vaja 80% rahvastikust ära süstida, siis ei sure. Olge mureta, ma olen enam kui kindel, et see vaktsiin on loodud selleks, et rahvast vähendada.

Miks ma siis ise nii loll olen ja end vaktsineerida lasin?

Noh, elada tahaks, reisida tahaks, jah, pole seegi kõige rohelisem mõtlemine, lihtsam oleks Põlvas põldu pidada, eks? Aga noh, oleme kõik ju harjunud, reisima, elama, nautima. Nii ka mina. Kolmandat süsti ma teha ei taha, aga ma ei saa täna öelda, et mind selle hirmuga, et ma kuskile ei saa, seda tegema sunnitakse. Kamoon, Lätis on alates novembrist tööandjal võimalik sind koondada kui sa süsti ei tee. Suures plaanis, ega vahet pole – süsti ei tee, on tööandja hädas, kui teed, siis paar aastat on mureta, aga lõpuks on ta ikka hädas, sest surnud teatavasti tööd teha ei vihu.

See on üks lõputu kammajaa, millest me ei naase kunagi normaalsesse ellu nagu me lootsime veel 1,5a tagasi. See ongi uus normaalsus. Uus sõda, kus ellu jäävad lihtsalt need, kellele veab, et nad „kuuli“ ei saa. Ja Kaja Kallast vihata on sama mõttetu kui loota, et pesumasinast välja võetud sokk kuivab 10 minutiga tuule käes ära. Kui Helmed oleks praegu eesotsas ja kuigi nad ütlevad, et vaktsineerimine peaks olema vabatahtlik jne, siis olles pukis, peaksid nad edastama ikkagi sõnumeid, mis neile ülevalt poolt tulevad.. Nii et nokk kinni, saba lahti, vahet pole kes pukis on, pekkis on nagunii.

Ja ma ei tea, kas surevad need, kes ennast süstida lasevad või hoopis need, kes seda ei tee, aga selge on see, et keegi peab surema, sest planeet ei pea selle massi all vastu.

Juba liiguvad kirjad, et täiendav vaktsineerimine on alanud ehk siis kolmas doos on saadaval ja kes soovivad saavad end jällegi süstida, et tekiks täielik kaitse. Kui paljud seda tegema jooksevad ei oska mina öelda. Meie nende esimeste seas kindlasti ei ole.

Kas teie lähete kolmandat süsti saama? Millisel moel hakatakse mitte vaktsineerituid ikkagi sundima seda süsti saama? Miks seda üldse nii räigelt peale surutakse? Et surmade arv oleks suurem? Ja no eraldi teema on muidugi see, kas vaktsineerima meelitada piitsa või präänikuga…

25 thoughts on “Kas surevad tegelikult? Kas vaktsineeritud või vaktsineerimata inimesed?

 1. Usun, et teatud väiksel protsendil põhjustab vaktsiin kõrvaltoimeid ja isegi surma, aga midagi pole teha, ilma vaktsiinita oleks olukord palju hullem. Enda tutvusringkonnas ei tea kedagi, kellel oleks vaktsiinist mingi jama, aga vaktsineeriamata tuttavad on küll nii mõnigi põdenud raskelt ja ka haiglasse sattunud (40-aastased).
  Mind ajavad pahaseks need vaktsiinist keeldujad, kelle tõttu agoonia venib ja venib. Rootsi, Taani, Norra said piisava % vaktsineeritud ja seal enam mingit koroona arvestust ei peeta, sest pole vajadust, sest haiglate koormus ei kasva hulluks ja see on tegelikult eesmärk kõikides riikides. Ma ei suuda välja mõelda, miks just Eestis on neid “oma peaga mõtlejaid” palju rohkem kui Põhjamaades.

  1. Nii? Vaata näiteks Iisraeli oma kõrge vaktsineeritusega.
   Mis mõte on vaktsiinil, kui viirus muutub ajas nii kiiresti?

   Ja minu meelest on äärmiselt kahju, kui inimene teeb vaktsiini selle pärast, et meelt edasi lahutada. Et oih ei saa klubisse-pubisse-teatrisse. Saan aru inimesest, kelle pere leib oleneb sellest, kas ta vaktsineerib või mitte – jah, siis pole valikut. Ja mis vabatahtlikkus see on, andke andeks? Ma mõtlen, et mis siis on üldse “minu” kui mitte mu keha? Kui riik saab otsustada, mis aineid ma oma kehasse süstin, siis “kellele ma päriselt kuulun?” Ja kui vaba ma siis ikkagi olen?

  2. Vaktsiin on alles testimisjärgus ning Eestis vaadatakse paljudest vaktsiinitüsistustest lihtsalt mööda ning ei ole mitte mingisugust garantiid, et kui tüsistused tekivad, siis keegi sind toetab/aitab (Soomes on nt selleks fond, kust on võimalik saada rahalist kompensatsiooni). Pöördu aga tootja poole! Paljudel ei ole võimalik oma elektriarvetki tasuda, veel vähem on neil võimalusi palgata endale korralik advokaat, et hakata midagi nõudma. Mis on Põhjamaal teisiti? Eestis käib kõik läbi käskimise, ähvardamise ja süüdistamise. Täiesti selgelt ei usalda rahvas otsustajaid, sest tüsistustest ei räägita, neid eitatakse, tüsistuste korral rahalist abi ei ole loota ning vaktsineerima sunnitakse ainult ähvardades, hirmutades ja süüdistades. Kui me saime positiivse testi vastuse, siis meie väiksemat valdas õudus, sest igal pool hirmutatakse, et kui sa covid 19 viiruse saad, siis sa sured maha, see tapab su maha, see viib su haiglasse jne. Miks?! See ei ole ju nii!
   Minu arvates on tulised pooldajad ja ka tulised vastased väga sarnased, mõlemad on kaotanud selge mõtlemise! Vaktsineerimine on vabatahtlik, meie pere keeldus vaktsiinist (kuna see on alles testimisjärgus, turvatunne puudub jne), kuid me kandsime maski, vajadusel testimise, järgisime juhiseid jne. Covid 19 me ei kartnud, sest nagu ka hr Popov ütles, et kõige parem kaitse on läbipõdemine+1 vaktsiin, teiseks läbipõdemine ja alles siis vaktsineerimine. Nüüd pakutakse kolmandat süsti, varsti juba neljandat, siis viiendat…. Mingi aeg tagasi me saimegi endale hirmsa viiruse, ütlen ausalt – jah, olime haiged, kuid on olnud hullemaid! Aarstiabi ei vajanud, põdesime ikkagi kergelt. Loll jutt on väita, et meil vedas! Mina ei usu vedamisse, vaid liigu, söö tervislikult, ela tervislikult ja hästi, siis peab ka organism paremini vastu. Kui numbreid kõrvutada, siis on covidiga seotud surmad väga tagasihoidlikud võrreldes vähki, elustiilihaigustesse jne surevatega.
   Isiklikult tunnen inimesi, kellel on esinenud tõsised tüsistused vaktsiinist, 2 surma ja muidugi tunnen ka neid, kellel polnud midagi, kuid ma ei tunne ühtegi inimest, kellel oleks covidist tüsistusi ega ka ühtegi surma. Me ei ole vaktsiinivastased, meil on põhilised vaktsiinid tehtud, käitume vastutustundlikult, nüüd on meil ka läbipõdemise tõend, kuid seda vaktsiini ei lase me endile süstida, kuna me ei näe selleks vajadust.

 2. Surevad nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed, sest iga elu löpeb surmaga. Ylejäänud tekst on selline läbimötlemata lahmimine, et ei viitsi isegi vastata neile “argumentidele”, mis siin kölavad. Tundub, et kogu jutt on kirjutatud nö sae käima tömbamiseks, aga no mitte väga õnnestunult tegelt.

 3. jah, lasin 5. kuud rasedana teha endale kolmanda vaktsiini. olen töötanud COVID osakonnas pandeemia tippajal ja seal ei olnud mitte midagi ilusat, seega pigem vaktsineerin kui võtan riski, et lõpetan rasedana ise hingamisaparaadi küljes. ma ei arva, et meditsiini uskumine valikuliselt ja siis, kui see endale sobib pädeb, seega ei olnud küsimustki, kas vaktsineerida ja kas teha ka kolmas doos või ei.

 4. Pole veel keegi igavesti elanud. Selles mõttes on see täiesti inimeste enda vaba valik, mida nad oma elu ja tervisega teevad. Kui aga ühiskonnas on kehtestatud reeglid, et kõik maksavad oma tuludelt makse, on seadused, millega sätestatakse kuriteod ja nende sooritamise eest on ette nähtud ka karistus…siis miks tuleb see inimestele üllatusena, et ka laialt leviva viirushaiguse kontrolli alla saamine tähendab seda, et on mingid kindlad reeglid, mille järgimine peaks tagama ühiskonna enam-vähem normaalse toimimise. Ei meeldi kõigile tulumaksu maksta, eelistaks ju kuritegude sooritamise eest karistust mitte saada. Kas maksude maksmine on asi, mida räigelt peale surutakse? Kas inimesi sunnitakse kuritegusid mitte sooritama?

  Mõtlev inimene saab aru, et kui vaktsineerimata inimesed nüüd vabalt restorani, kinno ja reisile minna ei saa – need ei ole inimõigused vaid hüved – kui sa ei ole valmis omalt poolt ühiskonna normaalsesse toimimisse panustama, siis kas sa ikka peaksid samamoodi neid hüvesid kasutama? Kui töötad kohas, kus puutud pidevalt inimestega kokku – viirus levib inimeselt inimesele – on täiesti loogiline oodata, et sinuga kokku puutuv inimene on omalt poolt kõik teinud selleks, et nakatumisvõimalus oleks võimalikult väike ja selle saavutab justnimelt vaktsiiniga. Vaktsiin küll ei takista nakatumist ja haigestumist, kuid koos sellega on suurem tõenäosus, et sa ei levita viirust nii suurel määral ja ei haigestu ise raskelt. Kodukontoris tööd tegev inimene, kes inimestega minimaalselt kokku puutub võib endale lubada mittevaktsineerimist. Lõppkokkuvõttes vastutavad kõik ise enda elu ja tervise eest, kuid kergesti nakkava viiruse puhul vastutavad inimesed ka kõikide teiste nendega kokkupuutuvate inimeste elu ja tervise eest. Igal teol on tagajärg ja kui oled oma valiku teinud, siis pead olema valmis leppima ka tagajärgedega.

  Mina lähen küll kolmandat süsti saama. Ja üsna tõenäoliselt edaspidi käingi korra-kaks aastas seda vaktsiini saamas, sest ilmselt see viirus enam ära ei kao. Ei suuda keegi mind meelitada mingi präänikuga, ainult reisimise pärast vaktsiini tegema ei hakkaks – aga kui on olemas vaktsiin, millega saab nakatumise ja raskelt haigestumise tõenäosust madalamale viia, siis selle võimaluse soovin küll ära kasutada. Sest mina olen valmis riskima pigem vaktsiinitüsistusega kui viirusetüsistusega. Iga inimese vaba valik.

  1. No mingi reisi ja muude hüvede pärast ma nüüd küll ennast süstima ei hakka.
   Pole siiamaani vajadust näinud oma eluaja jooksul vaktsineerida ei puugi ega muu viiruse vastu ja ei tea mik peaks ma järsku seda nüüd tegema…klounid!

  2. Laialt levinud viirus? Haigeid inimesi ja iga aasta surnud inimeste arv on sama mis varemgi olnud. Aga meedia kujutab seda pilti pandeemiana. Kergesti nakkav viirus? Ma olen koroona positiivse testi andnud inimesega ùhes ruumis ringi suusatanud ja vanadekodus tòòl olnud kus olid “koroona positiivsed” ja ei nakanud mind mingi “koroona”.
   “Vaktsiin küll ei takista nakatumist ja haigestumist, kuid koos sellega on suurem tõenäosus, et sa ei levita viirust nii suurel määral ja ei haigestu ise raskelt.” – Ma sellest lausest tàpselt aru ei saanud. Ehk seletad làhemalt? Miks ùldse vaktsineerima minna kui ma sel juhul vòin nagunii haigeks jààda ja mis see suurel mààral tàhendab?

 5. Võite päris rahulikud olla, et kui ka mingi suur vandenõu toimuks, siis teie ei kuuluks kindlasti informeeritute hulka.

  1. Pole iial arvanudki, et me sinna kuulume. Ei kuulu sinna ka EV valitsus, keda igas liigutuses tümitatakse ja maha tehakse :D

 6. Sa kõlad nagu kretiin.
  150 aastat tagasi, mitte eriti ammu tegelikult, Kalevipoeg oli juba ilmunud ja esimene laulupidugi peetud, sellel samal aastal Eestimaal sündinud lastest nägi oma kolmandat sünnipäeva umbes iga teine. Pooled kanti enne kalmistule.
  Kumbast oma lapsest sa oleksid valmis loobuma koos vaktsiinidega?

  Jah, julm, ma tean, aga ka mõistlikul vaikival enamusel on õigus enesekaitsele. Ja ma arvan tõesti, et pole palju palutud lollpead, vandenõuteoreetikud ja muud nõrgamõistuslikud isikud tsenseerida ja vajadusel ka füüsiliselt eraldada mõistliku enamuse kaitseks. Aitab küll, mõõt on täis. Lõpetage oma klähvimine või saate laksu. Nii lihtne ongi.

 7. Ma ei ole isegi esimest süsti tegemas käinud. Seega ilmselgelt ei lähe niipea ka kolmandat tegema :) Seni ei ole see minu elu kuidagi seganud. Testimisega olen saanud vabalt reisida, käia spas, teatris ja niisama väljas.

 8. Olen 34 nädalat rase ja siiani pole seda ei põdenud (enda teada) ega ka vaktsineerinud. Ei julge, sest see nii uus värk ja keegi ei garanteeri, et 3 või hiljema aasta pärast lapsel sellega seoses midagi välja ei löö. Muidugi jube nüri istuda ainult kodus ja väikene vaheldus on õhtul õues jalutamine. Aga peale sünnitust siiski lähen tegema, sest tahaks ka ju vahel kohvikus istuda, restoranis käija jne. Ma pole vaktsiini vastane, aga seda kiirelt kokku keedetud vaktsiini ei usalda päris nii nagu läkaköha, teetanuse vms. Ma arvan, et kohustuslikuks ei tehta, aga sul keeratakse võimalused nii kinni, et sul ei jää midagi üle.

  1. Egas viirus pole vares, et õues vastu lendab , tegemist on ikkagi piisknakkusega.

 9. Absoluutselt iga inimene, kes on rohkem kui 3 klassi külakooli läbinud ja ei saa oma infot mingist uueduudised.ee või eestinen või misiganes need lamemaalaste propagandalehed on, saab ise ka aru, et AMMU juba hoiab inimkond pandeemiaid ja potentsiaalselt laastavaid haiguseid tagasi vaktsineerimisega. Nüüd aga selle vaktsiiniga käitutakse nagu on ilmaime sündinud ja peab ikka superpiinlikult end kaitsma ja vaktsiinist eemale hoidma.
  LOOMULIKULT lähen ma tõhustusdoosi saama kohe, kui mul selleks võimalus tekib, miks ma ei peaks? Hullult ma tahaks sattuda haiglasse hingamisaparaadi alla või võrdselt koleda stsenaariumi korral kedagi oma perest nakatada. Teil jah, vanemaid ei ole või ei suhtle te nendega, aga enamikel meist on vanemad ja vanavanemad või haprama tervisega sõbrad-tuttavad, k.a ei tea meist keegi, kellel tervis koroonale vastu ei peaks.

  Rootsi, Taani, Norra, ka Soome – keegi ei taha meid siin enam nähagi, sest nende vaktsineerimisprotsendid on kõrged ja elu saab suhteliselt turvaliselt edasi minna, meil on siin pool rahvastikust mingid “isemõtlejatest ” lamemaalased, kes saadavad meeleldi oma tatised köhased järeltulijad mööda linna kappama, ja ei lase neid isegi testida, sest “MINU ÕIGUSED!”. Ma olen koguaeg arvanud, et elan riigis, kus on suhteliselt haritud ja tsiviliseeritud rahvastik, aga see pandeemia on küll näidanud, et keskmine eestlane on jonnakas ja rumal, ja mul on ausalt meie riigi pärast piinlik

 10. Minul vaktsiinid tehtud – reisiplaanid on :)
  Ent see paatoslik ila, mida vaktsineerimisega seoses aetakse, võtab judinad selga küll.

  Haiglasse sattuvate persoonide hulk on tõepoolest pisut väiksem vaktsineeritutel kui mittevaktsineerituil, ehkki protsent kasvab jõudsalt. Kui lapsed (kes valdavalt vaktsineerimata) maha arvata, jääb meile iga päev loetavatest numbritest 50/50%: st 50% täiskasvanud testijaist saavad koroona külge nii mis koliseb. Kahjuks :/

  Diskussiooni kaotamine on meie ühiskonnas hetkel täies hoos ja see pole minu arvates kindlasti hea suund, kuhu liikuda. Need, kes kõige rohkem ja sõnavabadusest ja vabast ühiskonnast räägivad, on valmis suurest osast kaasinimestest ülluspisaraid valades üle tallama. Juurde käivad paatosest nõrguvad sloganid, mis sobinuks konkurendiks igale Nõukogude Liidu punanurgale…või mistahes muule diktatuuriühiskonnale.

  Ühiskond on ärapolariseeritud ja nüüd käib hala ja ähvardamine, et miks see viimane ots vaktsineerima ei taha minna. Huvitav tõesti, miks küll, kui inimesele loomupärasest skepsisest, hirmudest “geeeeeezas, jälle üks loll antivaxxer”- kisaga üle sõidetakse. Ja see viimane ots muide ei lähegi vaktsineerima – ennemini lähevad nad tänavale. Aitäh targa kommunikatsiooni eest.
  “Usun Teadust!”, on kujunenud dogmaatikaks. Iga mõistlik inimene usub teadust, aga see ei tähenda ju et oma mõttetegevus tuleb lõpetada. Kas meile on täpselt ja mikrogrammi kaupa avatud iga aineosakese andmed, mis vaktsiinide sees on? Ei. Sest ilmselt arvatakse, et me oleme nii rumalad, et sellist oioi-rasket-teadusasja meie kreeka pähkli suurune aju ometi kinni ei võta. Meile tuleb info ajalehes ära mämmutada stiilis “Mis on vaktsiini sees? Kõik puha hea kraam”. Okei, see-selleks.

  Kas inimestele, kõhklejaile, eakaile on ausalt räägitud, et vot vaadake: vaktsineerimise riskid on sellise haiguse puhul nii ja nii palju protsenti. Et vot kaalume-mõtleme üheskoos ja analüüsime teie tervisliku seisundi taustal läbi nii vaktsineerimise kui potentsiaalse covidi-riski. Ei ole või siis erandlikult ja poolsalaja, sest tarvis on ju söögi alla ja söögi peale jahuda, et “täiesti ohutu! Kunstneeru puhul – ohutu! Tromboosi puhul – täitsa ohutu! Kunstsüda? – pole ohutumat asja, kui vaktsiin!” Jah, võib-olla kaalub covidipõdemise fataalsusprotsent kehva tervisega memmele-taadile vaktsiini võimalikud tagajärjed üles. Jah, aga seda pidanuks igaühega eraldi arutama ning mitte eeldama, et kartev vanake või ka noor on pime, hambutu ja loll ja piisab lihtsalt ütlemisest, et ära tola karda, see on puhas kraam ja kui sa ei lähe, siis sa raip jääd pinsist ilma. Või midagi sarnast – jah, ma utreerisin pisut ;P

  Laste enesetapukatsete arv eelmisel aastal ületas igasuguse, ka halvima utopismi piirid, aga meie jahume ikka “viiruse seljatamisest” ja laste kaitsmisest ja muud ähma.

  Ja mingil arusaamatul põhjusel on meie riik ostnud/tellinud ca 6 miljonit doosi vaktsiini. Ee…miks?

  1. Need on boost shotid mida sul tehakse kohustuslikuks teha jàrgmisel aastal. 2 sùstist ei piisa. Iga riik on tellinud rohkem vaktsiinidoose selle jaoks. Niikaua saad neid sùste kuni sussid pùsti viskad ja maailmarahvaarv vàheneb

 11. Väike täpsustus lõigus nr 2 .Nakatumine vaktsineeritud ja vaktsineerimata täiskasvanud testijate vahel jaguneb ca 50%-50%, pidasin igapäevaselt kättesaadavale statistikale tuginedes silmas.

 12. Olles õpetaja, siis mul on 2 süsti tehtud. Noo keegi ei sundinud tegema, aga üsna kahetised mõtted olid, kui seda tegin. Ma ei teadnud, kas teha või mitte. Hirmutas kõige rohkem selline jutt, et võib-olla lapsi ei saa jne. Olen ju 26 ja mitte ema :)
  Igal juhul tehtud need said ja rõõmsalt elan edasi, saan ju reisida -eks see ka otsustavaks sai.
  Siiani olin ka pääsenud nakatumisest ja kokkupuudetest..
  Kuni siis tänaseni, 5.oktoobrini.. Praeguseks on koolid paksult täis haigeid lapsi. Kõigil ju ninad lurisevad – sügis.. ja iga laps ju saadetakse koju kohe jne. Kõva häälega ei räägita, kes on positiivne ja kes karantiinis. Läbi teiste õpetajate kuluaaride kaudu kuuled, siis saad aru, et asi on jälle kehv ja tõenäosus nüüd see viirus külge saada.. on. Mask, mis õpetajatel kohustuslik ei piira ju seda. Tuleb, mis tulema peab.
  Igal juhul hakkas ka väike kurgu- ja peavalu. Ei osanud ka kahtlustada, et vot see on nüüd viirus. Käisin tööl edasi ja võtsin rohtu. Kui paari päeva pärast kõik liigesed kanged ja hakkas palaviku tunne tulema (36,4) aga ise olin näost soe, siis tegin kiirtesti – positiivne ja sealt edasi PCR. Tulemus ikka pos.
  Ongi kurgu- ja peavalu. Nina läks kinni ja tursesse. Olek on täpselt nii nagu oleks angiin ja põskkoopapõletik, aga ilma palavikuta. Suur väsimus. Täna on viies päev ja hingamine on vaba, kuid nuuskan mäda. Ja kurguvalu asendus rögaseks köhaks, kuid köhides käib kopsudes valus jutt läbi ja pähe lööb valu. Õnneks küll siruli päris ei ole, aga laiskus tuleb peale.
  Just pakuti õpetajale alates 25.okt 3ndat süsti ja mina nüüd saan seda otsust venitada läbipõdemise tõttu.
  Pikk jutt, aga loodan parimat. Igaühe tervis on erinev!

 13. Vaktsineerimine polegi enam vabatahtlik vaid see on kohustuslikuks tehtud. Kasvòi selle jaoks et saaks reisida. Kas see pole mitte inimòiguste rikkumine nòuda midagi sellist millega ma enda tervist sean ohtu? Bill Gates on òelnud et tuleb maailma inimeste arvu vàhendada 7 miljardilt 500 miljonini. Koroonaviirused on alati olnud sajandeid meie hulgas. Ei ole tegemist pandeemiaga hetkel numbrite alusel. Tàiesti tavaline protsent on haiged ja suremuse kohta kirjutatakse igal korral et tegemist oli koroonaga isegi kui alla kukkud kuskilt. Eesmàrk on vàhendada inimeste arvu làbi depressiooni, enesetappude, alkoholisòltuvuse, vaktsiini mis hetkeolukord on. Pcr testid pole mòeldud koroonaviiruse testimiseks. 97% neist on valepositiivsed. Enne covidi tekkimist pidid olema symptomid selleks et sind haigeks saad kuulutada aga tànapàeval on selline vàljend tekkinud nagu asymptomaatiline haige? Meil kàib kolmas maailmasòda hetkel ja see peaks lòppema aastal 2025. Uskumatu et see koroonaviirus on nii tark et suudab kindlaks teha mis vanuses inimesed on kuna alla 12 aastastele pole vaktsiini ega maskikohustust. Kas viirused lapsi ei nakata? Austraalias ei lasta inimesi riigist vàlja ilma erandit taotlemiseta. Kuidas nad saavad teisi inimesi nakatada kui nad tahavad riigist vàljuda? Veits suss asi. Vàhemalt nàed àra kohe tànaval jalutades milline inimene loll on ja kes mitte sellest kas nad kannavad maski vòi mitte

 14. Riikides kus on vaktsineeritud inimeste protsent suur on just haigeid rohkem. Singapuris on hoolimata 80% inimeste vaktsineerituse haiguste arv kasvanud. Iirimaal Waterfordis kus ligi 100% vaktsineerituid on kòrgeim number haigeid inimesi.
  Augustis oli 84.5% vaktsineerimata inimesi haiglas. Oktoobris 62.9%. Protsent langeb jàtkuvalt. Ja tuletame taaskord meelde et PCR test ei tuvasta viirushaigust.

 15. Ma ei tea kustkohast te enda andmed saate et vaktsineeritute hulgas on vàhem haigeid. Kirjutage tàpsed numbrid. Ma ise ei leia. Ette tànades!

Comments are closed.