Meelis kirjutab: kas asi on vanuses või vaktsiinis?

TÄHELEPANU! Tegemist on minu isikliku arvamuse ja ennekõike kogemusega, mis ei kehti kindlasti kõikide inimeste kohta. Meedial ei ole luba antud postitust refereerida, jagada ega oma nägemise järgi muuta ja pealkirja panna. Kui teil on soove kommentaarideks või originaalloo tegemiseks, siis palun sellest eraldi teada anda (meelis@marimell.eu) või kirjuta Instagramis @marimell.eu 

Ütleme nii, et ma olen terve elu olnud terve poiss. Loomulikult olen siit-sealt saanud omale nohu ja köha ning olnud ka haige, aga mitte palju. Eks ma teen ka omalt poolt palju, et ma püsiks terve – tšilli, küüslauk, ingver on meie pea igapäevases menüüs. Minu elustiil on tegelikult läbi aastate olnud suhteliselt sarnane ning kindlasti ei ole ma enda suhtes käitunud “põletuslikult” pidades silmas, et ma meeletult jooks, tarbiks narkootikume või tubakatooteid. Olen siiski olnud täiesti tavaline inimene, tehes tavalisi asju ning toitudes ka täiesti tavaliselt. Ehk siis, ma olen terve elu elanud suhteliselt keskmise inimese elu ja olnud seejuures harva haige.

Haiguse all mõtlen ma seda, et olen palavikuga pikali maas ja lisaks nohu-köha ja kõik need muud sinna juurde käivad “lisad”. Aga mis on toimunud aastal 2021? Eneselegi ootamatult olen ma ühe aasta jooksul olnud vähemalt neljal korral haige (ikka nagu haige-haige). Palavik, lihasvalud, väsimus, nohu jne. Tegelikult veel isegi vähem kui aasta jooksul, sest esimese vaktsiini sain ma märtsis ning sellest ajast peale hakkas see kõik ka pihta. Võibolla on see lihtsalt kokkusattumus.

Kui nii mõelda, siis vähemalt korra kvartalis olen ma eelpoolt nimetatud sümptomitega pikali maas. Eelnevalt on seda juhtunud kord paari aasta jooksul. Kuidas siis nüüd nii, et ühes aastas ja nii tihti haige? Hakkasin mõtlema, et mis mu elus siis teisiti on? Tegelikult ei ole ju mitte midagi muutunud. Ma söön samamoodi, liigun samamoodi (kohati isegi rohkem), aga ometigi on tervis nõrk. Kas asi on vanuses? Kas tõesti 35aastaselt hakkan kärbuma?

Ma ei saa 100% olla kindel, et kogu minu haigeks olemine on tingitud vaktsiinist. Kindlasti leidub 79 000 eksperti, kes selle mõtte koheselt ümber lükkavad ja ütlevad, et ma olen selles kõiges ise süüdi, aga lihtsalt… Kas teid ei paneks see mõtlema ja teatud asju kaaluma? Te olete olnud terve ja reibas ja nüüd järsku on kõik vastupidi. Iga tuuleiil ja palja peaga prügi välja viimine murrab teid mitmeks päevaks maha. Ma pole elu sees suvel haige olnud, väljaarvatud sel suvel. Kas see on normaalne? Kas tõesti on asi minu vanuses?

Mina ütlen tänase kogemuse põhjal, et seda kolmandat mina esimeste seas saama ei jookse. Ma ei ole vaktsiinivastane, ma ei ütle, et ma seda ei tee, tegin ju ka kevadel ära- aga mina annaks aega. Esiteks kindlasti aega oma kehale, et see saaks taastuda aga kindlasti aega ka Pfizerile, et nad oma vaktsiiniga rohkem tööd teeks.

Ma päriselt ka tahaks olla terve ning teha tööd ja olla produktiivne, mitte päevade viisi voodis lebada.

37 thoughts on “Meelis kirjutab: kas asi on vanuses või vaktsiinis?

 1. Sa ei ole ainuke! Samuti on minu tutvusringkonnas nii mõnelgi samad vaevused alates kevadel/suve hakul tehtud vaktsiinidest- pidev haigestumine, väsimus, jõuetus, mõnel vähe hullemad sümptomid. Minu mõlemal onul tekkis mitte vähe aega peale teise vaktsiinidoosi saamist kõrvapõletikud. Nüüdseks mõlemil kõrva kuulmekiled katki ja jooksevad vedelikku välja. Arstid aru ei saa, millest ja miks suvel mõlemal inimesel, kellel kunagi varem pole kõrvadega probleeme olnud, nüüd nii siis on. Ma olen üsna veendunud, et see pole kokkusattumus.

 2. Mina sain oktoobris vaktsiini ja pole ka ammu nii tihti ja nii tõsiselt haige olnud, kui peale seda. Ma olengi enamuse ajast haige olnud, paar päeva on inimese tunne ja siis mitu nädalat jälle nagu oleks trammi alla jäänud. Seostasin ka vaktsiiniga, kuna muud põhjust ei suutnud välja mõelda, pole mingeid toitumisharjumusi ega midagi muutnud.

 3. või äkki oleme haige-haiged tänu koroonaelustiili saatvale stressile? ma ise jäin haigeks näiteks hetkel, mil kaotati järjekordselt suveperioodiks maskikohustus, tekkis korraks suure vabaduse tunne ja … järgmine haigusleht tuli koos mandariinidega, neli päeva istusin potil – sellega saime aru, et teised haigused peale covidi on ikka veel olemas ja jumal tänatud, et see nõnda on.

 4. Sama, alates sept olen on iga kuu olnud haige ja mõne päeva lehel. Varem olin umbes korra aastas palavikus.
  Samas mu 5a laps ka koguaeg haige, tal ei saa olla põhjuseks v.
  Endal olen mõelnud, et äkki on. Kolleegidega samad tähelepanekud.

 5. Oled siis testinud ka, te jooksete igal pool nii aktiivselt ringi ja kohtute kõigiga ja kuskil risti ette ei löö….
  Ma olen vaktsineeritud ja ei ole elusees tervem olnud.

 6. Ma usun, et see haigestumine on lihtsalt kokkusattumus. Enda kogemus vaktsiinidest on selline (saadud kokku 3), et peale vaktsiini mingi 24 tundi veidi kehvem olla aga see ka kõik. Ja selle aasta jooksul korra sain lapselastelt mingi viiruse paariks päevaks ning kogu lugu. Igatahes mulle tundub, et sel aastal olen olnud tervem, kui mõnel varasemal (igaks juhuks sülitasin 3 korda )
  Olge terved ja positiivselt negatiivsed

 7. Meie pere vanavanemad on vaktsineeritud, lisaks väga paljud sugulased, kelle töökohad seda nõudsid. Nad on haiged/tõbised ja muidu probleemse tervisega olnud viimased 6 kuud. Meie pole vaktsineeritud, täiesti tavaline kõhuviirus oli lastel – tore, järelikult ka tavalised haigused ringi liiguvad. Ausalt, mitte miski ei kutsu seda vax tegema. Iseenda pärast küll mitte, aga kelle siis? Haigestume ju vax või ilma. Tehke järeldused igaüks ise.

 8. Mina võin oma tutvuskonna põhjal kinnitada et kõik on palju haigemad kui enne vaktsiine (või pigem enne Covidi algust). Mina olen sama vana kui Meelis, sõbrannad kõik 30ndate keskel. Ja me kõik oleme viimase aasta jooksul rohkem haiged kui muidu – meist 70% on täielikult vaktsineeritud ja 30% pole vaktsineeritud ja kõik oleme kordamööda kergelt aga pidevalt tüüpilise külmetuse moodi haigusega tõbised. Täiesti samamoodi nagu Meelis kirjutas et siiani kord paari aasta jooksul haiged olnud aga viimase aasta jooksul oleme pidevalt tõbised ja järelikult ei ole see kuidagi vaktsiiniga seotud küll aga lockdownidega. Nii nagu teadlased on paljudest kohtades kirjutanud – me pole olnud igapäevaelu pisikutele nii kättesaadavad kui enne lockdowne ja sellepärast pole saanud meie immuunsus igapäevast trenni teha.

 9. Ma sain esimese vaktsiini juunis (Jannsen) ja oktoobris tõhustustoosi Pfizer.
  Kahjuks olen ise siin viimasel ajal sama asja mõelnud. Ma olen olnud nüüd 3x haige . Muidu nagu ka terve olnud, aga see mis nüüd toimub on ebanormaalne. Alles oli ab ravi, olin nädala terve ja nüüd mega tugevas nohus ja enesetunne ikka väga kehv

 10. Kas vereanalüüsid tehtud ja arstiga räägitud? Mingi vaktsiini teema ei huvita, sry, saan aru, et klickbait

 11. Täitsa võib olla, et keha võitleb vms. Ise jätsin esimese ja teise vahele… Kuniks saab tõendiga reisida, siis minu jaoks see 50 euri ei kaalunud üles mugavust/oma tervisega riskimist vms.. Ma pole vaktsiini vastane, kindlasti mitte, aga selle puhul ei olnud sellist suurt tunnet, et voh, nüüd teen ära. Hiljuti põdesin siis selle haiguse läbi.. Ütleme nii, et nädal oli selline raskemapoolne, ikkagi 38 palavik, aga ohtralt vedelikku ja samuti jõhvikaid, küüslauku jne ja sain terveks. Nüüd pool aastat veel aega vaagida, eks näis mis see eluke suveks toob.

 12. Mitte ühelgi kooliaastal pole nii tihti tunniplaani muudatusi. Põhjus: õpetajad koguaeg haiged ja ikka pikalt ja sedasi, et kooli ei saa. Perearstile ei taha minnagi, sest see kevadest saati köhib ja tatistab seal kabinetis. Tehases ka 40ndates mehed pärast süstikuuri nagu sitahädad, nädal tööl, kaks kodus haiged. Kõigil jõud ja jaks otsas… Ei ole mina mingi ekspert siin seoseid loomas aga paratamatult tekivad kahtlused, eksole

 13. Lugesin seda ja olen ise täpselt samasuguselt mõttelt ennast mitu korda see aasta tabanud. Peale vaktsiini saamist haigusi endal ka rohkem küljes ja selle kolmanda süstiga ka ei kiirusta.

 14. Pole küll vaktsiini veel saanud ise, kuid ei mäleta samamoodi, et oleks kunagi nii mitmeid kordi haige olnud kui viimasel aastal. ( eelnevalt samamoodi olnud tugeva tervisega). Kuulsin kuskilt arvamust, et kuna inimesed on viimase kahe aasta jooksul olnud suhteliset isoleeritud ja oma kontakte palju vähendanud, siis meie immuunsussüsteemid on läinud nö laisaks selle ajaga ja tulemus on see, et kõik pisiasjad hakkavad külge. Kõlab loogiliselt kui nii mõelda :)

 15. Sa oled niiii noor ja 35 aastaselt ei hakka inimene kärbuma! Kahjuks tundub, et su seosed ja kahtlustused on siiski õiged… Ma olen 47 ja viimati olin haige 3 aastat tagasi. Kogu selle viimase kampaania aja täiesti terve, mitte midagi külge ei hakka. Ja järjest rohkem kirjutavad igal pool inimesed, et peale vaktsineerimist on pidevalt haiged ja immuunsus nii nõrk.

 16. Ma usun, et see tunne ei ole ainult Sul.. Nii mõnelgi tuttaval on samasugused tunded ja kogemused.
  Olles ka ise vaktsineeritud, sai koroona mind siiski kätte (töötan õpetajana, siis ikka kokkupuuteid on palju), kuid tõesti ilmselt tänu vaktsiinile põdesin kergemalt läbi, aga pärast läbipõdemist tunnen end siiski loiult ja laisalt.. ei paneks seda vast vaktsiini pähe. Kuid tõesti kolmandat doosi päris kohe tegema ei tõtta, ka ootan ja vaatan.. ehk midagi nende kuude jooksul selgub ja muutub paremaks (vaktsiinide ja teaduse näol või ehk tuleb imede ime ja viirus kaob?!).

 17. Nojah, nüüd tagajärjed käes. Ise ei ole vaktsineeritud, ei kavatse ka. Liiga palju körvaltoimetest kuulnud, aga ainult tembekdatakse kohe lamemaalaseks.

 18. Muidugi võibgi olla kokkusattumus, vanus või mis iganes põhjus kuid sarnaseid lugusid on palju…
  Minu õel, peale esimest vaktsiini igal hommikul peavalud, kuude viisi.
  Nüüd peale tõhususdoosi rinnus valud, mis EMOsse viivad.
  Minu jaoks liialt palju kokkulangevusi, et minna katsetama, siiani vaktsineerimata.

 19. Pigem see, et vaja kanda maski ja desoda käsi. Keha ei ole harjunud võõraste bakterite ja viirustega enam

 20. Ise olen tavaliselt alati umbes korra aastas haige, aga peale vaktsiini saamist ei ole olnud kordagi. :) Sama ka mitme parima sõbraga ehk nii palju kui on inimesi, on ka kogemusi.

 21. Ma just täna perega rääkisin sama juttu! Sain juulis vaktsiini ja no appi, haigus haiguse otsa. Terve septembri olin igasugu jamadega pikali maas. Tavaliselt haigestun aastas korra ja siis korralikult, aga nüüd non-stop. Kui keegi tulevastest töötajatest survestama ei hakka, siis rohkem ei tee. Tahan oma elu tagasi. Lisaks tõmbas teine süst mu täiesti rivist maha. Pole ok ju, et selline lihasvalu, et täisjõus noorel inimesel tekib selline lihaskramp, et kohvitass lendab maha kildudeks…. mis see kolmas siis teeb? Saan südari või organism harjub selle rämpsuga?

 22. Olen meie perest ainsana vaktsineeritud, aga terve pere on alates sügisest haigem kui tavaliselt. Ise arvan, et isolatsioonis oldud aeg on mõjutanud või koroona (olime suve lõpus koroonas).

 23. Äkki prooviks vitamiine süüa, c, tsink, b12, kassiküüs. Need võiksid aidata tervis turgutada. Elusvali poes olevat kvaliteetsed tooted

 24. Sel aastal ongi haiguseid rohkem. Teadlased põhjendavad seda sellega, et olime eelnevad aastad paljudest bakteritest/viirustest eraldatud. Mina ei tea, mis siis see päris põhjus on. Aga vaktsiiniga seost ma ei näe, sest palju rohkem haiged on hoopis minu lapsed, kes on vaktsineerimata. Mul on olnud selle aastani väga tugeva tervisega lapsed ja nüüd mõlemad. Nohu lõppeb, köha algab ja nii ringiratast. Vahel saab korra lasteaias ka käia. Sellist olukorda pole varem kunagi olnud. Palju rohkem haiged on üldse kõik meie lasteaia ja just eelkooliealised lapsed. Ehk nad ei ole keegi vaktsineeritud.
  Õpetajadki imestavad, et mis sel aastal lahti on.
  Ühesõnaga, sa ei ole ainuke, kellel haiguste rohke aasta on.
  Loodetavasti tuleb järgmine aasta parem.

 25. Kas tõesti päriselt ka pole viimase pea kahe aasta jooksul teie pere elustiil üldse muutunud? Te ei vähendanud kontakte teiste inimestega, ei püsinud kodus, ei käinud vähem pidudel, väljas söömas, üritustel, jne jne? Laps käis kogu aeg sama tihti lasteaias kui varem ja seal oli pidevalt kohal sama palju lapsi? Te ei kandnud igapäevaselt maske? Kohe mitte midagi? Isegi kui see tõesti nii oleks, siis teised inimesed teie ümber ikkagi tegid kõiki neid ülalmainitud asju ja selle tulemusena jäid olemata paljud viirused ja nakkushaigused, mis muidu inimesi mööda käivad. Immuunsüsteem unustab, kui pikemalt millegagi kokku ei puutu ja seetõttu on nüüd, kui piirangud lõdvemad, pauguga tagasi kõikbõimakud tõved, mis vahepeal levida ei saanud. Teil on ju ka väike laps, kes lasteaiast kõike koju toob. Sama asi toimub kõikjal, meediaski on palju juttu olnud, et külmetushaiguste hooaeg niidab sel aastal eriti hoogsalt.
  Ka meie pere oli nt suvel kuumalaine ajal(!) siruli mingi palaviku ja tativiirusega, mis ei olnud koroona. Täiesti ennekuulmatu. Ainus, kes haigeks ei jäänud, oli 84-aastane vanaema, kes oli juba siis kahe doosi koroonavaktsiiniga. Sinu loogika kohaselt oleks pidanud tema siis ju puruhaigeks jääma.
  Miks küll esimese asjana tuleb pähe süüdlasena vaktsiin? Tegelikkuses on elu praegu hoopis teistsugune kui varem. Vaata oma ninaotsast kaugemale. Me kõik suhtleme üksteise kaudu kõigiga. Kui sinu elustiil ei muutunud, siis palju õnne. Aga see on tilk meres kõigi teiste inimeste kõrval, kelle elu muutus.

 26. Olen ka kuulnud selliseid lugusid oma tuttavate seas, ja ka paraku seda, et on tekkinud mingid vastikud tüsistused pärast vaktsiini. Olen umbes sama vana (loe: noor! ), kui sina, Meelis. Keegi mu sõpradest otseselt ei paanitse selle üle, oleme ka lihtsalt omavahel mõtteid vahetanud, nagu sina siin postituses räägid, et kuidas nüüd nii äkki selline asi tuli jne. Ma ei leia, et olen mingi mega vaktsiini vastane, aga ma lihtsalt ei tee neid süste, sest ma ei näe neil enda jaoks vajadust. Teeksin, kui mul oleksid kaasuvad haigused ja nõrgem immuunsus. Lööge või risti, nimetage hoolimatuks inimkonna suhtes vms, aga praegu igatahes ei plaani vaktsineerida. Ma tahaks küll reisida, aga ma ei hakka sellepärast ka tegema. Eks näis, mis tulevik toob. Kannan ilusti maski ja ei jõlgu väga rahvarohketes kohtades. See õudne äärmuslaste sündimine vaktsineerimata ja vaktsineeritud inimeste seas on tegelikult õudne. Mul õnneks tolerantne seltskond ümber ja perekond mind ka mõistab, kuigi nemad on vaktsineeritud.

 27. Meil oli kogemus, et kaks doosi saanud elukaaslane korjas K-viiruse üles, mina ja laps jäime puutumata. Kusjuures elame ju ühes majas ja ei vältinud üksteist kui pidalitõbised. Tema tervis on kehvake olnud terve sügise, samuti pidev väsimus. Paneb mõtlema tõesti…

 28. Mina olen saanud hetkel 2 süsti ja pole see aasta kordagi haige olnud, sama lugu abikaasaga ja meie peredega. Küll aga on laste tervis kordades kehvem kui enne koroona aega. Ilmselt see pea aasta aega kodus istumist on neile kahjuks tulnud ning sama olukord kui kunagi last sõime harjutades oli, et koguaeg ollakse haiged kui mingi viirusega kokku puututakse. Mina kaldun sinna leeri, et ma arvan, et haige olemine ei tulene vaktsiinist vaid pigem sellest, et meil see isolatsiooni aeg on meeletult pikk olnud ning kokkupuude erinevate haigustekitajatega ka väiksem, seega loomulikult oleme neile ka vastuvõtlikumad.

 29. Viimased aasta poolteist olen täiesti terve olnud. Isegi mitte nohu ühtki korda. Sellel aastal 3 koroona vaktsiini saanud. Lisaks see ja eelmine aasta gripivaktsiin. Aga seda pean ka märkima, et 2 aastat enne koroona tulekut olid kohutavad, olin praktiliselt iga kuu uue viirusega haige, isegi suvel. Siis tekkis küll tunne, et ikka väga kahtlane on see värk. Aga näed, keha sai lõpuks hakkama ja senini on olnud super vastupidav.

 30. Elukaaslane kes pole 13 aasta jooksul haige olnud, on peale växi valudes ja muud hädad. Kurdab üle kuu, et on tõbine ja külma saanud…kolmandat doosi ei kavatse teha, sest mõtleb ka juba ise, et midagi on valesti. Sama asi on pea kõikide tuttavatega kes växi teinud.

 31. Nende vaktsiini doosidega on nagu bingo loto mäng. Minu tutvusringkonnas on samuti mitmeid inimesi, kes on pidanud taluma erinevaid järelmõjusid just selle uue mrna vaktsiiniga. Ikka päris karmid on olnud osadel, küll suured sinikad ja jõuetus jne kuniks päris raskete kaasuvate hädadega, mis ei lõpe. See jutt siin, et vaktsiinid ei saa olla põhjus nagu mõni väidab on lihtsalt absurdne ja egoistlik. Kõik me teame oma keha ja tunneme hästi seda. Kui varem pole vaktsiinidega elu elamine raskeks läinud, siis miks nüüd järsku on ja järjest rohkem ja laiem ring inimestel tekivad peale vaktsineerimist erinevad hädad. Õnnelikud on need, kellel need ära kaovad, kuid kolmas süst on paljudele juba õudukas, mis ees terendaab ja nad ei soovi seda läbi elada uuesti.

  Mina olen ise sügisel koroona läbi põdenud ja kui ma neile rääkisin enda kogemust vs vaktsineerimist, siis nemad eelistaksid selle ka läbi põdeda pigem. Jutt on inimesetest, kellel ei ole kaasuvaid hädasid ega muid suuri terviseprobleeme, et nad ei suudaks koroonat läbi põdeda, ilma seda kartmata. Kui aasta tagasi külvati paanikat, et milline jube haigus, siis nüüdseks on asi totaalselt muutunud.
  Ma tunnen siiralt kaasa sulle Meelis, et oma hädadele mingit vastust saada, sest meie riigi juhtivad teadlased ei taha tunnistada asjaolu, et praeguste vaktsiinidega jääbki see suletud ring lõputu süstimine, kuid kaasuvad hädad sellest võivad tekkida peale iga järgmist süsti uuesti. Olen ka ise enam vähem samas vanuses ja aktiivne spordi harrastaja. Minu jaoks oli see aja küsimus kuniks viirusega kokku puutun kui see, et kuulata tuttavate muresid peale vaktsineerimist.
  Mina pole peale varasügisel läbipõdemist enam haige olnud ning ka jõud olemas nagu vaja sportimiseks :)
  Minu soovitus on süüa rohkelt D-vitamiini semptembrist alates kuskil 4000 ühitut esimene kuu aega ja peale seda vähedada igapäevaselt. Oma vereproovist sain teada, et see oli liiga madal enne haigestumist ja ka peale seda. D- Vitamiin imendub väga aegalsed mitme kuu vätlel. Meie kliimas on päikest vähe ning kui vitamiine ei tarbi, siis on suurem koormus organismil viirustega hakkama saada. Sõltub väga suuresti muudest asjaoludest, kui on vitamiinipuudus, kuidas organism reageerib ka vaktsiini poolt süstitud ogavalgu vastu antikehi tootes. C- vitamiin ja tsink on 2 peamist, mis enamasti inimesetel on madal, kuid viiruste vastu vajalikud.

 32. Esiteks, valitsused mürgitavad inimesi. See toimub lennukite pealt ja seda finantseerib bildenbergi grupp. See on täitsa kindel asi, üks minu tuttav rääkis.
  Teiseks, inimestele sisestatakse käsklusi g5 võrkude abil. Sellest tekkivad ka haigused . Vaktsiini sees on vastav aine, mis muudab inimesed kergesti juhitavateks zombideks. Seda teevad vabamüürlased ja reptiilid koostöös. Täitsa kindel info, üks mu tuttav rääkis seda .
  Kolmandaks, ka kõik linnud on tegelikult valitsuse droonid, mis luuravad inimeste järele, kuulavad ja filmivad. Linde pole olemas, kõik linnud on asendatud droonidega . Väga kaval, eksole! Selle taga on ilmselt neegrid, juudid ja homod. Keegi muu see olla ei saa, üks mu tuttav teadis rääkida ja tema juba ei valeta.
  Nii et hullem on veel ees.

 33. Ei näe küll mingit seost vaktsiiniga tervisega endal ega oma lähedasemate seas. Oleme terved!

 34. Olen vaktsineeritud ja kannan maski ka tööl, pole elus nii terve olnud. Ei nöhu, köha ega kurguvalu 2 aastat. Olen 40-aastane

Comments are closed.