Kas te käite kodus alasti?

Eile jäi Facebookis ette mingi video, kuhu olid kokku koondatud mingid tiktoki videod – väljakutse (kui seda saab nii nimetada) seisnes selles, et sa pidid duši alt minema mehe juurde, rätiku maha viskama/talle viskama ja filmima mehe reaktsiooni. Ausalt, ma iga teise video peale olin wtf? Päriselt?

Esiteks..

Kümnest mehest mingi kaheksa mängisid pleissis või arvutis mingit mängu, klapid peas, täiesti omas maailmas. Ma loodan, et see oli mingi „nende tund“ selles päevas, sest mina ei suudaks näiteks sellise inimesega koos elada, kes kogu aeg mängiks ja selle nimel hingaks. Mis point on üldse koos olla kui keegi on kogu aeg „ära“.

Teiseks..

Kus nad seda tegid. Suva asendis, puust toolil keset tuba. Suva asendis, tekk peal, voodis. Suva asendis diivanil. Kõik oli lihtsalt nii suvakas ja rändom. Nagu ebamugav ei ole??? Minu jaoks mängur võrdub ikka hea ergonoomiline tool, eraldi koht selle jaoks, mitte et istud jalad laiali diivanil, krooksud ja mängid nagu oleks viimne päev käes.. Iuuu.

Kolmandaks..

Seitse meest kümnest läks palja naise peale kohe „käima“. No ma vist isegi ei imesta, et kui sa kogu aeg mängid, siis naisel ongi su vastu vähem huvi ja noh, kuna sa mängid, siis muu maailm on sinu jaoks üldse kadunud.. Ja siis kui sa näed paljast naist, oled nagu omg.. nüüd saab.

Johhaidi, mis mehed. Ma nägin seda eile õhtul ja ma olen ikka nii hämmingus, et pidin kohe kirjutama.

Ma ausalt ei kujuta ette, et ma tulen pesust (nii mõnigi kord kuivatan end ära vannitoas, kreemitan, kammin ja astun sealt välja alasti!) ja Meelis oleks OMGGG SA OLED PALJAS, N*KUME! Täiesti vastuvõetamatu mu jaoks. See ei ole äge. Ma ei ole mingi asi, et ma olen pesus ja mõtlen märjaks endal, et kui välja astun siis olen kohe seksiks valmis. Mehed on ikka tõesti mingid maha ja taha, peaasi, et ma saaks tegelased.. Väkkk! Okei, ilmselgelt mitte kõik, aga seda videot vaadates oli küll selline tunne.

Kusjuures, meil on mustandis mingi paar kuud juba üks poolik tekst – kas laste ees alasti käia on okei?

See tulenes sellest, et mina käin. Ja minu jaoks on see okei. Meelis pole kunagi sellest numbrit teinud. Mitte, et ma oleksin terve päeva alasti kodus ja teeksin praemuna või keedaks kohvi, aga kui ma pesust tulen või hommikuti võtan pidžaama ära ja pesu otsin, siis ma tõesti ei tee seda kuidagi Meelise või Hedoni eest varjatult.

Kui ma ütlesin mõni aeg tagasi (see oli Tais olles, sest seal sai eriti palju paljalt teineteise ees oldud, mitu korda päevas pesus jne), et kas see oleks teema, millest blogida võiks, siis Meelis ütles, et „kuule, kui Kärsin meile loengut andis, siis ta ütles, et käib ka paljalt kodus oma teismelise lapse ees.. Sa pole ainuke. Mind ei sega.“

Noh, ilmselt siit tulebki see, et kas paljas keha = sinu jaoks seks või ei. Minu jaoks ei tähenda pesust tulev Meelis automaatselt seksirallit. Inimene käis pesus. Tunneb end elumõnusalt pärast seda. On end kreemitanud. Puhas. Mõnus. Ja siis tuleks keegi aelema ja.. Üldse mitte minu teema. Mitte, et seks pärast pesu oleks välistatud, aga kindlasti mitte pole see nö märk, et nüüd saab seksi kui keegi pesust alasti tulles pesu vms valima läheb.

Kuidas teil on? Käite kodus alasti ringi või ei? Kui ei, siis kuidas reageeriks teie mees kui te seda ühtäkki teeksite? Kas laste ees alasti olla on okei? Ma ei ütle, et kui sa varjad end oma lapse eest, oled tont. Igaüks teeb nagu tema heaks arvab. Minu jaoks on okei, et laps näeb paljast keha. Kuidas teie jaoks on?

35 thoughts on “Kas te käite kodus alasti?

 1. No mingist vanusest on see ikka väga ebamugav, kui vastassoost vanem lapse ees paljalt ringi töllerdab.

  Mul veidi teisel teemal küsimus ka. Sattusin su vana postituse otsa, kus rääkisid kaaluopist ja tõid seal välja, et plaanid pärast rasedust kõhunaha plastikale minna. On see ikka veel mõttes?

  1. Ma ei mäleta enam, kas ma seal kirjutasin, aga.. Kui ma kunagi seda uurisin, siis kirurg ütles, et enne saa laps(ed) ära, siis tule opile. Siis meil oli valik, kas laps või opp. Siis tuli Hedon. Ja siis läks jälle aega mööda ja me oleme teist last arutanud.. umbes viis aastat :D Ehk siis, hetkel mul pole plaanis sinna minna.. ja suures plaanis saan ka selle kõhunahaga elatud, pealegi pole see üldse odav lõbu.

 2. Ma arvan et see oleneb ka kui vana laps/lapsed on.Ma olen mõlema lapse nii poisi kui tüdruku juuresolekul paljalt käinud,nüüd kui poiss saab juba 17 ma paljalt enam ringi ei lippa tema ees.Aga tütre ees mul küll piinlik ei ole

 3. Meil on kodus aastane poiss ja käime kõik vahepeal paljalt ringi, peale pesemas käimist riideid otsides või niisama natuke keha õhutame. Poisile meeldib peale vanni ja hommikuti paljalt olla, mees käib ka vahepeal niisama, mina samamoodi ja oleme lapsele rääkinud, et kodus on okei pere ringis paljalt olla ja ennast hästi tunda, väljaspool kodu tuleb riideid kanda. Mees ei vaata imelikult ja ei lenda peale. Kui ma nt ise lähen tema juurde, panen ilusa pesu selga ja vaatan teise pilguga vms, siis ta saab aru, et nüüd on õige hetk läheneda Kui iga kord paljalt olles mees kohe arvaks, et saab midagi, see oleks veits ründamine minu jaoks..

 4. Meie peres on täiesti ok see, et lapsed näevad alasti inimest. Tänu sellele teavad nad, et milline on mees, milline naine ja pole neil seda “ihihiii, ui mis see on?” kui kuskil paljast inimest näevad. Lisaks alasti emale ja isale on nad ka harjunud sellega, et kui näiteks tuleb külla onu koos perega või meie neile külla lähme siis käiakse kõik koos saunas, mehed-naised-lapsed segamini ja alasti.
  Ma loodan, et tänu meie “vabameelsusele” alastuse osas ei teki neil hiljem mingit tabusid ja meeletut piinlikust alasti inimest nähes.
  Muidugi teavad nad, et kõigi nähes ei ole ok end alasti kakuda.

  1. Jumal tänatud, ma juba arvasin, et ma ainuke imelik ja saan hullult heiti. Aga ma mäletan ka enda lapsepõlvest, et keegi otseselt nagu 24/7 paljas ei olnud, aga käisin saunas nii ema kui vanaisaga.. Ja kui oligi vaja riideid vahetada vms, polnud kellelgi kunagi mingit valehäbi..

 5. Mind panevad ka need videod imestama, meie kodus on alasti olek nö tavaline. Keegi sellest nö käima ei lähe, egs arva et kohe saab seksi. Meil harjumus alasti magada, ja see on jumala ok kui hommikul ärgates käin wc alasti või kui peale pesu olen alasti ( kreemitan, panen riide) meil lapsed 7 a poiss ja 2a tüdruk. Olen isegi mõelnud et ei tea kas peaks hakkama varsti varjama vms ,et poiss nii suur juba samas ei näe põhjust miks peaks, vb nii 10+ vanus on juba piisavalt suur et mitte alasti ringi joosta

 6. Ma arvan, et on okei käia laste ees paljalt ja ka mehe ees. Me oleme väga tihti kodus paljalt ja magame ka riieteta. Ei minu ega mehe peres ei ole niimoodi käidud. Ju me siis oleme ka natuke teistmoodi, et ennast oma nahas kõige mugavamalt tunneme.

 7. Plika on 12. Isaga ta enam sauna ei taha minna. Poisid vähe nooremad. Nemad minuga veel käivad. Ise kedagi õastest me keelama ei hakka. Eks nad ise lõpetavad koos käimise kui enam ei taha. Alastust meie majas on, pesust tulles, riideid vahetades, hommikuti, õhtuti. Keegi ei häbene ja minu arust on nii ka õige. Plika keerab isa nähes lihtsalt pea kui juhtub samas ruumis olema kui isa riideid läheb võtma jne. Seksi osas, kõik ikka toimub pilgu, hääle, kehakeele järgi. Niisama ei eelda me kumbki, et läheb asjaks.

  1. Aga kui tütar isaga sauna ei taha minna ja alasti isa nähes pea keerab, kas ei tasuks äkki arvestada siis temaga ses osas, et ta ei soovi ilmselgelt oma isa alasti näha ja see on tema jaoks ebamugav?
   Mul oli ka isa selline, kes käis pidevalt hommikuti alasti mööda maja. Mu jaoks oli see mingist vanusest ebameeldiv, aga ega see kedagi ei huvitanud. Minu arust oli see üsna nõme. Kui näed, et teisel inimesel ebamugav, siis ei pea mingit oma õigust sellises teemas taga ajama ju, eriti, kui tegu kujunemiseas lapsega.

   Oma lastega pole alasti kehast samuti kunagi numbrit teinud ja käime mõlemad esialgu näiteks pärast pesemist paljalt läbi toa, aga minu kindel põhimõte on see, et niipea, kui ma saan aru, et lastel ei ole nii enam mugav, tuleb see ära lõpetada. See on normaalne teise inimesega arvestamine lihtsalt. Ei suru teda oma kodus olukordadesse, mis talle ebamugavust valmistavad, kodus peaks kõigil olema hea olla.

 8. Sama siin lapsed 13a poiss ja 10a tüdruk. Otseselt paljalt mõõda kodu ei jaluta kuid riideid ka pesu olen laste ees küll vahetanud. Samuti magan alasti ja öösel pissile või õhtu pesust tulles tulen alasti.
  Poega see ei häiri ja imelikult pole kunagi vaadanud ju ta harjunud sellega.
  Plika seevastu teeb vahel nägusid. Keerab pea ära ja riideid vahetab näiteks vannitoas uks kinni.

 9. Ah jh vastus teisele küsimusele on see et mees ei reageeri kuidagi. Tuim tükk on.irw

 10. No ma ei te, mulle jääks nagu hoopis vastupidine mulje, et kui ma tulen pesust alsti, siis mees pöörab pea ära ja vaatab kalapilguga TV . :D
  Jah, see ei tähendagi, et läheb asjaks aga on hea/tore kui mu kaaslane erutub sellepeale, kui ta mind alasti näeb, mis aga ei tähenda, et ta seda muidu ei teeks.
  Mis aga puutub alati käimisesse laste ees, siis no ma ei tea, aluspesus oleks nagu okei aga ei kujuta hästi ette küll, et lippaks paljalt oma 12 aastase poja ees näiteks :) Aga inimesed ja arusaamad ongi erinevad.

 11. Köikk kogu pere käime koos saunas kuigi lapsed 16,13,ja 12 aastased. Vahest istuvad meiega saunas veel lasten öde ja tema peika.

 12. Mul lapsepõlvega kehvad kogemused. Kuid mäletan, et maal naabrid terve perega olid suviti oma kodu territooriumil alati alasti, nii pereisa, ema kui ka laps. Neid ei seganud ka see, kui meie naabritena neid vahel nägema juhtusime. Pmst oma asi, et mis vahid, kui häirib, oma kodu, teen mis tahan, olen kuidas tahan.
  Nüüd mul omal lapsed. Elame linnas korteris. Vanim laps saab peagi 5a. Meil mingit tava küll ei ole paljalt ringi hängida, aga ei põe absoluutselt, kui lapsed või mees mind pesust tulles või riietumas näevad. Pakun, et mingis vanuses (pubeka eas ehk) ei pruugi nad lihtsalt soovida midagi sellist näha, soovivad rohkem privaatsust jms. Seda tuleb siis austada. Sest vb on ebameeldiv näha palja nokuga issit või palja tuti ja tissidega emmet….. Oleneb palju laste ja vanemate läbisaamisest, lähedusest jms. Kindlasti on laste kasvades ühel hetkel suurem vahe, kas üksteist näevad alasti samast soost pereliikmed või erisoost pereliikmed.
  Mees mind paljalt nähes ei arva suurt midagi. Ja vastupidi ka. Seks ei hakka ainuüksi palja keha nägemisest. Pole nagu miski söök, mida näed, et nüüd ja kohe pean seda süüa saama. Kui aga meeleolu on mõlemal vastav, siis tõesti, miks mitte..

 13. See oli vist umbes 1994 a kui mu elukaaslane kes õppis põllumajanduse tehnikumis ja saadeti praktikale Rootsi. Elas ühes pere juures kes pidasid suurt farmi. Ja hommikul oh seda ehmatust kui kogu pere käis alasti ringi. Kes suundus pesema kes wc-sse või otsis kummutist riideid selga. Lapsed olid kõik vanuses üle 16-ne. Elukaaslane oli täitsa pahv. Kodus magame alasti ja 6 a. tüdruk ka. Poiss on 11 ja teda ma alasti liikumas ei näe enam. Toast väljudes on alati aluspesu jalas. Ei saa öelda, et vajan alastust, aga tõustes panen hommikumantel peale küll. Ja mees kui just kohe pesema ei lähe siis magamistoast väljub ka vähemalt aluspesu. Võtsime hiljuti kassi ja kui tüdruk paljalt wc läks siis nentis fakti, et kiisu on ka nüüd meie pere ja võib tema tussut näha küll.

 14. Olen pärit vabameelsest lapsepõlvekodust, kus vanemad alasti ringi töllerdasid, “omas kodus tahame end vabalt tunda,” minu, õe ja venna pealekäimisi, et PALUN pangu endale midagi selga, ignoreerisid. No ausalt ei ole kunagi olnud meeldiv olla sunnitud lipendavaid tille ja tisse vaatama. Ning “tänu” oma vabameelsele kasvatusele olen nüüd vägagi konservatiivne täiskasvanu. Lapsed sain omal ajal imetatud nii, et keegi kõrvaline polnud sunnitud mu nibudega tõtt vaatama, ning kodus saan ka vannitoast magamistuppa liigeldes hommikumantli selga pandud. Ei, mu lapsed ei arva tänu sellele, et alasti inimkeha on tabu või pähh, aga lihtsalt teavad, et on privaatsed tsoonid, mida ei eksponeerita.

 15. Ee need videod pole nö päriselt, vaid on lavastatud. Tôesti arvasid et see on nii???

 16. Mina kasvasin üles sellises peres kus alastus oli tabu. Saunas käisime nii,et naised koos ja mehed eraldi. Kui täiskasvanuks sain nö,siis minul mõttemaailm teine olnud. Magan alasti,pesust tulles vms alasti. See minu jaoks igati ok. Lapsed mul 7 ja 12. Ei varja nö. Pliks mul rohkem selline häbelik,varjab. Poiss nii ja naa,oleneb vist tujust
  Ja silmarõõm mul ei arva samuti,et kui alasti,et kohe Saab… ta magab ka alasti. Tema laste nähes muidugi alasti ei ole.

 17. Minul lapsi pole aga kirjutan sellest vaatepunktist, et minu ema käis ka minu ees alati alasti ringi ja minu jaoks oli see rõve. No eks alguses oli see loomulik aga mingi aja pärast muutus see minu jaoks rõvedaks. Ma saan aru kui ujulas pesus käies või vannitoas näeksin alasti ema aga ma ei salli seda kui ta peale pesus käimist kõnnib alasti vannitoast läbi terve korteri magamistuppa. Minu jaoks rõve, rõve, rõve. Kui täitsa aus olla siis mul isegi tunne nagu mul oleks trauma sellest.

  Ehk siis omast kogemusest ei plaani mina tulevikus oma teismeliste laste ees alasti töllerdada. Ma ei plaani ennast hullult varjata aga ilma põhjuseta küll laste nina alla ei roni.

 18. Minul küll lapsi veel pole (üritame), aga jumaldan alasti kodus olemist. Praegu on see limiteeritud (pean mingit nappi riietust ikkagi kandma), kuna ruloosi pole ja naabrinaistele ei pruugiks see meeldida. Mees alati karjub ukse pealt, kui keegi talle külla tuleb, et kas ma olen riides Aga just alles mõtlesin, et kas peaksin lapse saabudes seda muutma ja leidsin, et ei pea. Las laps harjub nägema, et vanem ei häbene ennast. Mu mehele meeldib lihtsalt mind vaadata, kuigi ta ise kannab riideid toas.

 19. Ei mõista mite kedagi hukka. Aga mina pole kunagi seda alasti käimise fenomeni mõistnud. Isegi kui olin oma kehaga rahul. Ma tõesti ei saa aru sellest et kodus oleks asi kuidagi teisiti ja mix peaks seal hea olema paljalt käia. Aga samas ma olen ka selline inimene et meeldib ka kodus ilusaid riideid kanda ja ennast sättida. Olen aru saanud et paljude jaoks on kodu ka see koht kus rahulikult dressides vedeleda. Ausalt öeldes pole kunagi ka seda mõistnud et mix olla enda ilusas ja enda jaoks sätitud kodus lohvakates dressides ja juuksed sassis?
  Mul on ka väike poeg ja eks ikka on ta mind alasti näinud saunas või kui olen dušši alt tulnud ja võtan unustan riided maha vm. Aga olen küll talle lapsest saati rääkinud et inimesed kannavad riideid ja paljalt käia pole sobilik. Isegi beebina ei ole ta mul kunagi paljalt kusagil olnud. Ausalt öelda neid paljaid beebisid rannas jälestan ja pole iial ka sellest fenomenist aru saanud. Aga eks nii ongi igale ühele oma!

 20. Milleks sul need kaunid ja seksikad hommikumantlid on kui ikka käid alasti ringi?
  Mina panen hommikumantli selga peale pesemist. Pole ju raske?
  Mingi eani on lapsel ilmselt suva aga ühest hetkest ei taha ta vist tõepoolest oma vanemaid alasti näha. Üks asi on see, et sa ise ei häbene, aga lapsel on õigus privaatsusele- nii enda keha suhtes kui ka selle suhtes, et ta ei pea oma alasti vanemaid vahtima.

  1. Ma polegi väitnud, et kui ma tema suunast ebamugavust märkan, oma tegevust jätkan.

   Hommikumantleid kannan a) meelisele lähenedes b) hommikuti ärgates ja enne riidesse panekut c) pesust tulles kui lähen magama (ehk hommikul/päeval pesus käies valin endale pesu selga..)

 21. Meie peres ei käi keegi alasti ringi… Ei mina, abikaasa, ega lapsed(8a tüdruk,5a poiss). Meil lihtsalt on nii, igal oma ihu ainult endale.. Noh, eks saun erand… Aga muud pesemised ja riietumised privaatsed. Ei mingit häbi vm.. Lihtsalt nii on. Ja lapsed muidugi teavad ikka, missugused on tüdrukud /naised ja mis poisid /mehed.

 22. Kus seda videot saab näha? Aga jah minu jaoks pole häbi asi (vähemalt praegu) kohe 4ks saava poisi ees alasti olla. Käime koos pesemas, vahel tuleb vetsu minuga, kui riietun ikka näeb mind paljalt jne..aga minu jaoks on imelik paljalt ringi jalutada mööda maja lihtsalt kuidagi nagu vale, et ei käi ju alasti ns ringi. Pesust tulles rätik ûmber ja peale seks vms hommikumantel peale ikka ja magades öösärk seljas jne. Eks see harjumuse asi ilmselt. No vannitoas magamistuppa lipanud vahel ikka olen aga ei tee seda rahumeeli ja igakord eks see mängib ka rolli, et kui mõnes toas kardinat ees pole siis kardan, et äkki naaber juhtub nägema et ah see seal paljalt asjatab ise olen ka jalutades mööda tãnavaid oma mõtetes vahtinud maju (just et äge maja vms) ja sattunud akna peal rätikuga naisterahvast nägema, ega passima ei jää aga ikka, see pole minu pilgule ju mõeldud

 23. Absoluutselt nõus kõigega! Ma pole kunagi aru saanud, kust see “oumaigaad, PALJAS ON JU!” tabu üldse tekkinud on. Või miks laste eest varjatakse seksi ja alastust?! Nagu umbes need inimesed, kes üritavad iga hinna eest varjata seksuaalseid teemasid laste eest. Kuidas siis laps peaks üldse teadma, kuidas maailm töötab? Või kasvabki niimoodi üles, et on juba poolteismeline ja ei saa isegi aru, kuidas inimesed paljunevad? Mis selles nii halba on, et laps on teadlik alastusest või seksist? Alastus on täiesti normaalne asi. Ma ei saa ka näiteks sellest aru, miks inimesed teevad tabu sellest, kui keegi teeb näiteks Instagramis pildi pesuga, aga kui kantakse bikiine, siis see on okei… Ma olen üks sellistest naistest, kes võiks täiesti vabalt võtta keset tänavat tissi ka paljaks ja mul kulm isegi ei liiguks :D Mitte, et ma seda kavatseks teha, aga ma lihtsalt ei saa aru, miks mõnda ajab nii pöördesse/vihaseks, kui keegi on alasti või räägib seksist või alastusest. Liha on liha :D Meil kõigil on ju suguelund olemas, mis selles nii uut siis on… Või kuidas on tiss kuidagi halvem või tabum asi, kui käsivars. Samamoodi ju tükk kehast… Väga värskendav, et sotsiaalmeedia mõjutajad nagu teie kaks, räägite nendest teemadest vabalt. :) Nii peabki!

 24. Elukaaslase ees pole mingi patt alasti ringi kepsutada kodus. Tema samamoodi. Ta läheb alasti II korruse vannituppa või sauna ka poegade ees. Mina nende ees alasti ei käi. Üks on 10 ja teine vanem. Ka poisid ei käi minu nähes kodus alasti. Aga enda isaga saunas – no problemo!

 25. Vot see on asi, millest ma kuidagi aru ei saa. Mina tunnen, et kaaslasega kahekesti on ok paljalt ringi lipata, kuigi minu meelest on üsna rõve istuda palja peega diivani peal, jalad laiali, sest et öelge mulle üks inimene, kes istub diivani peal nii, nagu kunagi koolis pidi istuma.
  Teiseks- meie kodus alasti olekut ei olnud, küll aga mäletan ma seda, et kui olin nii 5-6 aastane ja isaga ühissaunas käisin. No see vaatepilt on mul endiselt meeles. Aga ometigi ilma selle pideva alasti olekuta ja “loomulikus olekus” olemiseta sain ma ikkagi selgeks selle, millised on inimese kehad, kuidas lapsed sünnivad jne. See nüüd pole küll mingi argument, et käin kodus alasti (vara)teismelise lapse ees, et siis ta näeb, millised kehad on ja kui erinevad on mees ja naine. Mina ei sooviks seda oma vanematelt.

 26. Ma ei näe põhjust miks ma ei võiks oma riidevahetus toimingud teha poja eest varjatult. Tütre ees ei häbene sest ma ei taha et tema häbeneks teiste naisterahvaste ees nagu mina ise noorena spaades jms.
  Paljalt ringi käimist seega kodus pole, pesus võibolla.

  Tiktoki videodest… ma olen suht veendunud et kui sa ise läheksid Meelise juurde olekuga et ta kommenteeriks su välja nägemist või on su olek juba selline et nüüd võiks miskit järgneda, siis ka järgneks. Hullem oleks kui mees välja ei teeks ju?
  Seega ka tiktokis, need kes paljana lähevad – nad lähevadki ju eesmärgiga saada mingit reaktsiooni. Sama kui sa uue pesuga keksida. Ei pea selleks ju paljas tingimata olema. Loeb ikkagi väga palju sinu enda olek. Niisama paljana ringi elamises käid, ei usu et enamus mehi hagijana kallal oleks ja need kes on, ilmselt nende naistele selline käitumine meeldib muidu nad poleks koos ka.

 27. Kuidas see ütlus oligi, et siis peaks ikka pükse kandma hakkama kui suguelund lapse vaateulatusse tõuseb – ehk kui laps käima hakkab. Muidu on ikka imelik, kui lapse esimene mälestus on isa rippuv vänt või ema põõsas koguaeg silmekõrgusel.

 28. Oleme lastetu paar, seega meie eeskuju väga ei loe. Aga vastan ikkagi: jah, käime alasti kodus tihti. Minu meelest alasti olla on mõnus, ning kodus riided selga panemiseks on pmst kaks põhjust: külm ja külalised.

  Lugesin kõik kommentaarid läbi, ja olen nõus nendega, kes väidavad, et laste ees alasti olla on okei senikaua, kui nad ise ei hakka seda häbenema. Kahjuks, on see peaaegu paratamatu, sest kaasaegses ühiskonnas “alastus = häbi” (eriti naiste puhul), ning lapsed vältimatult võtavad ühel heal päeval selle mõtte omaks. No las nad olla, mis parata. Eks nad suureks kasvavad ja otsustavad ise.

Comments are closed.