Kiika kööki ehk Kuidas ma salatit šeikisin

Pulma-aastapäevaks sain Fishkarsi salatikastmešeikeri, aga ma ei olnud seda siiani katsetanud. Eile õhtul tegin salatit, ja mõtlesin, et proovin siis. Olin üsna skeptiline, sest mismõttes saab mingis klaasist purgis salatikastet valmistada, ilma blenderi või saumiksrita.

2S8A4301

Tavaliselt kui mul on vaja salatile mingi kaste teha, siis ma a) valan kõik vajaliku salati peale, segan läbi või b) kui ma kasutan näiteks mett või midagi tahket, siis kasutan saumiksrit. Aga eile õnnestus isegi tomatihelbed õli ja laimimahlaga kokku segada, selles imelikus klaaspurgis. Ausalt, see on küll hea kraam. Mul juba mõte lendab, ideaalne marinaadide valmistamiseks suvel.

Ma marineerin suvel palju liha, sest ma ei näe pointi osta poest juba marinaadis liha, mille hind on lihtsalt marinaadi pärast kahekordne. Seega kui mingi suurem grillimine on ees, siis ostame liha turult ja ma teen ise kolm-neli erinevat marinaadi. See šeiker on ilmselt kõvasti abiks, sest muidu ma olen neid maitseaineid-äädikat-õli-laimimahla käsitsi seganud… Saab suvel näha.

Aga eilne salatikaste valmis siis sedasi (oleks pidanud video tegema! ehk järgmisel korral..), et valasin sinna imelisse topsikusse avokaadoõli ja laimimahla (neid saab Gemossist näiteks) ja siis puistasin juurde soola, tomatihelbeid ja natuke piparmündimaitselist balsamiikokreemi. Šeikisin nagu piimapudelit ja voilaa!

salat

Seemneid peale ja salat valmis :)

12 thoughts on “Kiika kööki ehk Kuidas ma salatit šeikisin

  1. Ma olen juba aastaid (mu ema vist lausa üle kümne aasta) kasutanud salatikastme tegemiseks ja “šeikimiseks” tavalist väikest klaaspurki. Koostisosad sisse, kaas peale ja raputan. Poleks vist iial selle peale tulnudki, et sellist asja eraldi poest peaks ostma :D

    1. ma olen tavaliselt lihtsalt kausis seganud või otse salatile kõik kraami pannud

    1. ehk suvel teen sellise postituse kui marineerimiseks läheb, aga üldiselt kahte samasugust marinaadi ma never ei tee, kui see just klassikaline sibul-sool-pipar-äädikas ei ole

  2. Soovitan seemned pannil ära röstida siis saab veel mõnusama pähklise maitse salatile ;)

  3. Sa võiksid kirjutada, milliseid marinaade sa lihal kasutad. Aitäh :)

  4. Paluks ühte head punase marinaadi retsepti. :) Suvi on ees, aga mina ei oska ühtegi marinaadi ise teha. :D

Comments are closed.