Kirurgi konsultatsioon


Ma arvasin, et lähen räägin kirurgiga ja siis ta soovitab mul minna sinna-tänna arsti juurde ja siis hakkamegi lõikama.

Enne veel, enne veel, kui saan minna mõne arsti juurde, pean kuu aega ootama.
Mustamäe haigla kirurgia osakonna arst Toomas Ümarik teatas, et meil on sellised standardid.

Andis mulle kaasa lugemist (nagu ma oleks veel vähe uurinud!) ja soovitas kuu aja pärast tagasi tulla ja teada anda, kas olen endiselt kindel, et seda operatsiooni tahan. Muidugi tahan, mis küsimus see on.

Teadmiseks siis huvilistele, ma pean juba kolm nädalat enne operatsiooni nö dieedile minema ja sööma väherasvaseid, kuid proteiinirikkaid toite. Kolm nädalat pärast operatsiooni saan ma süüa vaid vesiseid asju, suppi ja püreesid, põhimõtteliselt on seal raamatukeses kirjas, mille arst andis, et võin tarbida lastesööke ehk neid imikutele mõeldud purgipüreesid.

No järjekorrad pidid olema pool aastat, kuid ta arvestab mind operatsiooni järjekorda pannes, millal ma esimesel visiidil käisin. Nende arvutuste kohaselt peaksin operatsiooni lauale saama oktoobris. Kurat küll, võiks ikka kiiremini saada :)

Esimesel kolmel nädalal kaob suur osa kehakaalust, mistõttu tuleb hakata tegelema füüsilise koormuse rakendamisega – jalutamisest saab ujumine ja ujumisest jõusaal…

Mind huvitab aga, mis mu nahast saab? 1,5-2 aastaga kaob 50-80% ülekaalust. Metsik!

Kui ma olen praegu 100kg, minu ideaalkaal on vahemikus 47-57kg, ma mäletan kui olin 63kg ja olin sitaks ponks :) aga sinna on veel aega.

Järgmine kirurgi vastuvõtt on 16. mai kell 12.20.