Kodune kaalulangetusnipp, mis võttis ka seljavalu

Ma ei ole endale kaalu langetamist kunagi tõsiselt eesmärgiks seadnud, sest meeldin endale igas kaalus vist liiga palju. Muidugi, olen ka mina aastate jooksul katsetanud erinevaid tooteid ja teenuseid, mis teevad muuhulgas ka saledamaks.. kuid tõde on see, et kui kaalu langetamiseks peab oluliselt ja püsivalt oma elustiili muutma, siis minu puhul jääb asi katki. Mulle lihtsalt meeldib mu praegune eluviis liiga palju! Ma ei loobu iial hommikustest võileibadest (tegelikult võiksin toituda nendest terve päev) ja mull on mul ka liiga südames. Kuigi vabalt võin teha perioode kus üldse alksi ei tarbi, aga kaalule pole see tegelikult kunagi mõjunud, pigem vaimule. 

Samas, tooted ja teenused, mille “mõjumise” ajal saab niisama pikutada – no neid võin ma igal juhul proovida. Kui Nordenbeauty kirjutas ja küsis, et kas ma oleksin valmis nende infrapunavööd katsetama.. no aga muidugi. Tundub, et iga blogija on kiitnud ja katsetanud infrapunamatti ja esmapilgul tundus see vöö mulle lihtsalt selle miniversioon, mis keskendub just kõhupiirkonnale. 

Miks on infrapuna hea?

Infrapunavöö, mille infrapunakiired tungivad sügavale nahakihtidesse ja kudedesse, aitab lõhustada rasvarakke, kiirendada ainevahetust, väljutada üleliigset vett kehast ning vähendada seega kõhuümbermõõtu. Infrapuna aitab parandada ka vereringe tööd ning vähendada stressi läbi lõõgastumise. 

Infrapunakiirgus on tavalisest soojusest ja saunas istumisest erinev. Infrapunakiired lähevad sügavamale kui tavalistel soojendusvahenditel. Seega jõuab soojus paremini lihasteni, kudedeni ja liigesteni. Lisaks, selleks, infrapunakiirgus tundub nahal jahedama temperatuuriga kui tavaline kuumus, mis võrdväärse tulemuse saavutamiseks vaja kasutada. Kuumuse suhtes tundlikud või õrna nahaga inimesed saavad infrapuna mugavamalt kasutada.

Väga lihtsalt öeldes on infrapunavöö kasutamine kasulikum, kiiretoimelisem ja mugavam kui niisama saunas käimine. 

Kui tihti ja kaua peab infrapunavööd kasutama?

Alguses ei tasu kohe hulluks minna ja terveks filmi vaatamise ajaks vööd endale peale unustada. Kasutada võib küll kord päevas, kuid alustama peaks 15-20 minutiliste seanssidega, korraga ühele kehapiirkonnale (nt võid ühel päeval kasutada vööd eraldi kõhul ja seljal). Hiljem võid tõsta kasutusaja kuni 40 minutini, arvestades muidugi enda enesetunnet ja heaolu. Enne ja pärast seanssi juua palju vett. 

Märgatavad muutused peaksid ilmnema juba 2-4 nädala jooksul. Tean, et mitmed tuttavad, kes on kasutanud, on selle ajaperioodiga kaotanud vöölt 2-4cm. Muidugi, see eeldab ka seda, et kasutadki järjepidevalt ja iga päev. 

Tegelikult jõudis vöö minuni hoopis sellisel ajal, kus ma sain öösel magades megalt külma ja ärkasin konkreetselt nii, et ei saanud end sirgu ajada, selg valutas meeletult ja kogu keha oli nagu udus. Mõtlesin, et kasutan seda valuvaigistava tootena. Huvitav kas toimib? 

Kindlasti on naised erinevad, kuid need, keda aitab päevade ajal kõhukrampidega toimetulekuks kuumaveekott, leiavad sellest vööst tõenäoliselt suure abivahendi. Infrapunavöö tekitatud soojus aitab lihastel lõdvestuda, parandab vereringet ning võib aidata vähendada põletikku ja valu. Lisaks on kasutamine oluliselt mugavam kui kuumaveekotil. 

Nii ma siis keerasin selle endale ümber ja tegin väikse lõunaune, panin tunniks ajaks selle end soendama ja ma ei valeta, kui ma ütlen, et sain ärgates end välja sirutada ja valu oli kadunud. Igaks juhuks kordasin sama ka järgmisel päeval ja kolmandaks päevaks olin ma oma seljavalu unustanud.

NB! Nagu tavaliselt, on kõikide asjade puhul, mis kiiresti ja tugevatoimelisemalt mõjuvad, ka kasutamisel vastunäidustused. Näiteks rasedus või imetamine, vererõhutõbi, südamehaigused jne, loe täpsemalt üle Nordenbeauty lehelt! Muidugi võid ka alati oma perearstilt üle küsida. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga