Kommentaatorid võiks vahelduseks v*ttu käia!

Enne kui ma teen postituse, kus me käisime Bulgaarias ja mis me tegime ja sheerin meie reisipilte, tahan ma end välja elada. Nagu tra see kellegi asi on, kus ma käin, mis ma maksan, söön sitta või joon odavat veini, käin lapsega või ilma. Nagu for real, kas ma sinu rahakotist võtan raha, et odavreis osta? Ja mis on halba odavreisil? Nagu ma kodus sööks iga päev mingeid ulme kammkarpe ja pöffi, tiramisut ja passionfruiti.

Ma üldiselt vältisin reisi ajal blogi kommentaaride avamist, sest ikka leidus keegi, kellel oli vaja midagi ohkida.

Minu jaoks ei oleks see “söödav ja täidab kõhtu” mitte mingi valemiga okei kriteerium, reisil on kohalik söök üks suurimaid naudinguid. Kui rahakott restorani koguaeg ei luba, siis rendiksin korteri ja käiksin kohalikul turul või poes ja teeksin ise.

Eestis praegu suur ja kaunis suvi, tundub supermasendav kusagil Bulgaarias kükitada, et saaks nö reisi kirja ja selle nimel siis nädal aega süüa ja juua midagi, mis otseselt üles ei tule ja nälga ei jäta aga midagi positiivset ka ei paku.

Ma ei tea, ma ei lähegi Bulgaariasse selleks basseini äärde lapsega hullama, et mingeid sööginaudinguid saada. Lapsega reisides, hea et üldse midagi hamba alla saad. Ta ei viitsi tundide viisi kuskil restos istuda ja süüa mingeid hõrgutisi, hea kui kartulit ja kana saab ja õuna peale haugata ja vsjo, vette tagasi.

Hedon oli reaalselt kell 8 esimene kes basseini läks ja kell 17.55 viimane, kes sealt välja tuli. SUPERMASENDAV oli tõesti, et lapsel oli max fun. Vaheldust ellu, see ei kõla nagu kuidagi?

Aga mis vaheldus see on? Te olete sama asja erinevates hotellides juba sada korda teinud. Ja vahelduseks raha eest minna päevadeks mingit lobi sööma – no ma ei tea.

Ja siis? Kade meel on, et aastas neli korda odavreisil käime ja lapsele mälestusi kogume? No kui sinu jaoks on kana, kartul, spagetid, juurviljad, kotletid, omlett, sink, juust, kurk, tomat – lobi, siis ma tõsiselt tahaks teada, mida fakki sa endale iga päev kolm korda päevas süüa vaaritad? Igal õhtul erinevas marinaadis T-bone, kammkarbid, hõrgud hernepüreed ja pastinaagipärlid mango-teriaki kastmes? Vaevalt küll. Ma sööks kodus samu asju, mis ma seal sõin.

Lihtsalt ütlesin, et söök oli tavaline, nälga ei jää, aga mingit metsikut maitseelamust ka ei saa. Änd? Ma ütlen ausalt, et varem käidud Bulgaaria 4* hotellides polnud söök parem. Vaevalt see oluliselt ka 5* omadest erineb. Same shit, different hotel. Olgu see Türgis, Bulgaarias, Hispaannias, Saksamaal vms. Hotellisöök on hotellisöök.

Ma olen aru saanud, et ega te seal peale bassu ääres-rannas vedelemise ju muud ei tee. Ei nimetaks seda just eriliseks kogemuseks või vahelduseks. Sama saab ju ka Eestis teha, iga päev nt eri rannas ja oma söök kaasa võttes on see sama hinnaga ja eeldatavasti isegi maitsev.

Mida ma selle lapsega tegema pean kui ma reisil olen? Hommikust õhtuni mööda vaatamisväärsusi kolistama? Saime seda Maltal teha, nüüd oli teistmoodi puhkus. Kolmeaastane ei viitsi kolistada mööda turge, poode, laatasid – käisime loomaaias, lõbustuspargis, rannas päeval liivalossi ehitamas, õhtul laineid vaatamas, vaaterattaga sõitmas, mänguväljakutel..

Ma ei tea, kui see ei ole kodusele jalgpallimängule vaheldus, siis mis veel oleks? Ma saan Eestis terve suvi randa minna, oma söök kotis. Max põnev!

Ma ei saa ühest asjast ainult aru, MIKS sa seda teed? St kas sinuarust on ÄGE et oi ma käin nii palju reisil, kui endal on TÄPSELT samasse kohta reis kohe kohe tulekul? Miks mitte koguda raha ja külastada mõnda kohta, kuhu veel sattunud pole? Kas tõesti oled lihtsalt nii rumal inimene ja kärsitu või ma lihtsalt ei mõista sind?!

Ilmselgelt sa ei mõista mind. Ei tahagi mõista, et inimesed on erinevad, et kõik ei mõtle täpselt samamoodi ja ei tee kõiki asju samamoodi. Üks paneb enne võileivale singi ja siis juustu ja teine jälle enne juustu ja siis singi. Kas teistmoodi on siis kohe vale?

Ma lähen kolme nädala pärast SÕBRANNAGA reisile. Praegu oli lastereis. Ma ei tea, kas sul ei ole lapsi, või sa lihtsalt tahadki vinguda? On vaks vahet, kas minna reisile sõbrannaga või lastega, kelle järgi kogu elu käib. Kellega koos sa ei istu sekunditki rahus, koguaeg pead valvama, mõtlema välja, kuidas neil lõbus oleks jne. Sulle jääb nende lõunaune aeg, aga oled ise sama väsinud kui nemad ja magad ka süüd tundmata kaks tundi keset päeva kõige paremat päikesevõtu aega lihtsalt maha.

Mulle tundub, et sa ei ole üldse mitte kuskil kunagi käinud ja megakade on olla, et keegi saab ja käib. Nagu for real, mis see sinu asi on kus ma käin. Korjan raha maja ostuks või Bali saare jaoks või selleks, et lapsele kolm korda aastas lõbu pakkuda. Sinu raha eest käin või?

PS: rääkida, et lapsel tore mälestus on bullshit. Ta on 3 aastane, kui on 30 aastane ei mäleta ta et oi käisime Egiptuses ja käisime Maltal ja käisime BULGAARIAS, ta mäletab aind et kuskil sai käidud jah. St panusta rohkem raha ägedamate ja vingemate reiside peale ja UUTE elamuste peale mitte mingite MÕTTETUTE odavreiside peale kuhu lähed 2 nädala pärast nii ehk naa!

Huvitav kohe, kas sul ka mõni laps on? Lapsed on erinevad, kui neile näidata pilte, rääkida reisidest, osta igalt reisilt kaasa mõni asi, mis jääb seda meenutama, siis nad mäletavad ka. Ta mäletab väga hästi, et käisime issiga Türgis ja Egiptuses ja Pennuga Maltal ja kunagi varem Elsaga Bulgaarias ja ta jääb ka seda Bulgaariat mäletama.

Ma ei tea, millised need ägedamad ja vingemad reisid on siis? Uued elamused on lapse jaoks ka uus mänguväljak, loomaaed ja lõbustuspark. Olen nõus, tal pole suht vahet, kas see on Eestis või Bulgaarias, aga sellist mõnusat basseinielamust ma talle Eestis küll pakkuda ei saa. Nädalavahetus mõnes Eesti spas maksab rohkem kui meie nädalane reis kokku – ei usu? Loe siit!

Ühesõnaga, nahhui te seletate kogu aeg, kui mõttetu ma olen. Olen, siis tore. Aga tra hoidke oma sitt endale, ma ei viitsi reisil olles lugeda, kui mõttetu tont ma olen, kuidas ma käin mõttetutest kohtades ja raiskan raha. Sinu raha raiskan vä? Mine osta vahelduseks endale mõni reis ja mine puhka närve! Äkki rahuned ka veits maha. Nagu päriselt ka.

52 thoughts on “Kommentaatorid võiks vahelduseks v*ttu käia!

 1. Olles avaliku elu tegelane.. alati on neid kellele sa ette jääd ja ei meeldi. Ära lase end häirida. Mõttetu isegi vastata nendele negatiivsetele kommentaaridele ja oma otsuseid põhjendada. Vaevalt neid üldse huvitab mida teed, oled lihtsalt hambusse jäänud ja nüüd hea järada, kohe kui natukenegi midagi teed, kusagil käid, oled jne..ainus huvi on neil midagi halvasti öelda. Vahet pole mida teed, ütled, kirjutad, nagunii ei meeldi. Jah, kõigile ei saagi meeldida ja meele järele olla. Polegi vaja! Sina aja oma asja, ela, naudi, ole õnnelik!☀️♥️ ☀️

 2. Kirjutasin kommentaari ja error
  Ühesõnaga, mis ma ütlesin oli see, et ära püüa olla kõigi meele järele. See pole võimalik. Pole vaja neile isegi põhjendada oma otsuseid ja tegemisi- mida iganes sa ei vastaks, nagunii ei sobi see vastus “kriitikutele”. Ole ikka edasi see kes oled ja ära lase end häirida igasugu jamast. Negatiivsed kommentaatorid on ja jäävad.
  Sulle ikka päikest ja tugevat närvi!☀️

 3. Olen olnud ustav lugeja ja jälgija juba aastaid, kuid selle praeguse emotsiooni pealt kirjutatud postitusega näitasid Sa ennast ikka väga kehvast küljest. Saan aru,et oled otsekohene ja ütled, mis mõtled.. kuid no nii labane annab olla. Miks olla üldse nö laiemale avalikusele tuntud, kui kriitikat mis on tulnud väga viisakalt ja rahulikus toonis, ei kannata?
  Inimesed räägivad kaasa ja kommenteerivad, Sina nähvad ja vastad nagu puberteedieas neiu, kes ei suuda vastu võtta seda,et inimestel on erinevad arvamused ja elustiilid. Kui Sinule meeldib käia reisidel (on need siis odavreisid või jumal teab, mis reisid), siis lase minna. Milleks selliseid postitusi? Kas lugesid enne ise ka läbi selle ja mõtlesid korraks, et kas see on vajalik? Keda see praegu abistab ja kuidas see Sinu blogile kaasa aitas/aitab?

  Väga halb maitse jääb suhu sellisest labasest keelekasutusest ja otsesest metsa saatmisest!

 4. Laste mälu hakkab ennast resettima u. 7-aastaselt. Ehk siis mõned aastad veel mäletab seda, aga siis kaovad need toredad mälestused ära ja asenduvad olulisemate asjadega.

 5. Kadedad on. Ma loen neid postitusi ja mõtlen alati, et kuidas sa nii saad, tahan ju ka! Äkki kirjutaksidki pisut sellest, kuidas saad sa elada nii, et töö sind 24/7 ei ahista ja oled oma aja peremees! Mõni nipp kuluks ära. Ise käin suht paindliku graafikuga tööl, aga kuidagi ei õnnestu üle kahe või kolme korra kuskil väljamaal ära käia.

 6. Nii “ilus” sõnakasutus, see ongi see mis teeb sinust selle kes sa oled, natuke labane. Aga see kuidas ja kuhu inimene reisib, ei ole tõesti kellegi asi, ju oli teile sobiv. Aga sõnastus…..

 7. Mu meelest on lapsele ikka kordades ägedam ndl bassus möllata kui kodus olla ja praegu ju merevesi pole nii soe:(

  Ma olen samasugune reisihull, et tahaks igal pool käia.

 8. Miks nii vihane ja sõimav postitus. Küsimus “mis see sinu asi on?” ei ole väga kohane, kuna Sina oled teinud valiku oma elust blogida ja see teha “teiste asjaks”. Võib–olla peaksid küsima, et miks Sulle korda lähevad sellised kommentaarid, mis Sind maha teevad? Kirjutad, et inimesed on erinevad, aga see arusaam peaks Sul olema ka oma lugejate suunas. Nemad on ka inimesed ja erinevate arvamustega. Las nad olla, ei? Selliste roppsõnadega postitus et pane ju kedagi empaatilisemalt mõtlema. Sellised vihased postitused tekitavad minus alati mõtte, et miks siis kirjutatakse oma elust. See on olnud ju valik? Ka tööl käies on frustrueeriv mõnede inimestega koos töötada, aga siis peab leidma võimaluse see talutavaks teha või mõelda, kas see on seda väärt?

 9. Mulle tegelt viimasel ajal käibki veits närvidele see mentaliteet, et iga asi peab olema vingem kui eelmine – reis, sünnipäevapidu, kingitused, mängud. Nii kasvavadki lapsed, kes enam väikestest asjadest rõõmu ei oska tunda ja vajavad aina uut ja ägedamat kogemust, et tunda elust rõõmu. Ei, laps on õnnelik, kui vanem oma õnnelik ja igasugune reis on lapse jaoks vahva, sest ta on oma tavalisest keskkonnast väljas. Kogub emotsioone, näeb elu, kohtab erinevaid inimesi, kultuure, kogeb olukordi täpselt samamoodi igal pool, selle jaoks ei pea nahast välja pugema ja Antarktikasse või Kiribati saarele kohe minema. Ikka vastavalt võimetele. Seega lase edasi samas vaimus – õnnelik on nii laps, kui ka ise! :)

 10. Aga oi kuidas sulle endale meeldib teisi kommenteerida ja arvustada. Sinu käitumisest võiks järeldada et sul endal ikka paks nahk, aga ilmselt hoopis alaväärsus kompleksid.

  1. Jep! Nüsin vabal ajal veene! Ei, elan end välja ja elan edasi. Lihtsalt 99% ajast ma kirjutan ja kustutan. 1x aastas panen avalda!

 11. Sorry, aga sa ise oled samamoodi teisi arvustanud. Saan aru, et lõpuks võib üle visata, aga kuna sa oled teistele smamoodi teinud, siis pole vaja siin äksi täis minna.

 12. No midagi ei ole parata, sa oledki keskmisest palju labasem, see kuvand on su enda loodud ja ka see postitus on elav näide sellest. Selline kõnepruuk on tavaliselt puberteedieas maanolkidel ja/või mõnel poetagusel parmul. Huvitaval kombel väljendub Meelis palju intelligentsemalt, tekst ei ole pikitud matsliku ropendamisega ja tundub, et ka vähem inglisekeelseid väljendeid. Jah ma saan aru, et viimaste kasutamine on popp ja noortepärane, aga ei jäta jällegi head muljet. Meil on oma ilus eesti keel.
  Ja muideks kade ei ole, tulin ka just reisilt ja sööngi peaaegu igapäevaselt sinu nimetatud “peeneid” asju. Kallites restoranides käin ka! Ja ma küll ei arva, et keegi peaks kade olema, ma pole mingi miljokas, täiesti tavaline inimene.

  1. Ma õpin kõrgkoolis ja seal ainult ropud sõnad lendavadki. Täitsa päriselt! Mulle hakkas ka see ropendamine külge. Aga Sinu kommentaar…maainimeste solvamine ja üldistamine on ka keskmisest labasem.

 13. Minu arust on kurb, et tunned vajadust neile kommentaaridele vastata ja ennast õigustada. Lihtsalt ära tee välja – alati jääb kellelegi miski ette.

 14. Sellise suhtumisega kaotad varsti kõik oma lugejad. Tegelikult ei ole muidugi teiste asi kuidas sina oma elu elad, aga kui nii paljud kommentaatorid Bulgaaria odavreisi ühes valguses nägid, siis mingi point sellel arvamusel siiski on. Pigem oligi see, et te tulite just Maltalt ja kohe oli vaja uus reis osta. See läheb Hullude Päevade nuustikute ja wc-paberi kategooriasse. Asju ja reise ei pea ostma ainult sp et nii odavalt saab. Pigem ikka rohkem planeerima ja osta neid mis tõesti kõnetavad.

 15. Dsiisas kraist kui haiged vöivad inimesed olla. Ma arvan, et tegemist on kuskil maakolkas kükitavate kibestunud naisetega, kes kuskile minna ei saagi. Internetis kpmmenteerimine/teise halvustamine= t**a su elu on niii igav, et passid arvutis selle nn. kena ilmaga ja vötad selle aja, viitsimise, et seda endast välja ajada? = t**a sul targemat teha pole?
  Fakit. Pidin ütlema! Kiftid olete Marimellid! Ma küll huviga loen teie reise,panen körvataha kah! Kuhu tasub ja millal!

 16. Teksti lugedes jääb mulje, et autor polnud päris kaine, kui neid roppusi siia välja valas.

  1. Kindlasti olin ma hommikul kell kaheksa mälus :D Ega see, et paljud emotsioonipostitused Wordi kirjutan, siis delete panen ja edasi elan, ei tähenda, et ma iga kord emotsiooniposte kirjutades mälus pean olema.

 17. Tead, eestlased ongi lihtsalt kade rahvas ja alatiii otsivad, mille üle vinguda, vaata kasvõi mõne suva õhtulehe artikli kommentaare. Enamik halavad, kritiseerivad ja vinguvad. Sama tehakse blogijatele. Mis teha kui inimestel oma elu nii igav on. Ja näiteks mulle ka meeldib vaheldus ja reisimine ja saan täiesti aru, et kui on odav pakkumine, tasub minn. Ja veel, ma mäletan küll väga väga palju sellest ajast kui olin kolmene, iga kuskile minek oli megapõnev. Alati ootasin ja tahtsin. Las nad hauguvad, te olete ägedad ja olge edasi need, kes te olete! :)

 18. Lähen ka Bulgaariasse viimase hetke odavreisile. Sina andsid mulle mötte! Myl polegi hörgutisi vaja, tööl reisilaeval saab neid iga päev. Jumaldan värskeid naturaalseid löunamaa tomateid ja kui kylma karget valget veini saab, on köik OK.

 19. Nii head postitust pole ammu lugenud . Asshole õpetab alati teist elama ja kommenteerib kui valesti kõik elavad. See on nende ainus võimalus oma kibedust ja kadedust välja elada. Ja mis siis ka oleks olnud kui poleks kaine peaga kirjutanud postitust? Sinu elu ju!

  Kui võimalus reisida, anna minna. Me ei tea, mis elu toob…naudi kui võimalust on .

 20. Ütleme nii, et see postitus ei ole kõige paremini välja kukkunud. See annab sajaga nendele ilkujatele ja halvustavalt kommenteerijatele hoogu juurde veel kommenteerida. Üldse ei ole nende poolt ja selle poolt et keegi peaks sulle nii kirjutama..aga noh sa oled avalikult blogija (võib tulla ette). Sellise vihapurske jätaks esmaseks reaktsiooniks ja postituse mustandite hulka. Laseks asjadel natuke olla. Inimestel ongi komme kogu aeg kõigest, kõigist midagi arvata…

  1. Mhmh. Ma üldjuhul jätangi drafti või kustutan ära. Üks kord aastas mõtlen, sitta kah, lasen üles :D

 21. Mis sa neid kommentaatoreid siunad, loe parem enda kaasblogijate tehtud postitusi. Sinu kohta, muuseas.

  Vot need on nõmedad :)

  (Seljakotirändurit ja Ebapärlikat mõtlesin siis jah)

 22. Saadad siis sõbranna Eveliisi ka vittu, sest ta kirjutas täpselt samamoodi? :D

  Aaaa, ei, sest kui nägu on jutul küljes, siis on muidugi “teine asi” ja “igal inimesel oma arvamus” ja “see et eriarvamusel oleme, ei tähenda, et sõbrad edasi ei võiks olla” nagu ikka :))

 23. Su oma suurimal südamesõbranjel oli samamoodi su odavreisi kohta ütlemist ju.

  1. Mu südamesõbrannal pole blogigi :D ma ei tea, kui ma olen inimest kolm korda elus näinud ja kaks korda külas käinud, et lapsed saaks mängida, siis ma ei nimetaks seda mingiks südamesõbrannanduseks :D

 24. Minu arust kommentaatorid polnud nii hullud, kui Eveliis ja mingi targutaja blogi (nime ei tea), kes oma postituses Sind (ja mitte esimene kord) maha tegid. Jah käitegi reisil, tore ja peaasi, et lapsel lahe. Eestis suur kuumus, aga iga kell oleksin pigem kuskil basseini ääres lebotamas ja ei pea süüa tegema ega nõusid pesema. Olegem ausad, kes meist kodus ikka igapäevaselt gurmeetoite teeme ja kui reis nii odav, siis oleksin käinud rohkem restodes (aga kuna laps kaasas, siis seda väga ette ei kujuta).

 25. Uskumatu! Inimesed näevad elu ainult enda mätta otsast ju. Minul on meeles suht detailselt nõuka ajal viieaastasena 1985 koos vanematega Krimmi tehtud reis. Soe meri, küpresside lõhn, laevasõidud, värvilised neduusid, erilised rasvapirukad lepjoškad ja viinamarjad, mida ise korjasime. Ah jaa ja üks megaäge mänguväljak, mille sarnaseid Eestis polnud. Nii et jääb meelde küll.
  Ja seda blogi loen ka just seetõttu, et Leenu ja Meelise pere on meie perest väga erinev, aga just see teeb põnevaks lugemise. Nii palju kui inimesi, on ka arvamusi, aga teise valikuid teeb maha ikkagi eelkõige ebakindel, kade ja madala ebesehinbanguga inimene.

 26. Ma ei ole kade, olen ka ise kunagi üürikas elanud, käin siiani odavreisidel ja mõne reisi ajal basseini äärest üldse kaugemale ei jõua:)

  Samas aga … nahhui, tra, sitt, vä jms … Ma tõesti loodan, et sul seda kirjutades paar kokteili hinge all oli. Või kui mitte, siis võta enne järgmise loo avaldamist:) Kommentaarid võivad ju mitte meeldida, aga sa ei pea nende tasemele (või antud juhul isegi veel madalamale) laskuma. Oma arvamust avaldada ja oma tegemisi põhjendada saab ka väärikaks jäädes.

  1. Ma olin vesikaine kui ma seda kirjutasin, aga see kees mitu päeva mu sees, kuna reisil olles avasin korraks blogi kommentaarid :D

 27. Oh tsiisas kraist….. täiesti pe**es mis ahve ikka ilmas leidub :O kuidas saab, kellegi asi olla, mis raha eest keegi kuskil käib või issarist MIDA SÖÖB :O
  Mina loen alati positiivse emotsioonga teie postitusi ja mulle need väga meeldivad… eriti aususe ja lihtsuse poolest. Ja see väike kutt on teil üli vahva tegelane…. ise nii väike aga nii suure jutuga ja nii arukas
  Jätkake samas vaimus… minu pöidlad on püsti

 28. Ma saan isegi su mõttest pisut aru, et ärritusid. Aga, tead. Siiski, katsu end tagasi hoida, isegi kui need kommentaarid sind nii vihale ajavad. Lolliks jääd sina, sest kui sa näitad välja oma raevu ja kirjutad emotsiooni pealt, mis ei ole just väga tark tegu (just seda postitust lugedes) – tra, nahui, mis see sinu asi on, jne. See näitab kahjuks teie madalalaubalisust. Ja mäleta, et kõik, mis sa raevuga kirjutad talletub lugeja mällu. Ja see pole hea tuleviku jaoks. Pea meelles, et rahulikumalt seletades saad endale poolehoidu. Sinu lugejad on seinast seina. On labiilseid, on enamvähem normaalseid, on neid, kes sinuga samal meelel, ja neid, kes sinuga üldse pole sama meelt. Ja neid, kes näo ees malbed ja netis sind vihkavad. Võta iisilt. Ärge ärrituge. Igakord selgitadki asju nagu lollile ja kui sa selle omaks võtad, siis on see sinu puhas võit. Ma tean millest ma räägin.

 29. Ühe noore ema kohta on sõnakasutus ikka eriti “ilus”. Ja saab ka Eestis hea hinnaga basseinielamust, mine Trummi lapsega.

 30. Mina ei kadesta :D :D

  Vahest pigem mõtlen, seda teie kodu ostmist- et kui see reisi raha oleks korteri sissemaks ehk oleks lihtsam laenu saada – aga reaalsus, kui ei reisiks läheks see raha mujale nagu meil kõigil :D

  1. Kui meil oleks mõlemal palgatöö, siis jah, oleks see sissemaksuraha. Ja seda ma olengi öelnud, ma ei otsi midagi taga, kui palgatöö tuleb ja on reaalne võimalus, et pank meid jutule võtab, on reisid pausil ja sissemaksuraha koguneb :)

 31. Olles ise lapsena palju reisinud, siis võin kinnitada, et reisimine annab tohitult inimese maailmavaatele juurde. Ja mu meelest on tõesti lahe, et teil on võimalik palju reisida. Tunnistan, et olen isegi veidi kade. Aga mu meelest oleks see äärmiselt tobe ja nõme, kui hakata mingit soppa pritsima sellepärast.
  Haters gonna hate, hate, hate.

 32. Need kommentaarid ajavad naerma. Konkreetselt kibestunud inimese kommentaarid, kelle mees võib-olla ei raatsi reisile minna ja hea kodus siis kibestunult unistada mida SÖÖKS ja teeks kui vaid lastaks. Nagu reisi mõte oleks söömine. Söömine on seal vajalik vaid jõu kogumiseks, et edasi uudistada ja trippida. Olete ju Aussis käinud. Seal muud vahepeal ei saanudki süüa kui tasuta röstsaiu vegemitega- jumala suva, tripp oli ikka hea! Läks nüüd lappama veidi mu kommentaar. Hedon on muideks väga nunnu ja esteetiliselt ilus laps!

 33. Pagan võtaks, ma olen ise täpselt sama meelt, et basseiniääres lobi söömise reisid on mõttetuse tipp.

  Aga. Ja suur AGA.

  Laste osas on jumala õigus, neil on suht savi vaatamisväärsustest, kultuurist, restoranidest, aegruumi koordinaatidest kodusest elutoast.
  Nad tahavadki Napolis ka hommikul mannaputru ja neil on ükstapuha, et kuskil on tuha alla mattunud linn, peaasi et bassein oleks olemas ja õues soe. Ja neil on igal pool nädala pärast kopp ees ja tahavad koju tagasi kalapulki sööma ja tuttavale põrandale joonistama.

  Samas, mu pudinad ei mäleta nüüd oma 3 aastasena käidud reisidest mitte ühtegi detaili peale mere või mingi eriti vinge sündmuse, näiteks bussis oksendamise, praegu on mõned aastad vanemad.

 34. Marteniga vaga sama meelt. Meelde jaavad uksikud killud ja oma lapsepolvest maletan – enamasti mingid ebameeldivused ( a la oksendamine bussis :), porgupalavus vms.). Pisikeste lastega reisimine on pigem lapsevanematele kui lastele oluline. Emad on vasinud 24/7 kestvast rahmeldamisest ning paikese all patareide laadimine on toesti kosutav, lisaks tuba on koristatud , soogid teeb ka valmis keegi teine ja ema saab pisut vabamalt votta. Alla 3-aastastele vaikelastele pole reisimine siiski mitte nonda kasulik seoses lennureisiga kaasnevate negatiivsete faktoritega, valiskeskkonna mojudega, stressiga jne. ehkki paikese ja merevee kasulikku toimet ei saa eitada. Aga uldiselt jah, asjalikumad arstid enne 4-ndat eluaastat oma lapsi pikkadele reisidele ei vii.

  1. Ah, inimesed on erinevad. Üks ämmakas ütleb, suitseta sünnituseni, teine ütleb jäta kohe maha. Üks arst ütleb, et vaktsineeri, teine ütleb ära vaktsineeri. Üks soovitab silmaarstile minna, teine mitte jne. Sama reisimisega, üks asjalik ei vii lapsi reisile, teine ütleb, muidugu mine. Ma arvan, et iga vanem tunneb ise, mis ta lapsele õige on, olgu selleks siis vaktsiinid või veganism või reisimine :D

 35. Olin koos Teiega samas hotellis ja puutusin ka teiega kokku seal. Olete super ägedad inimesed! Just do it! Lase lihtsalt need kommentaarid ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Tõesti tundub, et inimesed ei reisi ja nad ei oska seda väärtustada nii nagu meie kes, reisime. Mina isiklikult ei oodanud sellest Bulgaaria reisist ka midagi. Käisin seal esimest korda ja mõtlesin, et mis seal ikka olla saab parem kui Eestis- nendel ilusatel päevadel mis kogemata Eesti ära eksisid. Kuid juba esimesel õhtul ma arvasin, et ma ei tulegi enam tagasi.

  See teema nende odavate ja kallimate reisidega koos lastega- sain nii aru, et lapsed kalleimaid reise mäletaksid paremini kui odavamaid? Imelik loogika :D

  Just do it girl! :)

Comments are closed.