marimell Egiptuses 2023: Rixos Premium Seagate

See oli meie ma arvan mingi 12 kord Egiptuses (lugemine on juba sassis!) ja viies kord samas hotellis – Rixos Premium Seagate. Go Traveli lehel on siiani üleval nurgas märge, et “marimell soovitab”. Suures plaanis jah, soovitame siiani, sest paremat pole, aga veel suuremas plaanis, tundub, et neil on aina enam suva oma teeninduse hoidmisest.

Miks viiendat korda sama hotell?

Sest see on parim, mida sa Egiptuses saada võid. Neil pole konkurenti. Hetkel. Kahte uut kompleksi ehitatakse, mida juba ka ekraanidel reklaamitakse, meie reisikonsultant Liis käis ka just meiega samal ajal seal olles uudistamas neid. Kvaliteet saab ilmselt olema hea, sest omanikud samad, kes Rixosel. Aga mul natuke on tunne, et see kvaliteet lappab, sest nad teavadki, et neist paremaid pole ja siis võivad veidi luuslangi lasta.

Tähelepanekuid sellest aastast

Teeninduskvaliteet on langenud. See tähendab, personali on piisavalt, näiteks restos töötab 20 venda, kes jooksevad tegelikult nagu peata kanad. Kui nad korraks välja hingaks ja teenindamisele 5% endast annaks, oleks juba hästi hea teenindus, mitte plähmerdamine. Neil kõigil oleks justkui oma roll, samas üritavad nad kõike teha ja siis ongi kokku lappes. Managerid käivad tähtsa näoga, siis on nad reas nagu kanad õrrel. Ma ausalt tahaks neile väikse koolituse seal teha. Kui viis venda koristaks laudu ja viis venda teenindaks ja viis venda hoiaks lihtsalt silma peal, et kui kuskil on error, ta läheb ja päästab, olekski teenindus super. Aga kui 15 venda koristavad laudu, võtavad tellimusi, toovad tellimusi (ajades neid pidevalt segi), vahepeal jälle laudu koristades, teed tehes, salatibaari kohendades.. siis ei saa sealt super tulemust.

Hotelli ennast, basseinide valikut, ala suurust, kompaktsust ja tegevusi see ei mõjuta, sest nagu ma ütlesin, paremat Egiptuses ei saa. Kui suudad silma natuke kinni pigistada ja elad üle, siis ongi parim puhkus ever. Ma ei viitsi end sellest tilulilust häirida lasta, olen sellest üle, sest tean, et suures plaanis on kõik hästi. Ma tean, et lastel on seal äge, kidsclub on äge, showd on head nii lastele kui suurtele, aqua ala lastele mokkamööda, liivarand, mida paljudel hotellidel pole, söögid on väga head, joogid on head, kui tead mida ja kust küsida.

Anna ainult raha – alati pole sellest ka kasu

Ma ei teadnud, et see mingi aasta travel tipiks saab kui storys jagasin, et panin passi vahele 20$ ja naeratades upgrade’i küsisin. Ta oli kohe nõus upgradema meid klass kõrgemasse tuppa, aga mina omakorda olin nõus suuremast toast loobuma, et saaks toa esimesel korrusel. Noh, sinna see 20$ läks, aga vähemalt saime esimesele korrusele, mida muidu ilmselt poleks saanud.

Minu treveltip on hoopis see, et broneerige kõige odavam variant, saate kohapeal ise upgrade’i küsida (pane 20€/$ passi vahele). Kõik selgub nagunii koha peal ja suures plaanis kui palju sa seal toas oled, on sul megalt vahet, kas see on 25 või 35 ruutu?

See, mida te siin Eestis broneerite – soovite 1 korrust, superior tuba, aqua poolt.. – see ei päde nagunii, kõik selgub lõpuks koha peal.

Lubage, ma seletan – kui sul (hotellil siis) on 738 tuba, siis sa võid müüa 738 tuba ja isegi kui mina olen ostnud superior toa aqua poolel, aga neil on sulle anda hoopis deluxe tuba ranna poolel, siis neil on ju sulle tuba anda, milles küsimus? Pealegi veel klass parem tuba. Ehk siis, sa saad toa 738st ühe – broneerisid ju toa! Toa sa saad. Pole küsimust. Lihtsalt võib juhtuda, et sa ei saa päris seda, mida broneerisid. Seepärast ongi lihtne saada ka paarikümne dollari eest vastuvõtus upgrade, sest kui neil tube on, siis nad skeemitavad. Kuniks tulen mina, kes ma olin bronninud näiteks deluxe toa, mille nad olid sulle juba andnud, siis.. nad skeemitavad ringi ja nii see tiir päevast päeva käib, ehk kõik selgub kohapeal.

Üldiselt ootavad nad tippi igal pool. Dollariga pole pointi vehkida. Nad on suht “täissöönud end”. Alla viieka pole pointi jätta.

Restos andsime esimesele vennale (vaadake, et tal oleks sinine särk, siis ta on klass kõrgem kui päris lauakoristaja!) 10$ ja saime terve nädal head teenindust. Pigem ütleks kiiremat teenindust ehk ta märkab sind kohe kui sisened ja paremaid kokteile. Mojito maitses nagu mojito, mitte mullivesi laimitüki ja piparmündilehega.

Imeline mojito, mida ma palusin neil endal juua ja endalt küsida, kas see on midagi, millega nad on rahul. Ilmselgelt kadusid nad nagu tina tuhka, aga meie vend, keda olime tippinud, märkas meid, küsis, kas saite vett laimitükiga ja ütles, no problem, toon neile kohe special kokteilid ja tõi meile sinised jääjoogid, mis maitsesid supermojitoselt! Päriselt, olid megahead ja seal juures alkovabad.

(Alkoholivabade) kokteilidega on üldse kehvasti. Neil on metsikud menüüd ja valikud, aga tegelikkuses ei tea nad neist ilmselt pooli ja teevad isegi “tee midagi head, tee midagi, mis sul kindlasti hästi välja tuleb” mingi suva mangomahla grenadilli siirupiga või pinacolada.. Saime lobbys head gin sour’i (mis ei olnud gin sour, aga oli vähemalt hea kokteil, pigem oli see French 75). Saime Veranda restoranis häid alkoholivabu mojitosid. Basseini- ja rannabaaris oskasid nad ainult Mimosat hästi teha.

Samas õhtul showl olles andsin ühele vennale viieka, et ta meie laua vahet õhtul jookseks.. ta võttis raha ja kadus. Sain joogid lõpuks teiselt teenindajalt kaks korda uuesti küsides. Ehk, et ega see tippimine alati ei toimi ka. Ja noh, meie Ida naaber tipib meid nagunii nii üle, et olge valmis, et esimesena pöördutakse teie poole vene keeles ja isegi kui ütlete, et räägite hea meelega inglise keeles, võivad nad vabalt vene keeles jätkata.. Kuniks noh, nad saavad aru, et sa räägid siiski inglise keelt, kui sa tuima lihtsalt ei vasta vene keelsele jutule.

A no ja siis naljakas teema sellega kui midagi otsa saab. Nagu mine lattu/teise baari ja too. Ei, ta lihtsalt teatab, see on täna otsas. Lähed ise teise baari vms – olemas! Ära tuleku hommikul tahtsin šokolaadi, toateenindus teatas konkreetselt, et need on tervest hotellist otsas! Noh, okei, ostsin lennujaamast endale šokolaadi, Bounty maksis ainult 3$ :D

Toateenindajatele jätsin esimesel päeval 5€, kohe olid luiged ja elevandid platsis. Kui ma paari päeva pärast juurde ei tippinud, tegid nad vaid voodid ära, aga nt salfakaid ei pannud, minibaari “unustasid” täita jne. Ehk kui su jaoks on selline tilulilu oluline, tipi üle päeva! Ma võtsin salfakapaki ise nende käru pealt ja kaks mahla Hedelinile.

Kui vanasti olid need guest relation tegelased sul nagu takjad küljes, kas kõik on hästi, mis nad teha saaksid, kas tahad kuskile broneeringut.. siis sel korral seda ei olnud. St, aqua poolel ei olnud, teisel pool tuleb SMS, et oleme sinu kontakt ja kui abi vaja siis kirjuta. Ma oleks pannud küll läbi nende mõne resto aja ja massaaži, aga kuna nad seljas ei elanud, siis paraku jäin ilma. Õigem oleks öelda, et nemad jäid ilma. Proovisin leida eelmise aasta kontakti whatsappist, ta vastas, et on küll guest relation, aga broneeringutega ta aidata ei saa. Küsimusele, kuidas ta saaks üldse mulle siis kasulik olla.. vastust ootan siiani!

Väga Instagrammish on see Rixose ala üldiselt, igasugused tiivad ja tuled ja viled ja ledid igal pool.

PS! Õhtusöögi bronne alacarte restodesse saab teha kas vastuvõtus hommikuti mingil kindlal kellaajal või telekast QR koodiga. Me käisime viimasel õhtul liharestoranis ainult. Lastega on kuidagi teine rutiin ja mulle ei meeldi need telefonides lapsed üldse söögilaua taga, aga paraku oli meie Hedelin täpselt samasugune, sest.. kõik teised ju on ja kui sa ise sekundi kauem nautida tahad, mitte et kahmad end süüa täis ja edasi, siis.. pole parata.

Ma üldse sellel reisil taipasin – minu karikas peab täis olema, ehk et esimese asjana andsin Hedelinile süüa mida ta tahtis, olgu selleks maasikad või friikad ja sõin ise rahulikult kõhu täis, siis söötsin temal kõhu täis, vahtis oma multikat ja sõi mida ma andsin – riisi, kartulit, lihapalli, kanasuppi.. Muul juhul toituks ta vaid krõbinatest, puuviljadest ja värskest kurgist :D Aga kui emme on rahulik, on laps ka. Üldiselt oli ta väga hea reisisell, ainult mega issikas. Aga noh, üks jälgija, kellega seal suhtlesime, lohutas – 10 aastat veel Tiinekana tundub imelik issi käe otsas juba tilbendada.

Söögist veel rääkides, siis kindlalt 101% parim söök Egiptuses, me oleme käinud väga paljudes hotellides – vähemalt seitsmes erinevas ja söök on Rixoses ikkagi tasemel. Valik on megasuur ja toidukvaliteet on hea. Pastat tehakse sulle ikkagi alacarte sellest mida tahad, pitsad küpsevad otse kiviahjust, mereannid värsked, puuviljad sulavad suus oma värskusest ja küpsusest, jäätiseks on Mövenpick mitte mingi suvaline pulbrijäätis konteinerist.

Kui gin tonic, siis ikkagi premium alkoholist jne. Kõige lihtsam on minu meelest hinnata alkoholi taset mulli/veini hinna järgi ja mull, mida sulle päev läbi ka kuskil bassu ääres pakutakse maksab 20€ pudel, pole päris suvaline larbe, kuigi.. minu maitse jaoks liiga magus.

Ehk et, suures plaanis – Rixose üleüldine tase on langenud. Aga samas teavad nad isegi, et neist paremat ikka seal Egiptuses pole ja võivad seda endale lubada. Ma saan aru, et nende teenindajate palk on 190€ kuus ja nad peavad töötama selleks kuus päeva nädalas, hommikul seitsmest südaööni (paari pausiga) ja ega see ilmselt ei motiveeri. Ma arvan, et Egiptuses on sellega üldse veidi nihkes – milleks 20 (konkreetselt lugesin ära!) matsi ühte hekki pügavad või 15 laua jaoks 10 meest taldrikuid koristavad. Maksa viiele korralik palk, saad motiveeritud töötaja, kes lihtsalt ei vuhise läbi saali, vaid naudib, mida ta teeb. Ma võiks neile ausalt natuke teenindusnõu jagada, ärge unustage, et olen siiski kooli lõpetanud restoraniteenindusjuhina!

Aga kui te küsite, kas ma läheksin tagasi, siis jaaa, iga kell. Mitte üks teine hotell ei saa Rixose vastu. Vähemalt mitte Sharmis ja mitte veel. Rixose pakkumist küsige Liisilt: liis.hein@go.ee

 

10 thoughts on “marimell Egiptuses 2023: Rixos Premium Seagate

 1. Aga miks mitte Magawish? pidi olemaq uus ja väga mõnus, endal plaan ära proovida veebruaris.

 2. Väga lahe, et Rixosest kirjutad, bronnisin ka just reisi uueks aastaks Gotraveliga. Reisikogemusi on muidugi üldse huvitav lugeda.

  Tubadega seoses on veidi kurb kuulda, et see selline loterii on. Müüvad nad ju neid erinevate hindadega ja reisikonsultant küll midagi ei maininud, et võib olla seda tuba tegelikult ei ole ja kuidas nad seda siis lahendavad. Ehk kui olen Gotraveli kaudu bronninud Deluxe toa, aga meid seal downgrade’itakse tavalise peale, siis kas Gotravel kompenseerib selle hinnavahe ka?

  Teenindusega seoses: kas seal on ainult lauateenindus või saab ise ka käia jooke baarist võtmas, kui lauateenindus nt liiga saamatu on? Põhiresto on buffet nagu ma aru saan nagunii.

  1. Nad ei saa downgradeda, seda ei luba neil firmapoliitika :) Lihtsalt kogemus olemas sellega, et kui valid poole, siis võib juhtuda et saad teisele poole. Aga soovi korral paari päevaga saba toa ringi vahetada, midagi ikka vabaneb Läbikäidavus seal suht tihe.

   Seal on buffee stiilis jah need põhirestoranid (Veranda aqua poolel ja Turquise ranna poolel (siin ka nipp: minge kidsclubi poolt teisele korrusele, vaiksem ja väiksemad letid ja mugavam). Jooke saab kogu aeg ise ka käia küsimas, aga lihtsalt pead teadma, et restos joo veini/gintonicut/mulli, ära koorma neid oma kokteilidega, neil on räme tramm ja nad ei viitsi. Baarides, lobbys ja rannabaaris neil rohkem aega ja alacarte kohtades ka neid kokteile nokitseda.

 3. Meil kogemus Estraveliga ja tuba oli täpselt see, mis tellitud (ka õiges majas), aga hea teada, et oleks saanud ka esimesele korrusele — laps oli 5-kuune ja oleks lihtsam olnud.

  Rixose põhiprobleem oli minu jaoks lärm. Selles suures hallis iga õhtu algav baila oli 100+ dB (mõõtsin üle!) ja meie toa aknad konkreetselt värisesid bassist. Minu jaoks “luksusest” väga kaugel. Samuti tuli päevad läbi tümm igast krapist basseini ääres jne…

  Aga Egiptuse kohta jah hea kvaliteet.

  Samas — järgmine kord (kui üldse peaks tulema järgmine kord) läheks ikkagi pigem Four Seasonsisse.

  1. See on minu meelest jälle hotelli bläck, et nad panevad 5kuuse lapsega sinna bassu äärde majja elama… Minus lööb jälle vana hotellitöötaja välja, kes alati selliseid asju vaatas.

 4. Meil küsiti kohe check in-is, et kas tahame vaiksemat osa või sobib halli juurde.

  Kas see Rixos nüüd just konkurentsitult parim on….. Four Season ja Steigenberger Alcazar on minu meelest paremad. Veepargihullude lastega jah küll pigem Rixos.

  Kogemust pole Rixoses hilise check out -iga, märtsis oleks seda vaja. Vast jagub ikka vabu tube,iseasi palju selle eest küsitakse.

 5. Planeerime samuti algaval aastal külastada Rixos Seagate´i. Peres ka 4 a laps.

  Oskad Sa oma kogemuste põhjal anda soovitust, et kui ma olen valmis Deluxe Room Aqua (veepargi lähedal) ja Deluxe Room (merele lähedal) vahel, siis kuidas otsustada? – kahe variandi plussid ja miinused? :) Kui soovida õhtusest peomürast pigem eemal olla, siis Aqua?

  1. Peomürast eemal on Aqua pool, meile meeldib seal rohkem, lastele vaiksem kidsclub ja aqua park ka kohe seal samas, kus ta nagunii iga päev hullata tahab.
   Samas saate iga hetk minna ka teisele poole, sööma, basseinidesse, mere äärde, kidsclubi, peotelki jne

   Ma valiks Standard toa ja paneks 20€ passi vahele ja küsiks naeratades upgrade’i esimesele korrusele.

Comments are closed.