Koroona ajal Taisse – teeme panuseid, palju raha kulub?

Enne lugema asumist tee panuseid, palju on meil raha kulunud postituse lõpuks ja kui palju kulub meil reisi lõpuks, pange julgelt numbrid kommentaaridesse, kes kõige lähemale pakub, sellele toome Taist üllatuspaki!

Kui koroona kaks aastat tagasi algas, siis just Tais me sel hetkel olime kui “pöörduge tagasi kodumaale” teade tuli. Nüüd kaks aastat hiljem otsustasime, et ei kannata enam oodata ja maksku need testid siis 800€, me peame Taisse saama, seda enam, et meie covid-passid aeguvad märtsi lõpus ja jumal teab siis millal reisima üldse saab. Mis see pull meile maksma läks/läheb ja mida kõike selleks tegema pidi, et üldse lennukile saaks astuda.

Broneeri lennupiletid

Kui vanasti oli meie eesmärgiks leida lennupiletid per nägu max 500€, siis nüüd on meid neli ja tuleb veidi rohkem mõelda. Näiteks – ei ole ma lastega nõus reisima nii, et ümberistumise aeg on üle 5h, ma ei ole nõus seiklema ühest linnast teise laevade, busside, metroode, taksodega, et saada odavamalt. Ma ei ole nõus päevaste lendudega. Ma olen nõus maksma mugavuse eest, et lennuajad oleksid lühikesed ja öösel.

Kuigi ma leidsin võimaluse lennata 2000€ eest Helsingi -Phuket, siis sain ma õige ruttu aru, et:

 • laevaga Soome maksab
 • laevas maksab (ei ole mina see säästureisija, kes võileiva kaasa teeks, kui puhkus, siis raha ei loe, st oleme eelarves, aga säästuhunti ei tee)
 • sadamast lennujaama maksab
 • läheks autoga? oleks mugavam – aga see maksab – nii laevapilet kui Soomes parkimine

Seega tundus mugavam leida lennud otse Tallinnast, minimaalsete ümberistumistega ja eelistatult öiste lendudega. Kallis, aga mitte võimatu. 2848€ hiljem olid meil lennupiletid olemas –  ümberistumised minnes 45minutit ja tagasi tulles 2:25, lähme öise lennuga, tuleme päeval. Sest no üle 3000€ ma piletite eest maksta ei tahtnud. Lisaks ostsin 140€ eest meile ühe ära antava pagasi, sest kui kõik oleks saanud selle algse pileti peal, oleks lennud maksnud kokku ca 600€ rohkem. Ja kuigi me oleks vabalt mahtunud kolme käsipagasiga reisima, siis arvestades, et meil on käru ja Hedoni kohver ja kandekott jne, tundus lihtsam panna kõik ühte pagasisse ja see ära anda, et mitte nagu kaamel reisida. Nagu ma ütlesin, mugavus maksab.

Broneeri SHA+ hotell

Ei ole nii, et lähed sinna kuhu tahad. Peab olema nö riigi poolt heakskiidetud hotell, õnneks on isegi Bookingus kohe näha, kas tegemist on SHA Extra Plus või SHA Plus hotelliga – vahe seisneb selles, et SHA Plus annab märku, et tegemist on riigi poolt aktsepteeritud hotelliga, vähemalt 70% hotelli personalist on vaktsineeritud ja ametlikult peaks see Extra Plus tähendama seda, et majutuse hinnas sisalduvad juba ka 2 kohustuslikku PCR testi, sest hotell teeb koostööd teste tegevate kliinikutega, aga küsi see igaks sajaks juhuks üle, sest tegelikkuses nad eriti seda ikkagi ei paku.

Broneeri testid

Mina kirjutasin kohe hotelli, kuhu ma broneeringut teha tahtsin, et kuidas ja mis, sest.. järgnevalt on sul vaja broneerida testid, meid suunati nende lähimasse, kust tellisin siis ära nö testid – esimesel päeval ehk saabudes lennujaamas ja 5ndal päeval nende lähedal olevas kliinikus. Kaks testi per inimene maksid 115€. Testid tuleb tellida kõikidele reisijatele, st et ilmselt isegi kui sa lennukis sünnitama peaksid, pead sa lennujaamas imikule selle testi tegema. Seega, 460€ well spent for nothing – Tai teeb lihtsalt kriisi ajal raha. Aga ei saa pahaks panna ka, arusaadavalt on elu praktiliselt kaks aastat seisnud.

PS! Alates 1.03 on vaja teha ainult 1 tasuline test lennujaamas.

Telli transfeer

Ilma selleta ei saa. See on jälle mingi “seadus”. Meie võtsime otse hotellist, maksime kohe (33€) otse läbi saadetud lingi ära ja sellega korras.

Hotell saadab sertifikaadi

Seejärel, kui sul on kõik need kolm sammu tehtud ja makstud 100%, saadab hotell sulle justkui garantiikirja, millega saad asuda ThailandPass’i vormistama. Tai passiks kutsutakse siis sellist koroonaajal reisimise sisenemispaberit.

Lisaks on sul vaja – passidest pilte (tee kohe heaga laiupidu ja ainult sellest osast kus on info – ma etteruttavalt pildistasin passid üles ja tegema hakates selgus, et ups, vaja hoopis teises formaadis), ingliskeelset reisikindlustuse poliisi – mis kataks vähemalt 50,000USD per kärss COVID ravi.

Ma ei saa siinkohal olla rohkem tänulik sellele, et me eelmisel aastal endale kohe selle aastase Salva reisikindlustuse tegime. Salva hüvitab välismaal koroonaravi 200 000€ eest + karantiinikulud ja uued tagasisõidupiletid 2000€ per nägu.

Sellise kiire mineku puhul mugav kui see olemas on, pole vaja hakata veel pead murdma mingi kindlustusega, sul juba olemas, teiseks juba olemas kõik poliisid ja asjad, mida sisestada vaja. Seda enam, et kui osta nii vähe ette, peab kiirustama, sest Tai passi tuleb taotleda 7 päeva enne kohale jõudmist!

Meile see sobib, on alati nii olnud, viimased ma ei tea, seitse aastat. Ok, esimese covidi aasta oma lõppes ja seda ei pikendanud, sest ei teadnud, millal jälle reisida saab, aga kohe kui “lennud avanesid”, tegime uuesti aastase. Ja nii palju SOODSAM! Vaatasin just huvi pärast, meie praeguse reisi kindlustus (samad tingimused, et covid kaitse, tervisekahjud (miljonile kusjuures!), reisitõrked ja pagas) maksab sama palju kui meie aastane! Nii, et.. totaalne win meile! Me oleme juba ju mitu-mitu korda sellega ka nö reisinud, õnneks pole vaja läinud ja loodetavasti ei lähe ka. Aga ma soovitan alati reisides kindlustus teha, never know mis juhtuda võib, mäletame kõik seda Tõnu Raadiku lugu meediast. Nad just jagasid ise uudist sellest, kuidas uuel “koroonaajastul” ennast kindlustada – loe siit!

Thailand passi tegemine

Ma arvasin, et mis see andmete sisestamine siis ära ei ole. Mul läks 47 minutit, et kõigi nelja andmed sisestada. Lapsed saad ühe vanema alla panna, ei pea eraldi tegema. Mida veel vaja on – otsi kohe välja – covid passid, vaktsineerimise ajad (jaaa, on vaja sisestada millal said esimese, teise, kolmanda, kuupäeva täpsusega). Valmista ette kõik failid JPG formaadis, PDF ei kõlba, üle 5MB pildid ei kõlba – mul oli lihtne, photoshop lahti, pildid väiksemaks, põmm, uuesti laadima – ma ei kujuta ettegi kus ma näiteks telefonis saaksin panna pildistamisel väiksema formaadi ja ma arvan, et suurem osa inimesi ei tea, seega hea teil teada.

Ehk siis, mis sul vaja on – covidpass, passidest pildid, vaktsineerimisajad, reisikindlustuse poliis, tõendid makstud PCR testide jaoks, hotelli sertifikaati.

Ja siis jää ootama, et nad kinnitaksid. Meil läks suht kähku, esmaspäeva hommikul 8:30 saatsin ära ja 12:10 tuli mulle juba positiivne otsus.  Meelise oma läks teele natuke enne üheksat ja ta sai vastuse pärastlõunal.

Wuhhuu, võid reisida. Või..?

Nüüd pole muud kui hoia hinge kinni, näpud ristis, vii südaööl ristteele paar küülikut, tilguta oma verd surnuaias, palu jumalat või ma ei tea mida – sa pead saama ka negatiivse PCR testi, mis on nõutud kõigile alates 6. eluaastast, mis on vähemalt 72h varem tehtud. Arvestada tuleb ajavahega ja sellega, et sa hakkad liikuma Tallinnast ja seal peab see sul olema juba ette näidata. 135€ veel testidele, can’t be happier. Ja kui testid on korras, võid teele asuda!

Kui palju kulub kohapeal? See on alles ees!

Kogukulu enne lennukile astumist 3360€- tavaliselt on selline meie kogu reisi eelarve olnud, aga me pole veel kohalgi. Aga mis sa ära teed, nüüd on meid neli kes reisib, mitte kaks, nüüd on meil covid ja mis sa ära teed kui normaalselt elada tahad. Maksad ja elad.

Meil on broneeritud ainult üks hotell hetkel, see tähendab et üks või kaks hotelli tuleb veel broneerida. Kohapeal kulub omajagu raha nagunii – rollerirendile, söömisele, massaažidele – aga ma ei viitsi kurta. Raha tuleb, raha läheb. Seekordne reisiraha konkreetselt tänu neile, kes ei peaks kommenteerima, aga ometigi seda teevad.

REAALSUS: ehk mida eelnevast päriselt vaja läheb?

Eelnev tekst oli kirjutatud enne lennukile astumist, sellest, et lend hilines ja korralik komöödia oli kirjutan hiljem, aga mida kogu sellest paberimajandusest reaalselt vaja läheb? Ausalt, kõike! Ja printige välja, on endal 10x lihtsam kui hakata telefonist kokku otsima, eriti kui reisite koos lastega.

– PCR test – küsiti Tallinnas, Helsingis, Phuketil

– ThailandPass – küsiti Helsingis, Phuketil

– hotelli broneeringu kinnitus

– ettemakstud testide arve (peate laadima passi tehes nagunii üles, printige kohe välja)

Praegu meenub, et siiani pole vaja läinud covidpassi.. aga noh, see on nö laetud juba Thaipassi sisse ja nö olemas.

Hotelli jõudes, peate tõmbama kohaliku hoia äpi, et nad teid ikka jälgida saaksid, et kus liigute ja kellega kohtute (arusaadavalt kergem leida hiljem, kes keda nakatada võis).

Meie jaoks oli üllatus, et lennujaamas tehtud testi tulemust peab ootama oma toas ja välja enne minna ei saa kui see olemas. Isegi mitte basseini äärde. Me tellisime süüa ja magasime. Kell 14 antud testide vastused tulid – lastel süljetest kl 18:30 paiku ja meie ninaneelu omad ca 2h hiljem. Nad ütlevadki, et vastused tulevad 8h jooksul.

Miks me üldse otsustasime reisile minna?

Kui ma küsisin, mida oma sünnipäeval teha, siis ma sain konkreetselt kaks vastust – ma ei tea, mis anomaalia see oli (täiskuu või Insta maagia!), sest tavaliselt saan ma sadu vastamisi story küsimustele. Üks soovitas teha pidu sünniaasta järgi – et söögid, joogid, kleidid, soengud – ma isegi leidsin koha, kus oleks Ivo Linna laulnud sel õhtul, aga mitte miski ei pannud mind kutseid kirjutama või kohta broneerima ja siis põmm – tuli meelde mulle see teine soovitus “üks reis pole kunagi halb mõte” – nii ma siis pileteid vaatama asusingi. Reede õhtul. Klaasi veiniga. Ja otsustatud.

Ma ütlesin Meelisele, et seni kuni me ei lähe meelerahufondi kallale, võime me olemasoleva rahaga teha mida tahame. Nii ongi – meie covidpassid saavad selle reisiga läbi ja kolmandat doosi ma tegema ei kipu, seega – jumal teab, millal jälle reisida saab, aega siin kodus istuda ja raha teenida ja säästa küll. Kui aus olla, siis tänu covidile me üldse saime nii palju säästa, et kodu osta jne. Muul juhul oleks need sissemaksud kõik reisimisele kulunud. Aga kogume nüüd mälestusi. Näeme Insta storydes!

#marimellpuhkab

Tagasi kodus – kaheksa päeva varem

Miks me varem tagasi tulime? Sellest saab lugeda siit (veidi aja pärast lisandub link).

Kirjutan siia sama postituse lõppu siis meie edasisest reisist, siis on kõik ühes kohas koos. Esiteks – lendasime esimest korda Finnairiga pikka lendu – täiega pettunud. Isegi TUI tšarter on vingem – saab süüa, juua, kõrpsu, kommi. Finnairil oli ainult söök ja üks jook ja punkt. Võimalik, et see oli varem teisiti ja selle taga on covid-situation, aga pikal lennul naudiks ausalt öeldes küll seda, et ei sõida ruumikama SmartLynxiga, kus iga liigutus ja klaasike maksab.

Test lennujaamas läks superkiirelt, mingi neli minutit ja tehtud. Sellega kaasnes ainult see, et.. (olgu kohe öeldud, oleneb hotellist) pidid hotellitoas testi tulemust ootama. See võib võtta kuni kaheksa tundi. Meie andsime testid kell 14 paiku ja kell 19 olid laste vastused ja kell 21 meie omad. Läksime kohe oma lemmikturule, kus ootas ees ikka väga trööstitu vaatepilt – vanasti oli seal 200 erinevat käru – kes mida müüs, pannkookidest ja nuudlitest küpsetatud krevettide, kalade ja kanadeni. Nüüd oli seal kokku ehk 10 käru.. Õnneks meie mojito-mees oli alles. Mul oli ausalt nii hea meel, et ta on selle raske aja üle elanud. Tippisin teda korralikult igal õhtul :)

Käisime oma lemmikrandades ja sõime head paremat, aga kuna seda melu ikka polnud, mis meile meeldib ja tõesti, kurb oli vaadata neid pimedaid tänavaid, kinniseid hotelle, söögikohti ja massaažisalonge.. Kuna meie sõbrad tulid ka Phuketile ja ööbisid Kamalas, siis moosisid nad meid ära, et me hotelli sinna võtaksime.

Teine test – valige – mitte Patongi haiglat, kus seda teha

Mida armastavad taikad kõige rohkem? Paberimajandust! Käisime tegemas teist kohustuslikku testi Patongi haiglas (ei soovita, julgen arvata, ei tea, aga arvan, et mujal on see lihtsam!) – ühes aknas ühed paberid, liigud teise punkti, veel pabereid, kolmas aken – prindime kõigest koopiad (minul neid vaja polnud, neil on – iga koopia maksis 5 bahti, igast asjast vaja kaks koopiat, kokku 80 bahti – täiesti nonsens, aga nutad ja maksad), liigume edasi, klammerdame kõik kokku, prindime kleepse, neli (kuigi vaja on kaks), liigume edasi.. 40 minutit kulus paberimajandusele, et see test lõpuks ära teha. Olgu öeldud, et lennujaamas kulus sama asja peale maksimaalselt neli minutit ja inimesi oli terve lennukitäis. Meid oli neli. Ainult meie. Testi vastus tuli üle 24 tunni – kõik negatiivsed ja õnneks teist testi ei pidanud toas ootama. Aga see sõltub hotellist ilmselt, kes lubab sind välja, kes mitte. Meie vana hotell tšekkis meid ilma testitulemuseta välja ja uus sisse.

Kamala on peredele, mitte meile

Mõtlesin, et suva, raha tuleb, raha läheb, maksame siis rohkem, saame vinge hotelli ja vinge toa (kahe magamistoaga privaatse basseiniga tuba).. Glam Habitat hotell – no ei saa öelda, et oleks kole või kehv olnud, aga jah, ma sain esimese kahe tunniga aru, et PÕHJUSEGA EI OLE ME KAMALAS VAREM ÖÖBINUD. Jah, hotell oli vinge, megafäänsi jne, aga no ei meeldinud see kant üldse. Suht nö pisike ala – rannaäärde kõik kogunenud, aga “linna osa” oli tühi – vana hea, poed-restod kinni, tiku tulega otsi taga mõnd poodi. Pluss ma ei taha maksta tai toidu eest 300 bahti, kui ma tean, et selle “hea hind” on 60 bahti ja päris hind 20.

Kamala on mõeldud reaalselt peredele, ilus rannaäär, palju tegevusi lastele, igal restoranil (mõnusad ja ilusad, aga hinnad kolmekordsed!) on liiva peal omad mänguasjad ja naudi – aga kui lõuna eest pean välja käima 25€ siis – mulle ei meeldi see, kui ma olen harjunud maksma lõuna eest viieka. No ühesõnaga, mis sa ära teed. Hotell oli broneeritud, mõtlesime, et elame üle. Aga ma ütlen, lapsed tunnetavad seda sinu stressi ja otsustasid ilmselt meie eest palavikku jääda. Kui te arvate, et hotell meile refundis, siis te eksite – eks ma saan aru ka, inimesi niigi vähe, kõik mis saadud tuleb omale hoida.

Kindlustusest polnud meil abi ja olin selleks valmis, ei hakanud ühte päeva veel olema selleks, et kindlustuse jaoks haiglasse minna palavikku fikseerima. PS! Igasuguse haigestumise korral käige kindlasti arsti juures ja fikseerige see ära, sest paljalt teie info põhjal kindlustus sellega ei tegele. Kutsume seda koolirahaks. Kunagi enam me Kamalasse ööbima ei lähe, see on selge. Meile meeldib ikka elu, melu – mitte, et me lastega peol käiks, aga tahaks odavalt süüa, mõnusalt turul plastmasslaua taga tšillida jne. Rolleriga saab iga päev sobilikku randa sõita ja kalli raha eest lõuna teha, aga üldiselt meeldib mulle soodne elu-olu märksa rohkem.

Tagasilend – Putin, aitäh, tänu sulle 7h pikem

Kui minnes lendasime otse üle Venemaa, siis tagasi tuli lennuk juba Phuketile 3,5 h kauem ehk ringiga. Lennujaama pidi minema aga algse check-in aja järgi ehk siis saime viis tundi lennujaamas tšillida. Finnair muidugi tegi meile tasuta võiksid ja vee välja, aga lastega lennujaamas – päris aus olla, siis polnud kõige hullem, olime päeval seal, neil nagunii ärkveloleku aeg ja lennul nad õnneks magasid 70% ajast, nii et läks õnneks.

Noh, vähemalt saime koju. Helsingis lend meid ootas, kahjuks 17 inimest pidi Soome jääma ööseks, aga lastega pered lasti lennule. Pagas tuleb järgi. 21:35 asemel maandusime Tallinnas 2:25 – kell kolm olime kodus. Oma kodus on ikka hea. Lastel kohe tervised korras ja elu läheb edasi.

Palju meil siis kokku kulus?

Glam Habitat hotell – 977€, millest reaalselt kasutasime ära 326€, seega 651€ kooliraha – well spent. Nooooot!

Kohapeal kulus siis nädalaga lisaks 827€. Selle sees on rollerirent, söömised, joomised, Hedelinile-Hedonile mingid riided, mis turu pealt saime, mõned päikeseprillid ja hunnik ravimeid + mõned tooted ennustajatele (kõige lähemale pakkus Kelli – palun saada meile oma lähim Smartpost, paneme Taist toodud üllatuse teele) ja endale mõned ravimivarud, mis seal paremad ja odavamad kui siin.

Ehk siis kogukulu: 5164€ – aga olgem ausad, kui oleksime nädala veel olnud, siis oleks kulunud ma arvan.. ca 1500-2000€ veel koos veel ühe hotelli ja elamisega. Aga sel korral siis nii.
Nüüd siis asume hoopis tööle, hakkame oma kukruid jälle täis ajama, sest jumal teab, mis elu toob. Tuleb vaid meel positiivne hoida. Ja nagu ma paar päeva tagasi küsisin, siis plaanisime teha ühe laividesarja, et teie tuju jälle raskel ajal üleval hoida – kelle tooteid me testida, proovida, arvustada võiksime? Jätke julgelt kommentaaridesse, tellin asjad ära laivide ajaks. 

 

21 thoughts on “Koroona ajal Taisse – teeme panuseid, palju raha kulub?

 1. Kas Leenu sõidab rolleriga, kuidas te neljakesi sellega liikuda saate?
  Kohapeal kulub umbes 3000 veel, seega kokku pakun kuus tuhat eurtsi.

  1. Sõitsime rolleriga nagu kohalikud – Hedon ees, siis Meelis, siis Hedelin kõhukotiga Leenu küljes. Kohalikel muidugi mingeid kõhukotte pole :)

 2. Ma pakun, et praeguseks on läinud kuskil 2500-3000€. Arvestades, et mul pole õrna aimugi kui kauaks jääte, siis ma pakun et reisi lõpuks kulub kuskil 8565€.

 3. Pakun, et puhkuse lõpuks on kulunud kokku ~6200€. Igal juhul mõnusat puhkust ja olemist

 4. Ma pakun et eelarveks kulub umbes 7200 eurot..aga ilusat reisi teie perele…tahaksin ka phuketisse väga tagasi ;)

 5. Meil läks siis eriti odavalt. Kuigi me pole ka kunagi piletite eest rohkem kui 550€ sellel perioodil maksnud. 29.12-27.01 puhkasime. Edasi-tagasi pilet TLN-HEL-HKT täiskasvanule 774€ ja alla 2.a lapsele 74€. 1622€. Kõikidel hinnas ka äraantav pagas. Pääsesime 1 testiga Eestis ja 1 testiga Phuketil ehk siis pere peale 265€. Transfeeri võtsime Phuketi lennujaama eest 35€ eest (summa jagasime 5 täiskasvanu vahel kes reisil olid). Majutuse saime sama odavamalt või odavamaltki kui eelnevatel aastatel samal perioodil. Kõige parem kogu selle asja juures oli see, et rahvast on täiega vähe ja loodus on palju puhtam ja ilusam ja Big Buddha ees saad teha pilti nii, et mitte ühtegi inimest taustal poleEriti lux oli minna Coral Islandile ja olla seal üks kümnest inimesest. Olles kuulnud kuidas enne oli seal igapäevaselt sadu hiinlaseid päästevestides pilte tegemas (selle pärast pole ka eelnevatel aastatel seal käinud) Ja neid hakkas tulema Phuketile alles siis kui meie reis lõppema hakkas Hea ja rahulik, ideaalne. Lapse/lastega mõnusam.

 6. Sõbralik soovitus – proovige leida elulisi, päris teemasid ka, millest kirjutada. Korduvad kellegi rahakotis sobramise teemad ei ole kaasahaaravad, eriti kui seda tehakse peamiselt nimekirja vormis.
  Palve enda reisile kuluvat summat ennustada jätab väga pealiskaudse ja sisutu mulje, enam ei ole need ajad.

  Kommentaari avaldama ei pea, tahtsin niisama välist perspektiivi pakkuda. Toredat reisiseiklust!

 7. 10 000€ läks hiljutine Tai reis minu sõbranna perel (2 täiskasavnut, 2 last).

 8. Selliste keeruliste meditsiinisüsteemidega riikide puhul võib ka meie enda telemeditsiinifirmadega kontakteeruda – kindlustus peaks siis kulud hüvitama ja telemeditsiini konsultatsiooni ka.

 9. Kas te kirjutate ka, miks puhkus pooleli jäi? Mingi palavik ei saanud ju põhjuseks olla, seda enam, et haige lapsega on veel raskem lennata kui tervega.

  1. Ma unustasin selle postituse avaldada, kohe avaldan. Aga jah, palavik oli konkreetselt põhjus, miks reis pooleli jäi.

Comments are closed.