Kui laps magab, siis mida ikka teha.. Astu prillipoodi ja lahku prillidega!

Käisin ükspäev Solarises, istusime sõbrannaga Vapianos ja vahetult enne lahkumist jäi Hedon magama. Ei tahtnud teda surkima hakata, et riidesse toppida ja mõtlesime, et noh, 40minutit iluund, veedame selle siis mööda poode kolades.

Kohe all korrusel jäi silma Efektoptika, uksel hõljumas sildike -50. No neid silte on kõikjal.. Ühesõnaga, astusin siis sisse ja asusin prille proovima…

efektoptika

Mulle lähenes üsna pea abivalmis klienditeenindaja, kes pakkus, et võib üks-kaks mu silmad üle vaadata. No mis mul sai selle vastu olla. Selgus „vana“ tõde, et miinust on õnneks sama vähe kui kaheksa aastat tagasi, mil ma viimati arstil käisin ehk 0,25, aga et silmades on pinge ja ilmselt väsivad need kiirelt. No täpselt nii ongi.

Mul on väike astigmatism ehk siis, kui tavaliselt on silmamuna kenasti ümmargune, siis mõnel inimesel on selle eespind veidi munaja kujuga, mille tõttu on nägemini veidi moonutatud või hägune. Mul just nii ongi ja seepärast oleks hea arvutiga töötades, telekat vaadates, lugedes.. Prille kanda. Siis silm ei väsi nii kergelt ja ei lähe pingesse.

Kuna Hedontsik magas, siis vaatasin veel prille, tegin selfie’sid, et pärast hea kodus vaadata ja valida, kui tuli optometrist Valentina, tutvustas ennast ja küsis, kas võib ise raame soovitada, ta võttis suvalised prillid ja ütles: need!

Ja saate aru, need sobisidki!!! Ma proovisin veel erinevaid, aga need mis ta mulle esimesena andis, sobisidki ideaalselt. Täiesti uskumatu, kuidas spetsialistid kohe hoomavad, mis sulle sobib.

Muuhulgas rääkiski ta, et välismaal toimib see asi ammu nii, et inimene läheb prillisalongi, ulatab retsepti ja klienditeenindaja toob talle kolmed raamid.. Ja kõik sobivad, siis jääbki vaid viimane valik teha.

Mulle on mulje jäänud, et tavaliselt poodides soovitatakse a) kõige kallimaid b) kiidetakse takka, mis sulle meeldib. Õnneks minu enda valikus polnud midagi nii head, kui need mis Valentina mulle andis. Ausalt, ma ilmselt poleks ise neid proovinudki.

Ja siis tuli uus valik – klaasid… Valikus oli kolm erinevat… Tavaline klaas- ja plastikmaterjal peegeldab valgust prilliläätse eesmise ja tagumise pinna peale kokku umbes 9%, mis tähendab seda, et nägemisaisting on võimalikust kümnendiku võrra kehvem, ning peegeldumisvastane kate ja uue põlvkonda prillilääts, mis neutraliseerib kiirgava sinaka valguse.

Kuigi Valentina soovitas mulle uue põlvkonna klaase Hoya Blue Control, mis neutraliseerivad digitaalselt ekraanidelt kiirgavat sinakat valgust ja vähendavad ka peegeldust, ja et need on kriimustusevastased, mustust hülgavad ja antistaatilise kattega… Aga kuna tegemist nii uue tehnoloogia ja klaasiga, et aega läheks nädal, et need kätte saada, siis teades minusugust kärsitut, valisin ma hoopis sellised klaasid, mis ei peegelda üldse, selline tunne, nagu klaasi polekski ees… võtab peegelduse ära ja parandab nägemiskontrasti (PS. need ei sobi inimesele, kes töötavad värvidega). Need sai kätte järgmisel päeval :) ja kuna meil oli fotoshoot planeeritud, siis nagu valatult sobis see kiirem variant.

2S8A6340
minu nunnud :) prillid ees pildid peagi tulekul!
Samal teemal

12 Comments

  1. klaasid 30€ tk, raamid olid sooduses, nagu silt uksel lubas :) ehk need erineva hinnaga. Mu raamide originaalhind oli 189€

 1. Väga lahe.
  Lähen ka uudistama. Uusi prille hädasti vaja kui enne rasedust oli mul 20% nägemine, siis nüüd on see veel halvemaks läinud. Prillid on aga väga-väga kallid ja tihti neid endale lubada ei saa..

 2. Minu arust on see sobivate prillide(raamide) valimine üks tüütu töö. Alles hiljuti olin sunnitud endale uued lugemisprillid soetama, sest pluss oli vahepeal suuremaks läinud. Seekord mõtlesin, et ostan originaalprillid prillipoest, mitte kaubanduskeskuse prilliletist. Appi, kui kaua läks sobivate raamide valimisega. Ma vihkan poodelmist(poodides pikalt ringivahtimist) ja olin nii kärsitu, kui prillipoe teenindaja sättis kord ühtesid ja siis teisi raame mu ninale. Lõpuks, et kiiremini pääseda, valisin kiiruga ühed ja alles kodus neid kasutama hakates tunnen, et tegelikult need ju kõrvade juurest soonivad. Vot, mis tähendab, kui oled kärsitu. Mul pole ju kedagi süüdistada ka, sest teenindaja oli igati abivalmis ja tore.

 3. See, et esimesed valis ja need sobisid valatult oli veidi õnnemäng ka. Töötan samal alal ning jaa ma tean millised raamid on ilusamad ja millistele näokujudele sobivad rohkem. Tihti on asi ka maitses kinni ja kõikidega maitsed ei kattu. On palju kordi, kus esimesed valitud/proovitud ongi need õiged. Kuid ka neid kellega keerulisem. On palju asju millele meie saame tähelepanu juhtida ja soovitusi jagada. Aga lõppude lõpuks teeb klient valiku ja tema on ka see kes tunneb kas raamid istuvad mugavalt ees.

  Kuidas saab öelda, et mitte proff? Ega kõrvalt vaatajana ei saa alati öelda, et need hakkavad soonima vms. Jah kui on kahtlus, et need kitsad siis sa juhid sellele tähelepanu. Eelmisele soovitan pöörduda tagasi prillipoodi prillidega ja lasta neid kohendada vastavalt vajadusele. Me saame neid teile mugavamaks painutada. :)

  Lisan veel seda, et poes proovides pole klaase sees ja prillid on kättesaamisel veidi raskemad (oleneb tugevusest ja klaasi suurusest kui palju raskemad). Ning klaasi paigaldamisel võib raami kuju veidi muutuda. Nt kui raam on sirgema kujuga ja klaasid tulevad kumerad sisse siis raam võib kumeramaks minna veidi. Ja ka vastupidi kus sirge klaas teeb raami sirgemaks ja lükkab sangad/aisad laiali. Me anname endast parima aga alati ei saa kõike ette ennustada.

  NB! Need esimesed pildid kõik pm jubedad. Sa lihtsalt kaod ära prillide taha. Ootan prillidega pilti, sest raam on paljulubav (Meeldib, et pole nii massiivne ka)

 4. Kui veel prille kandsin, vihkasin uute prillide valimist, kuna leidsin, et ükski ei sobi. Aga tasus mul vaid minna Pro Optikasse, öelda, millised umbes võiks olla ja olid vist ka esimesed teenindaja poolt pakutud raamid, mis sobisid. Ja proovida andis suht igast hinnaklassist midagi. Ehk siis väga palju oleneb poest, kuhu minna. Kunagi instrumentriumist prille valides ei soovitanud teenindaja mulle midagi ning ei öelnud ka, et minu suure miinuse puhul ei ole metallraam just parim variant. Lõpuks iga päev nina valutas neist prillidest.

Comments are closed.