Mis Halloweenil plaanis?

Kellel veel lähevad mõtted kohe Halloweenile kui toidupoes esimene kõrvits silma jääb? Mina igatahes nägin esimese kõrvitsa ära. Muidugi ei tulnud kasuks ka eelmisel nädalal stiilipeol käimine – mulle kohe meeldib kogu see kostüümide ja maskeraadivärk, ning, olgem ausad, ega me kumbki Meelisega sellega kunagi lati alt läbi ei taha minna.

Iga-aastane vaidlus, et kas Halloweeni tohiks üldse tähistada või TOHIB eestlane rõõmu tunda vaid kadri- ja mardipäevast? Traditsioonid ja rahvuslikud kombed on muidugi olulised, kuid ma ei mõista seda eestlaslikku kadedust, et teise riigi või rahuvse välja mõeldud kombestikust sina ei tohi mitte rõõmu tunda.

Miks on Halloweeni tähistamine tore?

Traditsioonide loomine. Jah, tegemist on ameerikaliku traditsiooniga, kuid iga pere võib enda jaoks traditsiooniks muuta täpselt selliseid üritusi ja kombeid, nagu endale kõige mugavamaks ja lõbusamaks peab. Kui Halloweeni tähistamine on teie pere jaoks traditsioon ja aitab luua vahvaid mälestusi ning põnevaid ootuseid – miks mitte? Me oleme näiteks juba mitu aastat teinud kodus sõprade lastega Halloweeni pidusid ja lapsed saavad siis kommimas-pommimas käia.

2022 oktoober:

2021 oktoober:

Loomingulisuse arendamine. Halloweeni kostüümid pakuvad võimalust olla loov ja väljendada oma isiksust. Inimesed saavad end riietada oma lemmikfilmide, raamatutegelaste, ajalooliste figuuride või kujuteldavate olendite järgi. Miks mitte lastega sel ühel päeval aastal eriti ägedat kostüümimängu kaasa mängida?

Ühendav kogemus. Halloweeni tähistamine – kaunistuste valmistamine, üles panemine, kostüümide meisterdamine või valimine – see on pere või sõpruskonda ühendav lõbus tegevus, mis aitab luua häid ühiseid ilusaid hetki.

Sotsiaalne sündmus. Peo jaoks pole põhjust vaja, kuid on ka tore, et mõni pidu on igaks aastaks paigas.

Halloween on lõbus! Mulle meeldib mõelda, kelleks või milleks ma ennast järgmiseks peoks ehin või riietan ning eriti lõbus on seda teha sisuliselt ilma piiranguteta. Eestlastel on ka pidudel riietumisel veel väga tagasihoidlikud normid ning „hullu panna“ saab harva. Halloweenil on selleks aga täiesti vaba pääse!

NB! Ka Kadri- ja mardipäeva tähistamine on väga vahva ja üks ei pea teist tühistama.

Meile Meelisega meeldib kostüümidega kõik detailid läbi mõelda. Lisaks riietusele ja jalanõudele pöörame tähelepanu ka soengule, küüntele, ehetele, meigile ja silmavärvile! Üks põhjus, miks ma Halloweeni naudin, ongi see, et piire tõepoolest pole. Ja üks nüanss, mis välimust kõvasti mõjutab, on silmad (hinge peegel ju!) ja täpsemalt läätsed.

Läätsed oleme me tavaliselt tellinud koostööpartner Lensor.eu poest. Soovitan tellida varem ära, et oleks õigel ajal olemas ning miks mitte ka mitu varianti. Üsna kindla peale minek on nt see komplekt ja mõni sealsetest valikutest. Neid saab valida sobiva miinusega või ilma nägemiskorrektsioonita. Need läätsed on ühepäevased ja seega ongi neid väga mugav ühekordselt kasutada.

Prillidest üleüldiselt rääkides, siis levinud eksiarvamus on, et päikseprillid võrduvad ainult suvega või et nö tavalised prillid on ainult nägemisprobleemidega inimestele kandmiseks. Aga tegelikult on kaks olulist reeglit, mida jälgida:

Päikseprille peaks kandma aastaringselt.

UV-kiirgus on ohtlik mitte ainult suvel päikeselise ilmaga, vaid ka talvel ja pilves ilmaga. Pikaajaline kokkupuude UV-kiirgusega võib kahjustada silmi ja põhjustada mitmeid silmahaiguseid. Lisaks silmadele kaitsevad prillid aastaringselt ka silmaümbruse õrna nahka ja aitavad vananemise märke edasi lükata.

Pikemalt olen sellest bloginud siin:

Kes kannab talvel päikeseprille? Sa peaksid!

Ekraane vaadates peaks ka täiesti tervete silmadega inimesed kandma sinise valguse prille.

Sinise valguse prillid on mõeldud kandmiseks peamiselt arvutite, nutiseadmete ja muude ekraanide ees ning need aitavad vähendada sinise valguse kahjulikku mõju silmadele. Sinise valguse prillid kaitsevad silmi väsimuse ja kahjustuste eest, vähendavad silmade kuivust ning halba mõju unekvaliteedile. Googeldage Computer Vision Syndrome ja saate pikemalt lugeda.

Pikemalt olen sel teemal kirjutanud siin:

Lollidelt tulebki raha ära võtta

Lensorist on koodiga MARIMELL kõik päikeseprillid, sinise valguse prillid, prilliraamid -40%.