Lollidelt tulebki raha ära võtta

Oi, kus meid on Meelisega süüdistatud selles, et me lollidelt raha ära võtame oma kinnise blogiga. Seni kuni on turgu, seni saab ka küsida, tahaks ma vastata. Aga on nii palju kohti, kus ma ei ole nõus maksma üle. Näiteks prillid. Ma olen nõus investeerima rohkem parematesse klaasidesse kui suure kuldse logoga prilliraami, et kõik kaugelt näeksid, et mul on ikka firmakad ees. Nende klaasid tavaliselt on üsna keskpärased, eriti kui päikeseprillidest rääkida. Ma olen läinud alati seda teed, et osta kvaliteetne ja silmale hea klaas, mitte pannud rõhku raamile.

Meie oleme Meelisega suured prillisõbrad. Kokku on meil kodus prille julgelt paarkümmend paari. Tunnistan, me kanname neist väheseid, või oleks õigem öelda – mis tuju parajasti on. Prillid on samasugune äge aksesuaar nagu kõrvarõngad või käekott.. ning lisaks sellele veel ka praktilised. Meil on mõlemal arvutis töötamiseks vaja kanda prille (no saab ka ilma aga mugavam on kui mõni päev 7 tundi järjest vaja passida ja silm väsib) ning kui juba on vaja.. siis võib selle vajaduse enda kasuks pöörata ja ägedaks muuta. Ja no tegelikult peaksid-võiksid absoluutselt kõik (ka täiesti tervete silmadega inimesed) arvuti ja muu ekraani ees kasutama sinise valguse prille (loe altpoolt, mis need on).

Nägemiskontrollis soovitatakse käia vähemalt kord aastas. Selleks, et kontrollida, kas su prillid on sulle sobivad või vajad uusi, ei ole vaja minna alati just silmaarsti juurde, piisab ka optometristist.

Kui õige retsept käes, võid endale vabalt prillid tellida ka veebipoest ning ilma üldse kuskile kohale minemata. Meie koostööpartner Lensor.eu pakub osade prilliraamide puhul virtuaalse proovimise võimalust – sisuliselt saad omale telefoni kaamera abil erinevaid prilliraame ette proovida (loe täpsemalt siit. Olen ka kirjutanud sellest, kuidas saab ilma prille proovimata endale sobivad raamid välja valida (loe pikemalt siit. Kiirelt meeldetuletus ka:

Kodus prille valides on kõige lihtsam suurus valida vanade prillide järgi. Proovi oma prillide siseküljelt leida kolm numbrit – esimene neist tähendab klaasi laiust, teine ninavahe laiust ja kolmas sanga pikkust. Vahel on seal ka neljas number, mis tähendab klaasi kõrgust. Kui klaasi laius ja ninavahe laius kokku liita, saab raami laiuse. Selle numbri järgi saab tabelist vaadata, millist suurust prille kannad.

Kui sul kodus hetkel sobivaid prille ei ole või raamil mingil põhjusel numbreid peal ei ole, saad sobiva suuruse määrata ka tavalise pangakaardi abil. Pangakaardi kõrgus (lühem külg) on umbes sama suur kui prilliklaasi laius. Kui paned pangakaardi ühe ääre oma nina keskjoonele kulmude vahele, siis näed, kui kaugele kaardi teine külg ulatub – kui üle silma teise nurga, on tegemist suurusega S, kui silma teise nurgani, on suuruseks M, ning kui äär jääb silma keskele, on prillide suuruseks L. Virtuaalne prilliproovija arvutab ise pangakaardi abil näomõõtmed ja saad hakata prille proovima.

Okei, kui ka see liiga keeruline on, siis tasub sobivad prilliraamid endale proovimiseks koju tellida ning pärast Omnivaga õige klaasi sisse panemiseks tagastada. Siinkohal tuleb muidugi aru saada, et koju proovimiseks tuleb tellida ainult raamid, sest kui oled enda retsepti järgi klaasid juba prillidesse panna lasknud, siis neid tagastada ei saa, eks.

Tulles tagasi selle juurde, mitu paari prille meil Meelisega kokku on – tegelikult on enamus paaride puhul tegemist ühtede kõige soodsamate aksessuaaridega. Tänapäeval saab ilusaid prilliraame tellida ikka väga soodsa raha eest ning nendesse lihtsalt retsepti alusel õiged klaasid sisse panna. Lensor.eu lehel on praegu veel näiteks ka talvine -50% ale ning mul jäid silma näiteks need või need või hoopis need. Kõikide hind on 20-euro ringis, mis minu jaoks on päris soodne hind ühest küljest isegi vajaliku aksessuaari eest. See, mis tuleb spetsiaalsete klaaside hind juurde, sõltub juba täpsemalt klaasidest ja prillidest. Kui oled ühed raamid välja valinud, kliki „vali prilliklaasid“ ning saad väga põhjaliku ülevaate, palju millised klaasid maksma lähevad.

Kellel tasub valida soodsamaid prilliraame?

  1. Neil, kes klassikaliste ja ajatute raamide asemel soovivad trendidega kaasas käia ja prille sagedamini vahetada.
  2. Kasutad prille vaid kodus/tööl arvutis ning pole üldse vahet, millised raamid siis ees on.
  3. Kasutad muidu läätsesid, kuid vahel tahad anda silmadele puhkust ning hoopis prillid ette panna.
  4. Oled terviseteadlik ning üritad vältida sinise valguse kahjulikku mõju.
  5. Jälgid Instagramis Kristi Saaret ning üritad kulutusi kontrolli all hoida.

Mis on sinine valgus ning mis on sinise valguse prillid?

Sinine valgus tuleb peamiselt päikesest aga suures osas ka kõikidest ekraanidest. Kunstliku, ehk ekraanidest kiirgava sinise valguse mõju seostatakse silmade väsimuse, peavalude ja uneprobleemidega. Spetsiaalsed “sinise valguse prillid” võivad olla nii nullklaasiga kui vastava retsepti alusel tellitud ning aitavad filtreerida kahjulikku sinist valgust. Kõige paremini aitab ekraanide väsitava mõju vastu aga vähem ekraaniaega, seega tasub võtta silmade puhkamiseks pause ning vabal ajal teadlikult ekraanivabasid tegemisi planeerida.

Ja kuigi ma veebruaris netipoodides shoppama ei pidanud, siis mõned raamid, mis me välja valisime ja enda peal katsetasime, saime kingituseks.

PS! Lensor.eu lehel kehtib alati kood marimell, millega saab 40% allahindlust kõigilt täishinnaga päikeseprillidelt ja prilliraamidelt/prillidelt.

2 thoughts on “Lollidelt tulebki raha ära võtta

    1. No millega iganes, see käib elus kõige kohta. Aga ma armastan rohkem öelda, et kui nõudlust on, siis ongi okei küsida. Ja osad asjad – peavadki rohkem maksma kui nad on kvaliteetsed ja head, et igaüks neid lubada ei saaks :)

Comments are closed.