Kui palju maksab Linnanmäkis käik?

Käisime Kadri-Ly ja lastega Soomes Linnanmäkis. Ütleme nii, et kui oled kohalik, võib saada päris soodsalt, kui kaugemalt, siis võib ka saada soodsalt, sest sissepääs on tasuta ja üheksa atraktsiooni samuti – sõida ja lusti palju tahad. Lisaks kui saada pilet mõne laevafirma kampaania ajal.. No ei lähe palju maksma :)

Kuna meil tuli Soome kohe Gotlandile otsa, siis läksime kahese laevaga Soome ja kuigi mõtlesime, et käime kohe esimesel õhtul Linnanmäkil ära, et saab lahedaid pilte hämaras, tuledesära jne, siis ilm oli nii sant, et otsustasime ikkagi hommikul minna.

Meil sellessuhtes vedas, et mu õelaps elab Soomes ja saime temaga kokku, käisime kohustuslikus korras IKEAs, sõime viiekümnesendiseid hotdoge ja käisime tiiru poes.

Midagi vaja ei olnud, teate küll seda värki, aga ikka läks 45€. Ostsin uued veiniklaasid, kaks karpi Hedoni puslede ja joonistustarvete jaoks, väikse küpsetuskomplekti lapsele ja Hedon sai loomulikult jalgpalli, mis siis, et pehme ja fliisist, aga jalgpall. Pallihullule on alati vaja pall osta. Ja tegelikult see on nii lahe, kuidas meil on kodus nii palju palle ja ta mäletab täpselt, kust ta need sai.

Linnanmäki – kaheksast tunnist jääks väheks!

Aga Linnanmäkile jõudsime järgmisel päeval kell 12. Saime kõik peaväravas kokku (elasime kõik eri suundades) –  Kadri-Ly perega ja mu õelaps tuli ka. Ilm oli ilus, st päike paistis, polnud megakuum, aga oli parajalt soe. Õelaps mul ütles ka, et kui oleks lauspäike, oleks suht piin seal järjekordades seista. Meil jälle ilmaga vedas. Oli soe, aga mitte kõrbekuumus.

Esiteks, mis mind üllatas oli see, et käepaela ei peagi kohe ostma (hind muidu 39€ ja saab käia kõikidel atraktsioonidel palju süda lustib!). Sissepääs on täitsa tasuta ja lisaks on üheksa atraktsiooni ka tasuta. Isegi sellised, kuhu suured peale saavad, mitte ainult tited. Näiteks saab minna seal vaatetorni (Panoraama), mis sõidab esmalt ülesse ja siis keerleb, sealt näeb kogu parki ja poolt linna takkaotsa. Lisaks on seal mitu mänguväljakut, kus saab vabalt lustida, piletit ei küsi keegi.

Hedoni miinuseks oli see, et ta on kahe lühikese inimese laps ja hetkel jäi paar senti meetrist puudu ja see kitsendas tema käimisvõimalusi, Kadri-Ly ja tema lapsed lustisid meist vist kolm tundi kauem. Tal lapsed ka 3 ja 9, aga kolmene on pikem kui Hedon ja pääses palju rohkemate asjade peale kui Hedon. Kadri-Ly ütles õhtul, et tal neist rongidest ja karussellidest süda paha, koguaeg, veel ja veel. Sessuhtes, mul vist vedas, aga samas.. Sai Hedon ka piisavalt käia ja lustida ja ei kurtnud väga, ainult kohvitassidesse ta oleks tahtnud keerlema minna, aga seal ta pika ninaga jäigi ja rohkem me sellistesse kohtadesse teda ei viinudki, kus alates meetrist lubatud oleks.

PS! Linnanmäkis on ka lastesaatjad, kes soovi korral lapsega ise sõitma lähevad, kui sul tõesti juba karussellidest kopa ette viskab või sa ise näiteks ei julge, aga saatjat on vaja. Teenus on tasuta ja saatjaid pargi peal mitu, leia nad vaid üles :)

Linnanmäkile minnes saad kohe kaardi, mis on imeline abimees – esiteks on seal välja toodud kõik atraktsioonid, need on ära nummerdatud, saad jälgida kus oled või kuhu minna tahad…

Teiseks on seal kohe juures, kuidas sinna saab – kas laps üksinda või on see tasuta või.. TRUMMIPÕRIN – kui saatjal on käepael, siis mitmeski kohas alla meetrine piletit omama ei pea. Ehk siis tegelikult oli piisavalt kohti kus ka allameetrimehega käia.

Lisaks on võimalik minna veel Sealife akvaariumisse, kuhu Linnanmäki käepaelaga pääseb 8€ eest (tavahind 16.50€, lapsed 13€). Kuna meie äratulekul oli järjekord megapikk, siis ei jäänud ootama, samamoodi ei käinud me söömas.

Aga söögikohti on Linnanmäkis mega palju, isegi suhkruvati kool on seal olemas :)

Kuna Hedonil pressis uneaeg peale ja tuju kiskus juba natuke kehvaks, teadsime, et päeva päästab väike autosõit ja ta jääb magama. Nii läkski. Kuna meil oli nö lapsehoidja kaasas (õelaps), siis hüppasime sisse Villeroy & Boch outleti, kus olid hinnad tõesti mõnusad.

Kui ma Eestis oleksin pidanud sama kraami eest välja käima 326€, siis seal läks mul 99€. Tegin ise meile nö aastapäeva kingituse, sest hakkasin mõtlema, et miks ma pean ostma kogu serviisi korraga, kui ma võin jupi kaupa oma nõusid hakata välja vahetama. Ostsin suure salatikausi ja kuus väikest, lisaks kaks New Wave sarja kruusi, ühe sain sünnipäevaks Kadri-Ly’lt ja teise nüüd aastapäevaks ka. Vaikselt koguneb.

Mis mulle täiega hinge peale jäi oli üks jõuluserviis, aga noh, alla 12 taldriku pole pointi osta ja siis võiks juba olla ka vaagnad ja kausid.. Ühesõnaga, see lõbu oleks vist megakalliks läinud, ma ei hakanud isegi arvutama, kuigi alates kolmandast tootest oli lisaks -50%. Ongi põhjust kunagi tagasi minna.

Reklaamiohver

Ja kuigi me mõtlesime alguses, et lähme tagasi Linnanmäkile kui Hedon ärkab, siis korraks tibutas, ilm läks pilve ja mõtlesime, et hea küll, otsime talle mingi mängutoa. Õelaps soovitas Iso Omenasse minna, aga kuna Jumbo oli lähemal, siis läksime sinna. Reklaam oli ka päris hea, tulemus muidugi null. Aga seal me paar tundi tiksusime ja oligi aeg laevale minna.

Nagu ah? Metsikult tegevust, my ass!

Kus ööbida?

Loomulikult saab minna ka päevatripile, aga lastega on mu meelest mugavam ööbida. Ja Hedonile nii meeldivad hotellid ja liftid ja seiklemine ja trippimine, ta on super laps alati reisil, siis pole mul probleemi kuskil ka ööbida.

Meie ööbisime Radisson Blue Seaside hotellis, mis asus kesklinnas. Teate, mind pani kogu see värk täiega imestama. Esiteks hind – Helsinki kesklinn ja 100€. Teiseks, ma arvasin alati, et Radisson on mingi äriinimeste koht. Mina ei tea, meie hotellis olid küll täitsa tavalised inimesed. Hommikusöögil nägin ühte ülikonnas ärimeest, teised olid sellised nagu meie. Tavalised inimesed.

Hommikusöögil üllatas mind see, et tegelikult oli valik suht väike (peekon, viinerid, munapuder, keedumuna, seasink, kanasink, salaami, juust, BRIE! (megaüllatuslik!), smuutid, puuviljad, saiad), aga kõik oli niii ülimegaägedalt kujundatud, et jäi mulje nagu oleks mingi metsik hommikusöök. Aga kõhu sai täis, see ju ongi peamine. Tahaks teada, milline hommikusöök Eesti Radissonis ees ootaks?

Hotell ise mulle täiega meeldis, nagu selline.. tehas. Mulle meenutas Club on Überblingenit. Sellised mustad tellisest seinad koridorides, tänavasiltidest numbrid tubadel – ma ei tea, mulle hullult meeldis see kujundus.

Lastele oli ka üllatavalt palju mõeldud selles hotellis. Vastuvõtust sai ta kohe pliiatsid ja raamatu, kriidid, millega sai teisel korrusel joonistada. Toas ootasid kommid ja puuviljad ja Radissoni jänku, käepaelaga sai piiramatus koguses smuutit või muud meelepärast jooki kohvikust…

Tuba ise oli üliilus, avar ja lahe. Ma arvan, et me korter on ka väiksem :D Seal oli kaks hiiglaslikku voodit, reaalselt 2x2meetrit ja Hedon laiutas ühes üksinda. Aasta boss. Ja loomulikult vann, kuhu oli vaja kohe sisse ronida ja sulistada.

Vaadake millised voodid. See koht sobiks ülihästi tüdrukuteõhtu või ma ei tea, laste pidžaamapeoks. Mõnusalt suured voodid, kus natuke hüpata (hotellis ju võib, tssss!) ja patju loopida.

Aasta sendiveeretajad nagu me oleme, võtsin kaasa meile pandud šampoonid ja palsamid, see palsam oli IMELINE mu juustele. Head väiksed pudelid, käsipagasiga reisides (seitse ingli ikooni).

Parkimine maksis meie hotellis 29€/24h. Aga parkimine ongi Soomes kallis. Me läksime autoga ainult seepärast, et teadsime, et tahame IKEAsse minna ja ehk ostame midagi + Hedoniga mugavam, sõitsime kokku 127km ja bensiini kulus alla veerandi paagi. Seega kokkuvõttes polnud niiiii kallis.

Millega minna?

Esimene asi on ilmselt valida välja laev – meie käisime VikingLine’iga ja mis ikka peamine, peaasi, et lastel lõbus oleks. Vikingu laevadel on suvel konverentsikeskused asendunud lastele mõeldud erinevate tubadega – batuudid, pallimered, mängutoad…

Lisaks on VikingLine’il ka hetkel kampaania, kus laevareis + Linnanmäki käepael kokku maksavad 37-49€ (olenevalt vanusest) ja käepael pole nö kohustuslik, saab broneerida ka ilma käepaelata, kui on allameetrimees kaasas :)

Meil olid ka kajutid, ja teate, lastega, KUI MUGAV! Esiteks minnes jäi Hedon autos magama, tõstsime ta siis lõpuks viimasel sekundil välja autost, ta tegi silma lahti, vaatas, ah, misasja, jälle mingi laev.. Läksime siis kajutisse, et ta natuke virguks, vend keeras uuesti magama.

Tund aega magas, mõnusalt ju mürises kõik ja uni oli väga magus. Tagasitulles me eriti toas ei olnud, sest käisime õhtust söömas ja aeg läks suht kiirelt, saime istuda suhtkoht lõpuni välja, siis vana hea pallimeri ja juba olimegi kohal. Aga mugav oli kajutiga küll, pole midagi öelda.

Pöff oli alla keskmise (täiesti maitsestamata, aga ise soola-pipart lisades polnud vigagi), ja see sidrunheina paneeringus spargel polnud sidrunheinast kuulnudki, aga muidu olid söögid head :) Õhtu lõppes ikka taldrikutäie krevettidega. Minul. Lastel vahukommide ja maasikatega.

Kui nüüd rääkida sellest, millega hotellist/sadamast Linnanmäkile edasi minna, siis Linnanmäki parkla on alati täis. Kindel mats. Parkimine maksab 3€/h. Variant on minna ühistranspordiga või nagu meie, autoga. Sel suvel pakub Linnanmäki ka sellist varianti, et lähed autoga, mille saad parkida Helsingi messikeskusesse, tellida endale takso ja maksta kokku vaid 13€. Samas on mugav variant linnast minna ka trammi või rongiga.

Kuna meil jäigi Hedoni Linnanmäki käepael kasutamata, siis ma hea meelega loosiks selle kellelegi välja, kes sinna sel suvel minemas on. Väike sääst ikka. Lisaks annan kaasa kaks kupongi, millega saab tasuta kas suhkruvati, popkorni, joogi või jäätise.

Seega, kui teil on plaanis minna, jätke kommentaaridesse, kellega te plaanite minna ja millal ja juba teisipäeval (10.07) valin kellegi, kes saab endale käepaela ja kaks kupsi, et tripp natuke soodsam oleks :) LOOSIMINE TOIMUNUD! Palju õnne, Carolyle!

#KOOSTÖÖ

131 thoughts on “Kui palju maksab Linnanmäkis käik?

 1. Tahaks väga lapsega see suvi sinna jõuda, aga pileti hind ikka päris krõbe. Seega kuluks yks tasuta ranneke kindlasti ära :) Laps yksi ei julge nendega asjadega sõita.

 2. Mina + abikaasa= 1 pulmaaastapäev Linnanmäkis? Aga miks ka mitte, eksole?:)
  Ps. Osalen loosimises:)

 3. Lapsed (12 ja 14) panid mu just hiljuti fakti ette, et mis mõttes ei lähegi sel suvel Linnanmäele?!? Eks tuleb siis see käik plaani võtta jah, ja loosivõit oleks muidugi abiks :D

 4. Mul on täiesti teemaväline mõte.
  Võiksite teha postituse oma kodust. Ma olen üsna kaua juba seda blogi lugenud aga tean üsna vähe: et korter on pisike ja, et hoov on olemas ;)
  Samas shoppate nii palju ja saate seoses blogiga palju asju. Nüüd käisid oma unistuste nõusid ostmas ja mainisid, et alla 12 pole mõtet komplekti ostagi.
  Mul endal on ka väike elamine ja mu mõtted lähevad alati kohe sinna, et aga kuhu ja kuidas te kõik need asjad mahutate? Minul ei mahu ära ei riided, jalanõud ega sööginõud ega mitte miski üldse :) Võibolla näitate häid nippe – elust väiksel pinnal.

 5. Meil plaan suvel minna, terve perega. Kuupäev pole veel paigas

 6. Super ülevaade ja meile nii õigel ajal! Lähen nädala pärast koos 6-aastase tütrega.

 7. Lähen juulis koos mehe ja 2 tütrega. Sooviks väga paela. See oleks suureks abiks.

 8. Plaan on minna augustis 2 lapsega. Eelmisel aastal kombineerisime üksikpileteid. Seekord tuleks ehk päevapilet vōtta, sest lapsed suuremad.

 9. Läheksime kogu perega (mina, mees ja 2 last). Ise ma pole küll muidugi suur karusellidega sõitja aga lapsed oleksid sillas Oleme plaaninud oma 4 aastat Linnanmäe lõbustusparki külastada aga alati kas tuleb midagi pakilist ette või on mehel ootamatud tööotsad. Aga kui me võidaks ühe pileti siis oleks kindel põhjus,et peame seal kindlasti ära käima

 10. oi, me just plaanime minna esimest korda. Väga kasulik lugemine oli, tänud! Ja kuna lapsi rohkem kui üks, siis kuluks käepael vägagi ära :)

 11. Me lähme 16.07.2018 perega ,lapsed nii ootavad et saaksid sinna.Lapsi meil kolm +siis meie kaks.Sain väga palju infot siit ennem ei teadnudki et 9 atraktsiooni tasuta on.Aitähhh teile ja jään 10.07 ootama

 12. Meie lähme augustis suurema seltskonnaga. 5 täiskasvanut ja 6 last. Tore oleks küll natuke soodsamalt saada

 13. Meil plaanis mehe ja lapsega üks Soome tripp nagunii suvel teha, käiks siis Linnanmäkis ka. :)

 14. Plaanisin augustis oma 12.aastase lapsega minna Linnanmäkisse .
  Mõtlesime, et teeme aeg kahele :)
  Võidu korral oleks see reis märksa ägedam, sest saaksime ka majutust, siis endale lubada :)

 15. Plaanisin augustis oma 12.aastase lapsega minna Linnanmäkisse .
  Mõtlesime, et teeme aeg kahele :)
  Võidu korral oleks see reis märksa ägedam, sest saaksime ka majutust, siis endale lubada :)

 16. Heh, meie lähemegi kolmapäeval perega minna Linnamäele! Ööbime ka, aga laeval :) Võit läheks praegu väääga asja ette :D

 17. Ma olen hetkel Soomes ja läheksin oma noorema õega ja vanema õe perega, kuhu kuuluvad ka kaks väikest poega(4 ja 2). Nii et oleks väga tore saada üks käepael ning ega suhkruvatist ka ära ei ütleks.

 18. Ma olen hetkel Soomes ja läheksin oma noorema õe ja vanema õe perega kuhu kuuluvad ka kaks väikest poega (4 ja 2). Ning üks käepael vähem oleks lihtsalt super ja ega me ka suhkruvatist ära ei ütleks.

 19. Väga lahe postitus. Lisaks vaid juurde ( ehk kellelgi on sellest abi) …Jumbos on suurem mängutuba Flamingo poolel aga need pole nii head kui Hop-Lop või Superpark, seal on rohkelt tegevust .
  Mul oleks väga hea meel võita. Plaanis on minna arvatavasti augustis enne kooli, kui 10ne-aastane vanaema juurest komandeeringust tagasi saabub.

 20. Ma lähen 2 lapse ja 3 täiskasvanuga. Linnanmäel on väga tore.Lustin iga aasta. Sooviks pileti võita kuna sooviks see aasta ka minna linnanmäele

 21. Me lähme lastega lõbutsema. Lustime iga kord. See aata on ka sinna minna soov.

 22. Lähen 2 sõbraga. Seda võittu oleks väga vaja kuna pole ammu käind

 23. Vabandust 2 lisa arvasin et ei ole veel läinud

 24. Läheksin koos väike vennaga (8a), teeks nö ōe-venna päeva :)

 25. 11 juuli minek koos oma elukaaslase Johanna-Silviaga ja tütar Silennaga. Käepael paha ei teeks!

 26. Mina läheks koos mehe ja lapsega. Soomes elavad mul tädi ja tema pere, kutsuks nemadki kaasa. Kunagi sai käidud linnanmäkis ja tõesti väga äge koht, saab vägeva adrealiini laksu Oleks väga vahva Soomet külastada ja saaks kohe terve nv olla kuna ööbida saaksime tädi juures

 27. Ma vist olen megatumba, aga otsisin mõnda aega seda kohta, kus kommida saaks :D Läheks küll veedaks ühe toreda perepäeva koos abikaasa ja lapsega :)

 28. Plaan minna juuli lõpus oma perega lõbustusparki ja kohvikusse ja loomaaeda.Kuna peres kasvamas 4 last, siis üks tasuta käepael kuluks igati marjaks ära. Oleme seal ka korra varem käinud ja lapsed jäid kõik väga rahule. Kellel muidugi Soomes rohkem aega ja rahakott kannatab, siis soovitame minna ka Tamperesse Särkänniemisse

 29. On plaanis see kuu või augusti alguses jõuda. Hetkel veel kuupäev lahtine aga muidu on plaan minna perega (5in). Kidlasti on plaanis külastada lõbustusparki, sest lapsed ootavad seda väga. Soovin kindlasti loosis osaleda ning loodan, et õnn naeratab

 30. Minul on plaanis minna oma 3 a neiuga ja sõbraga:)
  22 juulil:)
  Olen juba aastaid mõelnud minna nüüd tuleb ära käia:)

 31. Suurem tütar (13) tahaks väga minna, aga ma ei tea kas vãiksemal (3) on seal midagi teha!? Võidu korral läheks kindlasti…

  1. Hedon ka 3, teha küll ja veel. Seal mänguväljakud ja paljud atraktsioonid ka alla 100cm lastele :)

 32. Tahaks oma poja ja mehega ühe lõbusa päeva veeta ennem,kui hakkab lasteaed peale. Kuna paari kuu pärast on sündimas ka perelisa siis enamus rahad lähevad pisikesese asjade peale ning ega väga ei jäägi selleks raha,et saaks lõbutsema minna kuhugi :( Aga usun , et see üks lõbus päev muudaks meie 3.aastase Kaspari suve veidikenegu lõbusamaks ning huvitavamaks

 33. Ma nüüd seda posti lugedes sain aru, et me peame ka minema perega! Mul Viking line mingi pakkumine ongi postkastis jäetud tärniga, et Soomes käia :),mul baka kursaõde ka seal ja võiks ju temagagi trehvata. Kõlab nagu suurepärane plaan! Mul nii tuhin sees nüüd, aitäh selle postituse eest! :)

 34. Lapsed ootavad väga, et saaks jälle lõbustusparki, ühe korra oleme käinud, aga niipalju jäi veel proovimata, et sai lubadus antud jälle minna.

 35. Meil just plaanis minna sinna augustis, need piletid oleksid nagu rusikas silma auku ja lastel lusti kui palju :)

 36. Läheme augustis perega (mina, mees ja 2väikest tivoli hullu ) Nii tore oleks see käepael võita

 37. Mina mina.kuna tytrega soome plaan sealife minna oleks linnanmäki ainult boonuseks juures.
  Laps on olnud maal vanaema ja vanaisa juures pikemat aega ja mis oleks temale hea üllatus kui emmega reisile minna soome. :)

 38. Minna tahaks koos lapsega väga, oleme ammu plaaninud aga kõik on jäänud raha taha,pole saanud lubada endale sellist väljaminekut.

 39. Meil bronn tehtud 9-12 august.
  Lähme viiekesi. Meie pere ja mehe õde .
  Kuna ma ise olen suur adrenaliini otsija,siis ilmselt oleks mul päris lõbus. Lapsed ka 2.5 a ja 4.5 a saaksid kenasti lõbutseda.

 40. Soovin, väga! Mäletan kui ise emaga Linnamäkis käisin 1995. aastal. See on siiani mu lapseõpõlve kõige ägedam reisimälestus. Nüüd plaanime minna pojaga augusti alguses . Vaatan teie pilte ja olen ise ka juba nii elevil.

 41. Plaanime sõita nüüd, peale 23ndat kuupäeva abikaasa ja 4a lapsega sinna lõbustusparki ja oleks tore see pisike boonus just endale saada.

 42. Plaan ikka minna ja koos perega( elukaaslane ja kaks tütart ) .

 43. See oleks mega lahe, ise just täna (09.07) tulin Soome. Reedel tagasi ja siis jälle juuli lõpus Soome, juuli lõpus kui tulen kavatsen pikemalt olla (kusagil kuu) siis oleks mega lahe see pilet endale võita ja sinna minna. Isegi kui ma seda piletit ei võida, kavatsen minna
  Läheksin sugulase ja sõbrannaga❤️

Comments are closed.