Meelis kirjutab: kas odavreis on häbiasi?

Kuna meie blogi on kuidagi eneselgi ootamatult muutunud pereblogist reisiblogiks, siis põhimure on inimestel, et käime mingitel mõttetutel odavreisidel – sööme aga suvalist lobi, hotellist väga välja ei vaata – mõttetu! Hakkasin hoopis mõtlema, kust jookseb piir odavreisi ja kalli reisi vahel?

Tundub, et on lausa häbiasi käia kuskil kõik hinnas paketireisil, sest issand, see on ju nii õudne – suvaline toit, kehv tuba, lennud hilinevad – milleks raha raisata?

Mulle on jäänud mulje, et kui skoorid 500€ reisi 215€ga (loe siit!), siis on tegemist mõttetu odavreisiga. Kui maksad 700€ Bulgaaria 4* eest, siis nagu pole nii mõttetu odavreis, aga no kes siis Bulgaariasse läheb?

Üldse vist kvalifitseeruvad Türgi, Egiptus, Bulgaaria, Malta, Tenerife jne odavreiside alla. Igale endast lugupidavale inimesele on selline sihtkoht lausa piinlik. Okei, jah võib juhtuda nagu minul, et 3* on täielik saast (loe siit!), samas kui Leenu Bulgaaria 4* oli ülinormaalne (loe siit!).

Standardid ongi erinevad, aga suures plaanis pole vahet, kas oled 3* või 5* hotellis, kui lend on sama (mis võib hilineda, loe siit!), lõpuks istume me ikka kõik koos samasse bussi, mis meid laiali veab. Jah, üks asi on söök, teine asi hotell ja kolmas see, mida sa seal reisil teed ja.. lõppkokkuvõttes kujundad oma reisi ju sa ise, olenemata hotelli tärnidest või söögist buffees.

Mu meelest on isegi naljakas, et inimesed parastavad neid viimasel hetke häid hindu, sest kui me saaks näiteks piletid Londonisse 49€ eest ja oleks seal 3-4 päeva, siis see ei oleks odavreis? Miks? Sest London on kallis?

Või kui skoorime lennukipiletid Tallinnast-Bangkoki 311€ eest (loe siit!), siis ei ole odavreis, sest lendame Taisse? Oleme reaalselt näinud lennupileteid 195€ Mehhikosse. Supersoodsad ju. Räägid tuttavatele, et näed, saime sellise hinnaga ja kõik kukuvad kadedusest pikali, aga kui ütled, et said aastavahetuse Egiptuse kuurortis 300 euroga, siis häbenevad need samad inimesed silmad peast ja teevad näo nagu nad isegi ei tunneks sind. Kas tõesti sõltubki odavreis sellest, kuhu sa reisid?

Käisime hiljuti Gotlandil (loe siit!), noh, see oli selline kiire sutsakas, meile kusjuures täiega meeldis, aga üks meie tuttav leidis kohe, et no ma ei liigitaks seda reisi alla, sest see on liiga lähedal ja kestab liiga vähe aega ning maksab liiga vähe. Kas kruiis on ka odavreis?

Tegelikult tahab eestlane lihtsalt puhata, sooja, päikest ja ujuda. Ja mida soodsamalt seda parem.

Ma olen justkui nõus, Türgi ja Bulgaaria ja Egiptus on nö odavreisid, aga samas, kui palju inimesi meil on, kes neid endale lubada ei saa. Miks? On ju odavreis? Järelikult ikka ei ole?

Kust teie arvates jookseb piir odavreisi ja mitte odavreisi vahel? Sõltub see sihtkohast? Hotelli tärnidest? Sõltub see sellest, kui kauaks sa puhkama lähed? Mis on see, mis reedab, et ahh, issand, mingi vaene, lendab odavreisile?

15 thoughts on “Meelis kirjutab: kas odavreis on häbiasi?

 1. Odav reis.. On see kui kogu Sinu reis on economy class ja kõik elamise, olemise, söömise, joomise jne asjatamine toimib sente lugedes ja mõttega,kui ma kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saan.. See kui lähedal või kaugel on sihtkoht, ei saa nüüd küll määrav olla, kas see on, odavreis ‘ või ei.. Eriti odavaks suudavad reisi nii endal kui teistel teha need, odavad’ inimesed – me oleme tallinnast, me maksame… Päikest ja positiivsust.. Kallis on siis kui käed on ümber kaela

 2. Odav reis – Sa lendad economy classis, Sa planeerid oma reisi ette aasta , Sa otsid soodsamaid lende , Sa lendad Jumal teab ,mis au ringidega sihtkohta, kuigi igale poole saab 1 vahemaandumisega Tallinnast ..Sa kasutad odavaid lennufirmasid, kogu Su reis on koostatud soodsatel tingimustel -odav hotell/ majutus, odavad söögikohad jne. Sa kasutad stamp pakkumisi ja pakette odavatelt reisifirmadelt , kes müüvad Sulle maha kõik,mis vähegi müüdav on JA EESTLASELE OMASELT OOTAD SA,ET SAAD 5 TÄRNI PUHKUST NAUTIDA :D :D :D no ei saa…nii on ükskõik, millise asukohaga, riigi , linna , kuurortiga ! Sinu rahakoti suurusest oleneb, kas Sul on ,odavreisi , odavpuhkus ´ või naudid Sa oma olemist 5 tärni väärtuselt.. Loomulikult oleneb ka käitumisest, kas oledki oma soodsalt saadud reisipaketi , odav vääriline , või endast ja teistest lugupidav /ihaldusväärne reisisell ;) Päikest ja positiivsust

  1. Mis selles halba on kui inimene soodsalt reisib? Ma nt iga kell reisin kahe vahemaandumisega Taisse ja maksan 400€, leian soodsa ööbimise ja maksan kahe inimese eest a 1500€ kui ostan reisifirmast paketika Taisse, mille lennud ja hotell on samaväärsed aga hind on 1800 per feiss :D

 3. Reis on reis, mõtlen pigem niipidi, et kui paljud ei saa omale üldse seda odavreisigi korra aastas lubada (võttes nt oma tutvusringkonnaski). Ja et ma peaksin õnnega koos olema, et saan aastas korra või kaks sooja palmi alla :D savi, kui kellegi arvates on see mõttetu odavreisis.

 4. Minu meelest on pigem kummaline see, et teie reisid on kas basseini ääres olemine või äärmisel juhul kaubanduskeskustes allahinnatud asjade ostmine.
  Te ei käi looduses, ei tutvu selle riigiga, kus olete jne.
  Selles on point, mitte kõik hinnas odavates pakettides.

 5. Vahet pole kui palju maksad. Nõmedaks teeb reisi suhtumine nagu sinul: said odavalt ja siis teed vingupostituse. Miski polnud reisil hea.
  Kui ma lähen odavalt saadud 3 või 2tärni hotelliga reisile, siis võtangi asja nii, et hotell on vaid öömaja ja ei lase ennast häirida ebaviisakatest hotellinaabritest. Teen ise oma reisi toredaks.

 6. Kui Gotland pole reis, siis mida või kuidas ma nimetan Eestis ringireisimiseks? :D Eestis ju nii palju ilusaid kohti..

 7. Egiptus, Türgi, Bulgaaria lähevad mu silmis sinna kategooriasse ja ma pigem ööbiks nendes riikides ainult 5* hotellis. Sest nagunii lebotaks bassu ääres ja hotelli territooriumilt välja ei läheks. Samas Maltal oleks savi 3* ööbida, sest seal ma otsiks pigem kultuuri kui bassupuhkust ja ei veedaks hotellis nii palju aega. Ser tuba on üks asi, aga just territoorium peab ka bassupuhkuse jaoks ok olema. Nagu just Meeliselgi Türgis oli, et bassein ja hotelliala räpane. Aga tegelt on savi kuhu reisid, peaasi, et ise rahul oled ja naudid.

 8. Minu hinnangul ei ole asi selles, et ostad “odavreisi” (aka odava hinnaga reisi kuhugi kuurorti, kus hotell on kehv, söök maitseelamust ei paku ja ümberringi ebameeldivad inimesed), vaid selles, et sa ostad selle reisi, teades, et see on “odavreis” ja siis vingud, et viuh ja viuh kui mõttetu kõik on ja miski ei paku elamust. Kui inimene teab, mida ta ostab ja on sellega rahul, siis ei ole vahet, mis reisiga on tegu. Seega, mis ühele odav, võib teisele olla kallis. Just seetõttu ma ei “klassifitseeriks” odavreisi hinna järgi, vaid pigem on see siiski suhtumise küsimus.

 9. Minu jaoks pole oluline hind ega asukoht.See kellega reisin on.Ja kas on puhkusereis v kultuurireis.Kui puhkama,siis on oluline ilm,võin küll vedeleda Egiptuses palmi all nädala ja mitte end sealt liigutada kui on hea hotell.Kui,aga kultuuri nautima siis on hotell viimane asi mis mind huvitab.Teie reisikogemusi mulle väga meeldib lugeda,eriti meeldib mulle,et reisite koos lapsega.See on nii armas,paljud ju arvavad,et puhkus lapsega ei ole üldse mingi puhkus.

 10. Loomulikult on tore, kui saab odavamalt reisida. Aga ma ei viitsiks ka mingil “stupid a clock” kellaaegadel sellepärast lennata, et mõnikümmend või sadakond eurot soodsam oleks. Lõpuks kulutad selle võidetud summa ikka söögile või muule lendude vahel tekkivale tarbetule molutamisele. Aeg on tõesti raha vahel.
  Minu jaoks on pigem oluline, et kohapeal veedetud aeg oleks kvaliteetne. Ja ka selleks pole suuri summasid vaja, vaid hoopis head kodutööd. Youtube´is on mitmeid videosid, kuidas näiteks noored ameeriklased Tallinnat avastavad. Söövad sellistes kohtades, kus ma ise iial ei käi. Ühest küljest kallid ja samas ka isikupäratud kohad tihtilugu. Ühed noored olid kuskilt välja guugeldanud Kalamaja, aga kuna nad jalutasid Kalamaja pargi lähistel ja mööda mingeid suvalisi tänavaid, siis jättis Kalamaja neile täiesti mõttetu mulje. Kodutöö oli poolik ja nii nad seal videos käsi laiutasidki. Minu jaoks pole ühtegi mõtetut reisikohta, igalt poolt leiab midagi. Ei pea end lolliks maksma, et väärt elamusi saada. Tuleb teada, mis endale rõõmu pakub, tuleb suhelda kohalikega, tuleb eemale hoida ilmselgetest turistilõksudest. Mina isiklikult ei tahaks kombinaathotellis elamise eest ka natukene maksta, tihtilugu saab eramajutusi märksa odavamalt ja märksa atraktiivsematesse asukohtadesse. Ja toit on minu jaoks oluline, pigem söön vähem, aga söön hästi. Ja vist siis reisin ka mõned korrad vähem aastas, aga pigem planeeritult ja läbimõeldult. Maltal ja Tenerifel võib ka väga tore olla, kõik sõltubki huvidest. Seal on imelisi paiku, kui turistitrajektoorilt pisut kõrvale kalduda.

 11. Odav reis ei ole halb reis, lihtsalt inimesed otsivad reisilt erinevaid asju. Egiptus ja Türgi iseenesest ei ole halvad riigid aga mina isiklikult ei suudaks nädal aega lihtsalt hotellialal lamada, kui see oleks aga mu eesmärk, siis sellistes riikides alla 5 tärni ei vaataks. Pigem ei oleks selline aga üleüldse minu masti puhksu, tahan melu ja kultuuri ja kohalikku maailma avastada. Eriti niiiiiii rikkaliku ajalooga riikides nagu eelpoolnimetatud kohad.

  Enamasti mõtlen välja sihtkoha ja hakkan pileteid luurama või ostan soodsad piletid ja siis vaatan edasi. Ööbimisele väga palju kulutada ei taha aga koht peab olema ok asukohaga ja ilus ja puhas !!! Mingid räuskava põhjakihiga odavhotellid on tänapäeva võimaluste puhul (airbnb jne) välistatud.
  Suur osa reisist on minu jaoks hoopis söök, kindlasti tahan mõnel õhtul mingisse väga heasse restorani minna aga kuna 3x päevas oleks see roppkallis, siis kombineerin, hommikusöögi võin vabalt mõnel päeval ise teha aga ka linnas ei ole see nii kallis, lõunasöögiks on igasuguseid pakkumisi ja tihtipeale haaran hoopis tänavalt kohalikku streetfoodi ja avastan seda. Koju tulles olen inspireeritud uutest elamustest ja maitsetest ja see ongi minu puhkus. Kui ma peaksin koledas hotellis olema ja keskpärast suvalist sööki sööma, siis seda ma ei tahaks isegi siis kui keegi peale maksaks. Päike seda ei kompenseeri.

 12. Odavreisimise kohta kaasa ei oska rääkida, aga mind hämmastab, et Teid huvitab ainult Tais igal pool ringi luusida ja vaadata, uusi kohti avastada jne. Igalpoolmujal reisimine näib mõttetu, kuna lähete sinna ainult sooja ja ilusa ilma pärast. Ilma ja päikese eest reisiraha maksta ilma muude elamusteta tundub minu jaoks natuke mõttetu. Ehkki ma mõistan, et see seal liigitubki puhkuse alla, lähed, oled, mõnuled, puhkad. Lihtsalt naljakas, et kas soodsamalt ei saa puhata, selleks peab sotte välja laduma? Kokkuvõttes, mis vahet seal siis on, kus te kõik ära käinud ja puhanud olete, kui te maast endast suurt midagi ei avastanud ega teada saanudki. Eks igaühel oma nägemus reisimisest :D Meil need lihtsalt ei ühti.

  1. Lihtsalt naljakas, et kas soodsamalt ei saa puhata, selleks peab sotte välja laduma?

   No ütle mulle, siis kus tasuta või soodsamalt puhata saab?

 13. Üks asi on saada lennupiletid hästi soodsalt, see on igati kiiduväärne, kui see muidugi ei tähenda liigseid vahemaandumisi ja ajakulu, aga hotelli valiksin siiski ise, iial ei võtaks odavat paketikat, sest see on üldteada, et need on kõige viletsamad valikud, mis olla saavad. Vähemalt Eesti reisibüroode kaudu.
  Minu jaoks annabki selle odavreisi maitse just paketikas, mitte hind.

Comments are closed.