Kuidas investeerimisega endale kolm (või viis) kinnisvara saada?

Ma juhtusin üks õhtu nägema Reporteris Liisi Kirchi (minu jaoks tuttav nimi investeerijate grupist) rääkimas, kuidas nad hakkasid 10 aastat tagasi mehega palgast 50€ kõrvale panema, et korjata endale meelerahufond. Ja et ühel päeval teenida investeerimisega piisavalt, et mitte tööl käia (mitte vajadusest, vaid soovist)…

Ta selgitas pikalt kuidas üks asi viis teiseni ja kui nad ostsid esimese kodu ja see väikseks jäi, siis tahtsid nad uut nii, et vana jääks alles.. See kõik kõlas veits nagu meie – et nad ostsid suurema, et vana jäi alles, siis vahetasid veelkord kodu ja nüüd on viiekesti 80ruuduses korteris ja neil pole rohkem vaja – koristamisele kulub vähem (ta tõi välja, et kui nädalas 2h koristamise pealt säästa ja teha selle asemel näiteks kaks tundi lisatööd 10€ tunnis, siis saab aastaga lisaraha nt investeerimiseks teenida üle 1000€), asjade ostmisele kulub vähem raha (sest pole panna kuskile neid asju).

Okei, Liisi pere on lisaks minimalismi austaja, et asju ja riideid ja midagi pole vaja liiga palju – noh, selles suhtes on tal õigus, et kui kapis on 25 kleiti ja sa neid iga hommik lappad, et mida selga panna, siis ei suuda otsustada ja leiad, et oleks vaja paar juurde osta, sest midagi pole selga panna (mina iga päev!), siis tegelikult kulub sul hommikul otsustamisele liiga palju, et teha päevas paremaid otsuseid. Ja et kui sul on valikus viis asja, siis kulub otsustamisele vähem jne. Ehk siis aeg on raha, mida vähem sa kulutad mõttetute otsuste tegemisele, seda rohkem jääb sul aega paremate otsuste tegemiseks päeval.

Oeh, pika sissejuhatuse juurest tahan ma jõuda selleni, et nad hakkasid investeerima väga väikeseid summasid ja täna on neil juba piisavalt kinnisvara, et elada ja toimetada nö vabakuselistena ja teha projektipõhiselt seda, mis meeldib. See oli mõned aastad tagasi ka minu soov – olla geograafiliselt vaba ühel hetkel. Teha seda mis meeldib, seal kus meeldib.

Mulle meeldis Liisi üks mõte veel – investeeri sinna, millest sa midagi hoomad, mitte ära pauguta sajas kanalis, kus sa millestki midagi ei tea.

Mina olen praegu valinud LHV kasvukonto, olen määranud protsendid kuhu ma palju investeerida tahan ja see toimetab taustal minu eest. Näiteks, kui ma maksan kaardiga, siis kui arve on 2,31€ – siis arvelt läheb maha 3€ ja see läheb sinna kontole. Lisaks kannan ma sinna 30% sissetulekutest. Hedoni-Hedelini lasteraha läheb otse nende kasvukontodele. Ja selle aasta alguses lisasin ma veel ühe investeerimisportfelli neile – ostsin neile mõlemale kulda ja otsustasin, et kui nende kasvukontod on eraldi ja kuigi nad investeerivad nö samadesse kohtadesse, siis on kontoseisud erinevad, siis kulda jagan ma nende kahe vahel täpselt võrdselt.

Kuidas ma kullani jõudsin?

Ma küll tahan investeerimisest rohkem teada jne aga kõik tekst on alati nii kuiv, et ma poole peal tahaks kaheksa korda otsast alustada, et üldse midagi aru saada, seega on mu hilisõhtuseks meelelahutuseks hoopis Rahakrati blogi, kes kirjutab.. olgem ausad, üsna mahlakal moel investeerimisest ja nii, et isegi minusugune loll saab aru. Kunagi investeeris Rahakratt kogu sellesse Auforti tegemisse, nagu investori tasemel, mitte kulla ostjana ja jäi mulle hästi meelde.. Tsiteerin:

Mu järgmiseks lükkeks investeerimismaastikul sai hoopis digikulla valdkond. Kuna öeldakse, siis rikastumine ei käi mitte kulda kaevates, vaid labidaid müües, siis ma läksingi seda teed, et panin väikese nutsaka prooviks digikulla ja -labidate ärisse.

Jah, ma tean – ma olin ka alguses nagu what the sh*t, aga tule kuula mind õues (hear me out, kui tõlkest aru ei saanud).

Nagu mu essa reaktsioon Auforti poistega digikullast rääkides oli reaalselt, et mida hekki nagu haljastajad ütlevad. Sama hästi võiksin mina panna mingile lehele üles autode pildid ja öelda, et mul on nüüd digiteslade pood. Kanna raha ja panen ühe auto pildi alla sinu nime, ausalt!

Kui soovid ka digiteslat, siis tee mulle 69k kanne ja panen sullegi ühe tesla siia laadima

Tuleb aga välja, et digikuld on siiski olemas ja see on tagatud päris kullaga. NB! Minu digiautode pood on siiski veel alles natuke piloodi staadiumis ja hetkel müüdavad digiautod on ainult digitaalsed.

See on ju nii selge sõnum, et isegi minusugune loll saab aru, et digikuld on legit, kui see on tagatud päris kullaga. Rohkem mul polegi vaja teada mingeid detaile – kui tahan siis ostan, kui tahan müün maha, kui tahan ostan juurde või kui tahan võtan päris kullatükina välja.

Kes on sama loll (okei, ausam oleks öelda roheline) investeerimises kui mina, siis mina saan nii aru, et osta kasvõi üks gramm kulda (maksab ca 50€) ja kui tahad, võid selle samal hetkel endale koju tellida tükina, ilma et peaksid muretsema, et see mingi pdf kuld on :D Kui sa seda koju ei taha, nagu mina – asju niigi palju, siis saab seda hoida digikujul nende koostööpartnerite varahoidlates. Mulle tundub palju ägedamana teadmine, et.. Hedoni ja Hedelini kuld on Saksamaal hoiul näiteks.

Mu jaoks oligi see lastele kulla ostmine sellessuhtes kindlam, et kuld ei kao kuskile ära. Piisab kui Elon Musk tviidib, et bitcoin on mõttetu ja selle hind kolinal kukub ja lastel kontod jälle punases. Kuld on ikka kuld. Suhteliselt riskivaba mu meelest, sest maailmas aset leidvad sündmused teevad traditsioonilise rahandussüsteemi üsna heitlikuks ja siis mulle tundub, et kuld pakub justkui kindlustunnet, et ta ei kao kuskile. Mu plaan ongi see, et kunagi – olgu see siis kui nad saavad 18 või 25, saan ma neile kinkida reaalselt kulda, kas tükina või digi kujul, sellel polegi vahet, aga nad saavad selle vahetada reaalse raha vastu olenevalt siis mis see sel ajahetkel väärt on ja arvestades, et kulla hind on olnud üsna stabiilne, siis ma ei usu et siin kaotusprotsent väga suur saaks olla. Kulla hind viimase kümne aasta jooksul:

Ja nagu Liisi, kellest ma seda blogiposti alustasin (ta on sada triljon korda targem kui mina investeerimises) juba ütles, et 50€ga alustades võib 10 aastaga jõuda mitme kinnisvarani, siis miks mitte see 50€ investeerida kulda, kust see mõne aja pärast soovi korral välja võtta. No ma mõtlen, et see on justkui nagu kinnine säästukonto – kuhu sa raha paned, aga vahepeal välja ei võta. Sea endale näiteks eesmärk – kogun kokku 10 grammi kulda enne välja ei võta või kogun 10 kilo kulda, enne välja ei võta..

Kui ma sinna endale konto tegin, siis avastasin, et saan ka sõpru kutsuda (teie saate ka!), koodiga MARIMELL saab iga uus klient esimese kulla ostult 5€ soodukat. Osta saad siit!

9 thoughts on “Kuidas investeerimisega endale kolm (või viis) kinnisvara saada?

 1. Mina uurikski kuidas sul oli võimalik nii väikese ajaga saada üks korter ja siis kihe teine et ei pidanud ühte maha müüma , ise lootsin ka nii teha et tahtsin korteri alles jätta ja maja osta aga pank ei aktsepteerinud seda ja pidin ikka korteri maha müüma . Investeerimisega olen ka tegelenud aga hetkel olen investeerinid aktsiatesse .

  1. Ma arvan, et majal ja korteril on korralik hinnavahe ka. Meie mõlemad kinnisvarad olid ostuhetkel väga hea hinnaga (lihtsalt joppas) ja esimese puhul oli sissemaks meil nats üle 30%, mis tegi laenusumma suht väikseks ja ma ei tea, eks siin mängib sada asja rolli laenu saamise hetkel ja palju sõltub ka haldurist. Meil on täiega vedanud. Nii halduriga kui kinnisvara hindadega. Sest sel samal hetkel siinkandis polnud mitte midagi alla 235K, meie leidsime midagi mis oli alla 195K.

 2. See postitus influencis mind kohe täiega. Avasin ka kullakonto ja tegin esimese ostu. Super, et ka sellistel teemadel on siin blogis juttu.

 3. Digitaalne kuld on sama turvaline nagu krüpto tegelikult. Kui kôik tahaksid seda kullana 1hetk kätte saada, siis nad suudavad 1% nôudluse aastas täita. Kaevandamise kiirus pole viimase 100 aastaga kasvanud oluliselt.

 4. Ostsin suvel 2g kulda. Hetkel olen 3.05 plussis. Ma ei ytleks, et sellega koguks midagi. Pigem on see lihtsalt koht kus oma raha hoida. Sest kui myya tahad või kullaplaadina välja võtta pead teenustasusi maksma ja ilmselgelt jääb miinusesse hoopis Hetkel pole plaanis juurde osta kui just metsikult hind ei lange, et sis slp meelitaks ostma ja sis jääda lootma, et läheks taas kõrgemaks kulla väärtus.

  1. Seda ma ütlengi, et see on lollikindel koht, kus oma raha hoida, vaevalt kulla hind megalt kukub kui teda nii vähe maavaradena alles on, pigem tõuseb. Nagu ma kirjutasin – nagu kinnine säästukonto :) Inimesele, kes pigem ei julge riskida krüpto, aktsiatega, börsist midagi ei hooma – neile alustuseks hea koht kasvõi meelerahufondi koguda kullas.

 5. Tahate teada kuidas mina miljonäriks sain?

  Ka ilgelt sebisin ja jebisin, otsisin lolle, müüsin ja vahetasin. Aga siis suri vanaema ära ja jättis päranduseks 140 hektarit metsa ja üürimaja Kalamajas. Nüüd saan tegeleda oma projektidega.

 6. optimistlik arvata, et praegune kullahind saab olema tuleviku hind, mitte see, mis ta oli 7 aastat järjest. pigem ostad praegu grammi 50ga ja siis omad seda 30e väärtuses.

Comments are closed.