Kes teab? Kes on Frank Kutter?

#KOOSTÖÖ

Frank Kutter on kodumaine seakasvataja ja lihameister, kes kasvatab oma sead ise ning teeb oma lihast ise ka tooted valmis. Ei saa kohe mainimata jätta, et toodete valik on neil tõesti väga lai, alustades värskest lihast ja lõpetades valmis snäkkidega, mida otse pakist süüa saab. Kui oled sealihasõber, siis nende valikust leiab kindla peale soovitud lihatüki, vorsti või hoopis pasteedi.

Tegelikult algab aga kogu tootmine Saaremaalt, kus valmistatakse 100% eestimaisest teraviljast jõusööta ning kasvatatakse võimalikult vabas keskkonnas sigu. See on tõesti sõna otsesemas mõttes toit otse põllult lauale. Frank Kutteri omanikul on Saaremaal kokku üheksa sigalat, kus kasvab ligi 34 000 siga. Väiksem osa sigu kasvab ka Kehtnas kohapeal. Seda puhast Saare Siga on Saaremaal kasvatatud juba 1996. aastast, seega teavad nad väga hästi, kuidas kasvatada kvaliteetset ja puhast liha.

Frank Kutteri vabrik asub aga keset Eestit, Rapla lähedal Kehtnas. Ikka selleks, et ole klientidele lähemal ja pakkuda alati värskeimat toodangut. Nende retsept on lihtne – nad töötlevad liha võimalikult vähe ning lisavad ainult seda, mida tõesti vaja on. Frank Kutteri tooteid süües saab olla kindel, et toit on eestimaine ja valminud värskest eestimaisest sealihast.

Sõna kutter tuleb saksa keelest ja tähendab liha tükeldamist. Kõigis lihatööstustes on olemas ka vorstimassi segamiseks aparaat, mida nimetatakse kutteriks. Frank Kutter on oma välismaise nime valikul arvestanud kohe ka sellega, et oleks nime hääldamine lihtne ka väljaspool Eestit.

Frank Kutter alustas Kehtnas tööd 2017. aasta suvel, esialgu oli sortimendis ainult värske liha, kuid juba sügisel hakati pakkuma singitooteid ja jõuluks olid valmis esimesed vorstid, tänaseks on tootevalik väga laiaks kasvanud.

Frank Kutteri värske liha valikust leiab kõike, alustades hakklihast kiire argitoidu jaoks ja lõpetades praetükkide ja seakootidega, kui näiteks peaks olema soov jõuludeks ise sülti keeta. Kui tekib taaskord küsimus, et “mida õhtuks süüa teha”, on lihtne lahendus juba marinaadi pandud lihatükid, erinevate maitsetega steigid või hoopis talvisema tunde tekitavad veri- ja kruubivorstid. Valikus on ka tükeldatud guljašš ja hakkliha. Uute toodetena ka wokid, mis minu lemmikuteks osutusid. marimell.eu Instagramist leiab reelside alt mõnusaid kokkamisvideoid, muu hulgas ka Frank Kutteri toodetega.

Sinkide ja suitsutoodete valik samuti kitsas ei ole – leidub suitsutatud karbonaadi, sisefileed, suitsupõske ja -peekonit. Lisaks klassikutele nagu suitsutatud maasink ja külasink, pakub Frank Kutter veel näiteks põlist suitsusinki ja marineeritud õrnsuitsu välisfileed.

Vorstidest leidub nende vaikus nii vinnutatud vorsti kui ka erinevate maitsetega poolsuitsuvorste, seega tee salatit või lõika võileivale, valik on kirju. Viinerit ja sardelli saab ka. Hedonile üldiselt sardellid ei meeldi, aga Frank Kutteri „suuri viinereid“ küsis ta juurde. Nende sees oli rohkelt juustu. Ja maitselt head, mahedad ja mõnusad.

Õhtuse snäkivaagna jaoks pakuvad nad näiteks tavalist vinnutatud liha ja ka vürtsidega varianti, lisaks snäkkvorsti juustuga. Mina ise kiidan suitsuvorste. Need olid meil mitu õhtut snäkiks laual ja tõesti oli maitsevahe tuntav võrreldes suvalise poe omaga. Käsitöö on ikka käsitöö.

Kuigi suurem grillihooaeg on möödas, ei saa grilltooteid ka ära unustada. Frank Kutter pakub grillimiseks ribiliha, šašlõkki ja erinevaid toor- ja grillvorste. Hetkel küll on hooaeg möödas ja grilltooted on enamalt asendunud talviste toodetega- praed, verivorstid, ahjuvorstid ja muidugi ka kruubivorstid. Minu info kohaselt käib suur töö järgmise suve toodete kallal. Võib põnevusega oodata, millega plaanib Frank Kutter üllatada. Avastamisrõõmu igatahes jagub ja kindlasti tuleb uusi tooteid veelgi juurde. Minu teetassike nende verivorstid ei olnud, liiga palju vorstirohtu oli – aga kindlasti on neid, kellele need mokkamööda on.

Kui soovid sinagi midagi uut ja huvitavat proovida, siis suurima valiku tooteid leiab Membo e-poest. Kusjuures mina olen tänu Membole avastanud nii mõnegi uue laheda väiketöötja, kelle tooteid nüüd suhteliselt regulaarselt tarbin. Lisaks on Frank Kutteri tooteid saadaval ka suuremates ja hästi varustatud poodides üle Eesti.

6 thoughts on “Kes teab? Kes on Frank Kutter?

  1. Täitsa ausalt kohe küsin, kas selle koostöö tellija ise soovis sellist kuiva ajalooteksti, millel Sinu endaga mitte mingit seost pole? Et saatis Sulle teksti ette ja ütles, et palun copy-paste see oma blogisse? Sellist sisuturundust tehti 10-15 aastat tagasi.. Tundub uskumatu, et olite nõus sellise asja oma blogisse postitama, arvestades, et kuulute ise TULIsse; üritate edendada sotsiaalmeedia reklaamimaastikku Eestis; annate ise õpetusi teistele ettevõtetele, kuidas sisuturundus teha jms. Ja nüüd selline asi :(

    1. Jah, mõnikord teeme ka selliseid tekste, kui klient seda soovib. Kui firma soovib end lihtsalt tutvustada, siis on vähe kasu sellest kui ma kirjutan sellest kui mahlane oli wok või kuidas ja millega ma sööksin verivorsti.

  2. Ma pean küsima. Kui te ise loeksite seda teksti, kas see kutsuks tarbima või oleks nagu üks neist sisuturundusartiklitest,mis on nii kuiv, et keerad ajakirjas lihtsalt edasi? Kas ettevõte ise tellis sellise sisu või miks te ei jaga oma mõtteid toodete kohta?

    1. Jah, mõnikord teeme ka selliseid tekste, kui klient seda soovib. Kui firma soovib end lihtsalt tutvustada, siis on vähe kasu sellest kui ma kirjutan sellest kui mahlane oli wok või kuidas ja millega ma sööksin verivorsti.

  3. Mina ausalt öeldes lugesin küll kõik läbi ja olen väga tänulik, et sellisest tootjast teada sain (uurin ise edasi). Ja isegi kui see tekst on selline klassikaline reklaam-tekst, siis minu jaoks tekitas juba lihtsalt see usaldust, et teie seda jagasite (sest olen aru saanud, et jama te ei tarbi ja ei reklaami). Aitäh!

Comments are closed.