#beebiblogi #elulineblogi

Kuidas ma siis lõpuks selle Hedoni lasteaeda sain?

Nagu ma eelmisel nädalal kirjutasin, siis tuleb minna autokooli. Selleks on mul juba valmis tervisetõend ja olen tänaseks ka ühes teooria tunnis käinud. Aga sellest kunagi lähemalt.

See esmaspäevane postitus pani mu postkasti täituma igasuguste põnevate kirjadega – üks pakkus isegi võimalust load osta. Aga kes mulle veel kirjutas, oli Uber, õigemini ma nägin seda Uberisse logides, et nad on mu Uberi kontole krediiti lisanud. Kirjutasin ju, et Uberiga saaks soodsamalt kui taksoga… Ühesõnaga äge :)

No tõsiselt ka, ma eelmisel nädalal täiega testisin, kuidas siis on parem viia, kuidas ajaliselt kulu on jne. Viisin taksoga ja tulin ise bussiga tagasi (ajakulu 62minutit), tellisin takso ja viisin ta ära ja tulin ise samaga tagasi (ajakulu 30minutit), tellisin Uberi, sest Taxifys EI OLNUD ÜHTKI AUTOT SAADAVAL!  Ajakulu kahaneb ikka müstiliselt kui bussidega seigelda. Ja Uberiga on poole odavam kui mitte rohkem.

Okei, võib ju öelda, et mis mul teha ja aega maa ja ilm, aga ma ei tea, mu jaoks on aeg oluline. Samas ma tunnistan, et kui ma peaksin teda igapäevaselt viima ja see poleks üks ajutine nädal, siis ma käiksin bussiga, sest rahakulu oleks suurem kui nö ajakulu.

Taksoga oli üks ots 4,90-5,30 (nii Taxify kui tellitud takso), kui ta mu tagasi ka tõi ja ootama pidi, siis 12-13€. Samas Uberiga on üks ots 2,4€ ja edasi tagasi umbes siis kuuekas. Seega sääst on tuntav. Õnneks kahel õhtul tuli ka lapsehoidja appi, kes elab seal lähedal ja tõi ta ise mulle lapse koju ära.

Aga veel Uberist rääkides, siis ma pole kunagi sellesse süvenenud, et mis seal äpis täpselt on. Ma tegin endale Uberi konto kunagi kui me Ungaris käisime ja mul polnud never aega midagi seal vaadata, tellisin oma auto ära ja korras. Praegu meenus ja mõtlesin, et teen ära selle muudatuse, et näeks normaalselt oma sõite ja asju. Mu Uberi konto oli telefonis jumala vigane, näitas arveid Ungari rahas ja mingi veider, mõtlesin siis, et login sisse läbi arvuti – heh, seal sain kõik normaalseks muuta, eesti keele peale ja värki.

Kas teadsite, et ma saan teile kolm sõitu soodsamalt anda. Ma avastasin selle alles seal. Ma ausalt pole väga süvenenud sellesse Uberisse, kuigi tellinud olen sealt omajagu ja nüüd kui Taxify muutis oma äpi selliseks, et ma mitte muhvigi sellest ei hooma, siis ma ei viitsi seda üldse kasutada. Uberi äpp on megalihtne – kliki sisse kuhu ootad taksot ja kuhu lähed ja olemas. Juhiga ei pea isegi rääkima kui ei taha. Mõnikord on taksojuhid hullult tüütud ja hakkavad lobisema kui ma parasjagu ei taha. Uberis on alati normaalsed inimesed või ma ei tea, tajuvad ära, kas ma tahan rääkida või ei. Hommikuti enamasti ei taha. Aga näiteks eile kui ma autokoolist tulin, sattus mulle nii normaalne juht, et ma oleks tahtnud temaga Tartusse sõita. Ülimuhe jutukaaslane.

Ühesõnaga, surfasin ma siis seal Uberi veebilehel ja avastasin, et kui te kasutate enda äpis minu sooduskoodi „marimell2017“ – täiega äge, et seda sai seal muuta, sest muidu see oli mingi veider tähtede numbrite kombinatsioon, jälle loomulikult Ungari rahalühendites..


Ühesõnaga, nagu ma aru saan, siis kohe kui te sõidu teete, saate 3€ alla sõidu pealt ja mina saan tänu sellele ka soodussõidu. Kehtib kolm korda ehk et üks sõber saab kolm soodussõitu teha ühe koodiga. Aga see kehtib vist siis kui sul veel kontot pole. Ma ei tea, proovige. Soodsamalt saada on ju alati parem.

Ja kui ma siin EBA ümberkorralduste juures aega saan, siis kirjutan autokoolist ka. Aga kohe varsti lähme me hoopis koos perega kuskile kokkama. Ma täpselt ei tea, mis või kus, lähme tšekkame üle. R-kiosk kutsus :)