#elulineblogi #kokandus

Kuidas viie minutiga 35 kilo juurvilju tellida?

Ma olen totaalselt hoovikohvikule hetkel lainestunud, muu jaoks nagu üldse aega pole. Ainult to do listid ja mõtted sel teemal. Kas võtta toast purgid kuhu noad-lusikad-pulgad püsti panna või osta mingi lahe topsik. Nimekirjad, mida on vaja osta, kuhu poodi on veel vaja minna.

Tegin eile just endale nimekirja, et mis juurvilju kui palju vaja on ja siis tulin mõttele, et mille jaoks ma pean ise minema ja vedama kuskilt poest 35 kilo juurikaid, kui ma saan need edukalt tellida paari hiireklikiga Vitamiinikulleri lehelt.

Jah, kui sul on vaja kilo kartuleid ja kaks apelsini, siis pole tõesti vahet, aga kui sul on vaja varustada suurem kogus asju, siis ülimugav on teha seda ju veebist. Ja ma avastasin tellides, et Vitamiinikulleri lehel on see veel eriti lihtne. Tegelikult ma ei olnud kindel, kas see nii toimib, aga ma proovisin. Ja toimis.

Mis siis täpsemalt?

Esmalt võtad lahti e-poe ja lisad valimatult ostukorvi kõike, mida sul vaja on.. NIPP: ära sisesta veel kogust!

Seejärel lähed juba ostukorvi vaatesse ja sisestad kogused, mis sa tahad. Iga asja juures eraldi ja ostukorvi lõpus “uuenda ostukorv” ja plaks, kõik on tehtud ja korraga! Hea, kui sul on enne nimekiri, et kui palju sa mida vajad. Ma arvutasin kogused umbes välja toitude peale kokku, mis mul vaja oleks..

35 kilo asju on ostukorvis nagu naksti. Enne maksma asumist sisesta sooduskoodide lahtrisse MARIMELL. Kusjuures, ma ei teadnud, kas see enam kehtib või ei, aga kehtis. 10% soodukat nagu maast leitud. Mina tellisin endale kogu laari homseks ära ja nüüd pole muud kui ainult lihakraam reedel osta. Ja no nipet-näpet – prügikotid, kummikindad. Aga ma juba stressasin veits ette, et oh, mine ja otsi ja vali ja.. Lihtne! Tehtud. Ainult laimid ja tšillid unustasin, aga kuna ma nagunii Promosse lähen, siis haaran need sealt.

Okei, tegelikult on kõik veel alles ees. Sest kogu see kraam, jep, see 35 kilo, tuleb ka tükkideks hakkida, et supid ja wokid tulele panna! Aga noh, aega on.. Laupäeva hommikuks on tehtud. Ja õnneks mul on köögikombain ka :)

Menüü on sel korral väga konkreetne. Seda sel lihtsalt põhjusel, et me kolisime tänavale, aga seal pole elektrit. Või noh, me ei jõuaks ka viite potti samal ajal tulel hoida. Seega, supp saab ette tehtud ja pad thaid ja pelmeenisuppi kokkame otse teie silme all!

Laupäeva hommikul kell kaheksa on meie “meeskond”, kes sel korral on imepisike, oodatud hommikusöögile ja hakkab pihta. 8.30 saabub Funrent kraamiga ja paneme need telgid ja lauad kokku ja sätime valmis, sest festivali algusaeg tõsteti tund varasemaks. Näeme juba laupäeval kell 11 Videviku ja Koidu tänava nurgal! Tulge öelge tere siis!

PS! Ma loodan, et siis läheb elu natukene.. kuidas ma ütlen, aeglasemaks jälle, et on aega igapäevaselt blogida.. Tundub hetkel, et siis ei ole mingit asja, mis kohe ukse ees on, sest jõuluvanani on veel aega.. Kuigi bronne tuleb juba uksest ja aknast :)

8 thoughts on “Kuidas viie minutiga 35 kilo juurvilju tellida?

 1. Vitamiinikulleris saab minu meelest paluda ka kilekotte mitte panna, see on lahe. Sest puuviljad-köögiviljad pesen ju nagunii ära, seega pole pointi, et nad korraks seal kilekotis on ja siis need kilekotid selle mõne hetke pärast juba ära visata. Asjad lihtsalt kasti ja korras :).

 2. Kas plaanite köögiviljad ära ka pesta? Tuleks ka muidu sööma, aga mul meeles kuskilt, et sa ei pese neid tavaliselt.

  1. Pesen ALATI puu- ja juurvilju kui ma endale ei kokka. Ka sõprade külla tulles pesen.
   Seega, no worries, tomatid on pestud ja kuivatatud enne kui supile lisan :))

 3. sel laupäeval? homme?
  kas teie hoovikohvikute päev ja igasügisene liikluskaos – tallinna maraton – üksteist segama ei hakka?
  või mõtlesid alles nädala pärast laupäeva?

Comments are closed.