Kelle reklaamist teil kõrini on?

Mulle jäi eile hommikul Briti instas ette mingi teema, et mis brändid käivad rahvale nö närvidele, et liiga palju reklaami teevad. Peamiselt toodi välja Napsie madratsid, Daniel Wellingtoni kellad, Linea, Valio ja Breden..

Ma hakkasin mõtlema, et veel pool aastat tagasi kui ma jälgisin peaaegu igat teist Eesti blogijat, siis tõesti muud ei olnud kui ühed samad tooted. Samas praegu, kui mu feedis on ehk kümme blogijat, siis ma ei saaks kurta reklaami ülekülluse üle või et keegi eriliselt närvidele käiks, et blogijatele oma tooteid saadab.

Daniel Wellingtoni oli tõesti ka minu jaoks mingi hetk jube palju, aga seda ilmselt seepärast, et need kellad olid igal suuremal staaril ja blogijal, aga samas ma olen õppinud sellest reklaamist mööda vaatama kuidagi.

Teine asi on ehk see, mida inimesed võib-olla ei pane tähele, on see “varjatud reklaam”, et kui nad läbi blogija kellegi lehele lähevad, no oletame, et keegi suunab oma Instast näiteks Napsie lehele, sa avad lehe ja uudistad natuke ja siis paned kinni, siis mõne aja pärast on su feed Napsie asju täis. Seda kutsutakse remarketingiks ehk kord oled külastanud, järelikult on huvi, pommime sind reklaamiga edasi.

Võtsin lahti suvalise postituse meie blogis, kus kuvab vahel google reklaame ehk neid pindu, mida firmad saavad oma reklaamiks osta, mis me näeme:

A) järelikult olen Nutribulleti lehte külastanud ehk remarketing

B) selle postituse sisu haakub Nutribulletiga, Google suunab reklaami edasi

C) Nutribullet on suutnud suunata reklaami täpselt mulle (naine, 35+, Tallinn; naine kes on googeldanud simeonsi dieet, blender, smuuti, tervislik toitumine)

Breden teeb ka seda väga edukalt. Eriti saan ma sellest tööl aru. Muidu mul remarketib mu tööasju FB ja googlereklaamiakendes, aga kui mõnikord vaatan Bredeni lehele, ala Facebookis jääb ette, et neil uus muster või uus toode – no ikka tšekkan, eks, siis on kohe kõik kohad Bredeni reklaami täis. Lähen enda blogisse näiteks ja kõik reklaamiaknad, mida seal kuvab, on Bredeni asju täis, sest olen nende lehte külastanud. Aga see pole ju otseselt influencerist tulnud probleem, et nad nii palju reklaami teevad. Aga võimalik, et paljud ei tee vahet reklaamil ja reklaamil.

Eksperiment:

Avan kõrvalaknas nüüd Bredeni lehe… olen seal mitte rohkem kui kümme sekundit, skrollin ja avan kaks suvalist toodet. Tulen tagasi marimelli blogisse:

Et siis jah, seepärast võib-olla on inimestel tunne, et nad reklaamivad end jube palju :D VonBaer teeb ka väga head remarketingi. Tavaliselt lähen ühte linki võtma, et blogipostituses kasutada ja saan nädal aega VonBaeri reklaami uksest ja aknast, Insta storyde vahel jne :)

No ma mõtlen praegu, et kui inimesed reaalselt kurdavad selliste asjade üle, siis nad peavadki ju jälgima mingi 50+ blogijat, kellele neid asju kogu aeg saadetakse, kelle kaudu nad neid linke avavad ja et nad seda reklaami igal pool kogu aeg näevad, et neil sellest kopp ees on.

Ma jälgin ütleme kümmet blogijat igapäevaselt ja mul ei ole veel neist asjadest kopp ees, sest järelikult jälgin piisavalt ka neid, kellele ei saadeta neid asju. Aga kui inimesed ütlevad, et muud pole kui Valio, Breden, Linea, Napsie ja otsast peale, siis järelikult nad jälgivadki peamiseid blogijaid, kellele kogu aeg need pressipakid laekuvad.

Veel mõni aeg tagasi ajas mind hullult närvi, et pakke saadeti kõigile korraga. Ala Fazer saatis uued leivad ja või, kolmekümnele influencerile ja siis tundus ka, et kõik said ja kõigi feedis see oli. Selle vastu aitab a) ära jälgi kõiki blogijaid, kuigi saan aru, et uudishimu pole patt :D b) saage firmast ka aru. Ma saan aru, et lihtsam on ühe korraga kolmkümmend pakki valmis teha, kuller tellida ja need teele panna kui iga hommik värsket leiba ja võid pakendada ja viie kaupa neid laiali saata.

Ja enam ammu ei pane ma seda pahaks, et kõik neid pakke korraga saavad, või et kõigiga koostööd tehakse. Me elame ju konnatiigis, siin ei ole nagu väga valikut kui sa pildis tahad olla. Sa ei jõua nö kõigini kui sa ainult Mallukale oma asju saadad, pead saatma ka Porgandile (sest tal on natuke erinev jälgijaskond), pead saatma Janele (sest tal on neid lugejaid keda Mallul ja Porgandil pole), pead saatma Eveliisile (sest tema jälgijad ei kattu kõik eelnevate blogijate jälgijatega) jne.

Üldiselt kaasnevad koostöödega ka sooduskoodid ja blogijal endal neid üldiselt küll vaja ei ole, sest nemad külvatakse toodetega ju nagunii üle. Lugejatele aga igati kasulik :)

PS! Napsie.ee lehel annab marimelli kood kõigelt 25% allahindlust ja Lineashopis 16%.

Aga kas teil on mingeid brände, mis teie meelest liiga palju reklaami endale teevad? Ja mis selle juures häirib? Kas see, et kõigile saadetakse sama nodi või et saadetakse samal ajal või… Kelle reklaami on marimelli blogis liiga palju? Ma pean silmas meie sisus, mitte google reklaamiakendes :)

18 thoughts on “Kelle reklaamist teil kõrini on?

 1. Kes iganes nende brändide reklaame üles paneb ja haldab, võtke teadmiseks et enamikes kanalites siiski on võimalik seadistada näitamise piirang. See lahendus selleks loodud ongi, et vältida oma sihtgrupi jaoks “tapeediks” või “kõige tüütumaks brändiks” muutumist.

 2. Napsie reklaami on küll palju ja see tekitab minus ka veel enam ärritust nende vastu, et neil on koguaeg mingid allahindluskampaaniad (aeg-ajalt -50%, siis igal blogijal oma sooduskood, mis annab koguaeg -25%). Paneb mõtlema, et korralik juurdehindlus neil juurde keevitatud ja see allahindlushind ongi toote tavahind. Pidev usk, et allahindluskampaania paneb inimesi rohkem ostma, aga minul tekitab see juba antireklaami ja ettevõtte hinnakujundus paneb kukalt kratsima. Kahju ja täielik Top Shopi mekk on küljes (mida nad ka on :-))!
  Võrdle näiteks Von Baeriga, millest ka igal pool blogides juttu, et nemad allahindlust ei paku, müüvadki oma parima hinnaga, millega suudavad.
  Napsie tundub rahva lollitamine.

 3. Ma jälgin blogijatest Instagramis ainult teid ja Mallukat ja Britti. Suunamudijatest (nii lahe sõna) veel Helen Adamsoni, Hanna Martinsoni, Josefinet, Sandra Raju. Ikka seega väga väike arv inimesi ja ikkagi ma pean ütlema, et seda madratsijuttu on natukene palju. Samas ma ei ütle, et see ei tööta ja seda oleks nii palju, et ma põhimõtte pärast ei osta.

  Mind natukene rohkem häirib see, et kolm blogijat keda ma jälgin, samal ajal ja samast teemast kirjutavad

 4. Kas pidasid silmas blogides olevaid reklaame või üldse avalikuses figureerivaid reklaame?
  Huvitav, kas ma pole nö sihtgrupp, aga ma ei tea nt siiani, mis/kes on Breden ja Linea Vähe sellest, et närvidele käiks

  1. Pean silmas seda, et kui blogijad reklaamivad, sa klikid ja siis saad muudes kanalites ka (IG, FB, blogid kus on Google reklaami pinnad).

 5. Napsie on küll igas blogis ja insta feedis ja see on tekitanud minus Napsie osas hoopis tülgastava emotsiooni ja ei ostaks nende tooteid isegi teades,et nad superhead on.
  Aga üldiselt on suurem osa blogijatest keda ma jälgin väga head..reklaam ja muu jutt on mõistlikus tasakaalus. Mulle meeldiks hoopis kui blogidel oleks subscribe ja saad siis maksta selle eest nagu digi ajakirja tellides ;)
  Malluka jälgimise lõpetasin juba mõnda aega tagasi,sest peale reklaami mitte midagi muud sealt enam lugeda ei olnud. Vaatasin just ta lehte ja üllatus-üllatus..viimased postitused on kõik reklaam. Jane blogi on ka reklaami alla uppumas,aga mõistetav..lapsed vajavad kasvatamist..st aega blogi jaoks tegelikult pole,aga raha on vaja ;)

 6. Saan aru, et on inimesi, kes soovivad reklaame näha, aga need kes ei soovi- miks ei kasutatata reklaamiblokeerijat? Minu jaoks on sinu blogi täiesti reklaamivaba st. postitustes muidugi, kui sa millestki kirjutad, aga mitte ühtegi hüpikakent ega muud jama ma ei näe. Sama ka nt. uudisteportaalidega. Mingi hetk vaatasin tuttava arvutis Delfit ja ÕLi ja see oli täiesti ehmatav- paksult reklaame, tuled ja viled. Miks ennast selliste asjadega häirida lasta? Telefonis on ennast müürist läbi murdnud vaid Yandex, teisi reklaame ei näe.
  FB tuleb küll sponsored lehti, aga märgin need kõik rämpsuks, ebasobivaks vms. Tundub, et suht väheks on jäänud neid minu seinal.

  Kui blogijate koostöödest rääkida, siis Napsie on tõesti üle visanud. Väldin seda firmat igal juhul, seda enam, et kiidulaulu laulavad vaid tasuta madratsi saanud blogijad. Need, kes oma raha eest on ostnud, pole nii vaimustuses, räägitakse pigem sellest, kuidas tagastamine käib. Ja kas neil on müügil vaid 1 voodipesukomplekt, sest kõik blogijad on ühesugused pildid üles pannud? Lugesin vist Malluka FB kommentaaridest, et soodustus koodiga on nii väike, et ei kata isegi transpordikulu. No pole just eriline soodustus.

  Ja kõikvõimalikud tavaliste toidukaupade koostööd pole ka minu jaoks. Kui keegi kiidab piima, võid, leiba, kohukesi jms. siis sellise postituse lugemine on aja raiskamine ja silmade kulutamine. Otsige erilisi ja huvitavaid asju, mida vo. ise poes ei märka või ei taipa osta ja küsige nende tootjatega koostööd. Esmatarbekaupu on küll ehk blogijatel tore saada, aga neist ülistavaid jutte kirjutada, on ikka pisut mage.

  1. Esiteks, meie blogis polegi enam neid vilkuvaid reklaame, loobusin koostööst nendega, aga see selleks.

   Napsie tagastus on 0,01%, seega ma ei tea, mida kommentaarides kurdetakse selle tagastamise kohta.

   Napsie on madratsifirma, aga pakuvad ka tekke-patju ja nüüd uudistootena puuvillasatiinist voodipesu, mida on nö ühe disainiga, aga ta on kahepoolne, saab kasutada halli või triibulist poolt.

   Ja nii Malluka kui marimelli kood annab hetkel 25% soodukat, see on madratsi pealt üle 100€, ma arvan, et see on üsna arvestatav summa. Ja kui padjalt annab ainult transpordi tasuta, siis võit ju seegi. Ahneks kipuvad inimesed mu meelest minema oma soodukasoovidega :)

  2. Ma kohe tahtsin ka öelda, et tõesti on Napsit palju, aga kuna ta hakkas populaarsust koguma siis kui meil oli just uue voodi ja madratsi ost käsil siis mõtlesin, et pole ju midagi kaotada kui saab 101 ööd katsetada‍♀️
   ja olles maksnud oma rahaga võin öelda, et ka siis on madrata kiitmist väärt, niiet kui neil tulid uued padjad siis ostsin ka need ja taaskord, väga rahul
   nüüd sai katsetatud ka voodipesu, nii mõnna!
   Ei saa väita, et blogijad kiidavad slp et saavad tasuta, pole ju väga mõtet ‍♀️, mina olen oma raha sinna päris omajagu pannud ja väikse lapse kõrvalt kus uni on niiii oluline on see igati hea investeering olnud
   Ma saan aru, et reklaami üleküllus tekitab trotsi, aga see põhimõte pärast pärssimine ja laitmine on natuke tobe

 7. Kui ma sellele vastasin Briti instas, siis ikka mõtlesin reaalselt seda, millest blogis kirjutatakse. Adblockerid on ammu peal mul, see pigem tundus teie enda põhjendus, kuna tundsite ennast puudutatuna.

  Teie blogis reklaam häirib väga, kuna olete üritanud seda nii paljudesse kohtadesse kokku kombineerida ja see mõjub pingutatult. Ala reisil Valio jogurtis kaasas – saab veel haledamat reklaami olla?

  Napsie reklaamiga on see, et enamus teevad seda kehvasti. Viimane Malluka postitus pani aga küll mõtlema, et aga äkki tõesti telliks. Teised teevad seda nii iseloomutult, pingutatult, igavalt, et igasugune soov osta kaob ära. Kui palju igavat reklaami kokku satub, siis tekibki ülekülluse tunne.

  1. issand no on ikka maailma ime ja aasta probleem nüüd see, et ma võtsin kreekasse kreeka jogurti kaasa. tead, ma olen isegi egiptuses käinud oma kohv, leib ja suitsuvorst kaasas :D ja ükskord võtsin Taisse hoia homespa kehakoorija ja vahu kaasa, appi, mis nüüd saab. nagu for real, mis kuradi draama või uskumatu asi see on, et ma võtsin ühe jogurti kuskile reisile kaasa..

 8. Mul nendest netireklaamidest suht suva, kuidagi see selektiivne tähelepanu nagunii. Küll aga on täiesti kohutav see Elisa reklaam, mis telekas räuskab. Vabandust väljenduse pärast, aga ääretult häiriv on kuulda rahulikus vaikses kodukeskkonnas midagi sellist.

 9. 1. Kus te neid reklaame näete? Ma pole mitte kunagi mitte kusagil internetis ühtegi reklaami näinud.
  2.Marimellidel polegi mingit blogi, seal ju ainult reklaam ongi.

Comments are closed.