#elulineblogi

Kus on normaalse hinnaga jalgrattaid?

Eelmise aasta lõpus mõtlesin, et õige aeg oleks Hedonile jalgratas osta, sest talvel on nad kindlalt soodsamad kui kevadel. Oleks siis rattaid mida osta talvel. Ainult kelgud ja suusad. Ma otseselt ei otsinud, aga kui mõnes poes midagi silma hakkas siis käisime vaatamas ja proovimas. Aga ma ei tea, mulle tundus 200€ mingi suvalise väikse ratta eest liiga palju maksta. Seda enam, et ta kasvab, varsti on uut vaja ja.. Tundus ebamõistlikult palju.

Nüüd ostis lapsehoidja just uue ratta ja.. no ta on poolprofikas sõitja ja ütles, et vaatab sealt enda kohast, aga seal polnud lastele alla 280€ üldse midagi. No totaalselt üle budgeti. Mitte, et mul otseselt oleks mingi mega eelarve, aga no 300 tundub liig mis liig.

Mõtlesin siis, et küsija suu pihta ei lööda, koostasin kirja ja saatsin selle umbes viide rattapoodi, mis mul meelde tulid. Pakkusingi välja koostöö, et Hedonile ratas ja meie poolt kõik muu – Insta storydest blogipostituse ja rattamatkani.

Teate, ma ütlen ausalt, ma pidin krambid ühe vastuse peale saama. „Saame teile 10% allahindlust teha kui promote vere ninast välja!“ Sorry, selle 10% ma võin sama hästi põlema panna, ratta täishinnaga osta ja mitte ühte rida sellest kirjutada. Nagu päriselt? 10%? Lasteratta pealt teeb see (ka kõige kallima pealt) oma 28€. Meeletu sääst küll.

Mõtlesin siis, et okei, äkki ma pöördusin liiga kalliste rattafirmade poole ja asusin lihtsalt googeldama „laste rattad“ ja leidsin googlest ka sellise lehe nagu bikko.ee, mida ma lihtsalt ei suutnud uskuda. Kõik rattad olid mingi megaodavad. Ma olin totaalselt üllatunud, et keegi saab nii normaalse hinnaga rattaid üldse pakkuda.

Ma põhimõtteliselt saaks sama raha eest kaks ratast. Ma mõtlen, et kui need nii odavad on, siis suurendame natuke eelarvet ja telliks juba kaks, sest noh.. keegi peaks ju Hedoniga sõitma ka, mitte järele lohisema või heakene küll, jooksma.

Soodsamad linnakad maksavad mingi 120€ (link) – see on ju jumala okei hind, et Uue Maailma vahel kruiisida. Lapsehoidja ütles, et mulle sobiks ikka selline valgete rehvide ja korviga variant. Ma jälle arvasin, et meil peaks olema mingi unisex, et vahet pole kumb sõitma läheb.. Näiteks must.

Ja ma ei tea, kas Hedonil oleks vaja „titekat“ või „suurte poiste“ ratast juba. Ta on täpselt meeter. Poes proovis nö titekat, see oli ok. Ja üldsegi, abirattad vist peaks kohe ära võtma, siis ei harjugi mingi jamaga sõitma. Ma näiteks endal ei mäleta üldse abirattaid, mul oli skolnik ja kõik, ja noh, verised põlved terve suvi :D

Lapsehoidja viskas pilgu peale, ütles, et tavakasutajale tunduvad jumala okei kruiisikad ja hind ka normaalne. Lisaks on seal lugematul hulgal kiivreid, rattalukke, pudeli hoidjaid ja pudeleid, kõikidele ratastele peaks korvi ka saama ette panna?

Nii ja mu küsimus ongi, kas ja kust te rattaid olete ostnud? Kas Bikkost olete tellinud? Oskate ehk mu postituse põhjal soovitada midagi sealsest valikust, mis meile sobida võiks? Tarnet lubavad nad 1-2 päeva, mis tundub ülimõistlik, et ei pea mingi sada aastat ootama. 

19 thoughts on “Kus on normaalse hinnaga jalgrattaid?

 1. Võta Hedonile ikka võimetekohane ratas. 18-20 tolline on sobilik 6-7-8 aastasele lapsele. Esimene ratas peaks kindlasti oleme raskema raami aga kerge jooksuga. Raskem raam tagab parema tasakaalu ja kerge jooks sõidumõnu st et ei oleks raske vändata, muidu võib üldse huvi kaduda.

  1. Selles vanuses ikka selgelt 16 tolli. Abikateta oskab sõita üldse? Kui mitte, siis mida väiksem ratas, seda parem abiratasteta sõitu õppida on.

 2. Meil kõik rattad alatea lapse tasakaalurattast (nüüd juba suurem ratas) ja enda jalgratasteni soetatud Hawaii Expressist. Me muidugi oleme aktiivne pere ning eelistame kvaliteeti. Seal aeg-ajalt ikka väga head pakkumised. Te võiksite vaadata ka järelturgu.

 3. Olrn ka juba mitu kuud seda bikko.ee lehte jälginud ja mul oleks kaks ratast sealt osta, tunusid hinna ja tarne poolest kõige mõistlikum.

  Kas sooduskoodi ka jagad meiega?

 4. Miks te kasutatault ei vaata ratast? SElles vanuses ju vahetuvad rattad nii kiiresti. Meie just ostime enda 4-aastasele sügisel väga vähe kasutatud Scott alumiiniumraamiga ratta (https://www.hawaii.ee/et/tooted/suvi/jalgrattad/lasterattad/4-6-aastased/contessa-jr-16-265495) selle sama, aga natuke teist värvi. Ja no kui org hind on 200.-, siis meie saime selle 75.-. Kasutusjälgi oli minimaalselt ja inimene ise ka ütles et laps sisuliselt ei sõitnudki sellega. Hedonile soovitaks kindlasti juba suure posid rastast ja nt seda sama scotti, sellel on väga kerge alumiiniumraam ja väga hea jooks, tavaliselt on laste ratastel nii rasked raamid ja tihti ka kehv jooks, mis teeb rattaga sõtmise väga ebamugavaks. Teine ratas, mida oleks tahtnud lapsele osta, aga hakkas rahast kahju on Voom, mida müüakse nt rattapoes Jooks, kasutatult liigub neid väga vähe. Soovitan soojalt uurida järelturgu!

 5. Hedonile peaks sobima, või kohe sobima hakkama 16 tolline ratas. Ja rattad on tõesti väga kallid hetkel. Kui on huvi siis plaanisin suve poole enda poisi 16 tollise müüki panna, ratas on väga vähe kasutatud ja head korras. Oleksin nõus 70 euroga loobuma. Kui endal või kellegil lugejal võib mulle kirjutada. Ainuke asi, et ratas elab Soomes, Eesti saaks abikaasa tuua selle esmaspäeval. Pilte saan saata loomulikult.

 6. Tahtsin ka odavat ratast kuna teadsin, et vääääga palju nüüd sõitma ei hakka, et natuke niisama ja tööl käia. Ostsin küll hansapostist, aga ratas sama – https://www.bikko.ee/linnarattad/linnarattad/ratas-romet-angel-3-28-2018-blue/
  (vb tollid vmt natuke teine, nii täpselt ei mäleta). No sõidab, tundub tugev ja kõik tore, aga tunda annab ikkagi, et odav on – kui august läbi sõidan lööb käigud paigast :D Samas võimalik, et selle saab regullimisega korda, peab vist korralikku hooldusesse proffide juurde viima. Ostsin vist suht samas hinnaklassis, oli ehk +-30 euri ja selle raha eest ratast rohkem kui küll.
  Mõtlesingi, et garantii on nagunii, pretensiooniesitamise õigus on 2 aastat, maksin ka kaardiga millega sain veel nö 6 kuuks ostukindlustuse kui midagi juhtub ja lisaks katab veel kodukindlustus (nt kui vargus, kuigi omavastutus seal vist pea ratta hind kui muid asju ei juhtuta võtma – muretsesin kuna ratas küll kuuris, kuid topelt lukkude taga).

  Kui mõtlen tagasi oma esimese rataste peale siis odava hinna eest on ratast kindlasti rohkem kui vaja ja kestab ehk üks-kaks last veelgi. Ma põnnina ikka kukkusin enda rattad suht ära (ja ratas kukkus ise, ega see rattahoidja seda nüüd väga püsti ei hoidnud ja lapsena ikka panid puunajale või kuskile, kust mingi hetk prõmmdi maha lendas). Seega ma arvan, et korraliku ja kallima ratta peale tasub mõelda siis kui enam nii kiirelt ei kasvata ja rattad igas suunas ei lenda :)

  1. No ma arvan sama, et esimene ratas aasta kaks, sealt edasi juba kvaliteetsemat värki vaja kui huvi olemas :) vb ta ei viitsigi sôita :D

 7. Ma soovitaks ka pigem kasutatud, kuid kvaliteetset ja enne ratta ostu kindlasti lasta lapsel proovida, netist ilma proovimata ei ostaks. Kuna mul on 2 last ja rattaid juba omajagu olnud, siis tean juba, et rattal ja rattal on vahe, odavad on enamasti põhjusega odavad.

 8. Mina soovitaks ka pigem kvaliteetset ja järelturult. Hea ratas peab 4-5 last kindlasti vastu ja just alustades on hea ratas oluline. Edaspidi muidugi ka :) Head on scott, merida, trek. Classicu hinna/kvaliteedi tase on täiesti paigast ära. Hea ratta saab järelturul ka ise väga hea hinnaga maha müüa.
  Linnaratast ei soovita üldse! Kui plaanis seda ikka kasutada ka. Pigem investeerida hübriidi. Linnaka välimus ja maastikuratta mugavus. Tallinna teed pole nii silidad, et kuskilt küngastelt pole vaja üle saada. Linnarattaga saad lihtsalt põrutada, väga ebameeldiv. Kahjuks muidugi normaalsete hübriidie hinnad algavad 600+ eur. Aga vb leidub ka neid järelturul.

 9. Mul lapsed sõitsid alati kasutatud rataste ja suuskadega. Kes see jõuab iga aasta või paari tagant uut osta. Tipp-topp oluliselt parema kasutatud ratta saad veerandi või kolmandiku hinnaga võrreldes uuega. Veits vajaminevat nokitsemist tegin ise ära. Kust osta – internetist googelda, nii lihtne see ongi ;)

 10. Kui on valida kahe variandi vahel, siis võiks olla mitte titekas. Väiksematel ratastel on ka rattad väiksemad ja tead, kui lapse jalgades jõudu on, siis ta kruiisiks pigem suurema ratastega rattaga, kui väikestega, kus peab kiiremaks minekuks väntama tohutult palju, aga edasi ikka hästi ei veere.

 11. Mõne riideeseme puhul peetakse 200Euri normaalseks maksta aga jalgratta puhul mitte. Loeb ka turvalisus ja mingigi kvaliteet. Väga odavaid rattaid tehakse kehvast materjalist ja see hinnavõit osutub hiljem kasutuks. Ostke mõne tuntuma rattatootja ratas. Poodides on proovisõidu võimalus mis arvan ka lapsele oluline et leida see millega tõeliselt mõnus, mugav sõita.Veloplus, Hawai, Rademar.

Comments are closed.