#elulineblogi

(Imelikke) tähelepanekuid Dr Simeonsi Dieedi ajalOlles nüüd pea kolm nädalat dieeti teinud ja kordades tervislikumalt toitunud kui varem, siis ma olen täheldanud päris mitut põnevat asja. Nii positiivseid kui negatiivseid, aga olen märganud teatavaid muutusi, nii toidulaual (loogiline, eks!) kui ka mõtetes ning mis väga naljakas – nahal.

1. kopp on ees

Umbes seitsmendal päeval (see pidigi nii olema), tekib esimene kord tunne, milleks, kellele, kaalun palju kaalun. Siis ilmselt tekib esimene +100, mitte -500 ja see ajab närvi. Vähemalt mind ajas. Lisaks see, et ma ei olnud harjunud juurikaid igapäevaselt sööma, siis see ilgem katsetamine, et isegi võid ei saa panna, tekitas tunde, et kõik on maitsetu ja mõttetu.

Tegelt ei ole. Harjumise asi. Täna, olles 18 päeva söönud silo (jaja, ma tean, et porgandil ja kapsal on nimi, aga ühine nimetaja on ikkagi silo), olen ma nii harjunud, et võiks vabalt ka 40 päeva teha. Jumala suva. Kuigi jah, ma tahaks ühe tüki leiba ja kartulit, aga elab üle.

2. kõrvad kumisevad ja valus kurk

See oli üks veidramaid asju. Mul oli alguses selline tunne nagu lennuk maanduks kogu aeg. Kõrvades oli selline rõhk. Aga see virvendus ja kehv olek pidi normaalne olema alguses. Vaatsin ka seda suhkrufilmi dokki ja seal oli sama, et kui suhkrust loobud, siis algul on ilgelt pask olla.Mingi 3-4 päeva pärast alustamist.. Ärkasin öösel räige kurguvalu peale ja kuna ma külma polnud saanud, siis ma olen jumala kindel, et see on õunakoortest. Ja õunad ilma kooreta on nagu.. roos ilma lõhnata. Ehk siis ei, ma ei taha süüa neid ilma ilma kooreta ja elan üle selle kurguvalu.

3. nahk ei kuiva

See on totaalselt mingi imelik asi. Me tulime Taist, mu jalad olid nagu ussil. Mitte ei ajanud nahka, vaid olid megamegakuivad ja isegi 3x päevas kreemitamine ei aidanud. Kusjuures seda ma täheldasin juba paar päeva pärast dieedi algust, et mu.. ma ei tea, naha php on tasakaalus ja ma ei pea end kreemitama nagu varem.

Ma teadlikult ei kreemitanud ka rohkem kui korra nädalas, sest ma ei viitsinud iga kord lugeda, kas kreemis on õli või ei ja ma mõtlesin, et ma ei hakka ekstra mingit uut ka ostma, et sobiks. Elan üle. Ja tegelikkus on see, et polegi vaja kreemitada. Või noh, ma olen korra nädalas end mingi astelpaju kreemiga kreemitanud ja ma ei ole süvenenud, mis seal sees on. Aga mu nahk ei kuiva, näonahk on samuti ilus. Olen kasutanud ainult Feminae BB kreemi.

4. kaal jääb seisma või langeb aeglaselt

Seda tuleb ette. Eriti naistel. Eriti päevade ajal. Eriti kui vetsu asja pole. Selle vastu aitavad.. tabletid. Mis ma ostsin, aga pole veel kasutanud. Tundub jubedana, et võtan ja teadmata ajahetkel viskab põhja alt ära. Enne dieedi ametlikku lõppu lasen aga sooled tühjaks :) Saab selle kaalunumbri ka lõpuks heaks ehk. On mida hoidma hakata.

Minul juhtus seda kaalu seisakut kahel korral, ühel korral olid päevad ja teisel korral patustasin. Ja tegelt ajas see meganärvi. Mul oli tunne, et ma veedan järgmise nädalavahetuse lihtsalt vett juues, magades või.. no kuidagi nii, et ei saaks süüa. Ainult juua äärmisel juhul.

5. tahaks patustada

Mis selgus “minu läbi viidud uuringus” – näiteks ütles üks dieedi läbinu, et ta patustas tavaliselt järgmise päeva toiduga. Noh, et oli nälg ja sõi järgmise päeva kana või puuviljad ära. Sellest ilmselt polegi väga hullu, kui sa homme siis selle kana söömata jätad või kui isegi sööd uue portsu.. Samas teatas keegi, et kogemata (!!!) sõi terve suure pannipitsa ära. No vat, seda kaalu andis alla tirida ma arvan. Ma saan aru, et isutab.. Mul ka isutas.Karta on, et tahaks. minu soovitus on – kannata ära see 23 või 40 päeva ja ära patusta. Mulle maksis see rängalt kätte. Mu kaal tõusis pardiamspu, paari pudeli mulli ja ühe viilu leiva pärast kaks kilo. Tundub lamp, et ah, nagu nuumamise ajal, küll läheb alla.. Jep, 900+800 grammi läkski kohe alla ja siis hakkas vinduma.. 200grammi, +100 grammi.. Ühesõnaga, ma ei saaks öelda, et ma seda pardiamspu, leivaviilu ja mulli kahetsen, aga samas.. No oli vaja, praegu oleks ehk juba miinus viis.

Eks see ilmselt sõltub inimesest, kellel taastub see kiiremini, kellel läheb samas tempos edasi, kellel jääb seisma (nagu mul). Lugesin foorumist ka, et keegi patustas pannkookidega ja kohe kilod juures ja tagasi alla sai selle seitsme (!!!) päevaga. Seega, pole see pannkook ju suures plaanis seda väärt, parem kannata dieedi lõpuni oma pannkoogiga. Üldiselt ongi, et kui patustad, pane heaga paar päeva dieedile kohe otsa ja tee pikemalt.

Aga siinkohal tahan täpsustada ühe asja veel, rääkisin ka teiste maotutega, kes seda dieeti teinud on ja.. ei pruugi langeda ludinal, kui ülekaalu nii vähe on. Nii et, suures plaanis olen ma enivei rahul. Parka lotendab ja sõbranna ütles, et olen peenem. Sellest piisab. Kuigi ma ise mingit megamärgatavat vahet ei NÄE.

6. mõttemaailma muutumine

Eks see vist ole iga asjaga nii, et kui oled harjunud ühtmoodi, teed siis teisiti, harjud ära ja see tundub uue normaalsusena. No, ma ei tea, oled eluaeg sõitnud automaatkäigukastiga, sõidad siis nädal aega manuaaliga ja vaatad, et jumala norm. Või nagu veganid, oled söönud terve elu liha, siis loobud, vaatad, käib kah, leiad alternatiive ja hakkadki veganiks..

Või nagu prügisortimine. See ei ole ju tegelt raske? Ma ka sordin, paber ikka papihulka, pudelid ja metall ja plastik eraldi jne, aga mulle on täiesti arusaamatu meie naabrimutt, kes ka sordib.. kartulikoored kõik eraldi, tubli.. Aga ma ei saa aru, miks ta viskab need Maxima kilekotiga biojäätmete kasti. Ütle või ära ütle, õigust jääb tal ülegi. Ehk siis, harjutamise asi.Ma loodangi, et mulle jääb sellest dieedist külge süüa rohkem värsket, asendada kartul/riis/tatar/pasta vähemalt viiel korral nädalas juurikatega ja.. juba olengi võidus.

Hakka või toitumisnõustajaks. PS! “marimelli dieedi” saad soetada kuni märtsi lõpuni soodushinnaga 92€ :D

PS! Tegelt kaaperdasin selleks nädalavahetuseks Simeonsi Dieedi Insta konto, et mitte meie jälgijaid hulluks ajada oma toidupiltide ja retseptidega. Kes tahab jälgida, siis viskab follow!

18 thoughts on “(Imelikke) tähelepanekuid Dr Simeonsi Dieedi ajal

 1. Kas tõesti kaalu jälgitakse 100 grammi kaupa? Nt klaasitäis vett on ~200g. Mina oma väga katkendliku unega joon öö jooksul ära kuni liitri vett, pole aimugi palju sellest hommikul välja tuleb, nii et ma pole kunagi välja teinud, et kaal kilo ringis hommik hommikusse erineb. Hmmm

  1. Aa ei, ma mõtlesin seda, et sa räägid et lisandub 200g või läheb alla 800g vms… Et noh, kas see tõesti ei sõltu lihtsalt hetkest. Et midagi võib veel kuskil kehas olla, vesi kaalub ju ka 100ml=100g, et noh see on ju väike kogus vett, mis kuskil neeruteedes võib olla veel, kas see tõesti peaks andma adekvaatset pilti kaalutõusust või – langusest? Vb ma mõistan valesti, aga minu enda mõttes kaalumuutus algab sellisest 1,5-2kg ringis erinevusest.

 2. Ma hakkasin tegema seda dieeti nädal enne sind. Ausalt, mega raske oli. Tegin lôpuks 23p, enamus ajast patustasin. Mul nende graanulitega on see lugu, et kui patustan korralikult (siis ka tuleb veel 4 lisa graanulit võtta), oli alati mul vähemalt -600g. Kui patustasin kergelt, siis ei tahtnud kaal üldse langeda. Mina põrusin täielikult selle dieediga. Söögid ei hakanud vastu aga isu oli koguaeg millegi muu järele. Läks -5kg ja tagasi nûüd stabiliseerimise ajal +1kg. Lisaks keeras see mu seedimise nii pekki. Kõht siiani ei käi korralikult läbi. Enne dieeti sõin samuti palju puu- ja juurvilju ning seedimine oli üli hea. Nüüd istu ja punnita seal peldikupotil. Minul seda tahet pole aga kui oleksin korralikult dieeditanud, siis arvatavasti oleks see kaal -8kg kandis olnud, sest langes ilusti aga teisest nädalast lõin käega ja nii see läks. Minul kahjuks selle dieediga just muutus nahk nii kuivaks ja teisest nädalast kuni siiani on huuled täiesti katki + küüned lõhenevad. Kuid suvel kui maasikahooaaeg, siis proovin uuesti.

  1. Eks need reeglid on ikka selleks, et neid järgida :) sest muidu keha varurasvadest ettenähtud kaloraaži kätte ei saa. Paketis on samuti konsultant sees, kelle poole murega pöörduda.

   Aga seedimise osas hea soovitus: C-vitamiin aitab (2 x päevas, hommikul ja lõuna ajal). Võib täiendavalt õhtuse söögiga juurde võtta ka tsinki, magneesiumi ja seleeni.

 3. Kas see part maitses veidi teisiti ka kui varem? Küsin seda sellepärast, et kui ise jälgisin toitumiskava (mitte seda, mida sina praegu), siis mingi hetk avstasin, et ei saa enam seda Rakvere peekonit süüa, sest see oli minu jaoks ebareaalselt soolane.
  Minul tekkis langetamisega veel see ka, et kui kaalult ei vaadanud vastu soovitud miinus, siis käsi tõusis kuidagi kergelt patustama, aga kui seda endale teadvustasin, et kaalumine mind selliselt mõjutas, siis sain korrektuure teha mõtlemises.

  1. Siis tean ka mida proovida. Muidu neid tablasid nii palju, no ei viitsi kõiki ka koju osta.

 4. Miks mitte lihtsalt alustada tervisliku toitumisega. Toitumiskavu on ju mitmeid. Fitlap, Orgu, Kalmus. Ma olen Fitlapi kasutaja ja 5 nädalaga on 5kg läinud. Vahel, kui väga isutab millegi järgi, siis söön näiteks 200kcal jagu ja arvestan selle kava järgi maha mingist toidukorrast maha. Noo ei löö kava nii paigast ära, et peaksin põdema, et sõin. Retsepte palju ja saab retsepti sees asendusi teha. Mõnus.

  1. FITLAP!!!!!

   Ma hoian lihtsalt peast kinni kui keegi seda Orgut reklaamib, et ausalt inimene, proovi enne Fitlapi ja vaata mis juttu siis räägid. Toon välja siis põhilised plussid:
   1. Kõiki toite võid süüa ükskõikmillal – Orgul on kindlad hommiku-, lõuna-, ja õhtusöögid ehk ei saa teha päris nii, nagu minumeelest on kõige mugavam ehk teen õhtusööki kaks portsu ja üks ports tuleb lõunaks kaasa. Pluss ma tihti nvdel sööngi hommikuks hoopis nt burksi või pitsat või pastat, sest on tuju ja rohkem aega süüa teha.

   2. Asendused! Fitlapis saad kõiki asju asendada. Ka Orgul on olemas see asendusvariant, kuid asendused on väga väiksed. Ala tomatit saad ainult paprikaga vms (suvaline näide, ma ei tea kas neid saab). Siis Fitlapis ma vist ei tee ühtegi toitu nii, nagu nö retseptis, vaid asendan kõik asjad vastavalt kapis olevale, nt enamasti õhtusöök ongi mul üks retsept, kus on minujaoks kõik vajalik ehk siis lihaline, süssarid ja rasv, ja teen vastavalt tujule kas kartulit, tatart, riisi (jnejnejne), lihaks kana, hakkliha v misiganes kas siis ahjus v pannil v ükskõik kuidas.

   3. VABAVARA. See peaks olema nr1 tegelikult, sest Orgul ei ole vabavara ( Fitlapis siis vabavara all kõik köögiviljad kus kcal on alla 20) Ehk siis tomat, kurk, kapsalised, sibulad, kõrvits, suvikõrvits jnejnejne saad igale toidule lisada nii palju kui hing vaid ihaldab seega tegelikult ei saa olla mitte kunagi sellist olukorda, et kogus on liiga väike või kõht jääb tühjaks, sest vabavaraga saad enda kogust muuta.

   4. Retseptide lihtsus – ma seda küll räägin nö juttude põhjal, kuid niipalju kui mul on olnud tuttavaid, kes on mõlemat kasutanud, on kõik öelnud, et Fitlapi retseptid on tunduvalt lihtsamad ning ka odavamad (ei ole vaja igasuguseid nö erilisi toiduaineid).

   Ma veidi tundun nagu töötaksin Fitlapis, kuid mul valus kuulata, kui keegi Orgu kava ülistab, palun proovi Fitlapi ja räägi siis edasi :D

  2. Ma Orgu kohta ei tea omast käest midagi öelda, aga Fitlapi olen ise ka proovinud ja oli tõesti hästi paindlik ja mugav. Ma maksta muidugi ei raatsinud ja kui oli proovikuu, siis selle tegin ära ja printisin mõned lemmikud retseptid välja. Kõik mõjus hästi. Kuigi ma pole dieedi-inimene, siis kui kunagi tahaks nö juhatust saada või vaheldust toitudele ja uusi retsepte, siis kindlasti liituksin selle Fitlapiga uuesti. Haha, kõlab ka nagu reklaam, aga see mu oma kogemus. Tean ka inimesi, kes Orgu kava kiidavad, aga noh eks igaühel oma ja ma väga harva viitsin üldse selliseid kavasid proovida ja siis hea juba kui teada, kuidas asi käib.

 5. Ma proovisin enne Fitlapi, ei sobinud. Orgu sobib. Huvitavad retseptid, neid saab teise toidu vastu vahetada, vabalt võid teha valmis suurema portsu ja jagada selle vastavalt kasutatud kogustele päevade peale. Kõige rohkem sobib mulle soovitus: ära sea endale kindlaid söögiaegu, söö siis, kui kõht tühjaks läheb. Aga eks inimesed olegi erinevad ja tulebki endale leida see, mis sobib ja tulemust annab. Järgmist kümmet kilo ainult toitumiskavaga suveks maha ilmselt ei saa, peab trenni ka juurde võtma, eks siis näis. Siiani kukub kaal igasuguse lisaliigutamiseta.

  1. Kaaluma peab mõlemal ja, Fitlapil vabavara ei pea. Retseptis peab püsima niipalju kui asendused lubavad ehk siis Fitlapil saad rohkem omaloomingut teha ja Orgul vähem. Kellaaegu ei ole ka Fitlapil

Comments are closed.