Läheks õige Mehhikosse…

Me oleme Meelisega Mehhikost rääkinud umbes viimased seitse aastat. Enne seda oli Meelisel Kuuba hingel, aga nüüd on seegi asendunud Mehhikoga. Talvel ju reisile minna tahaks, eks. Seda enam kui ma näen arvel raha seismas, mida võiks investeerida. Ja ainsad investeeringud, mis me hetkel teeme, on reisid :)

Aga Phuket tõesti sel aastal kohe ei tõmba. Tahaks vaheldust. Vietnam ja Kambodžia ka pole nagu see, Malaysiast rääkimata. Mina võiks vabalt minna Indiasse, Meelis on kategooriliselt vastu. Ainus, mis meile mõlemale mokkamööda on, on Mehhiko.

Okei, etteruttavalt, ma kirjutasin selle postituse valmis enne kui ma aru sain, et Meelise Mehhiko = Ladina Ameerika üleüldiselt, mitte ainult Cancun :D

Aga ma ei tea Mehhikost mitte muhvigi. Tean, et seal on peesod ja hispaania keel. Takod ja tekiila. Kindlasti pakutakse igal nurgal megaodavalt kokaiini või muid drooge  ja… kuritegevus on laes. Võib-olla ei ole ka, ma ei tea, seda ma ütlengi, et ma ei tea muhvigi Mehhikost. Aga tõmbab.

Kes on käinud. Vajan tõesti teie abi, et meie Mehhiko reis kokku panna. Või siis tehke nii maha, et otsustame hoopis Maldiividele lennata. Või kuhu iganes te soovitaks Ladina-Ameerikas minna. Ärge öelge lihtsalt, et ma käisin ja oli lahe, müüge maha! Tahaks vaheldust!

Kas ise kokku panna või paketikas?

Kas kergem oleks minna minna lihtsamat teed ja osta paketikas, otse Tallinnast ja hotelliga, vaatasin, et Go Traveliski on mõni variant täitsa olemas.

Kallis, kuradi kallis on. Aga samas ainult lend sinna on ka juba 900€ Tallinnast, 800€ Helsingist. Kas tasuks oodata neid tšarterlende? Ma olen näinud viimase hetke pakkumisi Soomest 199€, aga ma ei saa ju tööinimesena loota, et need just sel kuupäeval kui mul vaja, sinna tekivad. Kas neid üldse tekib ja millal, eks? Lihtsam oleks kohe ära osta ja olemas.

Kui vaadata neid paketikaid, ja et nägu maksab mingi alates 1400€, siis.. teistpidi on tunne, et no kui maksame ise lennud – isegi kui 2×900, siis 500€ga võiks nagu elamise saada seal, ei?

Ma ei saa üldse aru, on seal odav või kallis? Airbnb on ilmselt ka seal toimiv? Kuna iga kord kui teie läbi meie lingi Airbnbga registreerute, saate teie 22€ soodukat oma esimeselt ööbimiselt ja meie mingi 8-15€ boonust enda kontole, siis saaks sellest kogunenud rahast ka ilmselt osaliselt neid kulusid seal katta… Berliini ööbimise sain mingi 60% ulatuses kogunenud boonusest katta hiljaaegu.

Siis on järgmine mure, kuhu piirkonda minna?

Okei, Cancuni läheb lennuk, aga kus piirkonnas on lahe? Ma ei taha päris kohalikku elu ja hütis magada, aga ei pea olema ka mingi 5 tärni merekaldal (kuigi võiks). Tahaks midagi sellist nagu Phuket, et on nats turistikas, aga kus rannad oleks ka ilusad ja lähedal.

Kas hotelli valikul peaks võtma hommikusöögiga, kõik hinnas? Või pigem tänavalt süüa otsima?

Saan aru, et seal on hotellid ja cabanas’id, ehk need bungalow või hütilaadsed elamised, mis oleks kindlasti kogemus omaette, et sa paariks tunniks päevas elektrit saad jne, teistpidi nagu hirmutav, et need väga turvalised pole ja asju sinna pigem ei soovitata jätta. Noh, samas telefon ja raha on nagunii kaasas, kes neid vanu kleite ikka tahab.

Kas ise kompunnida oleks odavam, kui sa mitte midagi sellest sihtkohast ei tea? Jah, Phuketile ma soovitaks iga kell minna ise, aga samas äkki oleks esimene kord just hea minna, et üht-teist on sebitud ja natuke vaatad ise. Seda enam, et täiesti võõras koht kuhu minna.

Ma olen nagu peata kana, ma ei suuda otsustada, kumb oleks mõistlikum? Rääkige kaasa, kes käinud on või minu pärast veenge meid ringi, et me mujale läheks :) Mehhiko pildid on üsna isuäratavad.

Ja kuna Mehhikost sai üleöö Ladina-Ameerika ikkagi, siis vaatasin lennupileteid Brasiiliasse, Venezuelasse jne, aga no ma ei tea ka neist sihtkohtadest midagi. Mida iganes te Ladina-Ameerikast meile soovitaks, siis andke ausalt tuld. Tahaks kohalikku elu, aga samas päris getos ka kuskil hütis kükitada ei tahaks. Ja üks mis kõige olulisem – rand peab olema. Selline või ilusam nagu ülemisel pildil.

Ah, parem perega Sharmi, eks?

No ja siis samas ma mõtlen, et no kuidas me siis Hedoni puhkusest ilma jätame. Ta ka ju tahaks päikese alla ja mõnuleda. Kui nüüd Sharmis mu õe juures käisime, siis Meelis ütles, et Rixoses elaks iga kell nädal aega jutti, milline teenindus (lugeda saab siit, nad käisid Hedoniga seal veepargis). Vaatasin, Go Travelil täitsa olemas see variant. Ka kallis, jaanuaris tegelt soodsam, on 700 midagi per nägu, aga no jumal, meie linnupoja saab ju viis, asi siis teda sünna puhul reisile viia :) Ja üldsegi, praegu peab ainult 55€ maksma, ja ülejäänud enne reisi, jõuaks ju küll..

Pilt tehtud Samsung S10+’ga

Oh, ma ei teagi kohe, kas minna perega või teha kaks reisi. Meil tegelikult see reklaamiraha vaikselt koguneb ja selle eest saaks minna küll. Mida te teeks? Seda enam, et kohe ei pea maksma, vaid saab jupikaupa aasta lõpuni tiksutada tundub see jumala hea variandina. Kuigi noh, nagu te teate, siis raha minu kontol lihtsalt sügeleb reisile.  Andke ideid kas ja kuhu minna Mehhikos või üleüldiselt Ladina-Ameerikas.

47 thoughts on “Läheks õige Mehhikosse…

 1. Hoian silma peal, meil sama mõte olnud mehega et järgmiseks lähme Mehhikosse, tundub huvitav ja ilus, juba lapsena kui mehhiko seepe veel vaatasin mõtlesin et sinna ma tahan minna, aga kuhu täpsemalt‍♀️

  1. No just. Ma mäletan seal mingis Unistajate seebikas mingi tšikk unistas Acapulcosse minekust. Tahaks ka :D

  2. Vaatasid lennupileteid Venetsueelasse? Uudistega ennast kursis hoiad? Sesmõttes, et Venetsueela on “failed state” hetkel ja ühelgi riigi välisministeerium ei soovita sinna reisida, eriti veel turismi eesmärgil. Pane mõnikord Al Jazeera / BBC World News vms mängima telekas/loe netist ja õpid võib-olla midagi uut, mis maailmas toimub ka..

   Reisitargalt reisiinfo Venetsueela ja teiste riikide kohta: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/venezuela/

 2. Sul on investeerimise tähendusest tõsiselt väär arusaam. “Endasse ja oma mentaalsesse tervisesse investeerimise” mulin ei ole investeerimine. Palun ära näita inimestele halba eeskuju..

  1. Kui ei meeldi siis ära loe ja veelgi enam – ära kommenteeri. Ega see kui üks inimene kirjutab ja avaldab oma mõtteid ei tähenda, et teised kõik kohe järgi peavad tegema. Igaüks ikka mõtleb ja võtab oma otsused vastu ise. Enda peaga. Ma loodan.
   Investeerima ei pea alati raha vaid ka muid asju. Näiteks aega. Ei tasu nii sõna-sõnas kinni olla.

 3. Oleme perega ka mõelnud mehhiko ja kuuba reisi peale nii eelmisel kui sel aastal, kuid pole julgenud minna kuna seal on suur probleem merevetikatega. Googeldage enne: sargassum seaweed 2019 mexico

 4. Mina läheks nii ja võtaks lapse kaasa, aga arvatavasti pole see see, mida teie puhkusest ootate. :) https://www.wwoofmexico.org/

  Ma ise korduvalt wwofi kaudu reisinud ja kavatsen seda ka edaspidi teha, sest mulle lihtsalt meeldib kohalikku elu näha ja seda eriti maal. Mitu päeva rannas või veel vähem basseini ääres vedeleda ma ei suuda lihtsalt. :)

  1. Mulle meeldib, kui inimesed nii trippida tahavad, nii äge kogemus kindlasti, aga üldse mitte mu masti. Ma tundun natuke vana selliste asjade jaoks. Olen seljakott seljas mööda metsi kolistanud küll, nüüd tahaks valgeid linu, siidpehmet liiva ja helesinist vett :D

 5. Olen kasutanud reisikorraldaja.ee-d, väga soodsad hinnad ja hea teenindus. Ise paketti kokku pannes tuleb hind kindlasti soolasem, kui just ei soovi nelja ümberasumise ja 2 tärni hotellis ööbimisega.
  Aga kui valida Mehhiko või Kuuba vahel, siis mina eelistan viimast. Olen mõlemas käinud, Kuuba oli ikka nii teistsugune ja põnevust pakkuv. Mehhiko – nagu ikka kõik turismile orienteerutud. Noh, Mehhiko toit oli küll parem…

  1. Ise reis kokku panna on ikka oluliselt odavam. Käin pm. igal aastal Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ja iial ei valiks reisibürood. Kõige odavam on lennata Londonist või Oslost, ei mingeid vahemaandumisi. Klassikalistes hotellides pole viibinud, seal kandis tasub alati rentida maja ookeani ääres, tahan toast liivale ja edasi vette astuda, õhtul rõdul veini juua, mitte elada kümnendal korrusel.

 6. Ma tahaks Miamist kariibi mere kruiisile minna ja sealt Mehhiko suuna võtta. Saaks ühe päeva Cancunis olla ja väikse aimduse kätte.
  See kruiison odavam kui niisama usas ööbida ja elada.

 7. Maldiividel ei ole alkot :D Ainult erasaartel on, aga need väga kallid. Ja see pole müüt, seal tõesti null alkot, seega mohhiitoämbrid jäävad ära :D

  1. Maldiividel asuvadki enamik hotellid/resortid erasaartel. Pealinnas jms kohtades, kus kohalikud on, seal jah ei ole alkoholi. Aga üldiselt pole seal ka selliseid turistile mõeldud majutusi, vaid pigem selkotikatele. Resortis aga joo palju jaksad, all incl paketid võimaldavad kõike. Tõsi- 5* hotell all incl pluss, on ca 4000€ per nägu.

  1. Mis koht on “Kariibid”? Ma lihtsalt uudishimulik et kas ma olen loll või milles asi aga minumeelest kuulub ka Kuuba Kariibi mere saarte alla…

 8. Oleme käinud nii Kuubal kui Mehhikos ja päris kindlasti oli Kuuba pōnevam ja ilusam. Oluliselt odavam samuti, kuigi Taiga vōrreldes on mōlemad kallid. Mehhiko muidugi vōidab toidu osas, aga jällegi, Taiga minu meelest ei saa vōrrelda ja pigem on asi lihtsalt selles, et Kuubal on halb söök. Meie käisime omal käel, niiet paketireisiga ei oska vōrrelda. Ja seaweed oli tōesti probleem Mehhikos,päris iga päev vette ei läinudki.
  Muudest kohtadest julgen veel Sri Lankat soovitada, aga pole kindel, kuidas seal asjad nüüd on.

 9. Pole üldse teemasse, aga kui tahta odavalt reisida, siis ma läheks üldse nt Balkanile või miks mitte Lõuna-Poolasse – üliilus loodus ja odavad hinnad, ka randasid leiab ning Poola köök on imemaitsev. Minu arust siis, eksole, mulle teravad toidud üldse ei istu.

  1. Iuuu, mis ilu saab olla Poolas :D ja me tahaks talvel minna, keset pakast.. siis võib Poolas uisutada mitte ujuda :D

  2. Ok, talvel soe ei ole, ma selle peale üldse ei mõelnud. Ent ilus on Poolas küll! :)

 10. Mina käisin aasta alguses kahel Kariibi mere saarel – St. Lucial ja Grenadal. St. Lucia väga ei istunud, oli minu jaoks liiga turistikas, aga Grenadat igatsevad mu süda ja hing väga! Kokku olime (koos lendudega ja ööbimistega Londonis) 3 nädalat, millest 2 Grenadal. Täiesti uskumatu saar! Loodus on nii imeline ja lopsakas ja kaunis – igal sammul ainult ahhetasin. Inimesed ülisõbralikud, siirad ja abivalmid. Toidud IMELISED, need mereannid… uhh! Grenada on nii pisike ka, et me jõudsime selle risti-rästi läbi sõita, teha rannapäevi jms. Aega oli täpselt parajalt, et ei tormanud ringi, et kõike näha ja ei jäänud kripeldama, et midagi jäi tegemata. Rannad täpselt sellised nagu sa näed guugeldades Kariibi mere saarte piltidelt – vesi niiiii sinine, liiv valge ja imepeen. Korjad oma käega banaani ja elu lill :) Turvaline, kuritegevus pidi üks madalamaid olema Kariibi mere saartest just Grenadal. Hindadest – lennupiletid (kahele, Tallinn-London-St. Lucia-Grenada-St.Lucia-London-Tallinn) ~1500€, majutus (Grenadal kaks nädalat, Airbnb) ~700€, kindlustus ~300€, autorent (kaks nädalat) ~700€. Igatahes, väga soovitan! Kui huvi suurem, võid mulle meilile kirjutada, võin jagada soovitusi :)

 11. Aa, muide… Grenadat nimetatakse ka Spice Island’iks – nad kasvatavad seal muskaatpähklit, mida saab sealt tohutult soodsalt. Lisaks ka muid vürtse – nelki, kaneeli jms – ma arvan, et see kõnetaks teid küll :) Ja neil on saarel väga-väga mitu kohta, kus rummi toodetakse, nii et see on ka soodne :D

 12. Eelmine talv käisime Mehhikos ja mulle väga meeldis ning läheksin veel Ostsime lennupiletid Tui kaudu ning maksime otselennu eest 400 inimene Helsinkist. ( piletid ostsime septembris ja lendasime novembri alguses). Olime nädala Playa del Carmenis ja nädal Cancunis. Esimene meeldis väga teise tagasi ei igatse Söök on super, hotell oli Playa del Carmenis super, Cancunis hinnatud 5* Riu hotell aga vana ja räämas ning pigem 2-3*. Loodus on super, sõitsime ise ringi seal ( kaasas olid ka lapsed 8 ja 4 a). Söök on sama hinnaga mis Soomes. Kui huvi võin saata pilte postkasti ja hotellid kus meie ööbisime. Hotellid olid meil kõik hinnas.

 13. Soovitan ka Kuuba peale mõelda.
  Muuseas, kuidas teil hispaania keelega on? Turismipiirkondades enamasti räägitakse inglise keelt ka, aga kui kasvõi paar sõna kohalikku keelt räägite, on suhtumine kohe eriti sõbralik.

 14. blogi surnud, komme hädiselt, kokakool pekkis , kulutame viimsased sendid suva reisile #life #perses

 15. Mmm, meie käisime sel aastal veebruaris 3 nädalat Mehhikos. Omal käel, lennupiletid ostsime varem, saime 450€/in, väga mugav, Tallinnast, läbi Helsingi.
  Jäime väga rahule. Me rentisime auto ja sõitsime terve Yukatani poolsaare läbi (tahtsime neid Mayade ehitisi ja külasi näha, ca 3000km) ja käisime veel kolmel saarel.
  Saartel oli selline paradiisielu, valge liivaga rannad ja helesinine vesi. Autosi saartel eriti ei kasutatud/polnud lubatud, liiklus oli, kas golfiautode või rolleritega: Isla de Holbox (mõnus, sellise hea vibega elu), Cozumel (see meeldis kõige vähem, palju ameeriklasi ja väga turistikas) ja Isla Mujeres (see oli lemmik, vähem rahvast ja selline palju kohalikku elu).
  Ja Bacalar on imeline, seal on selline helesinine laguun!
  Meie jaoks oli elu pigem odav ikkagi. Nagu ikka, kui on rohkem turistipaik, on hinnad ka kõrgemad jne. Aga üldiselt ikkagi söök, jook odav.
  Meie oleme seljakotiga reisijad, ööbisime cabanades ja hotellikestes.
  Kohtades, kus palju turiste ei käi, ei taheta/osata väga inglise keelt, tundsime puudust heast hispaania keele oskusest.
  Samas, kui terve puhkus Cancunis, Tulumis olla, ei tohiks probleeme olla. Peaks ka olema ilusad rannad vist? Me ei olnud kummaski kohas üle 1 öö, ei meeldi need turistidest kubisevad kohad :)
  Igatahes soovitan! Läheks ise küll tagasi.

  1. Kusjuures terve reisi jooksul ei olnud kuskil mingit probleemi vetikatega…

 16. Off topic, aga kas arvad et novembris arlanda-krabi-arlanda 1060 eurot kahele on ok?

  1. Suht ok :) aga mis sa krabil teha tahad? Seal on megaigav! Iga päev saartevahet sõita jah, okei. Aga ma pigem läheks siis juba Phuketile :)

  2. Phuketil olin detsembris, aga see aasta ei paista üldse häid pakkumisi olevat. Eesmärk on minu puhul rand, söök, jook.

 17. Lapsega läheks Cancuni resort kõik hinnas. Ilma lapseta Kuuba, seal peab kindlasti ringi sõitma, aga vähemad pikad ja linnaelu pole Hedonile äkki lõbus. Soovitan perega minna ka Curaçao. Igal ajal ideaalne kliima. Otse lennud Amsterdamist. On randa, linna ja looduse avastamist. Turvaline. Soovitan.

 18. Olen käinud 2x ning lisaks mujal Lõuna-Ameerikas. Esimest korda käisin turismifirma korraldatud- Cancun ning teise omal käel-Yukatani poolsaar. Teine käik oli muidugi palju mitmekesisem ning ehedam- Mexico city- san chistobal- tulum- merida. Lennud olid mexico city kaudu ning kasutasime aja säästmiseks ka siselende, lühemad vahemaad reisisime bussiga. Ööbisime enamasti hostelis, kõhutōbe kuskilt ei saanud ning ohtlikku olukorda samuti ei tekkinud. Rikkaliku looduse ning kultuuriga riik, soovitan!

 19. Venezuaela on lahe, äge, ehe. Aga mitte lapsega reisimiseks. Õigem oleks isegi öelda, et mitte migil juhul nii väikese lapsega reisimseks. Samuti peab väga hoolega tegema ära kodutöö, et mitte sattuda sinna kuhu pole vaja. Teisisõnu jamadesse. Ja koha peal olles usaldama oma seitsmendat meelt. Ilma hispaania keeleta hakkama ei saa. Häda pärast Caracase int lennujaamas saab, aga seda ka koos kehakeelega.
  Reisisin sela ca 3 nädalat koos hilisteismelise pojaga, elu parim reis. Ilma kohalike abita oleksime jäänud paljust ilma ja sõna otseses mõttes nälga. Kauplustes oli müügil pmst ainult coca-colat ja sibulaid :)
  Aga, iga kell läheksin sina tagasi. Parim reis ever ja resinud oleme me päris palju. Alustades Aasiast ja lõpetades Puerto Ricoga. Vahepeale jääb väga, väga palju sihtkohti.

 20. 4 aastat tagasi sai käidud mehhikos, playa del carmen-is. Meil oli mereäärde renditud apartment. Rõdul oli grill, istmis ala ning imeline vaade :) Igapäev käis koristaja, hoovis oli bassein ning sealt paar sammu ja juba vesi. Lähedal oli ka turisti tänav ning erinevad kauplused :)

 21. Ma käisin perega (lapsed 4 ja 9) Mehhikos 2018. aasta veebruaris, sihtkohaks oli Acapulco. Iseenesest unistuste linn – vähe turiste, jumalik rand, odavad hinnad, majutus basseiniga ca 400€ perele nädal… miinuseks aga see, et Acapulcot loetakse Mehhiko kõige ohtlikumaks linnaks, kuna selles Tallinna-suuruses linnas tapetakse maffia ja gängide omavahelises mõõduvõtmises ca 1000 inimest aastas :( ega muidu ei olekski läinud, aga saime soodsad piletid Amsterdamist Acapulcosse 250€ eest ja siis ei mõelnud. Kui lugema hakkasin, siis tuli küll kõhedus peale. Kokkuvõttes läks aga kõik väga hästi – majutus oli meil turvatud hotellis, päeval linna peal käia polnud probleemi, iniemsed kellega kohtusime olid sõbralikud ning avokaadokilo (!) maksis ca 1 euro. Olin ise enne Cancunis käinud ning ausalt öeldes meeldis Acapulco isegi rohkem, kuna Ameerika gringosid oli vähem ja kõik kuidagi ehedam. Turvalisem alternatiiv on mõni muu Vaikse ookeani äärne kuurort, nt Zihuatanejo. Mis lennupiletitesse puutub, siis Eestist jah kallis, ent nt Amsterdamist ja Barcelonast leiab veebruariks (sealne kõrghooaeg) pileteid juba ca 350€ eest ning isegi kui sinna juurde lisada 150€ Amsterdami või Barcelona pileti eest, siis on ikkagi kokku tegemist päris taskukohase piletiga. Kohapeal on kulud üsna odavad, Airbnb toimib.

 22. Aasia ongi jube, ei móista kuidagi teie Tai vaimustust. Mehhiko on so-so, jaanuaris väga soe pole, õhtud lausa jahedad. Soovitaks hoopis Mauritiust, Šeišelle või Sansibari. Võrratud kohad. Kõige lemmikum just Mauritius❤️ Pluss ajavahe on olematu, lapsega meeletult mugav!

Comments are closed.