#reisiblogid Mehhiko

Läheks õige Mehhikosse…

Me oleme Meelisega Mehhikost rääkinud umbes viimased seitse aastat. Enne seda oli Meelisel Kuuba hingel, aga nüüd on seegi asendunud Mehhikoga. Talvel ju reisile minna tahaks, eks. Seda enam kui ma näen arvel raha seismas, mida võiks investeerida. Ja ainsad investeeringud, mis me hetkel teeme, on reisid :)

Aga Phuket tõesti sel aastal kohe ei tõmba. Tahaks vaheldust. Vietnam ja Kambodžia ka pole nagu see, Malaysiast rääkimata. Mina võiks vabalt minna Indiasse, Meelis on kategooriliselt vastu. Ainus, mis meile mõlemale mokkamööda on, on Mehhiko.

Okei, etteruttavalt, ma kirjutasin selle postituse valmis enne kui ma aru sain, et Meelise Mehhiko = Ladina Ameerika üleüldiselt, mitte ainult Cancun :D

Aga ma ei tea Mehhikost mitte muhvigi. Tean, et seal on peesod ja hispaania keel. Takod ja tekiila. Kindlasti pakutakse igal nurgal megaodavalt kokaiini või muid drooge  ja… kuritegevus on laes. Võib-olla ei ole ka, ma ei tea, seda ma ütlengi, et ma ei tea muhvigi Mehhikost. Aga tõmbab.

Kes on käinud. Vajan tõesti teie abi, et meie Mehhiko reis kokku panna. Või siis tehke nii maha, et otsustame hoopis Maldiividele lennata. Või kuhu iganes te soovitaks Ladina-Ameerikas minna. Ärge öelge lihtsalt, et ma käisin ja oli lahe, müüge maha! Tahaks vaheldust!

Kas ise kokku panna või paketikas?

Kas kergem oleks minna minna lihtsamat teed ja osta paketikas, otse Tallinnast ja hotelliga, vaatasin, et Go Traveliski on mõni variant täitsa olemas.

Kallis, kuradi kallis on. Aga samas ainult lend sinna on ka juba 900€ Tallinnast, 800€ Helsingist. Kas tasuks oodata neid tšarterlende? Ma olen näinud viimase hetke pakkumisi Soomest 199€, aga ma ei saa ju tööinimesena loota, et need just sel kuupäeval kui mul vaja, sinna tekivad. Kas neid üldse tekib ja millal, eks? Lihtsam oleks kohe ära osta ja olemas.

Kui vaadata neid paketikaid, ja et nägu maksab mingi alates 1400€, siis.. teistpidi on tunne, et no kui maksame ise lennud – isegi kui 2×900, siis 500€ga võiks nagu elamise saada seal, ei?

Ma ei saa üldse aru, on seal odav või kallis? Airbnb on ilmselt ka seal toimiv? Kuna iga kord kui teie läbi meie lingi Airbnbga registreerute, saate teie 22€ soodukat oma esimeselt ööbimiselt ja meie mingi 8-15€ boonust enda kontole, siis saaks sellest kogunenud rahast ka ilmselt osaliselt neid kulusid seal katta… Berliini ööbimise sain mingi 60% ulatuses kogunenud boonusest katta hiljaaegu.

Siis on järgmine mure, kuhu piirkonda minna?

Okei, Cancuni läheb lennuk, aga kus piirkonnas on lahe? Ma ei taha päris kohalikku elu ja hütis magada, aga ei pea olema ka mingi 5 tärni merekaldal (kuigi võiks). Tahaks midagi sellist nagu Phuket, et on nats turistikas, aga kus rannad oleks ka ilusad ja lähedal.

Kas hotelli valikul peaks võtma hommikusöögiga, kõik hinnas? Või pigem tänavalt süüa otsima?

Saan aru, et seal on hotellid ja cabanas’id, ehk need bungalow või hütilaadsed elamised, mis oleks kindlasti kogemus omaette, et sa paariks tunniks päevas elektrit saad jne, teistpidi nagu hirmutav, et need väga turvalised pole ja asju sinna pigem ei soovitata jätta. Noh, samas telefon ja raha on nagunii kaasas, kes neid vanu kleite ikka tahab.

Kas ise kompunnida oleks odavam, kui sa mitte midagi sellest sihtkohast ei tea? Jah, Phuketile ma soovitaks iga kell minna ise, aga samas äkki oleks esimene kord just hea minna, et üht-teist on sebitud ja natuke vaatad ise. Seda enam, et täiesti võõras koht kuhu minna.

Ma olen nagu peata kana, ma ei suuda otsustada, kumb oleks mõistlikum? Rääkige kaasa, kes käinud on või minu pärast veenge meid ringi, et me mujale läheks :) Mehhiko pildid on üsna isuäratavad.

Ja kuna Mehhikost sai üleöö Ladina-Ameerika ikkagi, siis vaatasin lennupileteid Brasiiliasse, Venezuelasse jne, aga no ma ei tea ka neist sihtkohtadest midagi. Mida iganes te Ladina-Ameerikast meile soovitaks, siis andke ausalt tuld. Tahaks kohalikku elu, aga samas päris getos ka kuskil hütis kükitada ei tahaks. Ja üks mis kõige olulisem – rand peab olema. Selline või ilusam nagu ülemisel pildil.

Ah, parem perega Sharmi, eks?

No ja siis samas ma mõtlen, et no kuidas me siis Hedoni puhkusest ilma jätame. Ta ka ju tahaks päikese alla ja mõnuleda. Kui nüüd Sharmis mu õe juures käisime, siis Meelis ütles, et Rixoses elaks iga kell nädal aega jutti, milline teenindus (lugeda saab siit, nad käisid Hedoniga seal veepargis). Vaatasin, Go Travelil täitsa olemas see variant. Ka kallis, jaanuaris tegelt soodsam, on 700 midagi per nägu, aga no jumal, meie linnupoja saab ju viis, asi siis teda sünna puhul reisile viia :) Ja üldsegi, praegu peab ainult 55€ maksma, ja ülejäänud enne reisi, jõuaks ju küll..

Pilt tehtud Samsung S10+’ga

Oh, ma ei teagi kohe, kas minna perega või teha kaks reisi. Meil tegelikult see reklaamiraha vaikselt koguneb ja selle eest saaks minna küll. Mida te teeks? Seda enam, et kohe ei pea maksma, vaid saab jupikaupa aasta lõpuni tiksutada tundub see jumala hea variandina. Kuigi noh, nagu te teate, siis raha minu kontol lihtsalt sügeleb reisile.  Andke ideid kas ja kuhu minna Mehhikos või üleüldiselt Ladina-Ameerikas.