Meelis kirjutab: külastasin Egiptuses elu kalleimat veeparki

Kuigi inimesed eeldavad, et Egiptusesse minnes ootab sind ees päike ja soe tuul, siis tihti ei pruugi see siiski nii minna. Ootas meidki sinna saabudes tõesti ees päike, kuid soojast tuulest oli asi kaugel. Tuul oli küll, aga pigem meenutas see arktilist tormi. Igasugused lohe ja muud surfarid olid loomulikult õnnelikud, said mere peal möllata. Meie aga lõdisesime samal ajal rannaliival rätikud ümber.

Kuna ilm oli nagu ta oli ja seda kaks päeva järjest, siis tuli leida mingigi alternatiiv, et nautida päikest ja sooja vett. Üheks variandiks on veepargi külastus. Seega võtsime ühel päeval auto ja sõitsime umbes 30 km kaugusel asuvasse Cleo AquaParki. Teel sinna tegime ka paar klõpsu kõrbe taustal.

https://www.instagram.com/p/BvuV3RYjU-k/

Kuna Hedon ärkas reisil olles eriti vara, siis jõudsime ka meie eriti vara kohale. Nagu ikka nii vara, et see oli veel kinni. Õnneks saime väravatest edasi ja parkisime auto ära ning läksime asja uurima, et kuidas see välja näeb ja mis need hinnad on jne. Esiteks oli see täiega väsinud olemisega. Teiseks oli hind loomulikult erinev kohalikule ja turistile. Kui mina tahtsin kohapealt piletit osta, siis oleks see maksnud 26 eurot, aga kohalikule vaid kuus. Hind hinnaks. Küsisin, et mida ma selle raha eet saan? Süüa? Ei. Juua? Ei. Sooja basseini? Kindlasti mitte, meil on ju siin suvi, kõlas teenindajalt vastus. Olles seal minutikese-kaks hindu uurinud ja nägusid teinud, kukkus ka hind. Viimaks pakkus meile siis kahele täiskasvanule ja ühele lapsele kokku hinnaks 46 eurot. Mitte, et see mingi üüratu allahindlus oleks olnud, aga vähemalt ei saa öelda, et ei teinud soodukat, eks?

Kuna see koht mind eriti ei kõnetanud, siis otsustasime lahkuda. Kuna aga meie ööbimiskoha lähedal jäid mulle samuti silma paar kohta, kus oli suurel kirjas AquaPark, siis uuriski Leen kiirelt, et kas sinna saaks eraldi piletit osta. Nimelt olid need ikkagi kõik sellised hotellide alla kuuluvad veepargid ja pigem mõeldud just hotellis viibivatele inimestele. Siis tuli appi vana hea Facebook, kust saime ka oma murele leevendust.

Nimelt asus ka kohe meie lähedal selline hotellide kompleks nagu Rixos. Kokku oli neid kolm tükki, aga kaks olid lähemal ja üks neist oli siis ka see niiöelda Püha Graal ehk siis veepargiga. Pilet sinna aga maksis 54 eurot. Ma pidin esialgu hingetuks jääma, sest no tundus kuidagi eriti kallis. Aga samas Hedon oli nii õnnetu seal tagaistmel ja ma teadsin kui väga ta ujuda ja vees möllata tahab. Võtsin vastu otsuse, et heakene küll, maksku mis maksab, lähme siis Rixose hotelli veeparki.

Kiire vahemärkus ka, et kuigi me polnud sellest kohast väga midagi kuulnud, siis selgub, et ka Eesti reisibüroo müüb seda ja toa saab soodsamalt kui läbi Bookingu võttes. GoTraveli kodukal on soodsaim paketi hind 2019 aasta novembriks hinnaga 895 eurot per nägu. Eks sinna lisandub valikuid kindlasti veelgi, sest praegu pole ju õige aeg veel talvereise müüa :) Läbi Booking.com koduka oli aga öö hinnaks 306 eurot. Seega on GoTraveli oma kindlasti soodsam variant, kui ise broneerides. Samas tundub 900 euri Egiptuse paketika eest makstes ikka päris palju. On see raha seda kõike väärt? Lühidalt ja etteruttavalt öeldes – JAH!

Screenshot GoTravel.ee kodukalt

Kohapeal olles selgus, et tegelikult on see koht nii uus, et pole ametlikult isegi mitte avatud. See tuli välja siis kui avaldasime soovi kaardiga maksta, mille peale teatati, et neil ei ole isegi terminali. Samas töötav personal oli juba olemas, sest meie kolmega tegeles kokku mingi seitse inimest. Leenu ei ole siiski väga suur veefänn ja tema jaoks tundus see 60 dollarit veepargi eest maksta liiga palju. Seega otsustas tema tagasi villasse minna ja seal midagi toimetada ning meie läksimegi Hedoniga siis Rixos Seagate veeparki. Loomulikult ei pidanud me ise kuhugi vantsima vaid meid sõidutati sellise pisikese masinaga, mis pigem meenutas golfikäru otse lasteala juurde. Seal tervitas meid juba lasteala manager, kes suunas meid edasi toolide juurde.

Hedon oli end selleks ajaks juba suutnud pooleldi paljaks kakkuda ja ei suutnud ära oodata millal vette saaks minna. Eemaldasin talt kõik ebavajaliku ja lasinl tal basseini joosta. Ise siis samal ajal jätkasin manageriga vestlust, et kuidas siin kõik süsteem toimib jne. Ütleme nii, et süsteem toimis hästi.

Esiteks sain ma selle raha eest ka süüa, õnneks oli ka kaks basseini soojendusega (sh see laste oma). Kuid kuna tuuli oli jätkuvalt nii tugev, siis lendas suure tuule tõttu mulle mingit ebamäärast vett pidevalt toolide juurde. Avaldasin soovi, et ma tahan kohta vahetada. Selle peale saabus kohale kaks teenindajat, kes kõik minu ja Hedoni asjad kaasa võtsid ning viisid sinna, kuhu ma näitasin.

Selles mõttes, et teenindus oli hea. Midagi vaja oli, siis tasus vaid märku anda ja keegi saabus sinu juurde. Ei pidanud ise kuhugi vantsima. Hedon ei olnud ka loll ja otsustas seda kenasti ära kasutada. Nii palju ta inglise keelt oskab, et omale head paremat tellida. Seega läks ta otsemaid baaripoisi juurde ja tellis omale Coca Zerot ja pähkleid. Sõna peanuts ta ei teadnud, aga appi tuli käed (ehk siis ta näitas näpuga mida ta tahtis) ning juba mõne minuti pärast toodigi talle Coca ja topsiga pähkleid.

Olles mitu korda vees käinud ja end kuivatanud oli ka rätik märg. Mis on nagu loogiline ja tavaliselt ma laotan selle laiali, et päike ära kuivataks. Aga ei – mitte Rixoses. Seal tuldi ise minu juurde, uus kuiv rätik kaenlas ning vahetati see kenasti ringi. Siis öeldi mulle, et kui te soovite näiteks vetsu minna, siis andke meile teada ja me vaatame samal ajal teie last. Issand kui mugav või jaa.

Hedon vana naaskel aga otsustas, et temale see lasteala ikkagi ei sobi ja sooviks minna suurte basseini. Seda ilmslt ennekõike seetõttu, et seal oli vesi ikka kordades soojem kui lastebasseinis. Vähemalt mina arvasin nii. Aga ma võisin ka eksida, sest sujuvalt sättis vend ennast basseinibaari leti taha ja hakkas omale asju tellima. Keelt ei olnud vaja osata, sest kõik sai aetud näpuga näitamise teel. Õnneks olid kõik pähklid, krõpsud, limonaadid ja piimakokteilid hinna sees. Ma lihtsalt vaatasin seda last ja mõtlesin, et no kui palju sa suudad süüa ja juua. Kuid kuna ka rahmeldamist oli palju, siis oli vaja energiat koguda.

Üleüldse on lapsi raske veest välja saada ning sama lugu oli ka meie omaga. Mina ju neid pähkleid ei nosinud vaid tahtsin normaalset toitu. Lõpuks pärast ligemale kümneminutist kemplemist sain ma ta riidesse ja läksime sööma. Ka seal ei jäänud teenindus basseinialale alla. Koheselt tervitas meid üks naisterahvas, kes Hedoni sujuvalt enda hoole alla võttis ning saatis minu samal ajal süüa võtma. Mugav või jaa. Ma ei tea kuidas, aga samal ajal kui mina seal taldrikut täitsin, siis suutis laps tellida kaks värkselt pressitud apelsinimahla. Pole paha.

Mis süüa oli? Valik oli ilus. Just nimelt ilus. Tegemist ei olnud sellise kolme tärni hotelli buffet stiilis lõunaga kus sulle mingi hunnik roostevabu tünne ette visatakse ja inimesed nagu loomad oma taldrikuid täis hakkavad uhama. Sa lähed sinna ja sooja ning külmade lettide peal on juba niiöelda valmis portsud. Või kui pead ise võtma, siis oli see kogus seal alusel minimaalne. Kõige enam meeldiski mulle just see, et ka inimesed kes seal sõid, olid normaalsed. See tähendab, et nad ei kuhjanud omale mitut taldrikutäit toitu ette, mida nagunii ei jõuaks ära süüa, vaid kas käisid ise võtmas, või siis lasid soovi korral tuua. Kas olid ka hea maitsega? Jah. Üleüldse oli see selline mõnus ja rahulik lõuna. Võrreldes mõnede hotellide lõunaga, kus inimesed loomastuvad ja lõuna lõppedes jääb mulje nagu kari ahve oleks söömas käinud, sest kõik kohad on ära lagastatud. Rixos ei olnud midagigi ligilähedast sellele. Ilus, puhas ja ennekõike rahulik.

Olles restoranis head paremat kõhtu pistnud, siirdusime tagasi basseini ja Hedon jätkas sukeldumist, hüppamist ning hulpimist. Mina samal ajal aga lihtsalt vedelesin toolil ja võtsin päikest. Veepargis viibisime me kella 10.30’st kella 16neni. Loomulikult ilma lõunauneta, sest katsu sa magama panna last, kelle kõrval on bassein. Võimatu. Ma isegi hakanud proovima, sest see oleks lihtsalt traumeeriv kogemus nii minule kui lapsele.

Kella nelja paiku hakkasimegi loomulikult suure draama ja tujutsemise saatel tagasi enda villasse liikuma, sest ees ootas õhtusöök Leenuga, millest tema veel sellel hetkel midagi ei teadnud. Aga see on juba teine lugu.

Kokkuvõttes võib öelda, et tegemist oli väga väga toreda isa-poja päevaga, mida ma tegelikult juba väga ammu olen soovinud veeta. Lihtsalt sellist tervet päeva kus olengi mina ja Hedon ja teeme midagi koos ning kogeme midagi teistmoodi, loome mälestusi, mida hiljem koos pilte ja videosid vaadates meenutada. Mulle väga sellised päevad meeldivad.

Kas see 60 dollarit oli oma raha väärt? Jah, kindlasti. Kas ma soovitan seda kohta? Jah, kindlasti. Kas ma läheksin sinna uuesti? Jah, kindlasti. Tundus esialgu küll kallis, aga olles ära käinud ei kahetse ma hetkekski.

Küsimused seoses veepargi külastuse ja kõige sinna juurde käivaga oma kommentaariumis oodatud.

Kõik fotod tehtud Samsung Galaxy S10+

5 thoughts on “Meelis kirjutab: külastasin Egiptuses elu kalleimat veeparki

  1. Rixose tase ongi väga kõrge (enamasti). Türgis võivad nad kohati üllatada oma ülbe hoiakuga. Dubais oleme ööbinud Rixose hotellides ja sealne tase on lihtsalt super.

  2. Reisime perega vähe (1-2 x aastas) aga siis alati Rixose hotellides. Võid olla kindel, et pettumust need hotellid ei valmista. Ja vahel võib saada sinna ka väga soodsalt. Tasub passimist ;)

  3. ” tegelikult on see koht nii uus, et pole ametlikult isegi mitte avatud” – ja samas sinna müüakse juba pakette ja rahvas käib? Ei saa aru..

    1. Nooo.. nii nad ütlesid. Ma saan aru, et see koht nime vahetanud. Aga makseterminali neil tõesti seal polnud. Nö peamajas, ületee, ilmselt saab muud moodi ka arveldada.

  4. Nii armas, et sa ikka viitsid käia, tean et isade jaoks on mõnikord laste kantseldamine koormav. Aga samas said ise ka pisut puhata ja lõbutseda. Meie perel on ka plaanis nüüd puhkama minna. Egiptuse asemel valisime Kreeka, täpsemalt siis Corfu: https://www.novatours.ee/puhkusereisid/kreeka/corfu ja siiralt on ka lootus, et saame mõne veepargi ette võtta. Meile soovitati seda: https://aqualand-corfu.com. On kellelgi kogemust? Nii oluline on tõesti, et oleks mugav ja saaks normaalselt süüa. Ma olen ka Rixose kohta palju head kuulnud. Pisut krõbeda hinnaga, aga kui juba käia, siis ikka korralikult. Säästutripid võiks jääda tudengitele, perepuhkus võiks ikka viisakas olla.

Comments are closed.