#elulineblogi

LEGOmaania ja loosimistulemused – kes võitsid advendikalendrid?

LEGO on meie majas küll teema sellest ajast peale kui Hedon istuma õppis. Esimese LEGO (DUPLO) ma ostsin talle ise ja selleks oli see numbritega rong. Ja nii neid vaikselt lisanduma hakkasid. Eelmise aasta jõuludeks ta sai mingi suurema komplekti lisaks eelnevatele farmi ja poe ja kodu variantidele.

Hedon oma eelmise aasta pakkidega.
Tänaseks on meil neid terve virn ja ta ei väsi neist. Ta võib lambi hetkel öelda, hakkame ehitama ja ta valab terve selle kasti keset tuba…

Tavaliselt selline me elamine välja näeb ja üks ehitamine peale hakkab. Eriti meeldib talle muidugi mingi kõrge asi valmis meisterdada ja siis jalaga panna… Nii äge, terve tuba on jälle klotse täis ja saab otsast alustada. Või siis meeldib talle, et ma teen pool valmis ja ta saab igale poole suvalt vahele lisada.

Igas komplektis on mingi inimene ka, meil neid räigelt kogunenud. Alguses olid meil kaksikud tüdrukud ja poisid, nüüd juba kolmikud ja igast tegelasi veel. Isegi eskimo, pagar, arst ja neeger :)

Mulle endale meeldib just see, et nendega saab hullumoodi sõnu õppida. Täna paneb Hedon une pealt kõiki neid sõnu, mis meil klotsidena olemas on ehk siis teeb edukalt vahet ploomil ja mustikal. Numbreid teab ka. Järjest ei tea, aga üksikuna teab. 1,2,3,5,6,10 on tal tavaline lugemine.

Ja nüüd kui LEGO pakkus, et saadab Hedonile mõned komplektid veel ja loosimisse kalendrid, ei olnud üldse küsimustki, kas ma pakkumise vastu võtan. Jumala eest, lapsele vaid rõõmu neist klotsidest. Kusjuures ma pole poes sellist märganudki, mis talle saadeti. Mingi “äri” eri vist – seal on pagariäri, pood ja auroremonditöökoda :D

Kuna teine, mis saadeti, oli see rongi versioon, mis meil juba olemas, siis selle ma loosin detsembris millalgi marimelli Facebookis välja. Küll aga ei saanud ma viivitada advendikalendri loosimistega, sest nendest saavad lapsed rõõmu iga päev kuni jõuludeni. Kusjuures ma ise mõtlesin ka alguses sellele, et ostaks talle selle advendika, aga kuidagi jäi soiku see mõte ja ühesõnaga, siin me oleme. Loosisin kolm erinevat hoopis välja!

Funfact of the day ka. Ma ei ole Hedonile tutvustanud jõuluvana ega päkapikke. Kuidas ta teab, millised nad välja näevad? Igaljuhul kui Meelis oma habeme ükspäev välja võttis, teatas Hedon: JÕULUVANA! Siin on jõuluvana! No hästi :) Ma ütlesin talle ikkagi, et sa ei tohi kellelegi rääkida, et sul kodus oma jõuluvana on. Ma ei tea, kas ta aru saab või ei, aga teda vaadataks ilmselt imelikult kui ta kuskil kuulutaks, et tal on kodus jõuluvana või et tema issi on jõuluvana. Eks ole näha, kuidas me selle detsembri üle elame, kui ta iga päev meil kodus jõuluvana nägema hakkab. Meie lasteaia peol teeb meie rühmas jõuluvana keegi teine. Meelis teeb kõik muud rühmad. Pigem on vist see siis Hedonile hämming, et hm.. issi on siin ja seal on mingi jõuluvana, veider, tema peaks ju olema.. No eks näis.

Aga mis ma ikka siin pikalt seletan. Loosimistulemused ehk võitjad on teie ees.

Palun saatke mulle oma lähim Smartpost, panen õhtul pakid teele! Ups. Ma arvasin, et see kuu on 31 päeva… No mis teha, pakid jõuavad ilmselt homseks :)