Lasteaia paus

Eelmisel nädalal olid õpetajatel siis viimased tööpäevad ja hakkas kauaoodatud puhkus. Lapsed saavad küll terve suve edasi käia, sõeludes ühest rühmast teise, aga me anname Hedonile ka väikese paarikuise puhkuse. Muidugi hea, et lasteaed avatud on terve suve, aga meie võtame lapse ära. Las ta ka puhkab. See erinevates rühmades olek tekitab temas totaalselt stressi. Või vähemalt mulle tundub nii.

Eelmisel aastal tegime samamoodi, et jaanideni käis, oli kord siin kord seal rühmas, aga siis mõtlesime, et ah, olgu kodus. Me ju nagunii kodus ja käime ja seikleme siis üheskoos ringi. Ükspäev kui siin megailusad ilmad olid, Hedon oli lasteaeda läinud kui sõbranna helistas, et ta randa, tulgu ma ka. Mul olid kohe süümekad, et ma sain randa ja Hedon pidi lasteaias passima.

Eile oli siis esimene päev üle pika aja kui Hedon oli teiste lastega pead-jalad segamini ja ma ei tea, kas ta oli hommikul vasaku jalaga voodist välja astunud või.. ta oli lihtsalt nii marus kui ta koju tuli. Lihtsalt peksis patju jalaga. Kui küsisin, et kas lasteaias juhtus midagi karjus: “ma ei taha rääkida”. Lasime tal rahus end välja elada, patju peksta, palli taguda.. Veits rahunes, siis läksime poodi jätsi ostma.

Asi võis ka selles olla, et meil oli nädalavahetusel proovisõiduks uus auto ja eile ootas teda meie vana punane pann ja ta oli nii solvunud. “Kus reklaamiauto on!? Tooge must auto tagasi!”

Samas kui ma õhtul küsisin, et kas sa ei taha lasteaeda minna, ütles ta “ei, misasja, tahan küll. Homme lähen!” Ei teagi, kas oli asi selles, et tema jaoks harjumatu teiste rühmadega koos olla või oli lihtsalt paha päev. Eks täna on näha õhtul, mis tujus ta tuleb.

Kas teie lapsed käivad terve suve lasteaias või jätate ka koju? Saadate maale vanaema juurde või võtate ise puhkust? Mis plaanid suveks on?

13 thoughts on “Lasteaia paus

 1. Minu lasteaialaps on kodus – järgmisest nädalast puhkab vanaema, siis hoiab tema, juuli algusest olen ise kuu aega puhkusel ja augusti 2 esimest nädalat mees. Seega on laps pea kogu suve kodus. Samuti olen toiminud ka oma 3 vanema lapsega, ei kujutaks ette, et suvel lasteaeda saadaksin.

  1. Jah, paraku kõik ei saa jätta nii mehele ja vanaemale. Nende jaoks on täielik reaalsus, et laps käib praktiliselt terve suve lasteaias, sest teistpidi pole võimalik!
   Õnneks ise saan oma lapsega kodus olla, kuid tean kuidas mõned on kõõritavate pilkude all iga suvi seetõttu, et nende laps lasteaias peab käima!

 2. Meil laps läheb 20juuni veel lasteaeda ja siis alles 21 august :) Saab ka natukene puhata. Õnneks on meil mõlemal võimalus kodus tööd teha :)

 3. Mul jäävad plikad juulist koju, ehk 2 esimest juuli nädalat hoiab issi ja vanaema ja siis juuli 2 teist nädalat seikleme koos. Augustist lähevad koos lasteaeda. Kuna me tahame aasta jooksul ka reisida, siis mina lihtsalt ei saa suvel rohkem puhkust võtta. Muidu oleks loomulikult pikemalt lastega kodus. Üks vanaema käib meil ka veel tööl. Ja ma ei taha et teine vanaema siis terve suve peaks lapsi karjatama, tal ikka oma elu ka.

 4. Igal suvel puhkab.Eelmine aasta puhkas lausa oktoobrini.Seeaasta olen ise ka kodune ja laps jäi koos minuga maikuust koju.Ma ei kujutaks ette,et peaksin ta suvel sinna segasumma suvilasse viima.Vanemad ise ootavad alati oma suvepuhkust ja ma leian,et lapsed on selle ka auga välja teeninud:).Hedonile ilusat suvepuhkust :)!

 5. Mina töötan ise lasteaia õpetajana, poeg jääb terveks minu puhkuse ajaks koju. Kahju on neist, kes olude sunnil peavad ka enamiku suvest lasteaias veetma :( suvi on puhkamiseks, mängimiseks, ujumiseka ja perega olemiseks. Siis jõuab laps sügisel jälle…

 6. Igal lapsel on õigus puhata vähemalt üks kuu samamoodi kui igal täiskasvanul. Tema käib samuti tööl sest lasteaed on lapsetöö, kus ta õpib ,suhtleb , mängib jne. Miks te vanemad arvate , et teie laps ei pea puhkama?

  1. Ma olen nõus, et ka laps vajab puhkust. Aga mõnes töökohas on näiteks kollektiivpuhkus talvel. Siis puhkabki laps ka talvel, et kui laps suvel lasteaias käib ei tähenda ju veel, et ta sellepärast sealt üldse puhkust ei saagi.

 7. Jumal tänatud, et See pull minul on nüüd läbi.
  See tähendab, mu noorem laps käib veel juuni lõpuni lasteaias ning siis 2 kuud kodus ja kooli…
  Varem aga käisid mõlemad valvelasteaias. Mitte isegi valverühmas.. aga just teises lasteaias lausa. Õnneks kodust oli ka võõras lasteaed vaid 5 min tee kaugusel.
  Kumbki laps pole stressi läinud sellest. Nad on väga seltsivad ning pigem, kuna ma ise olen selline laisk emme, siis uued sõbrad-mänguasjad oli neile isegi meelepärasemad.

 8. Minu kuuene on juuli täielikult kodus, teistel kuudel käib paar korda nädalas.

 9. Lapsed on puhanud siis, kui lasteaed puhkusel. Ei ole olnud privileege kasutada vanaemasid, kuna üks käib siiamaani tööl ja teine pole lapsehoidja tüüp. Samas ei saaks öelda, et lapsed väga ruineerunud sellest oleks, sest toredaid ettevõtmisi saab teha igapäevaselt. No ideaalis muidugi oleks hoidnud terve suve kodus, aga karm reaalsus pole võimaldanud.

 10. Mul laps puhkab 1,5 kuud. Kui olete kodused ja tööl ei pea käima siis jah lihtne ja mugav lapsega kodus olla suvel. Tööl käijatel keerulisem, tuleb laveerida vanaemadega jne.
  Mina ka ei poolda neid asendusrühmasid. Esimene laps oli suures stressis kui proovisime, teisega enam ei ürita isegi.

Comments are closed.